Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Как да обжалваме АКТ и НП от КАТ
Автор: photo_liubitel   
Дата:   27-10-11 16:04

Провокираха ме в една друга тема и реших да споделя, моят скромен опит в обжалване на наказателни постановлени издадени от КАТ по съставен акт. Мога да се похваля че имам 19 спечелени дела
В 99,99% от случаите Актовете се съставят с процесуални нарушения. Само трябва човек внимателно да го прочете и ще ги намери. После в НП се преписва написаното в акта (това прави чиновника които издава НП). Готов съм да помогна БЕЗВЪЗМЕЗНО на всеки който има такъв проблем.
За пример ви показвам едно от отпадналите ми НП, в решението пише
"Трябва да се посочи, че от събраните по делото доказателства несъмнено се установи , че нарушението е извършено и то от жалбоподателя, Въпреки това , с оглед същественото процесуално нарушение , постановлението е незаконосъобразно и следва да бъде отменено изцяло като такова."

ЕТО ЦЯЛОТО РЕШЕНИЕ

Отговори на това съобщение
 Re: Как се обжалваме АКТ и НП от КАТ
Автор: navy   
Дата:   27-10-11 16:07

Значи минаваш на червено, обжалваш и печелиш?

Отговори на това съобщение
 Re: Как се обжалваме АКТ и НП от КАТ
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   27-10-11 16:09

Да си повторя ли въпроса от предната тема ? Рабирам, че има много пропуски в системата, незнаене на правилниците от катаджии и т.н.. Знам, че доста голям процент от наказателните постановления падат в съда... Но ти гордееш ли се с това, че при доказано нарушение не си изтърпяваш наказанието ?

Отговори на това съобщение
 Re: Как се обжалваме АКТ и НП от КАТ
Автор: photo_liubitel   
Дата:   27-10-11 16:10

И това може да се случи.
Не ме разбирайте погрешно, не казвам да караме като ИДИОТИ по пътищата и да се измъкваме, но в последно време пишат актове за щяло и нещяло, защото отказваме да им бутнем някой лев на ръка.
А аз съм шофьор от 25 години и досега не съм дал и една стотинка на полицай. Просто им казвам ПИШЕТЕ МИ АКТ.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се обжалваме АКТ и НП от КАТ
Автор: dobriman   
Дата:   27-10-11 16:11

а не е ли по-добре да даваш акъли на другите да карат според правилника, вместо как да "изработват" системата?

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обжалваме АКТ и НП от КАТ
Автор: orlindraganov   
Дата:   27-10-11 16:12

Да караш в населено място с 85, което е превишение с 35 км/ч или 70% е щяло и нещяло. Бахти държавата.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обжалваме АКТ и НП от КАТ
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   27-10-11 16:14

Разбирам да се бунтуваме срещу нерегламентираните вземания/давания. Срещу измислените нарушения. Срещу изсмуканите от пръстите дребни заяждания само и само да се стигне до разменяне на финикийски знаци. Но при направено и доказано нарушение... аз не бих отишла до съда. Въпрос на гледна точка [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обжалваме АКТ и НП от КАТ
Автор: photo_liubitel   
Дата:   27-10-11 16:14

DidiAndreeva, В предишният ми пост написах, че повечето случаи се пишат актовете, защото отказваш да ги почерпиш и измислят нарушението ти. Ако внимателно прочетеш цялото решение на съда ще видиш че аз не съм карал с 85 при 50. Бях в колона и понеже случката е Димитров град, а аз бях с автомобил със софийска регистраци, решиха да спрат мен.
Колкото до дали се гордея, да гордея се че че ми отпадна НП, а колкото до това с колко съм карал и дали съм карал с толко е оделен въпрос.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се обжалваме АКТ и НП от КАТ
Автор: Todd   
Дата:   27-10-11 16:15

Добре де , а не може ли вместо да се моташ в съда да изкараш 200-300 кинта и да си гледаш кефа ????

[smilie7]

Минаваш на червено и обжалваш .... така сте намерили . имате късмет че не зависи от мен .

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Как да обжалваме АКТ и НП от КАТ
Автор: navy   
Дата:   27-10-11 16:16

Сори, но и да имам начин да се измъкна, ако карам с 85 в населено и ме хванат... ще си мълча като бит гъз и ще си изтрая наказанието [smilie23]
А и не е въпроса да те хванат или не... а ЗАЩО караме с тази скорост [smilie8]

А аз си мислех, че тази тема е за някое своеволие на КАТ... а те просто са си вършили работата...

