Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 
 Български пощи
Автор: ivo_pld   
Дата:   10-11-11 17:32

Айде да споделя една несгода.Миналата седмица изпратих едно писмо в,което имаше малко снимки,което получателя все още не е получил.Обаждам се аз на местния централен офис на пощите и ги питам какво става.При което те ми отговарят,че тяхната работа е да изпратят писмото,а колегите им,които трябва да го доставят си е тяхна работа.При което аз вече ядосан разбира се тръгвам да се карам под пред текст,че в крайна сметка са едно,както и че колегите им пък казват,че не са получавали нищо и в този случай,кой поема отговорност.Те ми излизат с пред текст,след като писмото е било важно за мен,защо не съм го пуснал препоръчано,на което аз отговарям,че аз вече съм си платил веднъж за това писмото да стигне до получателя,а на практика не е доставено.Тогава се опитаха да си измият ръцете с предположението,че при обикновена поръчка писмото може да е доставено,но някой не доброжелателен съсед а го е взел.Аз им отговарям че пощата се заключва,както им напомням,че техните колеги са казали,че нищо не е пристигало на името на този получател.Следващата стъпка,която предприемат е да прехвърлят топката и да ми пробутат телефона на колегите им,които събират пощата,на което аз задавам,въпроса,какво ще ми кажат те по различно?Че те са го изпратили и т.н.Служителката тръгна да ми се сепва,че била на каса и че чакали много хора и т.н. докато успее да ме накара да се вбеся и да затворя телефона.Какво мислите имам ли право да ида и да им се заяда утре на място здраво,защото в крайна сметка аз съм с платил за нещо,което не е направено или грешката е в моя телевизор.За капак се опитаха да ми кажат,че вината е моя за дето съм ги избрал,защото по пощата се били пращали най-много картички,а не важни документи. [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Български пощи
Автор: грегари   
Дата:   10-11-11 17:42

еми права е, само картички......
при препоръчаното, писмото ти си седи на сигурно място а само поканата ти може да се загуби. ама следва втора и трета... през това време ще си го потърсиш на гишето и всичко е точно.
ти искаш да ти доставят гарантирано в кутията плик с $милион и да не платиш нищо!!!
не става. квото плАтиш-това клАтиш.

Отговори на това съобщение
 Re: Български пощи
Автор: Славов   
Дата:   10-11-11 17:43

В ерата на интернет, много рядко ползвам пощенски услуги, а когато ползвам винаги препоръчано.... не си ли чувал за пощите в целия свят, че писма стигат и след 10 и повече години ....

Отговори на това съобщение
 Re: Български пощи
Автор: harvester_vn   
Дата:   10-11-11 17:46

Български пощи са много зле. Еконт имат пощенска услуга (различно е от колетните пратки), ползвай тях.

Отговори на това съобщение
 Re: Български пощи
Автор: yakumo   
Дата:   10-11-11 17:51

Бях закратко в системата на пощите - при това не българските. Оттогава не съм се осмелил да ги използвам за каквото и да е! [smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: Български пощи
Автор: ivo_pld   
Дата:   10-11-11 18:13

Мисля че не е нередно да изискваш отговорност за,нещо,за което си платил.Примера колкото платиш,толкова клатиш,еми аз съм си платил!
И милион долара и 10-на снимки са съвсем различни неща.Не че не мога да прежаля случилото се но все си мисля,че не е лоша идея,да ида утре и да им очерня работния ден.

Отговори на това съобщение
 Re: Български пощи
Автор: yakumo   
Дата:   10-11-11 18:21

Що не им пратиш комисията за защита на потребителите - интересно ми е дали ще направят нещо в този случай или имат смелост само срещу по-малките фирми [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Български пощи
Автор: ivo_pld   
Дата:   10-11-11 18:30

Ами съвсем сериозно си мисля и за такова нещо.Знам че става дума просто за едно писмо с няколко снимки ,но безочието и наглостта на такива фирми са много по-вбесяващи от самата случка.Защото вместо да се извинят и да кажат,че ще опитат поне да направят нещо,те по най-наглия начин казват,ами гори те,тва е,еб*те се в г*за и не ни занимавайте. [smilie22]

Отговори на това съобщение
 Re: Български пощи
Автор: itilien   
Дата:   10-11-11 18:32

Пощите си работят перфектно. По цял свят за обикновено писмо никой не ти дава гаранция, че ще пристигне. Когато искаш нещо да пристигне с абсолютна сигурност - хората са направили препоръчаните пратки, там се дават срещу подпис и нищо не се губи, защото вървят с други документи.

