Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Всичко ще бъде наред...
Автор: n1x0n   
Дата:   18-10-11 12:33

Чета тук темите, свързани с драмите на модерният свят - климат, ресурси, политика, финанси и се зачудих за нещо.

Ясно ми е, че по всеки спорен въпрос може да има поне 2 гледни точки, че не всичко е черно и бяло... НО дали има човек в този форум, който наистина да вярва, че децата/внуците му ще израстнат в свят, който ще е по-мирен, по-чист, по-обезпечен, по-прогресивен по отношение на новите идеи... и като цяло по-приятен за живеене от света, в който сме израстнали ние?

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко ще бъде наред...
Автор: Стефан   
Дата:   18-10-11 12:39

Ми, защо не?[smile]
Човек ако тръгне да се впряга на истериите в интернет освен да се самообеси и да изчезне безкрайно не знам докъде другаде ще стигне [smilie5]

А иначе прогреса си е постоянен, макар и с непостоянна скорост и не толкова бърз колкото са си мислели хората и колкото ни се иска. Много от проблемите които ни се струват апокалиптични биха накарали да ни се смеят хората от някои предишни поколения които са преживели далеч по-сериозни катаклизми [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Всичко ще бъде наред...
Автор: orlindraganov   
Дата:   18-10-11 12:41

Опитайте да не се тревожите
Опитайте да не се поддавате на
проблемите, които ви тревожат
Не знаете ли
Всичко е наред
Всичко е чудесно

цък

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко ще бъде наред...
Автор: dobriman   
Дата:   18-10-11 12:41

ако прогреса е по-бърз - няма да можем да го стигнем.


Иначе, ако не вярвах, че децата ми ще израснат в по-свят...за кво се бухам оп цял ден?

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко ще бъде наред...
Автор: orlindraganov   
Дата:   18-10-11 12:44

За да се возиш на Мерцедес

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко ще бъде наред...
Автор: alsash   
Дата:   18-10-11 12:49

.....[smilie8] ..имаше поговорка, че всяко поколение мисли, че следващото ще съсипе света...[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко ще бъде наред...
Автор: CanoniO   
Дата:   18-10-11 12:50

Времето е страхотно, животът е прекрасен...Отивам да поспортувам и да се срещна с няколоко приятели. Като се върна, ще ви кажа какво мисля.

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко ще бъде наред...
Автор: vinse   
Дата:   18-10-11 12:51

Автор: n1x0n
Дата: 18-10-11 12:33

Чета тук темите...



Аз за това не чета, само пиша [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Всичко ще бъде наред...
Автор: n1x0n   
Дата:   18-10-11 12:52

Аз не казвам "недейте да вярвате" [smile] просто питам за мнения. От друга страна, бих се радвал на малко по-аргументирани позиции, отколкото е "вярвам, защото не мога да не вярвам".
В крайна сметка живеем в реален свят, в който реалните глобални събития носят след себе си реални глобални последствия.

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко ще бъде наред...
Автор: lillia   
Дата:   18-10-11 12:53

Глупости. Който иска спокойствие, може да иде на село. Аз на село предпочитам. Къщичка, дворче, беседка. Проблема е че ми трябва кеш и се налага да работя в градо.
Не ме интересуват въобще световните ралти. Всеки си вижда света по своя си начин. Ако света спре да прогресира през моите очи, ще е супер. Накъде.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко ще бъде наред...
Автор: jekopj   
Дата:   18-10-11 12:56

Децата и внуците ни няма да живеят в един по-добър свят поне през идващите 100 години,за съжаление.

Скоро съобщиха,че до 2050г населението на Земята ще достигне 9 милиарда души /при сегашни 7 млрд/.Тези гърла искат храна,а като правило най-многобройни са народи,които са най-ниско производителни /някой и нищо не произвеждат/,а разчитат само на международни помощи.
Без ограничаване на раждаемостта в световен мащаб,без впрягане на всяка работна ръка в земеделието и животновъдството не виждам как ще я караме за напред.Ама мързеливи били,ама традиции имали някакви и т.н.,тези неща ще трябва да се изкоренят безкомпромисно.Докато лицемерно се правим на добродушковци нищо добро не ни чака.Да не забравяме,че природата се е съхранила по пътя на естествения подбор,а не с компромиси.[smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: Всичко ще бъде наред...
Автор: ники1   
Дата:   18-10-11 13:06

jekopj [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко ще бъде наред...
Автор: promis   
Дата:   18-10-11 13:07

Гледам много се впрягате с този форум "Клуб", сякаш половината ви живот минава тук...

