Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна
 e-Readers
Автор: stoyan_5   
Дата:   15-01-12 18:20

Необходима ми е електронна книга.
Наскоро имаше подобна тема, но не успях да я намеря.

Дайте идея от къде в БГ мога да си закупя, моля!

Идията е да го тествам за да не се окаже, че я не го виждам, я не ми е удобно за употреба ...

Отговори на това съобщение
 Re: e-Readers
Автор: stoyan_5   
Дата:   15-01-12 18:43

Така също не искам да съм обвързан с даден производител или ограничен от форматите на книгите.

Примерно:
Вземеш ли си киндъл ставаш вързан за амазон и под контрола на амазон. Ще четеш какво си купиш от тях и то ако не размислят и не го изтрият. Затворена система от всякъде.

СОНИ-то пък си е просто четец, има си нормална ОС и си чете какво му сложиш, стига да е в определени формати.

Отговори на това съобщение
 Re: e-Readers
Автор: ogimag   
Дата:   15-01-12 18:56

Имам амазон.
Чета си каквото си искам.
Не съм обвързан с нищо и никой.

Отговори на това съобщение
 Re: e-Readers
Автор: n1x0n   
Дата:   15-01-12 19:20

Вземеш ли си киндъл ставаш вързан за амазон и под контрола на амазон. Ще четеш какво си купиш от тях и то ако не размислят и не го изтрият. Затворена система от всякъде.

Това изобщо няма нищо общо с истината... ама по никакъв начин.

Отговори на това съобщение
 Re: e-Readers
Автор: victory13   
Дата:   15-01-12 19:21

искам да присъствам на теста на киндъла [smilie18]
значи устройството се включва веднъж колага... след това само четеш [cool]
2 фирми продават киндълите у нас, има ги в нета... но няма да видиш нищо повече от брошурите, дето може да прочетеш навсякъде... от друга страна можеш да го пипнеш, да [smilie7]
иначе на него се чете всичко... цяла "читанка" и гутенберг имаш на разположение [cool]
пък ако си от вест софия сайд, пиши да ти покажа дх-а [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: e-Readers
Автор: gorbi   
Дата:   15-01-12 19:21

виж тва виждал съм го в Украйна по големие им магазини го има - тип Карфур и Метро. Поиграх си с най-евтиното от тях - мн ми хареса, мисля на майка ми да взема едно за РД

Отговори на това съобщение
 Re: e-Readers
Автор: victory13   
Дата:   15-01-12 19:23

покет бука на сравними размери с киндъла е на сравними цени с лек превес на едната или другата страна ... не казвам че е лош... и аз избирах между него и киндъл [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: e-Readers
Автор: PeterPAN   
Дата:   15-01-12 21:12

скоро имаше киндъл-4 спешъл оферта за 245лв с ДДС, няма по добро за тез пари!

Отговори на това съобщение
 Re: e-Readers
Автор: didesignbg   
Дата:   15-01-12 21:24

Вариантите ти са киндъл, или киндъл. Ако толкова не ти се харесва има и барнс и ноубъл с нук. Киндълите почват от ~180 лева, нук с около 30-40 отгоре. Най-евтино е самичък, почти същото ако го внесе edepot-bg.com
Амазон наистина контролират какво има на 3G киндълите, няма лъжа, няма измама. Ако искаш анонимност, ако това значи нещо в нашите времена вземи само с уифи.
За други четци трябва да платиш много повече.

Отговори на това съобщение
 Re: e-Readers
Автор: explorer   
Дата:   15-01-12 21:28

В Мултирамата има едни 6-инчови Prestigio за 279 лв. Обаче туй е само книга, която връзваш с USB на компютъра. Kindle (не DX а по-малкия) е 109 долара в момента (има и 79 долара версия "с банери") - като сложиш транспорта, ДДС и мито май пак по-малко ще струва, а Киндъла си е вързан с 3G (казват, че безплатно) да можеш да купуваш книги от Амазон. Аз бих си взел един Киндъл, ама не ми се занимава с митница, ЕОРИ-номера, митническа агенция, декларации и прочее простотии (дето Дянков уж щеше да ги улеснява).


