Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 за парите и разходите
Автор: slav4cho   
Дата:   09-02-12 00:47

Последно време наблюдавам,хора с ниски финанси пиещи и пушещи в големи количества.Че сме бедна държава с ниски доходи е вярно,но колко не можем да си правим сметката?Виждам как хора мрънкащи,че нямат пари,пушат кутия цигари дневно и пият в неопределени количества.Виждам как си купуваме стари "гъзарски"коли ,които едва издържаме,но е важно колата да е гъзарска въпреки,че харчи 15градско(примерно).Защо масово българите не си правят сметката ?

Отговори на това съобщение
 Re: за парите и разходите
Автор: navy   
Дата:   09-02-12 00:50

Не можем да съдим другите за това как водят живота си... а и не бива [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: за парите и разходите
Автор: slav4cho   
Дата:   09-02-12 00:53

Не ги съдя.Не им казвам не прави това или онова.Или защо правиш така.Според мен човек трябва да има приоритети,когато изпълни основните,тогава може да мисли за глупости.Примерно първо трябва да си платя тока,да си купя храна,да си поправя колата,а не да ида и да си купя туба ракия.

Отговори на това съобщение
 Re: за парите и разходите
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   09-02-12 00:57

малко гледаш в чуждото канче, ми се струва

Отговори на това съобщение
 Re: за парите и разходите
Автор: navy   
Дата:   09-02-12 00:57

Задаваш въпрос - Защо не си правят сметката...

А откъде си сигурен, че не са си направили сметката и са решили така да живеят?

Всичко е въпрос на преоритети, ченностна система и акъл...

Не може да съдиш простият защо е прост... и точно това е съдене, защото поставяш дилемата на публичен дебат [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: за парите и разходите
Автор: gorbi   
Дата:   09-02-12 00:58

малък си още толкоз да обобщаваш...:) След 30-на години може се пробваш по-успешно... [smile] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: за парите и разходите
Автор: slav4cho   
Дата:   09-02-12 01:08

navy съгласен съм,не съдя хората,казвам какво ми прави впечатление.
gorbi дали си малък или голям е много относително.Доста често физическото и интелектуалното развитие не вървят ръка за ръка.

Отговори на това съобщение
 Re: за парите и разходите
Автор: navy   
Дата:   09-02-12 01:11

Мога да споделя, че не знаеш богатите как си пилеят парите... простоооо... нямам думи...
[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: за парите и разходите
Автор: slav4cho   
Дата:   09-02-12 01:18

Повярвай имам представа[smilie5] при тях работата е друга,при общо взето неограничен бюджет можеш да правиш каквито глупости искаш.При ограничен обаче е нещо друго,там е въпрос на приоритети.

Отговори на това съобщение
 Re: за парите и разходите
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   09-02-12 01:22

Трябва да се отървем от този манталитет ! Съдейки, другите как мрънкат, твоето също се превръща в мрънкане. Гледай си живота, бачкай си, вади си пари, сам си преценявай, как и колко да харчиш[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: за парите и разходите
Автор: gorbi   
Дата:   09-02-12 01:26

анджък.... :) [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: за парите и разходите
Автор: slav4cho   
Дата:   09-02-12 01:26

Не ме разбирайте погрешно,интересно ми е защо,най бедната част от населението,харчи парите си нерационално според моите виждания.Не се меся в чуждите животи.Живея,работя и харча според моите виждания.Въпрос на любопитство е това.

Отговори на това съобщение
 Re: за парите и разходите
Автор: navy   
Дата:   09-02-12 01:29

Може би умеят да живеят по добре от теб, въпреки, че печелят много по малко [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: за парите и разходите
Автор: ivjordan   
Дата:   09-02-12 01:29

