Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Български производители
Автор: boreto   
Дата:   30-01-12 09:26

Непрекъснато се сблъсквам с невежеството на иначе интелигентните посетители на Фотофорум по отношение на произвежданото в България.

Очевидно е че без собствено производство няма икономическо развитие. Познаването и предпочитането на собствените продукти при еднакви или близки качества пред вносните е важен елемент от благосъстоянието.

Медиите нямат никакъв интерес да популяризират българското производство, поради опасението да не загубят рекламодатели. Това е грамадна пречка в развитието ни.

Затова отварям тази тема. Надявам се тук да изскочат интересни неща.
Надявам се и да не я удавим в спам. Но пък спамът е важен елемент от духовния ни живот, затова пускам и тема

Български производители - спам

Не че съм оптимист за такова разделяне де...[smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: Български производители
Автор: boreto   
Дата:   30-01-12 09:29

ХРОМ АД, гр. Силистра
Производител на умивалници, домакински съдове от неръждаема стомана и високотехнологични елементи за индустрията с качество отговарящо на европейските и световни стандарти.
http://www.chrom.bg/about-us/?k=1be437ddf0d61bb9b34577fa93385f84


Отговори на това съобщение
 Re: Български производители
Автор: belia   
Дата:   30-01-12 09:35

ха, пак медиите виновни[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Български производители
Автор: pif   
Дата:   30-01-12 09:36

Защо не купувам българското ли. Ами просто е. Качеството - ниско, цените - високи, надеждност - никаква.
Нямаме стандарти за производство, за качество, за нищо. Работната ни ръка е неквалифицирана и мързелива. Качественният ни контрол хич го няма. А и високата цена от голяма степен се определя на ниската производителност на труда. Масово производителите искат големи печалби с малко работа. Продават скъпо а не плащат добри заплати на работниците. От своя страна работниците (незаяисимо качественни или некачественни) се демотивират и правят малко и некачественна продукция.
Порочен затворен кръг, ръководен от човешката алчносто.
Та какво българско да си купя ?

Отговори на това съобщение
 Re: Български производители
Автор: boreto   
Дата:   30-01-12 09:37

Глупости.

Прости си илюстрация на първия ми пост.


Отговори на това съобщение
 Re: Български производители
Автор: pif   
Дата:   30-01-12 09:39

Забравих да добавя и безбройните прекупвачи с по 200% надценки и некомпетентните консултанти в търговските вериги, където положението от надценки също не е розово.

Отговори на това съобщение
 Re: Български производители
Автор: boreto   
Дата:   30-01-12 09:41

Типично доказателство за нуждата от такава тема.


Отговори на това съобщение
 Re: Български производители
Автор: pif   
Дата:   30-01-12 09:48

Да, ще промени манталитета на работника, шефа, прекупвача, търговеца и на клиента.
Работника ще се старае повече и ще произвежда по качественно, шефа ще му плаща повече, прекупвача ще слага по малка надценка, тървовеца също ще слага по малка надценка и ще продава вече евтиния продукт изхождайки от качествата му а не изхождайки от надценката и печалбата си, а клиента ще може да си го позволи и да му се нслаждава.
Аз съм с 2 ръце - ЗА

Отговори на това съобщение
 Re: Български производители
Автор: almaz   
Дата:   30-01-12 10:03

И аз мога да похваля "Хром" [smilie24]
Повечето съдове в къщи са техни. Яки, издръжливи, дебелостенни, имат съвременен вид.

Но с малката забележка, че допускат някои бройки с дребни дефекти (примерно капака не приляга плътно) и е желателно да оглеждаш добре при покупка. Не че е проблем, в магазина ги подменят, ама определено имат нужда от по-добър изходящ контрол.


