Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 С ликуид соуп ли си миете ръцете?!?
Автор: b-w_devil   
Дата:   16-01-12 21:22

Задавам този въпрос, защото може би все пак напоследък се забелязва нещо като наченки на "гражданска свяст"...
(Ако някой от вас не знае що е туй "свяст" - пояснявам - "свяст" = "съвест"...)
................
Защо задавам този въпрос?:
Преди ден, измивайки горните си крайници с един супер-дупер ароматичен "ликуид соуп", режисьорската ми фантазия, внезапно, кой знае защо, ми подреди за няколко секунди един сценарий...
Как супер-дупер модерният ми течен сапун измива автомобилното масло и автосаждите от ръцете ми... как ОБИЛНАТА (ама - МНОГО обилната ПЯНА) се стича по отходната тръба в градската канализация, как лъкатуши по софийските потайности = неведомите ВиК мръснишки канали... как се радва на прекрасното небе в околността на монастирчето "Свети МИНА" (не в ж.р. "Света Мина" - както преди време една бивша партийна секретарка бе пофеминила маскюлинския християнски светец-воин Свети Мина...)
... Как най-сетне - същата тази вездесъща пяна пристига до пречиствателната станция до вишеупомянутия монастир и... и... би трябвало да бъде неутрализирана по някакъв начин... КАК ЛИ СТАВА ТОВА?!?
...Вглеждал ли се е някой от вас, поне като фотограф, а не като природозащитник - КАКВИ ТЕКАТ реките около София?!?!...
..............
...Та, така! Правим се на "зелени", борим се срещу опитите да се извлича подземен шистов газ...
...Всеки ден изливаме хиляди тонове ХИМИЯ в канализацията на Големия Град... ПЯНА, която според проверката ми, успя да не се разпадне в рамките на цели 16 минути в собствената ми мивка...
=====================
... След което аз просто започнах да мия съдовете си и ръцете си с най-елементарния сапун за пране...
... Няма ВЕЗДЕСЪЩА ПЯНА... няма (или почти няма) модерна европейска кухненска химия...
===========================
А ПРИ ВАС!
КАК Е ПОЛОЖЕНИЕТО?!?
[smilie11] [smilie11] [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: С ликуид соуп ли си миете ръцете?!?
Автор: мара   
Дата:   16-01-12 21:27

ликидния суап ми се пени значително по-малко.

Отговори на това съобщение
 Re: С ликуид соуп ли си миете ръцете?!?
Автор: batonga   
Дата:   16-01-12 21:34

Не се мия с течен сапун, а с обикновен, къпя се с билков шампоан, и ще изпреваря следващите въпроси с - не ям месо, не нося кожа и нямам айфон и като ме питат "искате ли торбичка" не искам. Таблет до скоро мислех че е за рисуване във фотошоп, а то било екран от лаптоп. Карам 20г. кола с работещ катализатор и минавам на истински технически преглед (отне ми време докато намеря сервиз в който наистина да се навият на тази революционна процедура истински технически преглед). И те така [smilie21]



Публикацията е редактирана (16-01-12 21:35)

Отговори на това съобщение
 Re: С ликуид соуп ли си миете ръцете?!?
Автор: Стоев   
Дата:   16-01-12 21:36

С ликуид соуп и шампуун мием не само ръцете.


Отговори на това съобщение
 Re: С ликуид соуп ли си миете ръцете?!?
Автор: asahi   
Дата:   16-01-12 21:39

Не точно количеството пяна е показател за замърсяването, обаче и на повърхността на морето съм засичал ароматни бумбалчета. В Черно мире, не в Бяло.