Амиииии, пушенето и пиенето за някои хора са зависимост. Т.е. те не могат да избират вече, организмът им го изисква. Не че ги оправдавам, просто им влизам в положението. Това са болни хора.
Нямаме право да ги съдим. Нещо ги е докарало до това положение. И това нямаме право да съдим.
Виж, гъзарията си е чиста простотия. Но, като си нямаш нищо, може да ти се прииска за миг само да се почустваш различен човек, да яхнеш бавареца и да се почустваш истински. Това не го одобрявам, но все пак... Причините са по-дълбоки...
И, между другото, кутия цигари на ден прави 120 кинта на месец, което не е чак толкоз много. Проблемът е, че хора са докарани до дередже, дето 60 евра на месец могат да им съборят бюджета.
Пак ще цитирам Ботев, няма начин:
"Кажи ми кажи, бедний народе,
кой те в таз робска люлка люлее"

Отговори на това съобщение
 Re: за парите и разходите
Автор: gorbi   
Дата:   09-02-12 01:31

Физическото и интелектуалното много често, най-вече, и съвсем определено, си вървят ръка за ръка [smilie5]
И сега малко нравоучително, сам го измислих: [cool]
Научи се да не съдиш другите, защото само бог, който и какъвто и да е той, има право да съди.
Работи упорито, усмихвай се повече, давай на хората повече отколкото вземаш и не гледай в канчето на другите, за да изживееш пълноценно живота си и да има смисъл от съществуването ти.

И помни - колкото за по-умен се мислиш, толкова е по-голяма вероятността да грешиш ... [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: за парите и разходите
Автор: Todd   
Дата:   09-02-12 06:19

Славчо ,Славчооо ..... една работа пречи ли ти на пиенето ...заебавай я !!

[smilie21] [smilie21] [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: за парите и разходите
Автор: scarecrow   
Дата:   09-02-12 06:40

"Има нещо нездраво и съмнително в трезвеника. Възприемам хората, които не пушат, тяхна си работа, дори възприемам тези, които не се заглеждат след жените по улицата, макар че... Но както и да се мъча, не мога да възприема непиещия за нормален. Непиещият е маниак и точка по въпроса. Всеки, който се опита да облече трезвеността в благообразно обяснение, е гад, мръсник, безочлив продажник. Да не пиеш означава да живееш като идиот.
Да си противоестестен и пластмасов като вегетарианец. Липсата на алкохол води до оглупяване и тежка шизофрения. Изкривяват се представите за света.
Човек, който не пие, е обладан от нечисти сили, служи на дявола и извънземните, става гей или умира от гъбички и херпес!"
Фьодор


Михайлович Достоевски

Отговори на това съобщение
 Re: за парите и разходите
Автор: georgi969   
Дата:   09-02-12 06:45

Тука май вече беше обсъждано това дали Достоевски може да говори за пластмаса.

Иначе ето какво е казал неизвестен грузинец:

"A який чоловiк горилку не пье - то вин або хворий, або подлюка."

Отговори на това съобщение
 Re: за парите и разходите
Автор: ejko   
Дата:   09-02-12 08:22

"най бедната част от населението,харчи парите си нерационално"
Това е факт и не е само в България. Примерите са хиляди. От цигането което проси за хляб и накрая си купува кола в кенче, до твоя пример с бедния и цигарите.
Има си психологическо обяснение за това. Най-общо казано, когато имаш малко няма какво да губиш и действаш като за последно. Например ако имаш само 1 лев, можеш да си купиш хляб и не би го дал ей така с лека ръка, ако ти е последния... Но ако имаш 10 стотинки с тях не можеш да си купиш нищо и си склонен да ги дадеш на пеещ уличен музикант, нищо че са ти последни...

Отговори на това съобщение
 Re: за парите и разходите
Автор: Orlin   
Дата:   09-02-12 08:54

В блога на Кака Сийка има една статия "Защо бедните ядат боклуци". Има интересни мнения, особено в коментарите.
Една от тезите е, че когато разполагаш с малко пари в джоба е по-вероятно да ги дадеш за един скъп, некачествен и неполезен хамбургер, а не за кило месо и картофи, които да сготвиш на качествено ядене.
Друго обяснение е, че да си беден и да харчиш нерационално са свързани неща, но може причината да е второто.

