Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Виза за USA
Автор: tochnia   
Дата:   10-02-12 12:33

Бях поканен на едноседмичен workshop в USA, при платени разноски от американска компания, но ме интересува какво ми трябва за да взема виза?

Колко време /като чакане за интервю/ би отнело изваждането на виза?

Трябва ли да имам купен самолетен билет преди интервюто?

Мога ли да отида с разпечатана покана, или трябва да е писмо в оригинал с печат от фирмата?

Нужно ли е да имам застраховка?

Трябва ли да си извадя документ от сегашният работодател, че си имам работа?

Трябва ли да си нося и представям Social Security документа които ми остана откакто бях ходил като студент там /в момента не е в мен и ще представлява трудност да се сдобия обратно с него/?

Трябва ли да предоставям някакъв документ за доходи или банково извлечение?

И освен това дали някои има опит с ходене на интевю за американска виза в посолство в чужбина? Става ли по-бързо?


Отговори на това съобщение
 Re: Бизнес пътуване в USA
Автор: promis   
Дата:   10-02-12 12:51

Защо направо не питаш в посолството?

Отговори на това съобщение
 Re: Виза за USA
Автор: tochnia   
Дата:   10-02-12 13:01

Вече четох сайта на посолството, но там са описани само няколко неща като препоръчително.

Но когато бях ходил на интервюта за US виза като студент, видях как късат доста хора, затова и искам някои които има опит с изваждането на бизнес такава да сподели.

Отговори на това съобщение
 Re: Виза за USA
Автор: exo99   
Дата:   10-02-12 13:25

Кажи им, че си ЗА гова, да ни надупчат Шеврон за шистов газ и няма да те скъсат.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Виза за USA
Автор: imitev   
Дата:   10-02-12 13:46


Няма - ще му дадат една лопата и да започва да копа...

Отговори на това съобщение
 Re: Виза за USA
Автор: mladenov   
Дата:   10-02-12 14:37

Не се презапасявай с документи освен ако не са ти под ръка вкъщи, не си купувай самолетен билет, той не ти е нужен за интервюто. По принцип случаи като твоя се разглеждат различно от тези които искат обикновена туристическа виза. Вземи и покажи писмото с което те канят и където е казано че те поемат разходите ти.

Отговори на това съобщение
 Re: Виза за USA
Автор: veselinhristov   
Дата:   10-02-12 14:49

Ето тук:

напишетеhttp://bulgarian.bulgaria.usembassy.gov/to_apply2.html тук линка

Отговори на това съобщение
 Re: Виза за USA
Автор: kukurjak   
Дата:   10-02-12 15:09

Трябва ти покана, може да е и разпечатка, не ти искат оригинал. Попълваш си документите за виза тук , в определен срок ще получиш потвърждение. Попълва се он-лайн, имай предвид, че ако се замотаеш, ще те изхвърли. Запиши си номера (Application ID), който ще ти даде, за да можеш после лесно да влизаш. Има и такса, която е описана в линка от предишното мнение. Въсщност там са посочени всички стъпки. Като попълваш документите, обърни внимание на типа виза, която ти трябва - там се правят много грешки.За уъркшоп мисля беше тип G, но все пак си провери.
Визата ми стана готова за около десетина дена, не ходих на интервю.
Не ти искат никаква информация за билети, така че може да ги купиш и след визата.
Застраховка не ти трябва за виза, но е хубаво да имаш, като тръгваш.
Не ти трябва документ за доходите.



Публикацията е редактирана (10-02-12 15:18)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.