Не подкрепям [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обжалваме АКТ и НП от КАТ
Автор: photo_liubitel   
Дата:   27-10-11 16:16

Има нарушения и нарушения.
ЗА минаване на червено съм против, за това да се заяждат с мен и аз да си таря няма да стане

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обжалваме АКТ и НП от КАТ
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   27-10-11 16:17

Ти сам си подчертал в първият ти пост извадката от делото. Ако това, което чета не е истина, тогава те подкрепям с две ръце [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обжалваме АКТ и НП от КАТ
Автор: ценослав   
Дата:   27-10-11 16:17

Що ми се струва, че една от националните черти на българина е и да "взима" и да "дава". [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обжалваме АКТ и НП от КАТ
Автор: orlindraganov   
Дата:   27-10-11 16:20

Има нарушения и нарушения. Има наказания и наказания.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обжалваме АКТ и НП от КАТ
Автор: Todd   
Дата:   27-10-11 16:20

Мене нали ме снимаха 100кинта ..за некви 30км [smilie5] .... и 50 кинта за колан .

Плащам и се мащам ... съдилища - мъдилища ... краставици на търкалета .


Ако мразя нещо най-много на тоя свят то е разправия по какъвто и да е повод с чиновници !!!!

[smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: Как да обжалваме АКТ и НП от КАТ
Автор: photo_liubitel   
Дата:   27-10-11 16:20

DidiAndreeva, Много е дълго за обяснение, но както по горе споменах случката е Димитровград, Малък град и всички се познават. Съдята видя че има процесуално нарушение в НП и го отмени (Имаше поправка на ръка) и за да не ги изкара градските си че са ми писали акт за нещо дето не съм извършил реши да напише "...нарушението е извършено и то от жалбоподателя..."

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обжалваме АКТ и НП от КАТ
Автор: orlindraganov   
Дата:   27-10-11 16:21

Е като е Димитровград да не е писта?

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обжалваме АКТ и НП от КАТ
Автор: r_popov   
Дата:   27-10-11 16:22

Аз карам от 22 години и то активно - не слизам от колата - всеки ден до офиса и обратно, през деня по задачи из града, събота и неделя на вилата или някъде извън София, много често и в чужбина... въртя по 30-40 хил. км. на година и то само с личната, със служебната не броя... досега само 2 акта за неправилно паркиране в синя зона и една глоба с фиш за колан... Всеки може да прецака и надхитри системата, но дали всеки може да кара по правилата? 1 000 човека на година - това е разносметката [smilie10]
Един приятел преди месец псуваше че му качили книжката на трупчета за 2 месеца - имало ограничение 70 той минал със 135... и тъпите куки му взели книжката. [smilie10]
Апропо, с горното искам да кажа - мислете как карате а не как да обжалвате наказателни.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обжалваме АКТ и НП от КАТ
Автор: photo_liubitel   
Дата:   27-10-11 16:22

Todd, е затова пуснах темата, зашото на повечето хора не им се занимава и си плащат, ако Ви се занимаваше нямаше да има толко ИЗМИСЛЕНИ АКТОВЕ

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обжалваме АКТ и НП от КАТ
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   27-10-11 16:23

Значи можеш с чиста съвест да съдиш съдията за вписване на неверни данни в съдебно решение , ако и тук успееш да спечелиш те признавам [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обжалваме АКТ и НП от КАТ
Автор: photo_liubitel   
Дата:   27-10-11 16:24

r_popov,
Абсолютно съм съгласен с теб. Не трябва да се правин на велики на пътя, ноп трябва ли да оставяме КАТаджиите да ни правят на идиоти, Апропо и аз не слизам от колата и минавам по 30-40 хиляди на година

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обжалваме АКТ и НП от КАТ
Автор: klez   
Дата:   27-10-11 16:25

Има много случаи в които ченгетата те спират и се заяждат просто за да им бутнеш някой лев както казах по-горе.

Два пъти до сега са ме спирали уж на червено.
Карам, в момента в който съм на 1-2метра от светофара, демек части от секундата преди да премина под светофара светва жълто и от другата страна ме чакат онея с палката. Реално няма как да спра без да ме изхака някой отзад или да спра на средата на кръстовището и по закон това не е нарушение ама онея казват 'Ти мина на червено!'
Обяснявам им, че съм влязъл на жълто щото не съм имал друг избор но те викат 'Ти мина на червено' и това е...
буташ 20лв и продължаваш без да имаш грам вина.
Има и много други случаи, в които се заяждат просто ей така да им бутнеш някой лев.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обжалваме АКТ и НП от КАТ
Автор: Todd   
Дата:   27-10-11 16:25

Още малко ще искате и адвокат по време на писането на акта ....


Отговори на това съобщение
 Re: Как да обжалваме АКТ и НП от КАТ
Автор: photo_liubitel   
Дата:   27-10-11 16:26

DidiAndreeva, за съжаление неможеш да съдиш съдията, той е ИМУНИЗИРАН и не носи такава отговорност. Можеш единствено да го обжалваш на горна инстанция, Но аз съм доволен от решението и няма да го обжалвам [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обжалваме АКТ и НП от КАТ
Автор: klez   
Дата:   27-10-11 16:28

Да не говорим за хилядите абсурдни знаци наслагани къде ли не с цел да се прибере някой лев. като Ограничение 40 на главен път София -> Враца дето е с по 2 ленти в посока и мантинела между тях и куп други глупости

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.