Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Пак за хардовете
Автор: chicken   
Дата:   07-02-12 22:04

След като издумка терабайтовия ми Сигейт (чака успешно сваляне на информацията, ама засега нищо), ми предстои купуване на нов. След щателно проучване на така богатия ни пазар и тихичко псуване на цените се заколебах за тези:
- Seagate Barracuda Green ST1500DL003 1.5TB HDD 3.5" (64MB Cache, 5900RPM, Sata 6Gb/s) за 249 пари и
- Western Digital Caviar Black WD1002FAEX 1TB HDD (64MB Cache, 7200RPM, Sata III) за 269 пари.
Кво ще кажете? В смисъл, че тук явно има хора по навътре в хардовете, щото аз виждам само скорости и кешове... Пък утре ше трябва да я свърша тази работа...

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за хардовете
Автор: chicken   
Дата:   07-02-12 22:05

На Sata2 ще вървят, нали?

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за хардовете
Автор: langel   
Дата:   07-02-12 22:16

Ще вървят

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за хардовете
Автор: abyser   
Дата:   07-02-12 22:25

Като чуя "green" и бегам надалеч.
Някой нещо си спестил в производствения процес, но за сметка на това си намерил "хуманно" оправдание и реклама [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Пак за хардовете
Автор: asahi   
Дата:   07-02-12 22:31

За хардове питай Нейви. Знае сич-ко!

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за хардовете
Автор: C41   
Дата:   07-02-12 22:36

До скоро, Самсунг бяха истински... Повечето от производителите, си намалиха гаранцията след нова година... Все още най-здрави са черните кевлари на уестърн... Обаче ако се прецакат, много, ама много трудно се намират донори...[beer] [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Пак за хардовете
Автор: chicken   
Дата:   07-02-12 23:30

Не смятам пак да опирам до донори а само до гаранция. Преди си имах един хард само за архив, а в деня, в който изгоря сигейта купих един външен за да дублирам пак нещата. Ама изгоря преди. И сега всичките ми снимки за последните 15 години са само на изгорелия. Серия от обстоятелства и на ти сега.

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за хардовете
Автор: asahi   
Дата:   08-02-12 00:04

Мит имаше добри идеи относно резервирането.

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за хардовете
Автор: sirteo   
Дата:   08-02-12 00:29

WD - по-качествен и по-бърз.

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за хардовете
Автор: orlindraganov   
Дата:   08-02-12 00:32

WD40 - 40 пъти по-качествен и по-бърз

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за хардовете
Автор: asahi   
Дата:   08-02-12 01:20

http://i.imgur.com/gib0I.png


Отговори на това съобщение
 Re: Пак за хардовете
Автор: tvk75   
Дата:   08-02-12 08:53

WD но не черен ами син

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за хардовете
Автор: netizen   
Дата:   08-02-12 09:04

WD единствено и само Black, син и зелен не рискувай пак да се потроши.

Лошата новина е, че към днешна дата трудно може някой да те посъветва. За това си вземи NAS или си направи от стар компютър с FreeNAS примерно бекъп решение с поне два диска в Raid1.

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за хардовете
Автор: Navy   
Дата:   08-02-12 09:08

Само в райд може да имаш сигурност...

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за хардовете
Автор: orlindraganov   
Дата:   08-02-12 09:11

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/trww2037.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2012-02/qref5303.JPG

http://mqsto.com/photo/albums/userpics/10010/raid-spiderman.jpg
`


Отговори на това съобщение
 Re: Пак за хардовете
Автор: Navy   
Дата:   08-02-12 09:13

Едимакс имат евтино решение за нас сървър...

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за хардовете
Автор: terminator   
Дата:   08-02-12 09:21

Този си струва и го има наличен
HITACHI GST Deskstar 7K1000.D (3.5", 1TB, 32MB, SATA III) - същата работа ще върши.

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за хардовете
Автор: chicken   
Дата:   08-02-12 09:36

Абе хора, какъв райд, какъв нас! Аз хард трябва да си купя, че съм само с 300 ГБ системен и от една седмица в кръчмата съм само на радио. Пък сума ти пиратска музика има в нета за дърпане наново[smilie8] Пък ако в Итема не ми възтановят данните няма да има и за каква сигурност да мисля. Един външен хард за дублиране на важните неща е достатъчен засега и аз го имам.Да се счупят двата едновременно ще е бас си късмета. Та въпроса е какъв да е за около 250-60 лева.

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за хардовете
Автор: navy   
Дата:   08-02-12 13:22

Автор: chicken
Дата: 07-02-12 23:30

...

И сега всичките ми снимки за последните 15 години са само на изгорелия.


