Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Такса - родител
Автор: gogo   
Дата:   24-10-11 19:12

Пералня, телевизор, дивиди, огледало, електрически крушки, стийм моп, пердета, химическо чистене за същите пердета, тонер касети, мокети, килими шкафчета, чаршафи, вода и дори компютърна мрежа – това не е списък с необходимите вещи за едно ново домакинство, а малка част от нещата, които родителите доброволно или не даряват на детските градини и яслите, а дори и на училищата. Тук попадат и най-разнообразни видове ремонти. На много места има и такса "родител" - от 5-10 лв. на месец, която също отива за подобни неща или пък играчки. "Спонсорството" за прием на дете извън класиранията е съвсем отделна тема.

Най-сериозната сума се събира в началото на всяка учебна година, когато освен някои от изброените се носят и най-различни хигиенни материали и консумативи и се заплащат необходимите помагала. "Учебниците" са безплатни само за подготвителните групи. Обяснението е, разбира се, стандартното – липса на средства, а родителите, макар и не особено съгласни с практиката, се успокояват – та нали е за децата, няма лошо, не е толкова много.
в. Дневник

Toва са бели кахъри...! [smilie5] "Само Вашето от групата не е записано на английски, немски, рисуване, бойни изкуства, пеене ! " През деня госпожите ма'ат кафе и сериали, а като дойде празник - програмата е готова [smile] :) Групата по пеене... групата по бойни... Госпожите щастливи - взимат заплати , а не работят, родителите и те - за някой лев, детето е станало кръстоска между тримата тенори и Джеки Чан [smilie5] [smilie5] !

Отговори на това съобщение
 Re: Такса - родител
Автор: imitev   
Дата:   24-10-11 19:32


Прав си.

И какво?

Отговори на това съобщение
 Re: Такса - родител
Автор: asahi   
Дата:   24-10-11 19:54

Нямам забележки. Синът ми случи на добри детски градини. С директорката имахме дребна драма - искаше процент от сумата за снимките. Напарвих ги безплатно и некси остана с голям процент от нула.

Отговори на това съобщение
 Re: Такса - родител
Автор: imitev   
Дата:   24-10-11 19:56

[cool] [cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Такса - родител
Автор: harvester_vn   
Дата:   24-10-11 20:20

asahi, що не и взе процент от парите които си дал за копирането? [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Такса - родител
Автор: 2nYo   
Дата:   24-10-11 20:45

Споко бе, вси4ко е в "реда на нещата" ... Демек така е навсякъде, нема се пуашите, примирете се !

Отговори на това съобщение
 Re: Такса - родител
Автор: vladihg   
Дата:   24-10-11 20:46

"Пералня, телевизор, дивиди, огледало, електрически крушки, стийм моп, пердета, химическо чистене за същите пердета, тонер касети, мокети, килими шкафчета, чаршафи, вода и дори компютърна мрежа"... да допълним стереоуредба - поне аз купувах такава навремето[smilie18]

Хм странното, е че всяка година родителите се изнудват за такива работи - по пътя на логиката ЦДГ требе да са като складове на битова техника ама не са - почти всяка календарна година има необходимост от нова такава...[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Такса - родител
Автор: Gruyu   
Дата:   24-10-11 20:52

да добавя, че в по-елитните така да се каже основни училища не се приемат недъгави, аутисти и др.деца...за по-тъмносиви въобще да не говорим....и това идва от родителите - взискват като спонсорстват училището, в което им учи детето да няма от горепосочените и явно директорът и настоятелството се съобразяваа!!!.....и обратното - в по-обикновените/простите училища забелязвам по-голям процент от тези дечица от нормалното според мен, явно там ги концентрират!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Такса - родител
Автор: loveforever   
Дата:   24-10-11 21:15

В нашето училище събират кеш - по 20 лв/дете, за второ - на половина. По принцип се води задължително за всички, но историята познава прецеденти на деца за които не се плаща, но са единици. След това с тези пари настоятелството облагородява училището и накрая дава и отчет. Не казвам че това е особено добра практика, но наистина се правят доста подобрения и в крайна сметка резултатите за по-добри, очевидни и най-вече децата ги ползват.

Отговори на това съобщение
 Re: Такса - родител
Автор: Gruyu   
Дата:   24-10-11 21:23

когато синковеца беше 2-3-ти клас(преди 10години някъде) и на една родителска среща събираха по 5 лева от всеки родител, за да се закупи компюпър - един брой! за цялото училище да се учат децата....и аз не издържах и станах и казах, че няма да дам пари, защото кога ще седне сина ми заедно с още 300 деца на тоя комп......и сред 2-3 години дойде Игнат Канеф от Канада, който бил учил в същото училище и оборудва една зала с компютри - дарение от него!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Такса - родител
Автор: dedopop   
Дата:   24-10-11 21:50

Стига сте се стискали, дечурлигата са по цял ден там, па има и готини учителки, а за колежките млади майки какво да кажем.
Без да ми искат нищо, навремето в градината се отчетох с озвучаване, два микрофона, стойки, пулт, стъпало, тонколони. Още му се радват.

Отговори на това съобщение
 Re: Такса - родител
Автор: грегари   
Дата:   25-10-11 17:54

тъй,тъй, и аз подарих цялата си ч,б, лаборатория със всички книги и джунджурийки, събирани десетки години на училището по изкуствата.

Отговори на това съобщение
 Re: Такса - родител
Автор: Todd   
Дата:   25-10-11 18:04

Аз някога като бех родител нищо не съм давал ...[smilie2] Ама и никой не е искал....[smilie18]

Само пращах много поздрави на даскалицата по щерката сутрин и после като имаше срещи с родители тя ме гледаше странно !!![smilie5]

Ама детето порасна ... вече и е време тяда е родител .Да се оправя !!!

[smile]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.