Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 изгубен телефон
Автор: agop4o   
Дата:   09-02-12 19:43

да попитам.може ли да се открие изгубен/не е откраднат/телефон ако наново му се сложи карта и почне да предава сигнал.сина си е изгубил нокиата и са му казали да си занесе документите от магазина и серийния номер в мвр и можели да го засечат по сигнала.сим картата най вероятно е изхвърлена защото се съобщава че абоната не е си включил телефона[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: изгубен телефон
Автор: dobriman   
Дата:   09-02-12 19:45

да чакаш от мвр ....

Ходи купувай новият.

Отговори на това съобщение
 Re: изгубен телефон
Автор: tofo   
Дата:   09-02-12 19:51

Да не седи кротко в некое ъгълче с припаднала батерия...[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: изгубен телефон
Автор: universum   
Дата:   09-02-12 19:51

Технически е възможно.
Запитват се трите оператора кой потребител говори от телефон с еди какъв си IMEI номер. После му се звънва или се търси на адрес.
Въпросът е някой дали ще има доброто желание да свърши тази работа, защото тази процедура охотно я правят най-вече за разни важни особи.
Телефонът може и да не е изгубен, а приватизиран.

Отговори на това съобщение
 Re: изгубен телефон
Автор: agop4o   
Дата:   09-02-12 19:54

телефона със сигурност е изгубен.след като е паднал с колело и се е прибрал в къщи е установил че му го няма.преди да излезне с колелото е говорил по телефона[smilie9].телефона все още се изплаща към оператора



Публикацията е редактирана (09-02-12 19:56)

Отговори на това съобщение
 Re: изгубен телефон
Автор: navy   
Дата:   09-02-12 19:54

Ако е айфон може да се направят много работи... преди да се усети крадеца... и ако не е много в час с епълските неща...

С другите телефони - май нямаш шанс, защото надали от оператора ще съдействат... предвид евентуалните злоупотреби, които могат да се реализират по този начин [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: изгубен телефон
Автор: Императорът.   
Дата:   09-02-12 20:03

Шанс - минимален.
Пиши - бегал.
[smilie2] [smilie2] [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: изгубен телефон
Автор: Todd   
Дата:   09-02-12 22:15

МВР не издирва телефони по IMEI .МВР издирва телефони само ако има подозрение за извършено престъплени е него ...


Отговори на това съобщение
 Re: изгубен телефон
Автор: ценослав   
Дата:   09-02-12 22:20

Връвчица и на врата, ако изгубвамено се повтори. Щото един познат, синът му много обичаше да ги губи. А се появи по нов модел и "дявола" си губеше телефоня. Аз посъветвах баща ми. То "дедето" вече е студент, ма още ми е сърдит. Щото и компютри беше посъбрало 5-6, щото нещо не работели добре а баща му, нали е кравар от село и не разбира .....[smilie21] [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: изгубен телефон
Автор: legbapetro   
Дата:   09-02-12 22:35

Обявете телефона за откраднат с подадена жалба.

Отговори на това съобщение
 Re: изгубен телефон
Автор: imitev   
Дата:   09-02-12 22:46


Моя самсунег има опция, с която ако смениш сим картата, се изпраща смс с новия номер на предварително зададен номер.

Кофти за намерилия го...

Отговори на това съобщение
 Re: изгубен телефон
Автор: agop4o   
Дата:   09-02-12 22:47

ценослав
телефона не го е купил бащата.телефона го изплаща сина.legbapetro и ако случайно се намери какво да излъжем в полицията как са му го откраднали


Отговори на това съобщение
 Re: изгубен телефон
Автор: legbapetro   
Дата:   09-02-12 22:50

Виж, това не зная. Пролетта си загубих хубав смартфон. Звъннах, никой не вдигна. Пуснах СМС с предложение за награда. Никой. След половин час извадиха картата. Пуснах жалба,че мие откраднат в трамвая. Той всъщност там някъде е изпаднал. Намериха го за 10 дни. После ония тиквеници писаха обяснения, но не са пострадали нещо законово друго.

Отговори на това съобщение
 Re: изгубен телефон
Автор: ценослав   
Дата:   09-02-12 22:59

agop4o написа:

> ценослав
>
телефона не го е купил
> бащата.телефона го изплаща
> сина.legbapetro и ако случайно се
> намери какво да излъжем в
> полицията как са му го откраднали
>

Значи мисля че разбираш от майтап, макар че това което съм написал е вярно.
Сега по въпраса. Намирал съм такива телефони - независимо откраднати или не. Подава се жалба и се работи по нея. НО!!! За да даде мобилния оператор информация на МВР, дали този телефонен апарат /или карта/ работят и се осъществяват комуникации с него - входящи и изходящи, трябва да се приложи СРС /специално разузнавателно средство/ одобрено ос СЪДА по действащите закони на БГ. Когато обществото беше настроено против използването на СРС, никой не ви светна, че то помага за разкрливане и на такива "дребни" кражби или изгубвания. Та телефона струва 500 лева примерно, но държавата за неговото откриване ще похарчи 2000 лева. [beer] [beer]



