Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Безжично стриймване на музика/видео от лаптоп към аудио/видео уредба?
Автор: CyberGene   
Дата:   10-02-12 08:42

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Безжично стриймване на музика/видео от лаптоп към аудио/видео уредба?
Автор: CyberGene   
Дата:   10-02-12 08:42

Понеже ми предстои обзавеждане на нов апартамент, разглеждах разни wi-fi рутери, и нали съм макаджия, гледах AirPort Express, което по принцип не е някакъв кой знае какъв рутер, даже е бавен и с малко функционалност, обаче забелязах, че поддържа нещо интересно - безжично стриймване на музика от iTunes (на макбука) към рутера, който има аудио изход, който може да бъде свързан към аудио уредба. Това ми се стори всъщност доста интересна възможност, защото ще ми позволи да премахна кабелите и да си ползвам лаптопа където си поискам из апартамента и да слушам музика на уредбата, като я изпращам безжично към нея.

Въпросът ми е, има ли други варианти освен AirPort Extreme за такова нещо, предполагам wi-fi рутери с възможност за връзка към HDD, които имат и аудио изход (макар че музиката няма да се стриймва от лаптопа явно, а от външния диск) или пък някакви мултимедийни плейъри. Възможно ли е така да стриймвам и HD-видео от лаптопа към телевизора с някакво устройство?

Накратко казано, какви са вариантите за безжична мултимедия вкъщи, някой правил ли е нещо такова?



Публикацията е редактирана (10-02-12 08:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Безжично стриймване на музика/видео от лаптоп към аудио/видео уредба?
Автор: Navy   
Дата:   10-02-12 08:44

Рутера не стриймва..,

Отговори на това съобщение
 Re: Безжично стриймване на музика/видео от лаптоп към аудио/видео уредба?
Автор: CyberGene   
Дата:   10-02-12 08:46

Не четеш. На мен не ми трябва стрийм от рутера, а КЪМ рутера.



Публикацията е редактирана (10-02-12 08:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Безжично стриймване на музика/видео от лаптоп към аудио/видео уредба?
Автор: CyberGene   
Дата:   10-02-12 08:50

http://www.apple.com/airportexpress/features/airplay.html

Отговори на това съобщение
 Re: Безжично стриймване на музика/видео от лаптоп към аудио/видео уредба?
Автор: mike74   
Дата:   10-02-12 09:59

>Не четеш. На мен не ми трябва стрийм от рутера, а КЪМ рутера.

не точно, трябва ти стрийм КЪМ УСТРОЙСТВОТО дето ще свири, а рутера бил той и ябълков не свири [smilie5]
А и AirPort Express НЕ Е РУТЕР!

Air Play не е функция на рутера!!!
достатъчно е да имаш мрежа и ресийвър/уредба която да подържа протокола.

Аз имам ресийвър Денон който подържа AirPlay, включен е с кабел към LinkSys рутер, и от айфонЯ през WiFi през същия рутер си плейвам с AirPlay към Денон-а.
Дали има смисъл е друга тема [smilie5] Защото през AirPlay реално се стиймва с 128кбс-а та не е много ясно.

Отговори на това съобщение
 Re: Безжично стриймване на музика/видео от лаптоп към аудио/видео уредба?
Автор: asahi   
Дата:   10-02-12 10:04

Logitech Squeezebox™ Touch


Отговори на това съобщение
 Re: Безжично стриймване на музика/видео от лаптоп към аудио/видео уредба?
Автор: navy   
Дата:   10-02-12 10:06

Епълското решение за аудио/видео не е добро....


След като тепърва ще изграждаш - мисли глобално. Не си човек с малко финанси, вземи си нещо, което да си струва, за да ти излезе по евтино...

Отговори на това съобщение
 Re: Безжично стриймване на музика/видео от лаптоп към аудио/видео уредба?
Автор: navy   
Дата:   10-02-12 10:46

Добре... ще бъда конкретен...

системата е такава:

СОРС <--> РУТИРАНЕ <--> ПЛЕАР <--> КРАЙНИ УСТРОЙСТВА

Към сорсовете са:
НАС сървър
УСБ диск /към рутер/
КЛАУД СИСТЕМА /интернет сторидж/
Стационарно/мобилно ПС/Мак - неподходящ вариант

Към рутирането са:
Ми... рутер! Гигабитов с 300 мегабита уайрлес и УСБ поддръжка за диск/принтер - НАЙ доброто решение
Рутер може да бъде и стационарно ПС - неподходящ вариант

Към плеара са:
СТБ /сет топ бокс/:
- мултимедиен плеар
- сат приемник с мултимедийни възможности
- мини АТХ система с уин/линукс
- стационарно пс/мац - неподходящ вариант

Към крайните устройства са:
Тук всичко е ясно - усилвател, стерео/5.1 система, телевизор, колони, алабала...