Ами ПИЛЕ ШАРЕНО... проблема си е твой [smilie7]

За мен снимки от последните 15 години са много по ценни, ако щеш от един кашон с хардове.... но ти си знаеш [smilie7]

Хубавото на НАС сървъра е, че:

1. не е нужно да е вързан за някой ПС, за да работи
2. не е нужно място, за да работи
3. не е нужно да си до него, за да работиш с него
4. не е нужно да му трепериш, че може да го откраднат от колата или кръчмата... защото ще е скрит на сигурно място, нещо което зависи само от теб, разбира се ха ха ха ха...

И не на последно място... всичко това го пиша не толкова да ти помогна, защото ако човек сам не иска да си помогне... и Господ не може [smilie7]
Пиша го... щото ми е кеф да го правя [smilie5]

За дисковете... след последните изкупувания на едни фирми от други... май останаха двама основни производителя ха ха ха, Гнусмас и Уестърн... май? Ба ли мааму... се ми е тая.

Техниката от ден на ден става все по несигурна и смотана... каквото и да вземеш - гаранция няма /говоря за данните, не за стоката/...

За мен е по добре да заложа на спокойствието, отколкото да си губя време и нерви и да броя стотинките...

Тъй че... ти си знаешшшшшшшшш наааай добре!

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за хардовете
Автор: vinse   
Дата:   08-02-12 13:29

Убаф хард нема, така че взимай црън WD и стискай палци [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за хардовете
Автор: gorbi   
Дата:   08-02-12 13:35

дам... един евтин компютър който поддържа райд - връзваш го по мрежата за твоя, слагаш му два еднакви диска и ето ти решението... Ако пак си купиш хард и го сложиш - никаква не ти е гаранцията че след месец няма си пак без диск. Не че ще ти струва нещо, ще ти дадат нов, но ще загубиш инфо и време, което е по-ценно от самия диск. Така че приказките за райд масив или такъв, ама в нас сървър хич не са ти спам по темата... [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за хардовете
Автор: navy   
Дата:   08-02-12 13:35

Така е, няма... аз вчера си купих ей това например:

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/xymo2238.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2012-02/mbpj6100.JPG

http://dl.dropbox.com/u/17144334/WDMyBook.jpg

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за хардовете
Автор: terminator   
Дата:   08-02-12 14:26

......
Автор: chicken
Дата: 08-02-12 09:36

Абе хора, какъв райд, какъв нас! Аз хард трябва да си купя, че съм само с 300 ГБ системен и от една седмица в кръчмата съм само на радио. Пък сума ти пиратска музика има в нета за дърпане наново[smilie8] Пък ако в Итема не ми възтановят данните няма да има и за каква сигурност да мисля. Един външен хард за дублиране на важните неща е достатъчен засега и аз го имам.Да се счупят двата едновременно ще е бас си късмета. Та въпроса е какъв да е за около 250-60 лева.
......

Препоръчвам ти точно този Hitachi защото имам такъв от 4 месеца, системен е и се държи много прилично. Той е от най-новата сереия D на Hitаchi, с една плоча, на 7200 оборота, SATAIII интерфейс (не че има значение за традиционните дискове) и 32MB кеш. Доволно пъргав, тих и хладен. Дори мислех да си взема и втори, ама в началото на октомври (2011) се вдигнаха рязко цените и се отказах засега.
А, междувременно WD купиха Hitachi (производството им на дискове), така че вземайки този - все едно си взел WD :)

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за хардовете
Автор: gorbi   
Дата:   08-02-12 16:45

navy: откъде го взе, колко пари и направи ли да се вижда през www ?

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за хардовете
Автор: navy   
Дата:   08-02-12 16:50

320 лева с ДДС от Ардес... държи се добре...

Якото е, както се вижда и от сайта, че макбука и мак устройствата го видяха от раз, познаха го. Дори си мисля, че тоя диск е направен да работи най-добре с мак!

Тайм машината работи с него, както има и апликации с апп стора, които го превръщат в персонален облак...

Ето това:

http://wdc.com/en/products/products.aspx?id=280#wd2g

и това...

http://itunes.apple.com/us/app/wd-2go/id450655672?mt=8


Аз не мога да си намеря тайм капсула... [smilie8]

Ако искаш да ми продадеш твоята /без ДДС/ и да си вземеш този WD, има и варианти в райд с два диска... ще е вариант.

У дома вече имам НАС масив, капсула ми трябва за да си обединя две устройства в 1 и да преместя рутера от дома в офиса, а капсулата да ми е рутер, за дома не ми трябват супер дупер възможности...

Капсули няма в цяла Европа :(

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.