Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 112: "Ще свидетелствате ли"
Автор: Magnifico   
Дата:   02-11-11 21:07

200метра след като съм се включил по булеварда, колата пред мен от средно платно залита към мантинелата и едва не се удря... и понеже и друг път съм ставал свидетел на подобно нещо, с по-сериозни залитания и бърза скорост, веднага хванах телефона да съобщя на 112 къде става случката, номера на колата и прочие, пък току виж са я спрели преди да стане някоя беля.
Уточняваме се с операторката и тя ме пита, дали ще свидетелствам [smilie10] Това ме учуди, тъй като мислех, че в същия тоя момент свидетелствам, пък те нека я спрат колата за проверка, така както профилактично си спират коли, и ако се установи нарушение, каква е нуждата от свидетелстване [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: 112: "Ще свидетелствате ли"
Автор: мара   
Дата:   02-11-11 21:10

е, как каква? всеки може да се обади и да топне тъст си....примерно. значи - викат те да кажеш пред свидетели и с подпис: тоя тука така и така.
аз съм готова...
всеки път ме питат, ама дося не са ме викали....

Отговори на това съобщение
 Re: 112: "Ще свидетелствате ли"
Автор: jingov   
Дата:   02-11-11 21:15

Не те ли питаха кои си и от къде се обаждаш,от кои номер /20 сек/,дежурното запис на разговор...
Имах подобна случка,бусче лееко с ляво странично огледало завърта пешеходец на осветена пеш. пътека.....ми нищо...ааа ще му мине.....нали стана и ходи ....
Дано да не се случват ,когато трябват да не са в час ,че тогава лошо ..!


Отговори на това съобщение
 Re: 112: "Ще свидетелствате ли"
Автор: Diandimov   
Дата:   02-11-11 21:31

Можеш да свидетелстваш срещу колата, но като не знаеш кой е вътре как можеш да свидетелстваш срещу човек?

Аз като съм се обаждал на 911 само ме питат как се казвам, никакви свидетелствувателствувания.

Отговори на това съобщение
 Re: 112: "Ще свидетелствате ли"
Автор: fff   
Дата:   02-11-11 21:54

Кво пък е това 911 [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: 112:
Автор: ejko   
Дата:   02-11-11 21:55

И в щатите е подобно...
Случвало се е да ме натопят, че сме карали твърде бързо с един приятел. Спират ни полисмените и казват, че е подаден сигнал и на еди коя си улица сме карали твърде бързо. Казваме, че не сме виновни за нищо.
Полицаят взима данните и казва, че ако свидетелят реши да свидетелства може да повдигнат обвинение и да има дело и евентуално наказание. Или нещо такова беше...
Повече не са ни търсили...



Публикацията е редактирана (02-11-11 21:56)

Отговори на това съобщение
 Re: 112: "Ще свидетелствате ли"
Автор: yan   
Дата:   02-11-11 21:55

порше 911

Отговори на това съобщение
 Re: 112: "Ще свидетелствате ли"
Автор: asahi   
Дата:   02-11-11 22:06

Не са ме питали, но ме викаха да свидетелствам. В малко случаи можеш да не свидетелстваш, най-често срещу роднини.

Отговори на това съобщение
 Re: 112: "Ще свидетелствате ли"
Автор: IvoZafirov   
Дата:   02-11-11 22:11

няколко пъти след като подам сигнал за горски пожар след това ми се обаждаха еди кои си гл. сержанти (или нещо подобно) за да ме разпита за подробностите.

Отговори на това съобщение
 Re: 112: "Ще свидетелствате ли"
Автор: asahi   
Дата:   02-11-11 22:17

А, тези не ги броя. Говоря за показания в полицията.

Отговори на това съобщение
 Re: 112: "Ще свидетелствате ли"
Автор: diandimov   
Дата:   02-11-11 22:25

911 е обратното на 112, и 7 прибавено към двойката.

Отговори на това съобщение
 Re: 112: "Ще свидетелствате ли"
Автор: Magnifico   
Дата:   02-11-11 22:26

Безсмислено ми се струва... аз се обаждам и вече свидетелствам какво става на пътя, пък те да реагират.

Два сценария си представям:
1/ Спират колата, установяват нарушение, процедират си по закона. После да пратят една поздравителна картичка, че съм си изпълнил "гражданския дълг"
2/ Не успяват да спрат колата, свързват се с мен и очакват да "свидетелствам" - ми какво повече да свидетелствам, при положение, че не съм контролен орган, който да определи наистина ли е имало нарушение. Просто съм видял поведение, което предполага "шофиране в нетрезво състояние" поради рязко и силно отклонение от праволинейното движение, и съм съобщил опасенията си. [smilie11]

В общи линии, с това свидетелстване, нито могат да повдигнат обвинение, нито да се убедят, че аз казвам истината. Човекът се е напил, карал е, изтрезнял е... чиста работа, не са го засякли полицаите. Аз казвам, че той сигурно е пил и е карал опасно... ми какво, като казвам - и на папата да се изповядам, няма да е достоверно пред съд и прочие, просто защото няма последствия.

Отговори на това съобщение
 Re: 112: "Ще свидетелствате ли"
Автор: orlindraganov   
Дата:   02-11-11 22:28

Обратното на 112 не е ли оня полицая от Вилидж Пипъл?

https://photo-forum.net/static/forum/2011-11/gfaf4063.JPG
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/2/21/VillagePeople1978.jpg

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.