ПС/Мак е устройство, което е подходящо да се включва КЪМ тази система, а не да е част от нея... затова съм споделил, че не е подходящ вариант.
Защо е така може да спорим много... аз съм минал през няколко такива системи и съм стигнал до заключението, че е грозно, непрактично, неудобно, бучащо и още група дребни фактори...

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Безжично стриймване на музика/видео от лаптоп към аудио/видео уредба?
Автор: navy   
Дата:   10-02-12 10:49

А, да... нещо много важно - безжичното - КОЛКОТО И ДА Е ДОБРО... никога не е по добро от кабела! Не говоря за скорост [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Безжично стриймване на музика/видео от лаптоп към аудио/видео уредба?
Автор: imitev   
Дата:   10-02-12 10:52


Защо - и за скорост също...

Отговори на това съобщение
 Re: Безжично стриймване на музика/видео от лаптоп към аудио/видео уредба?
Автор: navy   
Дата:   10-02-12 10:54

Еми така, стабилност, уайрлеса не може да ти гарантира тази стабилност...

Освен това дори най-добрият уайрлес /който съвсем случайно аз имам ха ха ха/ ми прай 5-6 МБ/сек, което не винаги е достатъчно за 1080р [smilie7]

Абе... кабела си е кабел! Факт!

Отговори на това съобщение
 Re: Безжично стриймване на музика/видео от лаптоп към аудио/видео уредба?
Автор: imitev   
Дата:   10-02-12 10:57


И аз у дома навремето не си пуснах жици в хола и трапезарията...

После в другите стаи пуснах жици...

Отговори на това съобщение
 Re: Безжично стриймване на музика/видео от лаптоп към аудио/видео уредба?
Автор: navy   
Дата:   10-02-12 11:15

Уайрлеса е удобен за айфон, айпад, нотбук и от време на време за някой друго устройство.

Нещата, които са стационарни - кабел. Кабел канал, под лайсна, зад ламперия, гипсокартон... въпрос на констуктивно решение, но това е положението [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Безжично стриймване на музика/видео от лаптоп към аудио/видео уредба?
Автор: CyberGene   
Дата:   10-02-12 12:02

Може би трябва да уточня, че не съм аудиофил. Компресирам си файловете с lame в mp3 профил extreme (което е променлив битрейт с възможно най-високо качество) и слушайки със слушалки Sennheiser HD-595 (отворени, доста добри, според маниаците) не мога да открия разлика с моите уши между така направените mp3-ки и WAV-файлове.

В смисъл, че мен мп3-ки ме устройват, а доколкото четох при ползване на AirPort Express файловете от iTunes се транскодират в Apple Lossless 44.1kHz и така се стриймват до еърпорта, който между другото произвежда аудио. За това, че не е рутер, не знаех, явно съм се объркал. Аз си мислех, че мога да го включа в контакта, който също така има и розетка за LAN, който идва от централни суичове в мазетата на блока и фактически да го ползвам като рутер (или Wireless Access Point, ако трябва да сме по-точни).

Ще слушам на сранително обикновена hi-fi уредба - усилвател Pioneer A209-R (с MOSFET-транзистори) и колони Tannoy Fusion.

Идеята ми е, че досега просто имах декстоп с Уиндоус, на който ми е музиката, който е вързан с кабел към усилвателя, но понеже вече искам да разкарам декстопа като идеология и да ползвам само лаптоп, в случая макбук прото ми, си мисля дали не мога да махна кабелите от лаптопа към усилвателя и да карам безжично. Чистото аудио не изисква изобщо толквоа висока скорост и дори стария G-протокол е достатъчно бърз, за да покрие скоростта. Поправете ме, ако греша, но едно аудио ЦД е 44.1kHz, 16-бита аудио, стерео и би трябвало да генерира:

44100 * 2байта * 2канала = 172 килобайта в секунда.

Отговори на това съобщение
 Re: Безжично стриймване на музика/видео от лаптоп към аудио/видео уредба?
Автор: vuzhy   
Дата:   10-02-12 12:23

Рано или късно ще разбереш, че вариант подобен на описания от Нави е по-добър, от това да плейваш направо от лаптопа. Ако имаш възможност, окабели си жилището навреме, предполагам знаеш как да си направиш LAN мрежата [smile] и не само нея. Ето моите 50ст по темата:
1. За рутер препоръчвам да не слагаш безжично устройство, а нещо компактно което да можеш да скриеш в комуникационната кутия с кабеляците [smile]
2. За WiFi има чудесни AP решения с мощни антени и добри процесори, гарантиращи безпроблемна работа при високо натоварване, криптирането товари доста
3. USB диск вързан към WiFi рутер не е добра идея, губиш скорост и товариш още процесора на рутера
4. SAN, NAS или мрежов диск най-общо казано е най-доброто решение да си държиш на централизирано място НЕ важните неща, като музика, филми и т.н. Уговорката е, че задължително трябва да тестваш избраното устройство дали може да осигури достатъчно бърз трансфер към възпроизвеждащите устройства. Това за съжаление не е проблем на мрежовия интерфейс, а на софтуера на мрежовото устройство.
5. Погледни това: Home server .
6. Реши си проблема по начин който ти харесва на теб [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Безжично стриймване на музика/видео от лаптоп към аудио/видео уредба?
Автор: navy   
Дата:   10-02-12 12:24

