Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 През девет манджи в десета
Автор: diandimov   
Дата:   26-12-11 02:43

и след девет ракии в тринайста, както е казал поета.

[smilie18]

Как е (или беше) Коледата, този отявлено кулинарен празник?
При мен сега започва, макар че мина снощи, май.
Трудно е за обясняване.

Пожелавам на всички приятни, умни и интересни хора (включително и на админите) всичко най- хубаво.


[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: През девет манджи в десета
Автор: tnt   
Дата:   26-12-11 07:12

Димов, да си жив и здрав [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: През девет манджи в десета
Автор: J0R0   
Дата:   26-12-11 11:14

Да, за съжаление Коледата е някакъв безумен кулинарен празник и празник на безсмисленото пазаруване на боклуци, които не ни трябват.

Отдавна сме изгубили библейския му смисъл, за се замислим за някакви човешки стойности и да се опитаме да бъдем по-добри.

Снощи, като излизах към 10 вечерта, долу във входа на нашата кооперация се беше свила бездомна жена. Понеже кооперацията ни няма парно, е кучи студ във входа.
Жената не беше нито луда, нито пияна.
Върнах се и с жена ми и свалихме храна - хляб, месо, плодове, питахме я иска ли алкохол. Отказа. Дадох и пари.
Говорихме с нея, предложихме и да я отведем някъде в приют, някъде, където се отоплява, защото при -10С има опасност да замръзне.
Отказа. Каза че в тия приюти било ужасно и предпочитала да живее по улиците.
Въпреки това, решихме да се обадим на социалните.
И какво се оказа?
При изписване на "приют" в Гугъл излизат куп резултати за кучешки приюти и нито един за хора. [smilie23]
На обявения от Общината телефон 9875555 отвърнаха, че не се занимавали с такива неща. Въпреки че го рекламираха с фанфари, тръбиха как направили за студените зимни дни приюти за бездомни хора.
От тоя телефон ни насочиха към полицията.
От полицията казаха, че по принцип не могат да откарват в приют хора без лични карти, както и ако те не са съгласни.
Значи, човекът ако е неадекватен или няма лична карта - полицията не се занимава.
Изобщо - параграф 22.[smilie23]

След като всички служби отказаха да се занимават със случая, слязохме отново, след около 15-20 минути, за да видим какво се случва с тая жена.
Беше си отишла. Беше изяла само хляба. Всичкия. Без да докосне месото, плодовете и останалите продукти.
Като кучетата, които ядат само това, което им е познато като храна.

В същото време слушам някаква общественичка по ТВ, разправя как се разплакала заради някаква елхичка... изобщо пълно лицемерие на тоя празник.

Отговори на това съобщение
 Re: През девет манджи в десета
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   26-12-11 11:41

Скоро го четох в някакъв е-вестник, пишеше, че може и към 112 да се обърне човек, но това е инфото , което открих за това място в момента. Имаше и телефони в статията, но не я откривам. Дано е полезно като информация. [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: През девет манджи в десета
Автор: Mori13   
Дата:   26-12-11 11:42

Хората си знаят само себе си...сит на гладния не вярва. Учудващо, но е факт, че повечето хора никога не се замислят за чуждите съдби. Не казвам загрижени за чуждите съдби, а просто да се замислят защо и как се случват нещата при тези хора. Повечето хора, предпочитат да си затвярат очите за неприятните неща, сякаш ако се загледат, това току виж им се лепне...лошата съдба де. Предпочитат да мислят, че това е така, защото онези хора са глупави, мързеливи и неграмотни, докато ние сме друга работа. И това важи за всички прослойки на обществото - всеки оценява така по-долната прослойка. Малцина обаче се замислят, защо и как се образуват тези прослойки и дали само качествата на хората имат отношение. Чудя се колцина някога са разработвали мислено собствените си сценарии(включително деградационните), които не са се случили, но биха могли да бъдат реалност, при едни по-други изходни условия и заобикаляща среда.

Отговори на това съобщение
 Re: През девет манджи в десета
Автор: pmartinov   
Дата:   26-12-11 11:56

J0R0


Изобщо - параграф 22



[smilie24]



В България живият човек е осъден всеки ден да се "радва" на параграф 22


Ето затова тази страна ще се обезлюди до такава степен,че и тези които искат да живеят честно от труда си ще имат все повече проблеми.

