Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Забраняват продажбата на гаражи
Автор: vasil1   
Дата:   03-02-12 10:41

Ето част от една публикация на дир.бг от вчера:

"Гаражите и паркоместата в жилищните сгради няма да могат да се ползват за друго освен за паркиране. Това предвиждат одобрените от кабинета промени в закона за устройството на територията.

Мотивите за забраната са да не се създават предпоставки за влошаване на организацията на паркирането и движението, най-вече в големите градове.

Гаражите и паркоместата, които са част от основните обекти в сградата, не могат също така да се продават или преотдават, гласи проектът. Така собственик няма да може да продаде гараж, ако му е единствен. Ако към един блок има повече гаражи, те вече ще могат да се продават и дават под наем, но само ако останалите собственици в кооперацията не проявяват интерес към тях."


Не представлява ли това посегателство върху неприкосновеността на частната собственост ? Ето, например аз имам апартамент и гараж, придобити по различно време, с отделни актове за собственост. По стечение на обстоятелствата, в момента съм без кола и нямам необходимост скоро да си купувам такава. Следователно, гаражът ми, който си е един дълготраен материален актив, си остава замразен за вечни времена. Разбирам, ако ставаше въпрос за мазе, то винаги върви с жилището.

Виж, който има два гаража, може да продаде единия си. Значи, тези промени в ЗУТ фаворизират по-задоволените българи.

Някои пък други хора, останали без работа или изпаднали във финансови затруднения, гледат на продажбата на гаражите си като на един резервен вариант за изход от ситуацията в тези тежки времена.

Отговори на това съобщение
 Re: Забраняват продажбата на гаражи
Автор: ivodam   
Дата:   03-02-12 10:45

Не знам кой светъл болшевишки ум ги ражда тия простотии, но това Конституционният съд ше го заколи точно за три минути. Да не говорим пък ако се отнесат нещата до Европа...


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Забраняват продажбата на гаражи
Автор: navy   
Дата:   03-02-12 10:46

Е какво ти пречи да го продадеш ?

Никой не забранява продажбата, а ползването с друга цел... нарича се статут на обекта и си е много правилно това [smilie7]

Между другото от няколко години насам гаража вече не е обособен обект, а е като мазата и килера към жилището - върви си заедно и никой няма право да строи жилища без необходимите към тях парко места...

Факт [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Забраняват продажбата на гаражи
Автор: Diandimov   
Дата:   03-02-12 10:50

А дано изчезнат по тоя начин гаражните магазинчета, че много грозни бяха.

Отговори на това съобщение
 Re: Забраняват продажбата на гаражи
Автор: ivodam   
Дата:   03-02-12 10:55

navy: И продажбата искат да забранят, което е пълен абсурд, разбира се.


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Забраняват продажбата на гаражи
Автор: vasil1   
Дата:   03-02-12 10:56

Ще ми попречи да го продам точно по-горе цитирания проект за промяна на ЗУТ. Не искам да избързвам и да го правя точно сега. В момента цените на недвижимите имоти са спаднали и не е разумно хората да си продават гаражите и земеделските земи на безценица. Плодородни земи в Дунавската равнина, с льосова почва, се изкупуват по 200 лв. за декар.

Тук изобщо не говорим за кварталните магазинчета, а за използване на гаражите ТОЧНО по тяхното предназначение.

Отговори на това съобщение
 Re: Забраняват продажбата на гаражи
Автор: kkkolelo   
Дата:   03-02-12 11:00

Невъзможноста да се продадат гаражите може да се получи от само себе си ... ами те по принцип нямат отделен нотариален акт от жилището, към което са ... освен ако след това не са правени некви гимнастики ... Аз имам таван с тераса и сервизни помещения, но за да имаше навремето самостоятелен нотар. акт трябваше да ги правим/наречем ателиета и т.н. ...

Отговори на това съобщение
 Re: Забраняват продажбата на гаражи
Автор: Славов   
Дата:   03-02-12 11:01

Добре, че ги продадох и двата ..... [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Забраняват продажбата на гаражи
Автор: Diandimov   
Дата:   03-02-12 11:06

Толкова ли е трудно да имаш един апартамент от 200 квадрата и три гаража към него. Които да са си гаражи за трите коли, а не магазини, складове, работилници и прочее.

??

Отговори на това съобщение
 Re: Забраняват продажбата на гаражи
Автор: Todd   
Дата:   03-02-12 11:11

Аз пък се каня сега да купя един гараж ... с антре и баня към него !!!

Има си отделни партиди за ток и вода .

На мойте дюкяни така и така нема табели кое кво е така че ...[smilie5]

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Забраняват продажбата на гаражи
Автор: Ondine1   
Дата:   03-02-12 11:18

Хич не върви със жилището мазето..напоследък.И време беше да се ограничат откачените идеи на инвеститорите с приземните етажи!!!

п.п.мазетата ги качват на последния етаж/или завират едни "килери" в самите апартаменти/...и стават ателиета и какви ли не още щуротии не мислят само и само да продадат колкото се може повече застроена площ

Отговори на това съобщение
 Re: Забраняват продажбата на гаражи
Автор: Gruyu   
Дата:   03-02-12 11:25

ама и здраво дерат за тия гаражи, аз за 18-20кв.м маза 4-5000 евра няма да дам никога, а ако е на партера, майко мила, двойно....едно пълно каско и да стои на улицата таралясника, ако ще и нов да е

Отговори на това съобщение
 Re: Забраняват продажбата на гаражи
Автор: orlindraganov   
Дата:   03-02-12 11:36

Забранено ли е да лупкам върху мотора, паркиран в гаража?

