Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Да похваля една автокъща - ТДК
Автор: asahi   
Дата:   14-12-11 21:15

Бони, вероятно не си се пазарил за цената при покупката.
Като купувах лебеда на баща ми колата престоя в сервиза три дни за сметка на продавача заради подобно обстоятелство.

Защо е лебед? Защото е бял [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Да похваля една автокъща - ТДК
Автор: CB450   
Дата:   14-12-11 22:09

Доста странно решение на продавачите.Най-вероятно цената е била добра за тях и не са искали клиента им да остане с лошо чувство от сделката.

Когато купуваш нещо втора употреба, на доста километри е доста наивно да се очаква, че няма да има неща за дооправяне.Западняка затова я е изоставил- заради досадните и скъпи за отстраняване дефекти.

Преди няколко месеца си купих автомобил от автокъща. Открих неефективно работещия климатик при огледа и само за това цената падна с 500лв.Оказа се, че не работи вентилатора на радиаторите.Поправката ми стуваше 3 часа собсвен труд.С този неефективен климатик и син цвят италианеца буквално се е пържил жив, паднало му е пердето и я е харизал.Имаше и други проблемчета, но не бих казал, че някой ме е "изработил".Колата нова е срувала 40 ПЪТИ повече- заради тази отстъпка не бих имал очи да се обадя на тирговеца и да го врънкам за още някоя стотачка отстъпка.

Много често продавачите на коли просто не могат да знаят за всички дефекти, които са на път да се появят.Те не ги карат за да си проявят дефектите, а ги лъскат и гримират за да ги оженят успешно!


Отговори на това съобщение
 Re: Да похваля една автокъща - ТДК
Автор: asahi   
Дата:   14-12-11 22:14

Ако търговецът разпалено те убеждава, че колата е перфектна и ти гарантира (без да уточни как), че всичко е точно, ще трябва по някакъв справедлив начин да удържи на думата си.

Репликата "Аз ти гарантирам" трябва да има покритие. Затова не я ползвам лекомислено.

Отговори на това съобщение
 Re: Да похваля една автокъща - ТДК
Автор: boni   
Дата:   14-12-11 22:20

Именно такъв беше случая, Асахи. Убеждаваха ме, че всичко е перфектно.
Иначе до сега ми се е случвало да купувам напълно безпроблемни коли втора употреба, но от частни лица.
Давам пример с една Тойота Селика '94-та година, която закупих от едно младо семейство, карах я около 60 000км и я продадох като единствения ми разход за ремонт по колата(извън консумативите) бяха две задни биалети общо за 100лв.
До сега на Волво 850 - '95-та година за същия пробег - около 60 000 съм сменил маншон на каре, една предна биалета, един преден шарнир и един преден накрайник и то заради крива гума, която не смених навреме.

Отговори на това съобщение
 Re: Да похваля една автокъща - ТДК
Автор: CB450   
Дата:   14-12-11 22:36

Моята на обява беше "като нова" и забележете на 105 000км.!

Продавача ми каза :"Ела да видиш кола на 105 000км.!"
Отвърнах му:"Била е добра и сте решили, че 105 000 и приличат."
Както предполагах колата беше на 282 000 км., но и сега бих я купил, че дори бих дал повече, ако има някой добре да се пазари.



Публикацията е редактирана (14-12-11 23:46)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.