Имам познат, който едвам свързва двата края, понякога се налага да върви пеша, понеже няма пари за автобус, но всеки ден пуши по един пакет цигари. Наистина е въпрос на приоритети, а там нещата рядко се ръководят от разума.

Отговори на това съобщение
 Re: за парите и разходите
Автор: MiTaka   
Дата:   09-02-12 09:21

Коя е кака Сийка?

Отговори на това съобщение
 Re: за парите и разходите
Автор: ejko   
Дата:   09-02-12 09:42

Един блог е кака ти сийка... и четох тази статия за храните и бедните хора и е много неправ, въпросният блогър... Идеята му е, че "неуките хора не знаят, че тези неща са вредни и се отдават на удоволствието, което им осигуряват" и не си дават сметка, че вместо наденица могат да си купят свинско. Общо взето статията прилича на писана от човек, на когото майка му му готви... Не че аз купувам наденици, но честно казано ако ям пилешки бутчета 3 пъти под ред, после няма да искам да ги вкуся поне 2 месеца... Но все пак блогърът заяви, че никога не е купувал захар, което ме навява на мисълта, че една питка през живота си не е замесил, така че най-вероятно се изхранва от ръцете на жена си или както по-горе споменах..., майка си:))))
Реално има ирационалност в действията с ресурс, които е на привършване. Много често изпиваме последните глътки алкохол наведнъж, а не на малки порции, както, когато чашата е пълна... Психологическо е и често бързаме да свършим с нещото, което привършва.
Според мен актът на свършека е по-неприятен, отколкото факта на самото нямане... Примесено с желанието да постигнем максимум удоволствие при минимум разход и се получават доста необмислени харчове...
Ето аз нямам кинти напоследък, трябваше да взема овлажнител за бебето, че у нас с мъка качвам над 30% влажност и както се тюхках, че не ми се дават 70-80 лева и издумках колкото за един климатик за овлажнител, и пречиствател не въздух Sharp с незнам си каква Plasmacluster Ion ала-бала система... Знам че е ирационално и знам, че сега ми излиза през носа, но факт... Ядосах се че трябва да пестя и направих обратното...



Публикацията е редактирана (09-02-12 09:47)

Отговори на това съобщение
 Re: за парите и разходите
Автор: Orlin   
Дата:   09-02-12 09:53

ejko , не казвам че Лонганлон (Кака Сийка) е прав във всичко. Но и ти не си :)

Аз една питка през живота си не съм замесил и захар в къщи НЯМА. Като дойде гостенин и пие кафе или се задоволява с подсладители (които и ние не ползваме, но са останали от по-рано) или пада едно яко търсене няма ли забравено някъде някое пакетче от кафенетата.

В същото време в къщи се готви и по-често аз готвя, така че не се изхранвам от ръцете на жена ми. Дори тя понякога мърмори, че вместо да вземем готова храна от супермаркета чака да и сготвя. :)

Идеята е, че удобството, бързината на доставяне и ниският размер на "инвестицията" при готовите продукти често побеждава рационалността и по-ниската цена на готвената храна. Отделно някои храни задоволяват и психически като шоколадовите изделия, някои въздействат и чрез имиджа който създават и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: за парите и разходите
Автор: MiTaka   
Дата:   09-02-12 09:58

Орлине, не го приемай толкова лично ;)!

Отговори на това съобщение
 Re: за парите и разходите
Автор: ejko   
Дата:   09-02-12 10:02

Добре де..., ако никога не си купувал захар, как правиш козунак за Великден?
За подсладители не съм се сещал, че те нали са вредни и не ги ползвам...
А Лонганлон не че не е прав, но опростява нещата. Имаме интересен социален феномен и той го принизява до елементарен мързел или безкултурие... Задоволяването на психически нужди чрез храна или осланянето на имидж на продукти си е на 100% чувство за малоценност, което в БГ на 99% е резултат на ниски доходи... Както казват братята американци, ако знаеш твърде много за часовници, автомобили и забравих кое е третото, то най-вероятно не си много богат...



Публикацията е редактирана (09-02-12 10:03)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.