Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Лаптоп, РАМ, ала-бала...
Автор: harvester_vn   
Дата:   11-02-12 09:14

Имам един стар лаптоп, на който искам да добавя малко допълнителна РАМ. Проблема е, че паметта която имам е DDR2, а лаптопа е с някаква по-стара. Ясно е, че с проба ще разбера дали ще работи и има ли смисъл от това, но въпросът ми е дали мога да осера нещо...
Тоест, има ли вероятност лаптопа или паметта да се скапят?

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп, РАМ, ала-бала...
Автор: realnoncho   
Дата:   11-02-12 09:51

Е ако е друга рамта няма да стане - няма да влезе в слота. Е разбира се, ако си достатъчно настоятелен да напъваш може да счупиш нещо. Просто провери каква е рамта на лаптопа и си намери такава.

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп, РАМ, ала-бала...
Автор: harvester_vn   
Дата:   11-02-12 09:59

Оказа се, че съм се объркал нещо.... лаптопа е с ДДР2 и всичко е о.к.

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп, РАМ, ала-бала...
Автор: gorbi   
Дата:   11-02-12 15:01

тр да почерпиш сега за хубавата работа... [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп, РАМ, ала-бала...
Автор: harvester_vn   
Дата:   11-02-12 16:34

Тя па една работа... ама ще почерпя де, що пък не? [smile] Организирай някакво мероприятие, лентово снимане, базар, мазар.... само да не стане като годишния стрийт, че тогава се изложи [smilie5]

Ся обаче друг проблем се появи, не ми отчита че съм сложил 2 плочки по 1 ГБ, а само едната. И двете памети са наред, пробвах поотделно и двата слота, и те работят.

Що тъй [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп, РАМ, ала-бала...
Автор: steeens   
Дата:   11-02-12 16:49

Щото не си пуснал снимки, затова. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп, РАМ, ала-бала...
Автор: harvester_vn   
Дата:   11-02-12 17:02

Снимки на кое? Селфове докато разменям плочки РАМ в паузите между две ракии стават ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп, РАМ, ала-бала...
Автор: gorbi   
Дата:   11-02-12 17:40

..изложих се верно... Ама нямаше как - първо работата, после удоволствията.. [smile]
Да се стопли малко, пък гледай само колко минипленера ще измислим, за да пием бира - имам да пробвам пак доста обективчета нови...[smilie5]

ако са ти наред паметите и двете трябва да може да ги засича... Все пак провери в интернет дали тоя модел с този биос може да поддържа 2Г

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп, РАМ, ала-бала...
Автор: harvester_vn   
Дата:   11-02-12 17:55

Модела уж поддържа 2ГБ (Toshiba Satelite pro L20), като вляза в БИОС обаче също ми дава че съм с 1ГБ.... май мирише на ъпдейт на БИОС-а, а изобщо не съм наясно как става това и не знам какво мога да оплескам.... май ще си карам с 1ГБ и ще чакам по-добри времена, че да купя нова машина. То добре че тая излезе от един шкаф и взе че тръгна, че никак не ми се купуваха ефтини боклуци.

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп, РАМ, ала-бала...
Автор: asahi   
Дата:   11-02-12 21:15

Кликай, въведи кода и продължавай напред. Не е трудно.


Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп, РАМ, ала-бала...
Автор: harvester_vn   
Дата:   11-02-12 22:43

Престраших се и го флашнах... [smilie5] Обаче машинката упорито продължава да твърди че има 1ГБ памет. Както и да е, и без това процесора е слаб за по-тежки неща [smile]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.