Отговори на това съобщение
 Re: С ликуид соуп ли си миете ръцете?!?
Автор: yan   
Дата:   16-01-12 21:51

Бялото си е по-бяло [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: С ликуид соуп ли си миете ръцете?!?
Автор: мара   
Дата:   16-01-12 21:51

бреееей, батонга...[smilie10] ние сме кат близнаци, бе! само дето колата ми е по-стара и ям месо и нося кожа [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: С ликуид соуп ли си миете ръцете?!?
Автор: batonga   
Дата:   16-01-12 21:57

А така [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: С ликуид соуп ли си миете ръцете?!?
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   16-01-12 21:57

Ми да си беше задавал тоя въпрос и за хардкор сапуните[smilie5]
Щото течен, твърд, все тая изходът е еднопосочен и канализационен. Аман от късно осъзнали се еко-та[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: С ликуид соуп ли си миете ръцете?!?
Автор: мара   
Дата:   16-01-12 22:06

абе я се сетете за площад грев през 17 век...примерно.

Отговори на това съобщение
 Re: С ликуид соуп ли си миете ръцете?!?
Автор: Стоев   
Дата:   16-01-12 22:31

Маро, и там ли сме ходили? [ezik] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: С ликуид соуп ли си миете ръцете?!?
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   17-01-12 00:14

Вкъщи имаме голяма битка за някаква химия, която оцветява водата в тоалетното казанче.

Отговори на това съобщение
 Re: С ликуид соуп ли си миете ръцете?!?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   17-01-12 00:28

не се ли оливаме прекалено вече с с тези "еко" простотии. Да не ползваме сапун, за да не замърсим природата вече граничи с..., абе не знам с какво, ама не е нормално според мен

Отговори на това съобщение
 Re: С ликуид соуп ли си миете ръцете?!?
Автор: stoyan_5   
Дата:   17-01-12 00:50

Течния не мие а цапа.
След измиване с течен ръцете ми са сякаш намазани с мазнина ...

Отговори на това съобщение
 Re: С ликуид соуп ли си миете ръцете?!?
Автор: colorit   
Дата:   17-01-12 01:06

Хах, стига талибанщина драги "еколкози". В момента има доста одобрени /а и реализирани такива/ проекти за пречиствателни станции. Ако някой има притеснвния, че замърсява природата, къпеЙки се... ми 'оди си миризлив бре [smilie5]



Публикацията е редактирана (17-01-12 01:08)

Отговори на това съобщение
 Re: С ликуид соуп ли си миете ръцете?!?
Автор: diandimov   
Дата:   17-01-12 02:38

Еко- "мисленето" на някои хора граничи с безпросветната хипария.

[smilie18]





"Автор: batonga
Дата: 16-01-12 21:34

Не се мия с течен сапун, а с обикновен, къпя се с билков шампоан, и ще изпреваря следващите въпроси с - не ям месо, не нося кожа и нямам айфон и като ме питат "искате ли торбичка" не искам. Таблет до скоро мислех че е за рисуване във фотошоп, а то било екран от лаптоп. Карам 20г. кола с работещ катализатор и минавам на истински технически преглед (отне ми време докато намеря сервиз в който наистина да се навият на тази революционна процедура истински технически преглед). И те така [smilie21]"

[smilie10]




Аз пък ползвам течен дух гел, ям месо понякога, не ме интересува дали е кожа или не, ако ми харесва обувката/ дрехата, имам айфон (каква ли е връзката му пък с екологията?!), и обикновено ми слагат покупките в торбички без да ме питат.
Карам нови коли, и те така.

[smilie18]

Не разбирам какво лошо има ако го правя.

Отговори на това съобщение
 Re: С ликуид соуп ли си миете ръцете?!?
Автор: colorit   
Дата:   17-01-12 03:11

Д.Димов, няма да разбереш какво си прегрешил защото не следиш Пленумите на Партията, а последните директиви са да се свали настоящото правителство. Та сега се почва по програмата - стачки, еко-протести, пенсионерски протести, скоро очаквам да изкарат и циганите на мегданите......

Отговори на това съобщение
 Re: С ликуид соуп ли си миете ръцете?!?
Автор: TODD   
Дата:   17-01-12 06:28

Не го позвам течният защото не ми харесва - то е някаква измислица .

Най често ползвам за ръце паста Вюрт с трици оти съм се омазал с масло,грес и кал до ушите .....

А къде изтича .... не е моя грижа .Някъде в ниското но аз съм на баира .