Отговори на това съобщение
 Re: Български пощи
Автор: yakumo   
Дата:   10-11-11 18:37

Виждал съм какво се случва с писмата и колетите - изключително далеч от перфектното е [smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: Български пощи
Автор: ARGO   
Дата:   10-11-11 18:38

Българската поща както и БДЖ трябва да ги закрият, ако някой пък иска да ги купи и оправи, така нямат смисъл!

Отговори на това съобщение
 Re: Български пощи
Автор: ценослав   
Дата:   10-11-11 18:42

Имаше някъкъв репортаж, дето в Англията едно любовно писмо пътувало 40 години, та стигнало при внучката, щото получателката си била "отишла". По спомени мисля, че беше от некакъв военен пилот през войната.[cool] [cool] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Български пощи
Автор: грегари   
Дата:   10-11-11 19:01

бг пощите са си мн. точни.
десетки пъти съм изпращал до германия колетчета(малки и големи), писма и документи(оригинали)и тия дни пак ще ги ползвам.
обаче само препоръчано и с обявена стойност.

когато от там ми ги изпращат, по немските пощи, пристигата за същото време ама за два пъти повече евротки.

да, има федекс и нам кви бяха още, дето за ден/два ги отнасят, ама струва колкото да се кача на ироплана и ги занеса аз.[smilie18]

в бг не съм ги ползвал.
куриерите пътуват всяка нощ - от врата до врата.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Български пощи
Автор: ivo_pld   
Дата:   10-11-11 19:03

Това с писмото 40 год. аз си спомням доста подобен случай само,че тук.Иначе абсолютно съгласен с АРГО и не го казвам,защото съм под пара в момента.В БДЖ трябваше да загинат хора,за да се раздуее новината,че ни возят във вагони на по 40 години,на които вече инсталацията им е издала багажа и си измиха ръцете със забраната за пушенето във влаковете.Никъде не давали гаранция,че обикновенна пратка писмо,ще пристигне.За кое тогава плащаме,за вероятността да стигне ли? [smilie18] Др. което ми идва на ум,което може и да е фантасмагория де,но преди доста години,когато ползвах активно пощите,имах подобен случай и тогава и сега пликовете бяха големи по обем.Та си мисля дали не,някой недобронамерен съсед,ами някой любопитен пощальон не си прави таш*ка,като знае,че никой,нищо няма да каже.



Публикацията е редактирана (10-11-11 19:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Български пощи
Автор: itilien   
Дата:   10-11-11 19:26

добре де, много е просто. Имаш обикновено писмо. Пускаш го в една пощенска кутия. Някой от там го взема някога и го транспортира до някакво място, дето се разпределят, после стига до друго място, където пак се разпределят и накрая стига до крайната поща. От там ти го пускат в кутията и толкова. На тези писма никой никъде не им води точен отчет. Отчетът в пощите се състои в бройката - бъркаш в чувала - а, 10 писма. 10 писма ли пише на приемо-предавателния протокол - ами 10. Толкова. Никъде не пише кое писмо за кого е и за къде е. И тъй като никой не следи точно тези писма, съществува някаква вероятност писмото да бъде изгубено или пратено в погрешна посока. Също така съществува вероятност някой да извади писмото от пощенската ти кутия, а дори и по някакъв начин да го извади от пощенската кутия, в която подателя го е пуснал. Именно заради всичките тези възможности за загуба, обикновеното писмо струва няколко десетки стотинки, а не повече.

От друга страна имаш препоръчано писмо. Подава се на ръка, приема се на ръка, пътува придружено с опис. Именно заради тези екстри, гарантиращи приемането му се плаща по-висока цена.

Това е навсякъде по света. Който иска да му пристигне писмото 100% да го прати препоръчано. За непрепоръчано никой нищо не гарантира.

