Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Проблемче с дисплея на лаптопа....
Автор: harvester_vn   
Дата:   21-10-11 20:09

Така... дойде време и аз да се допитам до колективния разум на ФФ.

От два дни имам твърде неприятно проблемче с екрана на лаптопа си. След няколко минути работа започва да избива лилаво навсякъде, нещо като показването на прегорелите участъци в ACR, и екрана става сякаш съм на 16 (да бе казвам 8) битов цвят. При стартиране на машината нещата са почти нормални, но след време започва да полилавява и се засилва непрекъснато. Звучи абсолютно като хардуерен проблем, но преди няколко месеца се беше получило същото нещо и някак си успях да го оправя, но не помня как. Това което си спомням беше че се оправи като бъзикнах нещо по Windows experiance index.... сега го разглеждах, бутах тук там.. без ефект. Възможно е и оправянето да е нямало общо с това което съм пипал тогава, но си спомням че се оправи когато пипнaх нещо там...
Пробвах преинсталация на драйвери и други такива, нищо не става.
Машинката е Dell Latitude D620, видео картата е nVidia Quadro NVS 110M, ОСто е Windows7

Помагайте че е много неприятно и се надявам да има някакво решение без смяна на дисплея.
Сигурно информацията която давам не е достатъчна, така че питайте каквото е нужно.

Ще кача снимки след малко да се види горе долу за какво става въпрос.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблемче с дисплея на лаптопа....
Автор: harvester_vn   
Дата:   21-10-11 20:17

Ето и снимките

https://photo-forum.net/static/forum/2011-10/zepu4509.JPG
http://photo-zona.net/images/user41395/album53889/large/1319217249_gwqz2541_IMG_6986.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2011-10/dmpy2963.JPG
http://photo-zona.net/images/user41395/album53889/large/1319217254_oqwl5887_IMG_6991.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2011-10/qxrv9250.JPG
http://photo-zona.net/images/user41395/album53889/large/1319217259_lrvg5041_IMG_6988.JPG

Отговори на това съобщение
 Re: Проблемче с дисплея на лаптопа....
Автор: orlindraganov   
Дата:   21-10-11 20:28

Тва е арт бе!

Отговори на това съобщение
 Re: Проблемче с дисплея на лаптопа....
Автор: harvester_vn   
Дата:   21-10-11 20:30

Абе така си е, ама аз не съм чак такъв.... артист [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблемче с дисплея на лаптопа....
Автор: harvester_vn   
Дата:   21-10-11 21:02

Ох.. ама и аз съм намерил кога да пусна сериозна тема...то петък било. Ще взема да я ъпна утре [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблемче с дисплея на лаптопа....
Автор: crazyman   
Дата:   21-10-11 21:28

пробвай с изхода за външен монитор, ако е пак така е от чипа на видеото, ако няма проблем с външния монитор е от матрицата на дисплея на лаптопа



Публикацията е редактирана (21-10-11 21:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблемче с дисплея на лаптопа....
Автор: didesignbg   
Дата:   21-10-11 22:02

Кабела който свързва видеото с матрицата бих предположил. Казаха ти как да тестваш видеото, ако е кабела вероятно ще се променя при движение на капака.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблемче с дисплея на лаптопа....
Автор: harvester_vn   
Дата:   21-10-11 22:13

Мда... това за външния монитор го забравих. Значи, външен монитор работи нормално, което естествено логично сочи за проблем с матрицата, но пак казвам- имах идентичен проблем който се оправи някак си и досега дисплея работеше перфектно. При движение на капака няма промяна. Май за всеки случай ще взема да се пробвам утре да го разглобя и да видя този кабел за който казваш.

Четох в някакви англоезични форуми за подобни проблеми, които се получавали от недостатъчно захранване или нещо такова... не ми стана ясно, английския ми не е много добър

Отговори на това съобщение
 Re: Проблемче с дисплея на лаптопа....
Автор: nsirakov   
Дата:   21-10-11 22:18

едно време така ставаше на телевизора - намагнетезираше се - оправяше се с 12 часа изключване от контакта... пробвай да му махнеш батериите за 1 вечер - надали лцд-то е като кинескопа ма знае ли човек...

