Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна
 За ЧАЯ...
Автор: Navy   
Дата:   20-11-11 21:38

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: За ЧАЯ
Автор: Navy   
Дата:   20-11-11 21:38

В тон с темата за ВИНОТО, пускам тази с цел да споделим кой как пие чая, какъв и откъде го купува, как го запарва и пие [smilie7]

Това е една моя стара мания и нещо, което редовно правя лятото в планината - берем и пием, но зимата освен от личните сушени запаси, можем да се докоснем и до много ароматни екзотичи предложения...

Отговори на това съобщение
 Re: За ЧАЯ...
Автор: nodoubt   
Дата:   20-11-11 21:39

ми то си има тема, просто не е дигана [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: За ЧАЯ...
Автор: victory13   
Дата:   20-11-11 21:41

джуча [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: За ЧАЯ...
Автор: jivkojj   
Дата:   20-11-11 21:43

Аз пък помислих, че пак са го били, Чая. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За ЧАЯ...
Автор: iPonche   
Дата:   20-11-11 21:43

Чакам номада да каже [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: За ЧАЯ...
Автор: Navy   
Дата:   20-11-11 21:54

Аз си имам магазинче, от което си купувам насипен в зависимост от случая и вкуса...

Отговори на това съобщение
 Re: За ЧАЯ...
Автор: Orlin   
Дата:   20-11-11 22:04

За мен има пряка аналогия между виното-чая и бирата-кафето. Виното и чая са "по-тънки" напитки, които не са подходящи навсякъде и на всичко. Бирата и кафето... са си бира и кафе - като ти се пие - пиеш и фърляш.

Смятам се за познавач на билките - познавам повечето от растящите в България, но в интерес на истината рядко пия билков чай. Освен за лекуване.

Чай си купувам най-често от магазините на Дрога - там има много ароматизирани, както и класическите сортове.

Отговори на това съобщение
 Re: За ЧАЯ...
Автор: CyberGene   
Дата:   20-11-11 22:12

Earl Grey. Какъвто ми падне [smilie18] Заради тоя ърл грей разбрах, че навремето са слагали бергамотова есенция на класическия български локум, защото е със същия вкус [smilie18]



Публикацията е редактирана (20-11-11 22:13)

Отговори на това съобщение
 Re: За ЧАЯ...
Автор: Navy   
Дата:   20-11-11 22:15

Дрога [smilie24]

Того того ми е любимия [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: За ЧАЯ...
Автор: El_Fuego   
Дата:   20-11-11 22:25

Купувам си от Халите. Поне по 2 вида всеки път. 100 грама от един ми стигат за месец, ако пия само него.

Кафе не пия - ако ми се случи е не повече от 2-3 пъти годишно.

Отговори на това съобщение
 Re: За ЧАЯ...
Автор: Тед   
Дата:   20-11-11 22:30

Обичам турски чаеве като Алтън Баш, на Липтон, ябълковия най-вече. Качеството им е перфектно. Ябълковия чай го предпочитма лятото като варя 1 литър и след като изстине го слагам в хладилника... След това се наслаждаваш на истински студен чай.
Рядко ги подслаждам, понякога с черна захар, понякога с мед.
Понякога ползвам неръждавейка тип яйце, с която слагам билки като кантарион или липа предимно и я потапям във врялата вода.
Приготвям чая по класическия начин, но бих искал да имам и такъв съд (електрически или др.), където го запарват (отгоре слагаш в мрежичка субстрата, а отдолу се намира водата). Търсих да си закупя, но нещо не ми е попадал пред очите.

Обичам да го сервирам /ат/ с плод като ябълка или банан.

Не съм почитател на чаевете с филтри - мисля, че има много аромати, които са повече като парфюм, отколкото натурална есенция. Но по кафенетата нямаш избор /с изкл./.

Отговори на това съобщение
 Re: За ЧАЯ...
Автор: asahi   
Дата:   20-11-11 22:38

Пием Алпинист с мед. И греяна ракия.