Отговори на това съобщение
 Re: Забраняват продажбата на гаражи
Автор: valen_tin   
Дата:   03-02-12 11:41

@нави

определено не се строят новите блокове с достатъчно гаражи за всички апартаменти, да не говорим за домакинствата с 2 коли. В общи линии има за около 50% от апартаментите гаражи ...другите ги пишат ателиета.

Отговори на това съобщение
 Re: Забраняват продажбата на гаражи
Автор: harvester_vn   
Дата:   03-02-12 11:53

Само да вметна, че и за ателиетата е задължително да има паркоместа. Гаражите изобщо не са задължителен елемент от сградата [smile]



Публикацията е редактирана (03-02-12 11:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Забраняват продажбата на гаражи
Автор: ivodam   
Дата:   03-02-12 11:53

kkkolelo: Има и обособени гаражи, аз имам гараж с отделен нотариален акт.


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Забраняват продажбата на гаражи
Автор: vasil1   
Дата:   03-02-12 13:55

kkkolelo: Промените в ЗУТ предвиждат възможност за продажбата на гаражи, но само ако собствениците притежават 2, 3 или повече ....

Отговори на това съобщение
 Re: Забраняват продажбата на гаражи
Автор: ksuhorukov   
Дата:   03-02-12 14:01

Аз предлагам внимателно да изчетете промените и смисъла, в който се влага в тях и едва тогава да коментирате кое не може, как и защо.

Отговори на това съобщение
 Re: Забраняват продажбата на гаражи
Автор: boreto   
Дата:   03-02-12 14:03

Забрана на продажбата на гаражи е недомислица. Но това:

"Гаражите и паркоместата в жилищните сгради няма да могат да се ползват за друго освен за паркиране."

е правилно.


Отговори на това съобщение
 Re: Забраняват продажбата на гаражи
Автор: Vinsent   
Дата:   03-02-12 14:47

А не разбрах, гараж с цел гараж не мога ли да си купя? [smilie11]

Тамън сега да се сдобия изгодно с гаражче! [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Забраняват продажбата на гаражи
Автор: ivodam   
Дата:   03-02-12 14:50

Ми доколкото разбирам, за да си купиш гараж, трябва да си купиш жилище с гараж.

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Забраняват продажбата на гаражи
Автор: orlindraganov   
Дата:   03-02-12 14:52

boreto написа:

> Забрана на продажбата на гаражи е
> недомислица. Но това:
>
> "Гаражите и паркоместата в
> жилищните сгради няма да могат да
> се ползват за друго освен за
> паркиране."
>
> е правилно.
>

Ми аз чат-пат си ремонтирам кол`лото в гаража, чат пат лупкам... Престъпник ли съм?

Отговори на това съобщение
 Re: Забраняват продажбата на гаражи
Автор: Vinsent   
Дата:   03-02-12 14:57

orlindraganov написа:

>... чат пат лупкам...
> Престъпник ли съм?

Ако е по-често -> не. [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Забраняват продажбата на гаражи
Автор: n1x0n   
Дата:   03-02-12 19:39

Ми доколкото разбирам, за да си купиш гараж, трябва да си купиш жилище с гараж.

Абе добре е, като стане дума за закони, разпоредби и т.н. - да се чете от извора, а не от онази кочина дир.бг.

Нормално е гараж да се ползва само за паркиране. Ненормално е в него да се прави кафе или "бутик", да се прави кочина и да се шуми, да се слагат каци със зеле.
В 90% от случаите тези "заведения" не отговарят на елементарни изисквания за условията на труд, хигиена, шум и т.н.

Нормално е, когато гаража е в нотариалният акт на жилището - да не може да се продава отделно. Всички стари столици в Европа вървят към забрана на строежите без предвидени паркоместа, а ние тука 10 собственика на апартаменти и още 10 собственика на гаражите в същата сграда и най-накрая - 20 коли спряли по тротоарите.

Нормално е, гараж за продан или наем да се предложи първо на живущите в същата сграда, а не на Пенчо, дето живее през 3 преки. Както от гледна точка на добросъседски отношения, така и от гледна точка на сигурност, достъп до сградата/гаражите на трети лица и управлението на етажната собственост.
Никой не може да ви задължи да приемете по-ниска оферта, само защото е от съсед.

Нещо повече - собствениците на автомобили трябва да бъдат глобявани, когато пълнят гаражите си с боклуци и после паркират колите си пред тях.

Този манталитет "мое си е, че го праим кво си искам" може да бъде валиден само по отношение на гаража в двора на село.

Отговори на това съобщение
 Re: Забраняват продажбата на гаражи
Автор: boreto   
Дата:   03-02-12 19:56

Ми то гаражът е за това. Да си ремонтираш превозното средство си е в обхвата на дейност. Синът ми даже си издялка платноходка в гаража, ама тя също е превозно средство.

Виж, лупкането в гаража си е престъпление. За лупкането си трябва лупкариум.[smilie25]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.