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: С ликуид соуп ли си миете ръцете?!?
Автор: diandimov   
Дата:   17-01-12 07:09

Няма значение с какъв сапун се мие човек. Еднакво НЕ замърсяват.
Старит коли замърсяват повече, неяденето на месо води до хипарливост и агресия, а покупките без трбичка са на практика психични отклонения.

Единствено подкрепям че нямаш айфон. Не ти и трябва!

[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: С ликуид соуп ли си миете ръцете?!?
Автор: marlboro   
Дата:   17-01-12 07:20

То и таблетките препарат в миалната машина са смърт за организЪма... и мокрите кърпички ( вид синтетична материя- неразградима).
А за детските памперси направо не ми се говори...

Да стане по-фотографско - отработените химикали в тъмната стаичка също се вливат в моренцето ни. Това обаче вече сме го намалили до минимум. :)

Отговори на това съобщение
 Re: С ликуид соуп ли си миете ръцете?!?
Автор: ejko   
Дата:   17-01-12 09:03

Адно и също количество течен и нормален сапун на една и съща фирма (Dove)- за ръце. Ако с нормалния си мия само ръцете 4 седмици преди да свърши, то с течния си ги мия около година и половина...
Не знам колко замърсяват неагресивните сапуни, но течния е в пъти по-икономичен и от там би трябвало да замърсява по-малко.
Само че аз не съм виждал и течен сапун да се пени кой знае колко, така че си зависи и от сапуна...., предполагам.
А и не бива да се престараване с тези неща. Реално като си изсипете олиото от тигана, в който сте пръжнали нещо (да не говорим за фритюрник), причинявате много по-голямо замърсяване и и прецаквате яко пречиствателните станции. Не случайно по света има места където олиото се изхвърля разделно..., а в щатите за ресторантите си има отделна землянка в задната уличка, за олио, понеже е забранено да се излива в канализацията...

Отговори на това съобщение
 Re: С ликуид соуп ли си миете ръцете?!?
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   17-01-12 09:37

А едно време какво олио имаше...

Отговори на това съобщение
 Re: С ликуид соуп ли си миете ръцете?!?
Автор: Todd   
Дата:   17-01-12 09:48

Биодизел !!!!!

Ква гупост гледат по телевизията на една щатска бензиностанция с тоя биодизел умрях от смях ....

[smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]

Спира една и пита :
- Имате ли биодизел ???
- Нямаме - казва бензинджията .
- Ок тогава .- вика оная и си тръгва .

След 10 мин се връща - закъсала за гориво на пътя !!!

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

А обикновенна нафта на бензиностанцията бол .

[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: С ликуид соуп ли си миете ръцете?!?
Автор: Frida   
Дата:   17-01-12 10:11

Такаа ... малко пояснения по темата да вкарам. Всички тези неща, за които говорите се наричат детергенти. Има регламент на ЕС, който регулира производството и пускането на пазара на такива детергенти.

Веществата, които се съдържат в тях и които образуват пяната се наричат повърхностно-активни вещества /ПАВ/. Тези вещества се разглеждат от гледна точка на това колко са токсични (отровни) и каква е тяхната биоразградимост (т.е. колко са устойчиви в околната среда). В регламента има граница за биоразградимостта - т.е. не се допускат много устойчиви вещества, които не могат да се разградят в природата. За токсичността - детергентите обикновено не се класифицират като токсични.

Запомнете нещо обаче - това наистина са химикали, които замърсяват. Колкото по-малко от тях използваме, толкова по-добре. Не става дума да не се мием и перем разбира се. Но нека ги използваме разумно.

Отговори на това съобщение
 Re: С ликуид соуп ли си миете ръцете?!?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   17-01-12 10:19

ПАВ не винаги са химикали.И не винаги замърсяват. Холестеролът в животинските организми е ПАВ, лецитинът в млякото е ПАВ, някои разстения съдържат напр. сапонини- те са ПАВ, талкът може да се използва като ПАВ, така че, Frida, не е точно така, както се опитваш да ни убедиш.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.