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко ще бъде наред...
Автор: n1x0n   
Дата:   18-10-11 13:09

Замислих се, че дискутирам с особен интерес подобни теми именно защото съм раздвоен - от една страна винаги съм бил веселяк и оптимист. Искам да вярвам, че целият този потенциал на човечеството няма да отиде зян, че ще прогресираме, че ще намерим решения на проблемите, че ще се измъкнем от кръговрата на консуматорското общество и ще се обърнем повече към духовното... от друга страна не мога да не съм реалист - всичко, което се случва, както зависещите от човечеството фактори, така и онези извън негов контрол - отива на зле.

Дори нашето поколение от 70-80-те вече живее по-зле от родителите ни по много показатели - качество на храна, състояние на природата, сигурност и отношения в обществото, стрес и т.н. и т.н.
А ние нямахме пренаселване, изчерпване на ресурси, проблеми с климата, тероризъм и т.н. - можехме да направим МНОГО повече.

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко ще бъде наред...
Автор: CanoniO   
Дата:   18-10-11 13:11

Светът и хората ще се променят и всяко поколение ще счита, че е достигнало върха и следващото ще се осере. Не само, че няма да се оплескат нещата обаче, а ще се мислят нови и нови начини за прехрана. Ако трябва, ще се отгледат кулури, които виреят в пустинята и ще се ядат океански водорасли.
Някъде много далеч в бъдещето, когато не остане нищо за ядене, някой рязко ще намали популацията на света и природата ще започне да се възобновява. Има си време за всичко.... Земята може да изхрани сигурно и 50 милиарда души, стига тези, които вадят прехраната, да не са само един милиард...

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко ще бъде наред...
Автор: lillia   
Дата:   18-10-11 13:12

Автор: promis
Дата: 18-10-11 13:07

Гледам много се впрягате с този форум "Клуб", сякаш половината ви живот минава тук...

не съм забелязала някой да се врпяга кой знае колко, пък и темата е за друго[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко ще бъде наред...
Автор: n1x0n   
Дата:   18-10-11 13:14

абе има си посетители на Клуба, които висят нон-стоп тук, пък коментират впрягането на другите, ама щом им харесва... [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко ще бъде наред...
Автор: bgprinter   
Дата:   18-10-11 13:25

Светът се развива някакси а това по-добре/по-зле са относителни категории. Освен това не забравяйте, че животът се крепи между някакви си има-няма 20 км !![smilie10] [smilie10] ивица, говоря за човешкия, не изобщо за живата материя. Физиците казват, че е голяма случайност и съвкупност от много събития, едно от които е примерно, че имама точно такава Луна, зараждането на живот.
Но онзи ден бидейки на един доклаd на Gerard't Hooft - носител на нобелова награда, поставяйки му въпрос от залата за физичните константи, как ако биха били еди какви си какъв щял да бъде светът и живота, той отговори съвсем хладнокръвно - животът който ние познаваме е само една вариация на множеството възможни такива, т.е. само една форма, вероятно останалите форми и изобщо това което ние тук на Земята наричаме живот би могло да намери израз в съдържанието - живот по съвсем друг начин.

Човек като всяко живо същество се бори за оцеляването си, все още индивидът се поставя на първо място (западната цивилизация), но ще дойде време, в което индивидър ще разбере, че е част от цялото и не може да бъде повече делен, трябва да съдейства на останалите, ако иска да оцелее. НАселението ще може да се регулира, и вероятно ще дойде момент в който ще се плащат или големи данъци за деца в повече, или ще има условия, които ще поставят такива родители в неизгодна позиция. Да, противоречи на свободата на индивида, но не и на разума, ако искаме да го запазим. :-)

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко ще бъде наред...
Автор: aeobs   
Дата:   18-10-11 13:28

Разумът ми казва на 100%, че оправяне няма и не искам даже да мисля за следващите поколения.
Но в същото време не го вярвам, предчувствията и усещанията ми са, че всичко ще бъде наред.
Както хората са живяли десетки хиляди години по един и същ начин, в съответствие с природата, а само за сто години всичко се обърна с краката нагоре, така и колкото да го закъсаме смятам, че радикална положителна промяна винаги може да дойде за отрицателно време.
Ако погледнем самата ни цивилизация е устроена по този начин, промяната винаги идва под формата на бум, бясно развитие след това, после всичко се установява за много дълго време и така до следващия удар.