Никой от тези които заминава не упреквам !


Никой не бяга от хубавото...


Това е резултата от управлението на всички партийни мафии които се изредиха да цоцат държавата.

Обещай,но не дай !

Така се печелеха изборите до сега .

Нооо и баламите свършиха...


Отговори на това съобщение
 Re: През девет манджи в десета
Автор: Славов   
Дата:   26-12-11 12:05

Жоро, не се чуди, то и в нашия форум, животните са преди хората по важност.... опитах се да го обясня в една друга тема.... ама нъцки....[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: През девет манджи в десета
Автор: asahi   
Дата:   26-12-11 12:06

Причината за обезлюдяването е намерена! Вече не трябва да се чудим защо не правим деца - параграф 22 тегне над нас. А тези, които все още имат или очакват деца, са някакви неинформирани.

Отговори на това съобщение
 Re: През девет манджи в десета
Автор: мара   
Дата:   26-12-11 13:58

ами всички ние знаем, че жоро е прав. и мори 13 е прав.
навремето църквата е била основната институция, на която е могло да се разчита. сега ситуацията е тая: http://vbox7.com/play:fd2c503a
има и няколко притестантски институции, които помагат. мисля, че едната е на мястото на бившата 14 поликлиника. там някога имаше и дискотека, пееха и "атлас".
виждала съм хора, които живеят там, вероятно са приютени основно за студения сезон, но едва ли става без тяхно желание. постоянно нещо си ремонтират, мажат, по двора има струпани дърва, прострени дрехи, почти всеки ден минавам оттам. преди и храна топла раздаваха на самотни бедни хора от махалата. има стари надписи "българска божия църква". за жалост не мога да кажа нищо повече...

Отговори на това съобщение
 Re: През девет манджи в десета
Автор: onakava   
Дата:   26-12-11 14:07

Joro, Mori [smilie24]


Мен пък ужасно много ме дразни, че само на Коледа се сещаме да бъдем добри и милостиви...човешките трагедии за целогодишни.

Отговори на това съобщение
 Re: През девет манджи в десета
Автор: Navy   
Дата:   26-12-11 14:46

Който както си го направи.... При нас мина и все още тече добре [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: През девет манджи в десета
Автор: georgivelev   
Дата:   26-12-11 14:59

Мдам, редно е да се сещаме и за другите. Но не само за бездомниците и безработните. Има много даровити деца, които пеят, свирят, рисуват и т. н., но не могат да развият таланта си, защото родителите им нямат достатъчно пари, за да ги изпратят в подходящо училище. На такива хора предпочитам да помагам. Това прави ли ме по-лош човек?

Аз няма да спра световния глад, но имам желание да помогна на хората, които допринасят за това, да се отличаваме от животните, именно, хората, които създават култура.

Съгласен съм със славов, на днешно време хората предпочитат да бягат от истинските си проблеми и да поставят бездомните кучета, котки, таралежи и прасета пред собствените си човешки нужди. И мен ме заплюха във въпросната тема, като казах, че бих осиновил дете пред това да отглеждам и осиновявам 23 псета, които да се милват в мен щом ги нахраня.

Instant gratification, това е, което хората искат. Даваш на кучето кокал и то мигновено се превръща в най-добрия ти приятел. За мен раздаването на помощи по Коледа е вид индулгенция за това, което не сме свършили през останалата част от годината.

Отговори на това съобщение
 Re: През девет манджи в десета
Автор: cameraman   
Дата:   24-02-12 19:26

Днес шпиковах една плешка с чесънчета, лучета, морков и чер пипер.
Овалях в брашно и запържих от всички страни.
https://photo-forum.net/static/forum/2012-02/ngjp0259.JPG
http://photo-zona.net/images/user1648/album367331/large/1330103520_nmjm3661_IMG_0283-37.jpg

и сега задушавам плешката
https://photo-forum.net/static/forum/2012-02/gxit3041.JPG
http://photo-zona.net/images/user1648/album367331/large/1330103520_qsiw1313_IMG_0285-37.jpg

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.