Отговори на това съобщение
 Re: За ЧАЯ...
Автор: kaiser.soze   
Дата:   20-11-11 22:38

което редовно правя лятото в планината - берем и пием

я, я пак? чай ли берете или билки? щото ако са билки [smilie18] за какъв чай говориш [smilie7]


опитвал съм десетки, засега любимият ми е Darjeeling, черен индийски чай с приятен цветен аромат и светъл цвят. Запарвам листата 3-4 минути и го пия без добавки.

най шантавият който съм опитвал е Lapsang souchong [smilie10]

листата са опушени [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: За ЧАЯ...
Автор: Gruyu   
Дата:   20-11-11 22:38

най-обичам липов чай......със Слънчев Бряг много върви

Отговори на това съобщение
 Re: За ЧАЯ...
Автор: Navy   
Дата:   20-11-11 22:45

Кайзере, билки разбира се, от които после правим чай [smilie25]

Запарвам го с мрежесто филтърче, не харесвам тези с пакетчетата, рядко има хубави, може би Дилмах...

Запарвам от 3 до 5 минути, повече вече... не е това, което би трябвало.
След като заври водата оставям да спадне температурата, все още не съм се вманиачил да следя кога е 70 градуса хе хе...

Хубавият чай е вкусен и без подсладители [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: За ЧАЯ...
Автор: ogimag   
Дата:   20-11-11 22:46

Ronnefeldt- Green Dragon- на някой може да не допадне стипчивия вкус. Иначе и Earl Grey също.

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/kypd1979.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/nsnj9838.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/hvlv6532.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/lyns5354.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2011-11/ldro9023.JPG

http://photo-zona.net/images/user1063/album2325/large/1321821774_rsid5747_IMAG0470.jpg



Публикацията е редактирана (20-11-11 22:49)

Отговори на това съобщение
 Re: За ЧАЯ...
Автор: El_Fuego   
Дата:   20-11-11 22:48

От билките си е запарка.

Чай е само Camellia sinensis, с някой уговорки и ройбос и мате. Имам 1 кило истинско аржентинско мате.

Отговори на това съобщение
 Re: За ЧАЯ...
Автор: A400   
Дата:   20-11-11 22:48

Аз от както се помня пия Пирински чай..който не расте в Пирин вече....сега е известен като Мурсалски, но е култивиран, а аз го знам като Голешовски....или Али Ботушски чай



Публикацията е редактирана (20-11-11 22:52)

Отговори на това съобщение
 Re: За ЧАЯ...
Автор: SLR   
Дата:   20-11-11 22:50

Чая само билков, с някой не много скъп коняк!
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За ЧАЯ...
Автор: Orlin   
Дата:   20-11-11 22:51

Кайзере, не се хващай за думата. Билковите чайове са чай като всички други. Чаят получен от листата на чаения храст е само един от многото.
Все едно гъби да викате само на печурките в магазина, щото не сте стъпвали в гора.

Пробвал съм различни начини на запарка - с яйце, с порцеланово капаче над чашата и др. Най-добри резултати съм получил с чайник с мрежичка под капака. Можеш да управляваш много точно количеството чай, вода, температурата и момента на изваждане на чая от водата. Майтапа е че са по лев в магазинчетата за китайски стоки.

Чай със захар = Лимонада с температура 80 градуса. [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: За ЧАЯ...
Автор: Orlin   
Дата:   20-11-11 22:56

Пирински чай вече почти не може да се намери в Пирин. Има го в Родопите, но не се подлъгвайте да го берете - на изчезване е и там.
Надявам се култивирания да е наистина такъв. Между другото лечебните му свойства не са особено високи, но аромата си заслужава!

Отговори на това съобщение
 Re: За ЧАЯ...
Автор: kaiser.soze   
Дата:   20-11-11 23:03

Orline, мисля, че не си прав. Чай е напитката направена от растението чай. Другите са билкови отвари.

Отговори на това съобщение
 Re: За ЧАЯ...
Автор: CyberGene   
Дата:   20-11-11 23:08

Съгласен съм с kaiser.soze - чаят си е чай, растението чай, другото са някакви билкови настойки, отвари и т.н. Не че не може да им се казва чай, ама просто... Все едно да кажеш на ИНКА-та кафе [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За ЧАЯ...
Автор: Navy   
Дата:   20-11-11 23:10

Имам и Мате, с гуарана и гинко...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.