Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Въпрос за батерия на лаптоп
Автор: ivodam   
Дата:   24-10-11 23:54

Имаме следния казус с батерия на лаптоп - на мой приятел му замина батерията на лаптопа след 4 години работа, и му взехме нова от немския Ибей, от продавач със 100% позитивен рейтинг и т.н.

Батерията пристигна в събота и оттогава е стояла на лаптопа непрекъснато включена към мрежата, в моментите, когато е работено на лаптопа. Не са правени цикли на пълно разреждане и зареждане, каквито знам, че се препоръчват. Тая вечер моят човек решил да премести по някаква причина лаптопа и го изключва от мрежата, при което латопът моментално гасне, все едно няма батерия. А при повторно включване към мрежата батерията показва зареденост 100% в Уиндоуса.

Въпросът сега е, възможно ли е нещо да се е прецакала батерията от това, че е стояла непрекъснато на ток, и не са й направени никакви цикли на разреждане/зареждане, или по принцип си е била нещо дефектна още при пристигането?

Благодаря предварително.

[smilie8]



[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за батерия на лаптоп
Автор: klez   
Дата:   25-10-11 00:04

От постоянното стоене в контакта - не със сигурност
и на 2та ми лаптопа батериите съм ги държал поне по 2-3 дни при първото пускане (лаптопа ми не се гаси)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за батерия на лаптоп
Автор: aeobs   
Дата:   25-10-11 00:05

Такова нещо като пълен заряд/разряд при литиевите батерии няма.
Това може да е от много неща, на първо място ако батерията не е оригинална и/или точно за този модел може да не прави добър контакт.
Имаше някакви прости програми за тест на батерии, друг ще се включи с име.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за батерия на лаптоп
Автор: klez   
Дата:   25-10-11 00:07

Иначе ми се е случвало един лаптоп от щатите дойде с умряла батерия. Правеше същото като твоята но той имаше международна гаранция и я смениха тук в България. Другия вариант както каза колегата по-горе да не прави контакт

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за батерия на лаптоп
Автор: ivodam   
Дата:   25-10-11 00:12

klez: Нормално ли е, ако е умряла батерията, да показва 100% зареденост, това ми се чини странно в случая. Иначе съм виждал умрели батерии, ама те си и показваха примерно 7 или 5% след десет минути работа - и пльок.


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за батерия на лаптоп
Автор: asahi   
Дата:   25-10-11 00:13

Най-важното на батерията е гаранцията.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за батерия на лаптоп
Автор: ivodam   
Дата:   25-10-11 00:19

Абе можем да я върнем, не е проблем, ама въпросът е дали не правим нещо нередно в случая. Аз със сигурност съм чел и чувал, че всяка една батерия трябва да се използва като такава, и че не е добре само на ток да стои включен лаптопът. Въпросът е доколко е вярно това, което съм чел.



[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за батерия на лаптоп
Автор: navy   
Дата:   25-10-11 00:25

Много батерии изискват ЪПДЕЙТ в софтуера на биоса...

Това не е просто батерия, тя си има чип, говорят си ...

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за батерия на лаптоп
Автор: vladihg   
Дата:   25-10-11 00:29

Те наистина говорят...

Преди време от личен опит се убедих, че е по-добре на ток да е лаптопа, щото така се удължава живота на батерията. На първите ми лаптопи спазвайки принципа зареждане-разреждане батериите "планирано" се скапаха точно като изтече гаранцията на машините. После в един сервиз ме светнаха, че брояча им може да се излъже като машината е винаги пусната в тока. Да чукна на дърво вече почти 4 години лаптопа ми е с перфектна батерия въпреки че е бюджетен модел.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за батерия на лаптоп
Автор: navy   
Дата:   25-10-11 00:36

Значи махаш батерията... и лаптопа директно на захранването?
А ако моментно буксата откаже или има токов удар... и в този момент диска записва и т.н.
Винаги е добре да има батерия на лаптопа :)
Или упс след хубава и здрава букса /като говорим за лаптоп/

ЗАТОВА! аз имам една смотана батерия, която държи 15 минути максимум... но ми е буфер от тези малшансове... и една нова и читава, с ъпдейтнат софтуер в биоза, за случаите, когато ми се налага да го ползвам мобилно [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за батерия на лаптоп
Автор: vladihg   
Дата:   25-10-11 00:41

Тц нищо не се маха, лаптопа винаги се пуска в мрежата с фабричната си батерия - само при необходимост се ползва автономно без ток и така засега батерията си държи като в началото...