Отговори на това съобщение
 Re: Български производители
Автор: Gruyu   
Дата:   30-01-12 10:08

и аз съм умишленото стимулиране/купуване на родното производство: на вилата на село - бойлерите на Елдоминвест, санитарията на Видима, теракот и плочки КАИ и КЕРОС, терафлекса и той

Отговори на това съобщение
 Re: Български производители
Автор: almaz   
Дата:   30-01-12 10:14

Родно ли е обаче производството, когато БГ завод принадлежи изцяло на чужда компания?


Отговори на това съобщение
 Re: Български производители
Автор: Navy   
Дата:   30-01-12 10:16

...


Произвеждаме страхотни деца...

Отговори на това съобщение
 Re: Български производители
Автор: pif   
Дата:   30-01-12 10:18

Страхотни деца - наркоманчета, алкохоличета, чалгарчета, улстрасчета, побойничета, убийчета и т.н.
Е, поне са красиви и умни.

Отговори на това съобщение
 Re: Български производители
Автор: Navy   
Дата:   30-01-12 10:30

Тази тема е за нашите деца, не твоите [smilie8]


Иначе съм теглил чертата на винопроизводителите [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Български производители
Автор: orlindraganov   
Дата:   30-01-12 10:49

И аз, ама на бирзавода - н`стаа чюек

Отговори на това съобщение
 Re: Български производители
Автор: Императорът.   
Дата:   30-01-12 11:06

Ето една изключително могъща фабрика. Препоръчвам на всеки да стане нейн съсобственик.



И друга също яка.



И един могъщ консорциум, включващ още фабрикуване на превързочни материали, фитосубстнации, транспортни, логистически и имотаджийски дъщерни компании.


Има производство - да. Недостатъчно, ама има.


Отговори на това съобщение
 Re: Български производители
Автор: almaz   
Дата:   30-01-12 11:06

Тази година и аз ще ставам български производител - на домашна ракия. В момента проектирам производствените мощности, наесен ще ги въвеждам в експлоатация [smilie5]

Обмислям варианта и за домашна жива бира, по-нататък.


Отговори на това съобщение
 Re: Български производители
Автор: orlindraganov   
Дата:   30-01-12 11:09

Sprint, Drag, RAM, Vivelo [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Български производители
Автор: boreto   
Дата:   30-01-12 11:14

О, да! Драг е супер!

http://www.dragbicycles.com/


Отговори на това съобщение
 Re: Български производители
Автор: navy   
Дата:   30-01-12 11:16

Императоре, чичо ми е директор на Хидравлик [smilie7]

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Български производители
Автор: orlindraganov   
Дата:   30-01-12 11:17

И другите са супер - Caja Rural ще карат с Вивело тая година във Вуелтата.

Отговори на това съобщение
 Re: Български производители
Автор: boreto   
Дата:   30-01-12 11:18

Родно ли е обаче производството, когато БГ завод принадлежи изцяло на чужда компания?

Да, разбира се. Персоналът е от българи. Това е хлябът им. Някои от комплектоващите полуфабрикати също. По света трудно можеш да разбереш кой точно е собственика на едно предприятие. Хеле пък ако е акционерно.


Отговори на това съобщение
 Re: Български производители
Автор: Императорът.   
Дата:   30-01-12 11:28

Нейви - познаваш и мен виртуалната - аз - съсобственик. А ако ме запознаеш с него и той приеме една моя офертичка, ще те почепря едно кюлченце от златце. [smilie5]



Аз изброявам само Български като собственост фабрики, хем от тях всеки от вас може да си купи някаква част. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Български производители
Автор: imitev   
Дата:   30-01-12 11:30

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Български производители
Автор: navy   
Дата:   30-01-12 11:37

Импе, акции ли имаш там?

Аз с него за бизнес не говоря, знам, че преди 2 години беше много зле положението с над 50% временни съкращения, сега са добре май, слава Богу, имат бая работа за навън...

С него си говорим за лов, за коли, за жени, за много други ралти... за бизнес не, щото нямаме допирни точки [smilie7]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.