Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 светодиодно осветление ?
Автор: chicken   
Дата:   14-02-12 10:28

Интересувам се от светодиодните заместители на луничките и обикновените крушки. Впечатления, магазини, и дали все пак ги регулират по някакъв начин. Става дума за кръчмата. Плащам 80-90 лева само за осветлението, което е нелепо за 30 квадрата, но така е изградено. Основно лунички, 20 вата. Искам да ги сменя със светодиодни, но трябва да мога да намалям светлината вечер. Мъдрихме един вариант, но е свързан с доста проблеми, та въпроса е дали има измислено нещо или къде евентуално (магазин) могат да обяснят като хората

Отговори на това съобщение
 Re: светодиодно осветление ?
Автор: Todd   
Дата:   14-02-12 10:32

Глей ся ко става ....






[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: светодиодно осветление ?
Автор: fobo88   
Дата:   14-02-12 10:36

Аз купувам от тук и съм доволен - с 1 година гаранция са стоките. тук [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: светодиодно осветление ?
Автор: navy   
Дата:   14-02-12 10:36

Борето е гуруту на тая тема...

Отговори на това съобщение
 Re: светодиодно осветление ?
Автор: asahi   
Дата:   14-02-12 10:36

Лунички за основно осветление няма как да не е енергоемко.

Търсачката кво каза?

Отговори на това съобщение
 Re: светодиодно осветление ?
Автор: Ondine1   
Дата:   14-02-12 10:39

http://www.bg-leds.com/index.php?main_page=product_info&cPath=34&products_id=85 Примерно с ей такива димери

А луни, варианти колклото ти душа сака http://www.bg-leds.com/index.php?main_page=index&cPath=27

Където и да звъннеш все ще ти дадат инфо

Отговори на това съобщение
 Re: светодиодно осветление ?
Автор: valen_tin   
Дата:   14-02-12 10:44

аз съм само със светодиодно осветление вкъщи и съм много доволен.

аз лично най-много съм си пазарувал от тук:
http://bgled.com/ и съм доволен, но има и много други. Най-добре е да идеш на място и да го обсъдиш с хората.

Икономия ще имаш голяма [smilie3]
препоръчвам вариант със спотове на 12 волта и отделно захранване. Причината е, че тези които са спотове на 220 волта със захранване вътре в тях живота на лампичките е доста по-малък от този на диодите, защото може да не им издържи захранването.

Ако сега си на халогенни лунички на 12 волта ще ти трябват нови захранвания.

Варианти за регулиране на спотовете и модулите на 12 волта има много ... в това число и RGB

основната разлика между евтини и скъпи диоди е в качеството на светлината - скъпите обикновено са с равномерна бяла светлина, а евтините синеят в единия край, бяло в средата и жълтеят в другия край ... за това евтини скъпи, искай да ги видиш как светят.

Отговори на това съобщение
 Re: светодиодно осветление ?
Автор: chicken   
Дата:   14-02-12 11:55

Тъй де, въпроса е къде да отида на място. А защо ще ми трябва ново захранване за 12 волта? Не стават ли тези трафчета?

Отговори на това съобщение
 Re: светодиодно осветление ?
Автор: asahi   
Дата:   14-02-12 12:04

Не са най-подходящите. Светодиодите се захранват с генератор на ток, а се регулират с ширината на токовия импулс - ШИМ (PWM). Специализираните захранвания и регулатори правят това и осигуряват желаната икономия.

Отговори на това съобщение
 Re: светодиодно осветление ?
Автор: Mori13   
Дата:   14-02-12 12:15

Ми не става - светодиодите си искат точно определен по големина ток и той се подава от съответни захранвания, регулатори на ток. Напоследък се разработват и разни такива - http://www.acriche.com/en/product/prd/acrich2.asp - можеш да си ги връзваш директно на 220V. Новите диоди са много по-добри - има такива дето дават по 900Lm - това си е колкото една 15w компактна луминисцента лампа. Само дето у нас има предимно от старата генерация диоди - светлинния им добив е около 70-80Lm/W, докато при последните модели достига до 130Lm/W. Тая технология се развива много бързо и производителите на лунички, не могат да смогнат - тъкмо произведат осветители с новите диоди и големите производители са пуснали 2 пъти по-добри. Който може и разбира си купува директно диодите и си прави сам осветлението.

