Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - форум: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Да похваля една автокъща - ТДК
Автор: boni   
Дата:   14-12-11 15:35

Дет се вика - по коледа стават чудеса:)
Преди около 20 дни купих от автокъща ТДК едно Опелче Тигра предимно за града и за жена ми. На пръв поглед всичко беше ОК, колата много запазена, с екстри и т.н. Платих я, регистрирах я, смених консумативи и установих, че успешно духа антифриза през двигателя и ауспуха[smilie18]
Нищо ново под слънцето, позната история с италианските шофьори - карат докато върви и не сменят нищо. Оказа се, че явно я баха карали с вода, не с антифриз, съответно изпускаше от един маркуч точно при скобата и явно са я прегряли (собственичката е била жена). Брах страх, докато я отворихме да не е спукан блок или глава, оказа се издухана гарнитура на 4-ти цилиндър - сменихме я, смених и гумички на клапани за всеки случай, шлайф и т.н.
След тази процедура колата заспа и от тогава, да чукна на дърво няма проблем. Иначе ходова част, купе - всичко 6.
Обаче мене ме ядеше през цялото време мисълта, че съм прекаран. Колата беше обявена в идеално (уникално) състояние, а издухана гарнитура някак си не се вписва в това определение.
И така оня ден реших все пак да се обадя на човека от автокъщата. Обясних ситуацията, поговорихме на тема коректност, бизнес, обезщетения и т.н. Бях малко наточен, но за моя изненада човека се оказа много вежлив, каза ми , че ще обсъди с колегата си случая, ще провери в сервиза, в който са ми правили гарнитурата и ще ми се обади. Не очаквах да ми се обадят, но днес ми звъннаха и ме поканиха да ида в автокъщата и да си получа сумата по ремонта[smilie10] Тъкмо преди малко си я получих...
Да се ненадяваш дет се вика[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Да похваля една автокъща - ТДК
Автор: Todd   
Дата:   14-12-11 15:38

Аре черпи ся !!![smilie21] [smilie21] [smilie21]

Май за касетофона не си ходил ???

[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Да похваля една автокъща - ТДК
Автор: boni   
Дата:   14-12-11 15:39

Ааа, оправихме го - твоя човек много печен, ряазкодира го за минути, благодаря много:)

Отговори на това съобщение
 Re: Да похваля една автокъща - ТДК
Автор: Jim__Beam   
Дата:   14-12-11 15:39


... За коя държава става дума ..... [smilie8] [smilie8] [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Да похваля една автокъща - ТДК
Автор: boni   
Дата:   14-12-11 15:40

За България бе, София, Сливница до околовръстното...

Отговори на това съобщение
 Re: Да похваля една автокъща - ТДК
Автор: lillia   
Дата:   14-12-11 15:41


Нищо ново под слънцето, позната история с италианските шофьори - карат докато върви и не сменят нищо

мда, тъй си е и с моите две коли внос от италия. [smilie5]
Майсторът като разглоби дигателя, ми вика, от италия е нали, викам, да, а той вика личи си, имаше 2см нагар от маслото[smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Да похваля една автокъща - ТДК
Автор: Todd   
Дата:   14-12-11 15:41

Автор: boni
Дата: 14-12-11 15:39

Ааа, оправихме го - твоя човек много печен, ряазкодира го за минути, благодаря много:)



[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Аз съм го учил !!!

[cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Да похваля една автокъща - ТДК
Автор: Jim__Beam   
Дата:   14-12-11 15:43


.. Абе ясно , ама все още не мога да повярвам , та помислих , че съм влезнал в чужд форум .... [smilie5] [smilie5] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Да похваля една автокъща - ТДК
Автор: boni   
Дата:   14-12-11 15:43

Аз как я и купих де, бях нещо в настроение и си бях оставил другата кола да я мият в една автомивка. Докато чаках се мотах и влезнах в автокъшата да зяпам и както зяпах взех, че капарирах опелчето... Пък Ситроенчето Саксо, дето ни беше за градско го продадох на едно момче, което се оказа, че работи в официалния сервиз на Опел... Изобщо...[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Да похваля една автокъща - ТДК
Автор: ivodam   
Дата:   14-12-11 15:52

Бони, имам познати, които работят в огромните автокъщи около Дупница. Предполагам, че малко хора знаят, че тези автокъщи се поддържат основно заради македонски клиенти, не български. Обаче в последната половин година продажбите към македонците драстично са спаднали, вероятно и тях ги е хванала кризата. Някои ми говорят за спад на продажбите до 90%! Така че и цените още ще падат на колите, и ще се научат на почтени търговски практики доста от къщята, щото икономическата принуда е голема работа.