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко ще бъде наред...
Автор: J0R0   
Дата:   18-10-11 13:29

ще израстнат в свят, който ще е по-мирен, по-чист, по-обезпечен, по-прогресивен по отношение на новите идеи... и като цяло по-приятен за живеене от света, в който сме израстнали ние?

...бих се радвал на малко по-аргументирани позиции...


Е, те нещата са видни, какво има да се аргументират :)
По-мирен - да. Очевидно. По мое време заплахата от война беше заплаха от световна ядрена война. В Университета учехме специалност ОЗНС, един полковник ни преподаваше какво да правим като гръмне атомната бомба насред София. Сериозно, не е майтап. За казармата - няма да споменавам как ни нахъсваха и ни промиваха тиквите.
Днес дори заплахите от конфликти са разни локални войнички, които не засягат по-голямата част от света.
Днес дори Пинк Флойд (mother do you think they drop the bomb) звучат остаряло.

По-чист - очевидно не. Засега. Докато не измислят биоразградими найлони и пластмаси.

По-обезпечен - за някои да, за други - не. Той винаги е бил такъв светът, кой както си го направи. Аз лично не смятам, че обезпечаването (социалната държава) е нещо много добро, защото това означава някои да харчат повече отколкото произвеждат, което пък във всички случаи настройва други срещу тях. Та обезпечаването го виждам като личностен проблем, а не като обществен.

По-отворен към новие идеи - да. Новите комуникации помагат за разпространението на идеите. Днес всяка идея може да достигне до максимален брой хора толкова бързо, колкото никога преди не е могло.

По-приятен за живеене - това е абсолютно субективно, аз не мога да знам на някой друг в каква степен му е приятно нещо. Но като възможности - да.
Ако в миналото удоволствията и развлеченията са били за група хора, днес те са общодостъпни, включително и най-бедните имат достъп до ТВ, интернет, отделно никога преди не е имало толкова безплатна и общодостъпна култура - театри, музика, изложби, кино, забавления за деца - каквото се сетиш, виж само афиша на отдел Култура на Общината за тая година и го сравни с предишни десетилетия.

Та като цяло - [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко ще бъде наред...
Автор: promis   
Дата:   18-10-11 13:29

Автор: lillia
Дата: 18-10-11 13:12

не съм забелязала някой да се врпяга кой знае колко, пък и темата е за друго


Добре де, не всички. Само някои. Ама може да им харесва така [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко ще бъде наред...
Автор: ivodam   
Дата:   18-10-11 14:26

Аз отдавна съм доста скептично настроен относно бъдещето на човечеството, и неведнъж съм го изразявал тук, с риск да ме обявят за мизантроп, човекомразец и т.н.
Доста голямо впечатление ми направи една книга на Бжежински, отпреди двайсетина години - "Глобален безпорядък в навечерието на 21 век".
Наблюденията ми върху поведението на човечеството, както и сравнително доброто познаване на човешката история, не ми дават никакви основания за оптимизъм. Смятам за себе си за абсолютно доказано, че човешкият вид продължава да се движи от два основни инстинкта: агресия и секс, и няма сила, която да култивира тия неща. Също така абсолютно очевидно е, че човешкият вид не е в състояние да контролира собственото си размножаване. Оттам произтича хищническото отношение към природната среда, към себеподобните и т.н.
Когато бях ученик, човечеството беше 4 млрд. индивидчета. Сега вече е повече от 7. Тези цифри са ужасяващи. Бедните и гладните един ден просто ще тръгнат, всъщност вече тръгнаха с лодките за Италия, ще дойде момент, когато това нещо ще изригне в милиони пъти по-голям мащаб. Кой и как ще ги спира тия хора, на коя граница и с какво оръжие?...

[smilie2]


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко ще бъде наред...
Автор: ARGO   
Дата:   18-10-11 14:50

като краен песимист ще кажа: нещата стават все по-зле, добре че няма да доживеем кошмарите от филмите...[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко ще бъде наред...
Автор: dimi2007   
Дата:   18-10-11 14:52

Иводам, не секс и агресия, а инстинкт за самосъхранение. [beer]

Нека включим и една друга компонента - развитието на производителните сили - иначе къф ще е смисълът от прогреса !?!? [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко ще бъде наред...
Автор: asahi   
Дата:   18-10-11 15:12

Ще става по-добре - напук на П.Мартинов.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.