Публикацията е редактирана (09-02-12 23:01)

Отговори на това съобщение
 Re: изгубен телефон
Автор: agop4o   
Дата:   09-02-12 23:07

обнадеждаваш ме[smilie24] .но не ме карай точно пък полицията да лъжем

Отговори на това съобщение
 Re: изгубен телефон
Автор: ценослав   
Дата:   09-02-12 23:13

Не е казано да я лъжеш. Щото и намирането на чужда вещ, не прави намерилият я автоматично собственик. Имаше там нещо за "вещоукривателство".[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: изгубен телефон
Автор: agop4o   
Дата:   09-02-12 23:15

да бе ценославе на фона с проблемите със сериозни престъпления откриването на такава вещ не е най важното.по скоро ми се струва че това трябва да е рутинна операция м/у мвр и мобилните.честно казано за сефте изпадаме в такава ситуация а пък на това студено време да пием една студена вода ми се струва нездравословно[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: изгубен телефон
Автор: ценослав   
Дата:   09-02-12 23:18

Значи аз описах законния повод и начина на разследването. Иначе съм се бъхтал и за 5 кокошки и за пет овце, за едно магаре, ма кефа кога ги върнеш на стопанина е страшен. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: изгубен телефон
Автор: sirteo   
Дата:   09-02-12 23:19

Могат по IMEI да го проследят, друг е въпроса дали ще го направят. Виж ако е бил откраднат и подадеш жалба в прокуратурата, щат не щат почват да го търсят [smilie3] Казвам го от личен опит.

Отговори на това съобщение
 Re: изгубен телефон
Автор: ценослав   
Дата:   09-02-12 23:21

Прокуратура или МВР, прилагането на СРС е задължително.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: изгубен телефон
Автор: Analgina   
Дата:   09-02-12 23:29

Някой го е казал и по-горе. Едно време се намираха лесно по IMEI номер от полицията, но вече не. Сега се води СРС и за един телефон не става така лесно. И на мен ми тафнаха телефон така и още не са го открили, а минаха 2-3 годинки вече. За СРС-то ми го казаха в полицията, когато пусках жалбата. Жалбата била, ако евентуално се появи при друг случай... И други евентуалности

Отговори на това съобщение
 Re: изгубен телефон
Автор: ценослав   
Дата:   09-02-12 23:35

Ма много малко са съдиите, които ще подпишат прилагане на СРС заради намирането на един телефон. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: изгубен телефон
Автор: dobriman   
Дата:   10-02-12 10:24

Виж сега.
Няма какво да се лъжем.
Ако идеш в МВР - няма да си мръднат пръста...най-много да те викат още веднъж да даваш пак обяснения и после още веднъж да ти кажат че са спряли търсенето след време.

И по-лошото е, че шанса ти да намерят телефона е, ако случайно хванат някой за нещо друго и този телефон се окаже в джоба му. Разбира се говоря този дето са го хванали някак да попадне в същото РПУ, при същият "полицай".... и този полицай да не е от вицовете, че да направи връзката.


Разбира се, след като го намерят, ще видят на кого е бил този телефон, ще преценят дали си пеете заедно с Веско Маринов (нашата полиция ни пази и други подобни шалагери).... и евентуално на полицаят сина ще се сдобие с нов телефон.

Но пак казах, вероятността да се случи е прекалено малка. Не мисля че ще попаднеш на полицай, който няма да е подходящ за вицове и да направи горната връзка.


(с цялато ми уважение към @ценослав и "родната милиция ни пази")

Отговори на това съобщение
 Re: изгубен телефон
Автор: almaz   
Дата:   10-02-12 11:13

Тия СРС-та защо са турени всичките в един кюп?

Елементарно запитване по IMEI за откраднатия телефон (при положение, че пострадалият докаже с документи собствеността си върху телефон с такъв IMEI) би трябвало да става по много по-лека процедура.

Подслушванията и видеозаснеманията, които нарушават лична неприкосновеност са съвсем друго нещо.

Не е редно едното да се ползва като назидание за другото: "Щото обществото е против масовото ползване на СРС-та, затова сега полицията не може да ви свърши работа и да ви намери телефона".


Отговори на това съобщение
 Re: изгубен телефон
Автор: Analgina   
Дата:   10-02-12 11:37

Защото при по лека процедура, по IMEI могат освен да те слушат и да те позиционират, което си е чисто следене и всичко може да се използва не само по служба. Затова!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.