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Да похваля една автокъща - ТДК
Автор: bleki1   
Дата:   14-12-11 15:52

Според мен собственик на автокъщата е онзи Бургазлията, който удари джакпота от тотото. Иначе не мога да повярвам. [smilie5]

Дай Боже само за такива истории да пишете по форума [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Да похваля една автокъща - ТДК
Автор: navy   
Дата:   14-12-11 15:53

Хлопели разни, а [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Да похваля една автокъща - ТДК
Автор: IvoZafirov   
Дата:   14-12-11 15:56

Коректността е много хубаво качèство! Евала, че собственика е човек, който не мисли на дребно и въобще е човек на място.

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Да похваля една автокъща - ТДК
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   14-12-11 16:06

А главата "фрезоваха" ли? Че опелите като духнат гарнитура често и глави кривят

Отговори на това съобщение
 Re: Да похваля една автокъща - ТДК
Автор: kkkolelo   
Дата:   14-12-11 16:20

Преди три години като си търсех кола, а търсих и проучвах доста, към 6 мес, тази автокъща - ТДК ми направи впечатление - май даваха неколко месечна гаранция тогава и оборота при нея беше най голям ... В края на крашщата не купих от нея, но [smilie24]

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Да похваля една автокъща - ТДК
Автор: IvoZafirov   
Дата:   14-12-11 16:22

Аз купувам коли само от собственици и регистрирани в БГ.

Към автокъщите подхождам с крайно негативно отношение, въпреки чè се оказва, че има изключения.

[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Да похваля една автокъща - ТДК
Автор: boni   
Дата:   14-12-11 16:28

Иво и аз съм така. Това ми беше изключение.
Да, главата мина шлайф задължително, как иначе...

Отговори на това съобщение
 Re: Да похваля една автокъща - ТДК
Автор: vinse   
Дата:   14-12-11 16:34

Подобно отношение се среща по-често в последно време. Търговците научиха, че има интернет и че преди човек да тръгне да купува нещо от някъде прави щателно проучване "кой и от къде". Българите сме малко калпава нация и не споделяме хубавото, както в случая Бони, но ако ни прекарат веднага ще оплюеме виновника.
Така, че 100 кинта загуба днес може да значи 500 печалба утре, когато някой клиент прочете хвалебствията.
примерно аз преди време попаднах на един пост във форум относно коректното отношение на собственика на автомобилен сервиз (който е поел за собствена сметка разхода по ремонт струващ сигурно 200-300 лева) и от тогава в (да чукна на дърво) редките случаи, когато ми се налага да ремонтирам френския лъв го карам само там. Така, че тогава сервиза са се набутали 200 лева, но в следствие на хвалбите аз там съм оставил 5-600 чиста печалба [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Да похваля една автокъща - ТДК
Автор: chukov   
Дата:   14-12-11 17:11

Бони, имам само едно подозрение

Вероятно си им обяснил колко е огромно интернет-пространството и колко е лоше новината за автокъщата да го обиколи
Вероятно и затова са преценили да постъпят мъдро

Предполагам и си се представил правилно каква аудитория модерираш ....

Отговори на това съобщение
 Re: Да похваля една автокъща - ТДК
Автор: IvoZafirov   
Дата:   14-12-11 17:14

Бони се е представил за шеф на масонската ложа ФФ, пред която и Бат Бойко и неговите гербаджии бледнеят [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Да похваля една автокъща - ТДК
Автор: грегари   
Дата:   14-12-11 19:27

чудесно!
обаче, това само на добра воля ли може да се случи?
има ли закон, който да ги задължи?

Отговори на това съобщение
 Re: Да похваля една автокъща - ТДК
Автор: DOBRIA_STAREC   
Дата:   14-12-11 19:51

аз си купих алфа 147 на 7 години, карах я 30000 и нямаше един проблем. Само смених свещите, не защото им имаше нещо, но е така да знам, че после няма кво да пипам.

Отговори на това съобщение
 Re: Да похваля една автокъща - ТДК
Автор: boni   
Дата:   14-12-11 21:04

Хе, на 7 години... то и аз имам 16 годишно абсолютно безпроблемно Волво, на което за 2.5 години съм врътнал 60 000 без никакви проблеми... Не е за това приказката:)
Чуков, честно казано не съм обяснявал за интернет и аудитория нищо.

Отговори на това съобщение
 Re: Да похваля една автокъща - ТДК
Автор: DOBRIA_STAREC   
Дата:   14-12-11 21:10

имам предвид, че не всички коли внесени от итали са кофти[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Да похваля една автокъща - ТДК
Автор: Diandimov   
Дата:   14-12-11 21:10

Много се радвам като чета такива неща.

Един въпрос: дори и да няма проблеми с кола от автокъща, като я купиш не ти ли дават срок - 1, 2 седмици, през което време ако има проблем или не ти хареса да можеш да я върнеш?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.