Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Замразяват проектите за соларни и вятърни паркове
Автор: iPonche   
Дата:   15-01-12 01:39

http://www.pariteni.bg/?tid=40&oid=62121

[thankyou] [thankyou] [thankyou]


Отговори на това съобщение
 Re: Замразяват проектите за соларни и вятърни паркове
Автор: baraba   
Дата:   15-01-12 02:10

по-евтин ток от атомната централа няма.. тез вятърни соларни и тем подобни без атомната ни централа са загинали.. па тец марица исток е за затваряне толквоа пръс ти почва разруши.. ама на въглища.. де са тез въглища?

Отговори на това съобщение
 Re: Замразяват проектите за соларни и вятърни паркове
Автор: iPonche   
Дата:   15-01-12 02:13

Колега, от километри личи компетентността Ви по въпроса. Тя е същата като на премиера [smilie5] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Замразяват проектите за соларни и вятърни паркове
Автор: pif   
Дата:   15-01-12 02:25

Тихо анти-руските активисти да не чуят, че сме изцяло зависими от руски уран за АЕЦ-а и ще бъдем зависими и за Белене.. че отиде централката. Бутнаха ни я преди да са я построили.

Отговори на това съобщение
 Re: Замразяват проектите за соларни и вятърни паркове
Автор: Myth   
Дата:   15-01-12 02:38

iPonche може и да му се подиграваш на човека но е прав. Тия слънчеви и вятърни централи са прекалено скъпи.

Отговори на това съобщение
 Re: Замразяват проектите за соларни и вятърни паркове
Автор: djogata   
Дата:   15-01-12 06:17

Myth, май четеш само митове и легенди [smilie5]

АЕЦ Козлодуй прави наистина много, много евтина енергия, ама защото няма заеми за изплащане.

Ако направим нов АЕЦ, цената на тока ще е най-вероятно съвсем малко по-евтина от тази от ВЕИ (зависи кой колко открадне).

Но поне не получаваме ядрени отпадъци като резултат. А в момента нямаме дългосрочно решение за ядрените отпадъци дори и за АЕЦ Козлодуй.

Отговори на това съобщение
 Re: Замразяват проектите за соларни и вятърни паркове
Автор: boreto   
Дата:   15-01-12 07:46

Приветствам решението на правителството, да замрази изграждането на соларни електрацентрали. Вече съм си обявявал тук отношението и съм давал цитати и линкове за изкупните цени на електроенергията. Който иска да плаща вместо 10 стотинки 1 лев на киловатчас, да си прави сам соларна електроцентралка. Това е напълно възможно и технически и финансово. Даже е елементарно. Опааа, май финансово няма да му хареса...

Технологиите и цените на соларния електродобив не са дорасли до нивото на небогатите икономики. Когато това стане, никое правителство няма да се противопоставя...

Изкупни цени на електроенергията и пренос


Отговори на това съобщение
 Re: Замразяват проектите за соларни и вятърни паркове
Автор: djogata   
Дата:   15-01-12 08:04

Борето, съгласен за соларните панели, ама я виж ветрогенераторите - от линка, който си пуснал, става ясно, че изкупната цена на ток от ветрогенератори е по-ниска от тази от повечето ВЕЦ-ове и от централите на биогорива!

Отговори на това съобщение
 Re: Замразяват проектите за соларни и вятърни паркове
Автор: boreto   
Дата:   15-01-12 08:22

Аз за ветрогенераторите нищо не казвам.


Отговори на това съобщение
 Re: Замразяват проектите за соларни и вятърни паркове
Автор: Vinsent   
Дата:   15-01-12 08:34

Отдавна стана ясно, че зелената енергия е привилегия на богатите държави, тъй като влече икономиката надолу.

Освен това, инвестирането във фотоволтаици е доста рисково, поради дългия процес на изкупуване, а и заради бурното развитие и непрекъснато изменящите се условия за този отрасъл.

Вятърните от своя страна са много несигурен и непостоянен източник на енергия. Те имат смисъл за места, където нон-стоп духа вятър.


Отговори на това съобщение
 Re: Замразяват проектите за соларни и вятърни паркове
Автор: Gruyu   
Дата:   15-01-12 08:45

и да уточним кой е инвеститор и кой спекулант? за мен всеки, който продава на НЕК тока си на по-висока цена отколкото НЕК-а ни го продава на нас гражданите, за мене е спекулантин и ни бърка в джобчетата!

Отговори на това съобщение
 Re: Замразяват проектите за соларни и вятърни паркове
Автор: ejko   
Дата:   15-01-12 09:28

Като знам какви схеми и подкупи са, за да се добере човек до договор и си представям колко ще им е гадно на инвеститорите, които вече са получили разрешения, да им променят закона в последния момент...
Не казвам, че не са прави, защото и аз знам за държавни летища, които се продадоха на безценица на частни лица, които ги препродават за милиони, след като изградят проектче с разрешение за соларен парк, но можеха да регулират нещата, така че да не вървят схемите, а не да прецакат инвеститорите, когато вече са на финалната права...
Ама ще видим как ще стане тази работа...

Отговори на това съобщение
 Re: Замразяват проектите за соларни и вятърни паркове
Автор: serjy   
Дата:   15-01-12 09:58

Бъглария няма дадености ВЕИ да завземе по-голям дял от произвежданата електроенергия. Нека им изкупуват тока на цени като на всички други и ако има печалба, да правят. От ветрогенераторите изкупуват тока на четири пъти по-висока цена отколкото от АЕЦ Козлодуй, а от фотоволтаиците на около 17 ПЪТИ ПОВЕЧЕ!!! Няма лошо да им намалят малко изкупната цена.