Отговори на това съобщение
 Re: e-Readers
Автор: Moonchild   
Дата:   15-01-12 21:45

"Вземеш ли си киндъл ставаш вързан за амазон и под контрола на амазон. Ще четеш какво си купиш от тях и то ако не размислят и не го изтрият. Затворена система от всякъде. "

В по-голяма грешка няма как да си ;)

Отговори на това съобщение
 Re: e-Readers
Автор: asahi   
Дата:   15-01-12 21:48

Не ми се изнасят онлайн лекции. Който иска да го светна да седна на по бира с мен в четвъртък и да не пуши.

Отговори на това съобщение
 Re: e-Readers
Автор: autosvet   
Дата:   15-01-12 22:00

Киндъл 4 или Тъч, Нуук Симпъл Тъч или Сони Т1 май това трябва да ти е избора в момента при 6 инчовите. Цените са сходни.

На Киндъл се чете всичко, а и системата им е най-добре развитата. Лично аз избрах Киндъл Тъч.

Отговори на това съобщение
 Re: e-Readers
Автор: emovla   
Дата:   15-01-12 22:03

на малкия киндъл да се четат PDF-и е меко казано гадно

Отговори на това съобщение
 Re: e-Readers
Автор: asahi   
Дата:   15-01-12 22:05

На всякакъв рийдър може да ти е гадно да четеш неоптимизирани за рийдър ПДФ-и. Понякога и на монитор е гадно.

Отговори на това съобщение
 Re: e-Readers
Автор: didesignbg   
Дата:   15-01-12 22:06

Да ти дам едно епъб-че да го прочетеш на киндъла?
Амазона е дърво, голямо дърво, но е безобразно евтин и с последно поколение дисплей, за 180 лева няма какво повече да желаеш. Можеш да платиш два пъти повече пари за 6 инчов дисплей и ще получиш същият дисплей и повече екстри, по-добра сглобка.

Отговори на това съобщение
 Re: e-Readers
Автор: autosvet   
Дата:   15-01-12 22:10

Дизайнски прати ми го епъбчето и след минута ще е в моби формат и ще си го чета. Има си софтуер наречен calibre за конвертиране и управление на библиотеката, сваля безплатно новини от сайтове и разни други неща.

Отговори на това съобщение
 Re: e-Readers
Автор: Cristinel   
Дата:   15-01-12 22:12

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: e-Readers
Автор: didesignbg   
Дата:   15-01-12 22:17

хаха, да ми обясняваш какво може и не може е малко смешно, рийдър ползвам от времето когато бяха по една купчина пари.
Да, киндъла е много ограничен като поддържани формати, а и като изработка, но за 180те лева е перфектен. Ще се конвертира, лесно е и бързо, но е нужно. Недей го вкарва в заблуди.

Отговори на това съобщение
 Re: e-Readers
Автор: stoyan_5   
Дата:   15-01-12 22:27

Адски сте ми полезни!
В крайна сметка кое от къде да взема?
Цената е без значение - искам нещо много добро ...

Отговори на това съобщение
 Re: e-Readers
Автор: autosvet   
Дата:   15-01-12 22:29

На практика най-разпространените формати са епъб и моби (съответно развитието му с в киндълския). Фб2 почти не съм виждал устройство което да го поддържа.

А за какво ще се ползва - техническа документация или художествена литература?

Отговори на това съобщение
 Re: e-Readers
Автор: asahi   
Дата:   15-01-12 22:33

На Нейви е-рийдъра е най-най. И плеърът му е супер-дупер, и мрака цепи, и дървата. Треа го питате какво си е взел.

Отговори на това съобщение
 Re: e-Readers
Автор: autosvet   
Дата:   15-01-12 22:43

Асахи той е с ай-ридър не е е-ридър!

Отговори на това съобщение
 Re: e-Readers
Автор: ivodam   
Дата:   15-01-12 23:04

stoyan_5: Вземи си някакъв таблет, за малко повече пари, много повече ще получиш.


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: e-Readers
Автор: stoyan_5   
Дата:   15-01-12 23:25

Таблета изкарва ли месец без зареждане?
Таблета не е ли нещо като компютър ...
Не ми е ясна концепцията на таблета.
Не зная за какво служи ...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.