Отговори на това съобщение
 Re: Български пощи
Автор: photo_liubitel   
Дата:   10-11-11 19:54

Само едно искам да попитам
ТИ КАК ЩЕ ДОКАЖЕШ ЧЕ СИ ПУСНАЛ ПИСМОТО
Далече съм от мисълта да оправдавам пощите. Те са си мърлячи, но дори и да извикаш КЗП ми странно как ще докажеш че си пуснал точно това писмо в някоя пощенска кутия на някой пощенски клон !?!?!?

Отговори на това съобщение
 Re: Български пощи
Автор: ivo_pld   
Дата:   10-11-11 20:23

За съжаление не пазя и касовите бележки,тъй че няма как да докажа,но да се каже,ами,като е обикновено,може да се загуби и това е нормално,при положение,че е платено за това,не е редно.Ми по таз логика,те може и половината да не ги обработят под този пред текст,че като е обикновено,няма проблем да се "загуби".Как така се приема за нормално,да се загуби и не се достави нещо,за което макар и в малка степен се бъркаш в джоба.

Отговори на това съобщение
 Re: Български пощи
Автор: photo_liubitel   
Дата:   10-11-11 20:28

ivo_pld
Абсолютно те подкрешям, Но наистина ако искаш да ти стигне писмото трябва да е или с куриер или с Пощите ама Препоръчно. От край време не препоръчани писма са се губели, губят се ще продължават да се губят
Това е самата действителност.

Отговори на това съобщение
 Re: Български пощи
Автор: ivo_pld   
Дата:   10-11-11 20:30

Уви е тъй и да дигна скандал само ще си избодем очите със служителите.И никой нищо няма да спечели.Явно е трябвало да науча и това по кривия начин.

Отговори на това съобщение
 Re: Български пощи
Автор: itilien   
Дата:   10-11-11 20:32

какви касови бележки за обикновено писмо??? Обикновеното писмо представлява плик и няколко марки. И да имаш касова бележка за тях, това не показва, че ти си пратил писмо, а само че си ги купил.

Отговори на това съобщение
 Re: Български пощи
Автор: ivo_pld   
Дата:   10-11-11 20:41

Е кво аз съм си ги купил да си ги гледам,за хубаво. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Български пощи
Автор: photo_liubitel   
Дата:   10-11-11 20:44

ivo_pld
Може да си филателист [smilie5]
Извинявай за спама

Отговори на това съобщение
 Re: Български пощи
Автор: ivo_pld   
Дата:   10-11-11 20:46

Е марките хубаво,ама плика,кво да го правя? [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Български пощи
Автор: ценослав   
Дата:   10-11-11 20:50

Ако имаш касова бележка за плика, направо тоя дето ти го е продал го пра,им министър на МВР. Знаеш колко е важно и 10 стотинки да са на "светло" пред НАП. [cool] [cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Български пощи
Автор: ivo_pld   
Дата:   10-11-11 21:05

[smilie18] Темата я обърнахме на таш*к отвсякъде.Поне ми мина яда [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Български пощи
Автор: NO_CARRIER   
Дата:   14-11-11 11:48

Иво, прочети в сайта на Български пощи условията за изпращане. Никой нищо не ти гарантира. [smilie23] Дори препоръчано да го пуснеш, пак може да се изгуби. Ако се изгуби и е без обявена стойност ще ти върнат само сумата, която си заплатил за пратката. Получавал съм международни пратки с разкъсана опаковка. Има лепнато тиксо и отгоре бележка, че така е пристигнало от София. И какво? Нищо. Можеш да оспориш пратката, но файдата е никаква.

Стига хейт. В интерес на истината, ползвам ги и то много редовно. И съм доволен. [smilie18] [smilie18] [smilie18] Разбира се, давам по левче и половина за препоръчана пратка. Инак стигат с две седмици закъснение. [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Български пощи
Автор: princess_Lia   
Дата:   14-11-11 12:46

Във Франция ВСИЧКО се върши по пощата и по телефона...По пощата си пращам чековете за наема, документи, медицински листове за застрахователите...няма нещо да не е стигнало. Ако са по-важни документи със срок, ги пращам препоръчани с обратна разписка. Да не говорим за цялата търговия, дето се върти по пощата. Само картинчки не пращам. За това има интернет. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Български пощи
Автор: ivo_pld   
Дата:   14-11-11 18:42

Аз за себе си съм решил,че на тия помяри повече няма да ползвам услугите (олио да ги попари [smilie18] ) от тук нататък само с куриер и тъй.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.