Отговори на това съобщение
 Re: светодиодно осветление ?
Автор: Todd   
Дата:   14-02-12 12:26

Магията в светодиодно осветление освен в технологията е и в тяхното захранване !!!!

50/50

[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: светодиодно осветление ?
Автор: valen_tin   
Дата:   14-02-12 13:57

не стават, ама по далеч по тривиална причина ... тези за халогенните са 12 волта променлив, тези за диодите са 12 волта прав ток [smilie3]


за повече инфо за правия и променливи клик тука


иначе на сайта който пратих има контакти, имат магазинче в лозенец.

Отговори на това съобщение
 Re: светодиодно осветление ?
Автор: Todd   
Дата:   14-02-12 14:08

Мани , светодиодите светят и с променлив ..... шашава работа [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: светодиодно осветление ?
Автор: valen_tin   
Дата:   14-02-12 14:14

по принцип да, но не и крушките и модулите които се продават ... т.е. трябва да си направиш всичко сам и тогава пак не е оферта да ги караш да светят с променлив, заради спецификата им и изключително "приятния" резултат

Отговори на това съобщение
 Re: светодиодно осветление ?
Автор: Mori13   
Дата:   14-02-12 14:19

Той променливия лесно става на прав.[smilie5] Обратното е по-трудно. Но все пак основната причина си е, че диодите могат да работят само до определена големина на тока(според вида) - после прегряват и изгарят - затова си трябва токов генератор. Иначе хубавото им, за разлика от газовите лампи и обикновените лампи с нажежаема жичка е, че можеш да си регулираш светлината, без да им пада КПД-то от това. Т. нар. енерго спестяващи лампи, които са си едни луминисцентни лампи, хич не могат да се регулират. ЛНЖ се регулират, но са адски неефективни при понижаване на тока - почват предимно да топлят.

Отговори на това съобщение
 Re: светодиодно осветление ?
Автор: chicken   
Дата:   14-02-12 14:52

А какво имат предвид под RGB?

Отговори на това съобщение
 Re: светодиодно осветление ?
Автор: Ondine1   
Дата:   14-02-12 14:57

контролер [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: светодиодно осветление ?
Автор: fobo88   
Дата:   14-02-12 14:59

RGB - Може с помощта на контролер да избираш с какъв цвят да свети. Има контролери с вградени ефекти и управление в такт с музиката.[beer]



Публикацията е редактирана (14-02-12 15:00)

Отговори на това съобщение
 Re: светодиодно осветление ?
Автор: gorbi   
Дата:   14-02-12 15:02

Много сложни неща :) Аз имам лунички на 220В с диоди, чийто интензитет на светене намалям с димер. Луничките са по 5-6 лева, димера - 20-на лева. Намалям четири лунички, ма не виждам защо няма да стане и с 10 - 15 примерно.

Отговори на това съобщение
 Re: светодиодно осветление ?
Автор: asahi   
Дата:   14-02-12 15:03

Е, ще трябват и РГБ светодиоди.

Отговори на това съобщение
 Re: светодиодно осветление ?
Автор: Todd   
Дата:   14-02-12 15:32

или лазерни .... много светят .....[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: светодиодно осветление ?
Автор: valen_tin   
Дата:   14-02-12 15:34

и калибрация ще трябва [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: светодиодно осветление ?
Автор: Todd   
Дата:   14-02-12 15:37

Лепиш целият таван с RGB диоди и направо си гледаш телевизия ... Amo LED [cool] [cool] [cool]

Само да не трябва да слизаш на паркинга за да разбереш кво дават ...

[smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: светодиодно осветление ?
Автор: stoyan_5   
Дата:   14-02-12 15:47

Ако диодите трябва да отговарят на същата осветеност, както с конвенционалните осветители, икономията няма да бъде фрапантна.
Напримен телевизор с луминисцентна подсветка си харчи 180-200 вата.
Телевизор със светодиодна подствека харчи 110-160 вата.
Права е народната мъдрост, че с боза боя не става.

Отговори на това съобщение
 Re: светодиодно осветление ?
Автор: valen_tin   
Дата:   14-02-12 15:55

а телевизорите с халогенна подсветка как са [smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.