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за батерия на лаптоп
Автор: klez   
Дата:   25-10-11 03:06

ivodam, Зависи как точно е умряла, но нормално умрялата батерия когато е забита на зарядно си показва 100% (не винаги но в повечето случаи)
на стария ми лаптоп батерията дето караше 30 секунди точно... винаги показваше 100% и докато махнеш зарядното и падаше на 5%.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за батерия на лаптоп
Автор: orlindraganov   
Дата:   25-10-11 08:25

На мене па ми замина стъклото на фара на кол`лото деба...

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за батерия на лаптоп
Автор: laik   
Дата:   25-10-11 09:05

Опитай да провериш как е с друга операционна система. Звучи невероятно, но една подобна батерия която падаше за 2-3 мин. на едно HP със win 7, издържа 1 час под убунту. Определено си имаше проблем с батерията, защото и там показваше постоянно 100% до момента в който угасна.... Още не знам какъв и е проблема.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за батерия на лаптоп
Автор: Todd   
Дата:   25-10-11 09:40

За 14 доларес с безплатна доставка си купих батерия за Делл-а - 3 часа кара като звер вече 1 година !!!

[cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool]

Литиевойонните батерии немат нужда от никакви цикли - туряш и трябва да върви !!!

[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за батерия на лаптоп
Автор: steeens   
Дата:   25-10-11 09:49

Литий йонните имат проблем ако седели дълго време без ток, умират завинаги даже и да са нови.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за батерия на лаптоп
Автор: Todd   
Дата:   25-10-11 09:53

Да - това е точно !!!

[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за батерия на лаптоп
Автор: kefalcho   
Дата:   26-10-11 02:33

Tod кажи ква марка и модел , че и аз умувам за моя dell...

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за батерия на лаптоп
Автор: imitev   
Дата:   26-10-11 02:40


Ако умрат - изобщо не иска да ги зарежда.

Кефалчо - ако не е оригинална се скапва много бързо.

Най-сигурния начин да си прецака човек батерията - да я държи заредена на топло. Иначе казано лаптопа постоянно в контакта...

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за батерия на лаптоп
Автор: asahi   
Дата:   26-10-11 08:56

Е, ако лаптопът не смята нещо интензивно не загрява. Ако е заспал със свключено захранване пък съвсем изстива. Изхпдът е да се спазват правилата за работа и ако се ползват нонейм компоненри да си имаме едно наум за слабостите.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за батерия на лаптоп
Автор: bleki1   
Дата:   26-10-11 09:34

При мен е същото. Батерията е на 4 години, лаптопа показва 100%. 15 минути по-късно изключва и едва като го включиш в контакта тръгва. Май е време да сменям

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за батерия на лаптоп
Автор: vinse   
Дата:   26-10-11 09:55

Неоригиналните бактерии могат да правят какви ли не мизерии. Брах ядове преди с един ментак на Ейсър - нова 6 клетъчна батерия, сглобена в кой знае кой тайвански гараж я забивам на един нетбук. Машината работи без проблеми на батерия, но гасне през произволен период от време без никакво предупреждение - шат, все едно тока и спира, ако я пуснеш веднага след това отново може да си работи 1-2 часа и пак да угасне без никакво предизвестие. Флашвах BIOS, дадох да я препрограмират - нищо. Накрая взех една оригинална с която нямаше ядове.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за батерия на лаптоп
Автор: terminator   
Дата:   26-10-11 17:22

Автор: kefalcho
Дата: 26-10-11 02:33

Tod кажи ква марка и модел , че и аз умувам за моя dell...

Делл има големи кахъри с неоригинални нови батерии, не щат да си ги разпознаят и да ги зареждат. Така че за твоя Делл - ако ще вземаш неоригинална ако можеш носи лаптопа, слагай батерията и ако я разпознае и започне да зарежда - тогава купувай. Аз преди 20-тина дни с един Делл Студио 1537 - голяма греда с батерията, дори с три различни неоригинални пробвахме - не ще.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за батерия на лаптоп
Автор: don_kolev   
Дата:   26-10-11 20:02

ivodam,
причината не е в батерията, просто лаптопа ти в момента не разпознава батерията. Имал съм същия казус със Сони, Дел, HP. Хвани някой в час да "излъже" лаптопа ти че работи с оригиналната батерия или търси доставка от производителя или оторизирания вносител.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за батерия на лаптоп
Автор: imitev   
Дата:   26-10-11 20:09


Аз смених 3 батериЙ на делчето докато си взех оригинална и от тогава не съм се занимавал с него.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.