Отговори на това съобщение
 Re: Замразяват проектите за соларни и вятърни паркове
Автор: НАСОО   
Дата:   15-01-12 10:06

защо да им намаляват цената? Това е европейска стратегия.. Като се вкарват повече пари в този тип производство на ел. енергия, повече хора ще се стремят да развиват този бизнес, оттам ще има повече пазар за фотоволтаиците и вятърните турбини, което пък от своя страна води до повече инвестиции от фирмите производители в научно-технически изследвания и разработки. В резултат се очаква в един момент да се стигне до възможност на достигане до теоретичния максимум на тези устройства, което пък ще направи излишни рисковете за природата и човечеството с Тецовете и АЕЦи.. Обясних свойте виждания по най-простия възможен начин. Ако некой е такъв егоист, че да си мисли на мене да ми е евтин тока, а пък тия след мене да се оправят няма как да се разберем[smilie21]

П.П. Не съм в тоя бизнес и нямам никакви облаги от развиването му. Нито пък съм зелен фен или екстремист. Просто нормално разсъждаващ човек[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Замразяват проектите за соларни и вятърни паркове
Автор: serjy   
Дата:   15-01-12 10:12

щом е такава стратегията, нека покриват пазарната разлика, че иначе стратегията е тяхна, а сметките наши. отдело, е силно съмнителен екологичният ефект от въпросните ВЕИ в България, но това е друга тема.

Отговори на това съобщение
 Re: Замразяват проектите за соларни и вятърни паркове
Автор: pif   
Дата:   15-01-12 10:18

И аз не смятам, че е редно да се плаща по 80 стотинки за киловатчас на тарикатите. Нека който си сложи някакъв ВЕИ на имота да му го купуват на пазарни цени (разликата). Ветрогенераторите да си ги изкупуват на 5-7 стотинки - стандартната цена. Който иска да се набутва - да се бори. В Шотландия, Ирландия и другите северни страни ветрогенераторите се изплащат за 7 години. Там обаче има силен вятър над 300 дни в годината. Средногодишната скорост е над 10 метра/секунда. Нашия е 3. Май имаше 1-2 места в БГ със среден 5. Там от 40 метра перка вадят 3 мегавата а тука не можем и 1 да изкараме.

Отговори на това съобщение
 Re: Замразяват проектите за соларни и вятърни паркове
Автор: НАСОО   
Дата:   15-01-12 10:19

май още сме в 90те? Нема такова като те и ние или както е казал народния гений - нема мое, нема твое - всичко е Берое[cool] Парите на ЕС откъде идват? При такива мисли тия дето внасят 20пъти колко нас в общата каца, могат ли да кажат, кво ни е.е нас проблемите на българите със скапаната им държава? Да си правят пътищата, болниците, училищата, реформите, финансирането на науката, строежа на инфраструктура за околна среда и програмите за повишаване на капацитета на населението сами

Отговори на това съобщение
 Re: Замразяват проектите за соларни и вятърни паркове
Автор: serjy   
Дата:   15-01-12 10:21

ти мислиш, че е обратното ли?



Публикацията е редактирана (15-01-12 10:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Замразяват проектите за соларни и вятърни паркове
Автор: НАСОО   
Дата:   15-01-12 10:24

не мисля просто наблюдавам колко пари ни дават и колко ние внасяме[smilie18] Както казах не съм много умен, че да мисля. Те отговорите са очеведни[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Замразяват проектите за соларни и вятърни паркове
Автор: serjy   
Дата:   15-01-12 10:27

предпочитам да си изкарвам сам парите и да си направя дома красив, а не да чакам от някой да ми дане някой лев. второто, сети се, психика на какъв е.
...на просяк и неудачник. случайно да виждаш някаква прилика с българина?

Отговори на това съобщение
 Re: Замразяват проектите за соларни и вятърни паркове
Автор: НАСОО   
Дата:   15-01-12 10:35

е тогава ти плащай разходите за изграждане на държавата, пък ние ще плащаме с парите от ЕС разликата в тока. Щом ревна за 10те стотинки разлика, които при уравновесяването с цените на другите енергоизточници дават разлика в крайната цена от 2ст. Това при едно нормално потребление на голям дом са ти некви 20лв. Да ти се свидят 20лв на месец представям си колко ти е красив дома[beer]



Публикацията е редактирана (15-01-12 10:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Замразяват проектите за соларни и вятърни паркове
Автор: iPonche   
Дата:   15-01-12 10:41

Djoga, у нас няма потенциал за вятърна енергия, скоростите, които са дадени като средни са интерполирани. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Замразяват проектите за соларни и вятърни паркове
Автор: НАСОО   
Дата:   15-01-12 10:45

Е където нема за ветър да слагат Вец, къде нема за Вец - фото, къде нема фото да слагат ветър или както казал некой мъдрец - Да строим социализма с подръчни средства!

Отговори на това съобщение
 Re: Замразяват проектите за соларни и вятърни паркове
Автор: serjy   
Дата:   15-01-12 10:46

макоууууу... [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Замразяват проектите за соларни и вятърни паркове
Автор: nnenov   
Дата:   15-01-12 10:49

Прочетете за ториевите ядрени реактори, това е бъдещето според мен...



Публикацията е редактирана (15-01-12 10:49)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.