Да, аз просто ти дадох вариант за ГЛОБАЛНО подреждане на нещата...

Иначе за теб и за това, което обясняваш има едно - единствено и много удобно решение - Епъл ТВ2 се нарича... 240 лв. с ДДС [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Безжично стриймване на музика/видео от лаптоп към аудио/видео уредба?
Автор: boreto   
Дата:   10-02-12 13:10

Компресирам си файловете с lame в mp3 профил extreme (което е променлив битрейт с възможно най-високо качество) и слушайки със слушалки Sennheiser HD-595 (отворени, доста добри, според маниаците) не мога да открия разлика с моите уши между така направените mp3-ки и WAV-файлове.

CyberGene [smilie24]

И ти като мен си от тези 98%, дето не ги е еня накъде са им усукани кабелите...
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Безжично стриймване на музика/видео от лаптоп към аудио/видео уредба?
Автор: navy   
Дата:   10-02-12 13:20

Проблема не е в ушите Ви... елате и ще покажа осезаемата разлика, но рискувам да разболея някой и да му направя неспокоен съня [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Безжично стриймване на музика/видео от лаптоп към аудио/видео уредба?
Автор: mike74   
Дата:   10-02-12 14:05

Бе не знам, аз със мойте ширпотреба колони и ресийвър си правих опити - и да, мп3 на 128кбс се усеща, с битрейт от там нагоре 192, 256, 320 сравнено с ФЛАК - аз НИКАКВА разлика не чувам и съм си щастлив с мп3 [smilie5] [smilie5] [smilie5] [cool] [cool]
Сигурен съм че има хора с по-добър слух и те ще усетят разликата, но аз съм щастлив че не я усещам [smilie5] че дет вика Нейви ще ми се развали съня [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Безжично стриймване на музика/видео от лаптоп към аудио/видео уредба?
Автор: navy   
Дата:   10-02-12 14:06

Отново казвам... слуха Ви не е виновен...

Отговори на това съобщение
 Re: Безжично стриймване на музика/видео от лаптоп към аудио/видео уредба?
Автор: imitev   
Дата:   10-02-12 14:07


Разбрахме че е от техниката...

Отговори на това съобщение
 Re: Безжично стриймване на музика/видео от лаптоп към аудио/видео уредба?
Автор: navy   
Дата:   10-02-12 14:11

Колкото по добър е един монитор, толкова повече дефекти виждаш...

Колкото по добре показва високо динамичните изображения - толкова по постни и сиви ви се струват...

Колкото е по добра една аудио техника, толкова по малко дискове за слушане ви остават!

Ей за това най-много ме боли!
След последните си ъпгрейди близо 20% от дисковете ги сложих в "дълбокият" шкаф... в момента им търся качествени лоузлес рипове, за да ги хвърля в коша...

Отговори на това съобщение
 Re: Безжично стриймване на музика/видео от лаптоп към аудио/видео уредба?
Автор: ohluff   
Дата:   10-02-12 14:54

https://photo-forum.net/static/forum/2012-02/itkq2806.JPG
http://s18.postimage.org/9rx7czidh/Image001.jpg


http://postimage.org/image/9rx7czidh/

щом си с мак е лесно - аз така съм го решил проблема. виж линка със схемата, че картинката нещо не се качи в нужната големина.

2 ерпорт експреса в две различни стаи, единия вързан към интернет, другия към ресивъра посредством оптичен кабел (така изпозвам ДАК-а на ресивъра, ерпортчето също си има, ама е слаба работа).
така мога да пускам музика от мака директно на уредбата, а чрез телефона имам достъп до библиотеката на компа и го използвам малко като дистанционно :). кабели няма!

колкото до качеството ... не е като с оригинален диск, но и не е чак толкова лошо. става за купони или когато те мързи да сменяш диск след диск :)

Отговори на това съобщение
 Re: Безжично стриймване на музика/видео от лаптоп към аудио/видео уредба?
Автор: ohluff   
Дата:   10-02-12 14:55

и още един линк със упътване:

http://www.macworld.com/article/160417/2011/06/how_to_build_your_own_airplay_audio_system.html

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.