Отговори на това съобщение
 Re: Проблемче с дисплея на лаптопа....
Автор: harvester_vn   
Дата:   21-10-11 22:23

Да, точно така изглежда- като намгнетизиран CRT монитор, само че CRTтата имаха функция за размгнетизирне. Ще пробвам с мхане на батерията, въпреки че едва ли им нещо общо, но пък нищо не губя, а вие няма да казвате на никого [smilie5]

Тази работа я свързвам със загряването на машината, ако оставя компютъра да заспи за известно време, проблема изчезва и след няколко минути работа се появява отново [smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблемче с дисплея на лаптопа....
Автор: klez   
Дата:   21-10-11 22:39

Постепенно ли почва да полилавява като загрява или изведнъж премигва и става лилав?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблемче с дисплея на лаптопа....
Автор: asahi   
Дата:   21-10-11 22:46

Забелязвал съм дефекта на монитори. Дай го в сервиз, но не очаквай евтини чудеса.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблемче с дисплея на лаптопа....
Автор: harvester_vn   
Дата:   21-10-11 22:47

Постепенно. Отначало е нормален, после се появяват малки лилави точици които постепенно се увеличават и накрая става пълна боза.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблемче с дисплея на лаптопа....
Автор: klez   
Дата:   21-10-11 23:03

Значи 100% не е прекъснат кабел :)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблемче с дисплея на лаптопа....
Автор: harvester_vn   
Дата:   21-10-11 23:28

Накрая ще го направя стационарен... и ще види той! [smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблемче с дисплея на лаптопа....
Автор: crazyman   
Дата:   22-10-11 07:27

За мен е от прегряване на чипа на видеото. Пусни някаква програма за следене на температурата, еверест или друго. Виждал съм подобен проблем при преминаване на 70 градуса. Нормално е когато го оставиш да си "почине" чипа да се охлажда и проблема да изчезва.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблемче с дисплея на лаптопа....
Автор: klez   
Дата:   22-10-11 07:28

ми ако е извън гаранция най добре
Аз моя си го ползвам с външна клавиатура, мишка и един IPS Монитор и съм много доволен.
Саааамо ако хукна някъде командировка или нещо от сорта го разкачам и го вземам с мен и му ползвам неговите монитор и клавиатура.

Наскоро един приятел си купува дисплей за лаптопа... в БГ - 330лв, в ибей - 200лв, поръча от ибей, той не пасна, върна го и си взе от българия най накрая за 330лв.
Аз за 330лв си взех външния монитор



Публикацията е редактирана (22-10-11 07:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблемче с дисплея на лаптопа....
Автор: crazyman   
Дата:   22-10-11 07:29

.... не изключвам и проблем с матрицата на дисплея на лаптопа...

Отговори на това съобщение
 Re: Проблемче с дисплея на лаптопа....
Автор: klez   
Дата:   22-10-11 07:42

И аз...
Според мен може да е или в дисплея или във видеокартата.
Един друг въпрос към автора.
Монитора външния през VGA ли го закачи или през някакъв цифров интерфейс. Щото може на видеокартата цифровия изход да прави проблеми (LVDS в случая), макар че по ми се вярва да е проблема с дисплея

Пробвай да пуснеш един вентилатор да духа зад дисплея директно към дисплея и виж дали по-бавно ще почне да лилавее, пробвай също да намалиш и подсветката на дисплея на минимум докато пробваш това с вентилатора. Ако по-бавно почне да лилавее значи вероятно е проблем с дисплея...



Публикацията е редактирана (22-10-11 07:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблемче с дисплея на лаптопа....
Автор: prizovka   
Дата:   22-10-11 07:46

crazyman [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблемче с дисплея на лаптопа....
Автор: Todd   
Дата:   22-10-11 07:58

Щом става лилав някоя ламба си е заминала... требе да смениш крушките !!!!

[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблемче с дисплея на лаптопа....
Автор: klez   
Дата:   22-10-11 08:14

Todd, тя е една, максимум 2 лампи ;) и ако е така лесна работа щот са по 10лв

Отговори на това съобщение
 Re: Проблемче с дисплея на лаптопа....
Автор: klez   
Дата:   22-10-11 08:21

Dell D620 CCFL Backlight

Отговори на това съобщение
 Re: Проблемче с дисплея на лаптопа....
Автор: harvester_vn   
Дата:   23-10-11 00:36

Ще се носи на сервиз, то се е видяло...

А иначе, да знаете че тука сме железни, що мнения се изписаха... на същата тема в hardwarebg ми отговори един единствен човек. Дет викт младите- ФОТО ФОРУМ RULLZZZZZZZZZZZZ [smilie5] [beer] [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблемче с дисплея на лаптопа....
Автор: vinse   
Дата:   23-10-11 10:14

Не бе, тука просто спамърите са повече [smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.