Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Мобилен интернет???
Автор: НАСОО   
Дата:   15-10-11 21:52

Пробвах наличните през моб. операторите и се оказа, че стават само за служба. Първо скоростта е малка и колегите казаха, че един два филма и почваш да не си отваряш и пощата? Незнам дали не ме засилиха, но бяха доста убедителни. Видях, че има и Уимах, но пък със слабо покритие и не знам дали въобще има телефони, с които да мога да го ползвам. Някой да се е сблъсквал с подобни проблеми?[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Мобилен интернет???
Автор: asahi   
Дата:   15-10-11 21:58

Уимакс не е с телефон май.

Отговори на това съобщение
 Re: Мобилен интернет???
Автор: ogimag   
Дата:   15-10-11 22:15

Миналия месец направих през МТел около 7ГБ трафик. И пак си браузвах спокойно на лаптопа с 5-6 отворени едновременно прозорци. Засилили са те.
Едит. След 1ГБ скоростта пада наистина, но и на ниската скорост се браузва спокойно.



Публикацията е редактирана (15-10-11 22:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Мобилен интернет???
Автор: klez   
Дата:   15-10-11 22:44

огимаг, зависи от тарифния план
при мен след 512МВ пада скоростта на 128Kbit/s (16KB/s) и си е дразнещо бавно.. става да си свършиш няква работа но е ужасяващо бавно.

А вече след колко MB/GB ще ти падне скоростта зависи от тарифния план

Отговори на това съобщение
 Re: Мобилен интернет???
Автор: ogimag   
Дата:   15-10-11 22:53

Да- като падне скоростта не става за теглене на файлове. Или става, но бавно. Но за останалата работа- пък дори и разглеждане на снимки няма грижи.

Отговори на това съобщение
 Re: Мобилен интернет???
Автор: pif   
Дата:   15-10-11 22:59

Макс телеком не е зле - стига да не искаш да гледаш ютюб или вибокс. Имат проблеми със ситемата и от години не могат да ги решат.
Мобилните ... и те са жива трагедия.

Отговори на това съобщение
 Re: Мобилен интернет???
Автор: Славов   
Дата:   15-10-11 23:01

Почти от година с няколко колеги ползваме такъв нет в службата, че другия е яко рязан от админите.... Виваком- много са зле, но за скайп става ....

Отговори на това съобщение
 Re: Мобилен интернет???
Автор: НАСОО   
Дата:   16-10-11 02:57

На мен ми трябва основно за мултимедия и затова се колебая. Това което пробвах бяха усб модеми на глобул и мтел и работата беше зле. Незнам колегите от които ги взех колко трафик са натрупали и дали е паднала частично скоростта. Идеята е да си пусна някакъв нет на смартфона за да не съм изолиран от света.. От всичко което прочетох по разни форуми само макс телеком става, но пък няма телефони които да поддържат директно уимакс. Всъщност има, но трябва да ги взема от щатите и не се знае дали ще сработят с макс телеком. Та засега вариантите са ми да дам на брата сегашният ми самсунг и да взимам моторола или хтц с макс телеком или да си пусна 3г през мобилният оператор и да се запасявам с търпение. При варианта с макс разговорите се въртят през гсм мрежата. Цените като ги пообмислих са почти равностойни, като макс телекома е малко по скъп, но мога да го ползвам и като домашен, което го прави икономически по-изгоден. Кое ви се струва по разумно?

Отговори на това съобщение
 Re: Мобилен интернет???
Автор: sunnyshot   
Дата:   16-10-11 04:10

От 3-4 години използвам главно мобилен интернет. Имам 2 - през Clear и през Verizon. Работят без грешка по целия континент, дори и когато съм в кола с висока скорост. Ако следиш, пускам доста снимки в клуба през тях. Нося ги и в Европа, но тогава Verizon става неоправдано скъп през US номера. Verizon е афилииран с Водафон. Има ли Водафон при вас? Би трябвало да работи добре и не скъпо, ако не го използваш на друг континент.


Отговори на това съобщение
 Re: Мобилен интернет???
Автор: Diandimov   
Дата:   16-10-11 04:22

Айде сега да дойдат всички дето в една друга тема разправяха че то по план така било, но реално скоростта на трафика оставала същата след определените мегабайти.

Да дойдат и противниците на договорите.

Ако можеше да се продава план, бих им продал моя план с unlimited data transfer без ограничение на скоростта стократно повече отколко съм го сключил преди 8-9 години.

Ако искам.

Механизма иначе е ясен - създаване на инфлация в плановете.
Първоначално са с една цена и неограничен трафик, после стават по- скъпи и с ограничен дата трафик.

Още по- насетне могат пак да пуснат неограничен трафик на бърза скорост, но за много повече кинти.

И цикъла отначало.

Свестни банки и свести мобилни оператори няма на тоя свят!

Много добре помня времето когато нямаше мобилни телефони, нямаше интернет, почти нямаше домашни телефони, и въпреки това хората се справяха отлично.

И благодарение на това че нямаше фейсбук, успяваха да контактуват лично и пълноценно.

Пък благодарение на това че нямаше интернет, всеки имаше своя лидер на мнение, и мненито му бе базирано на собствени контакти и опит.
Сега интернета не е по- широк или по- добър източник на информация - напротив. Всеки вече има мултиплицираното мислене и мнение на всички останали, придобито от интернет. Значи това е по- ненадежден извор.

Медиите - като литературата, радиото и телевизията - са първата стъпка към унифицирането на мисленето.
Интернета е втората стъпка.
Градовете и законите са третата стъпка към еднаквостта.

Дълга тема...

Отговори на това съобщение
 Re: Мобилен интернет???
Автор: sunnyshot   
Дата:   16-10-11 05:19

Dianеdimov, как и колко човек ще използва интернет, зависи от него самият. В крайна сметка, начина на използването на интернет е функция от интелигентността на индивида. Или от това, колко му е акъла [smilie5]

Не можеш да отречеш предимствата, които идват с технологиите. Трябва ти справка, и за 10 минути я получаваш. Трябва ти адрес - веднага го намираш. Трябва ти писмо - моментално го изпращаш (вместо да го пращаш напред-назад с гълъби, например). И така, в този ред... [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Мобилен интернет???
Автор: Diandimov   
Дата:   16-10-11 06:04

Съни, не говоря за това.

Говоря за единствения избор, единствения прозорец който имат по- младите. И не само по-младите.
Този джам се казва интернет, и по- специално социални мрежи и уикипедия.

Огледай се наоколо - хора на средна възраст вече, пишат с правописни грешки които и циганетата от нашето училище не правеха!
Значи една книга не са прочели в живота си.
А защо са важни книгите? - тайна.

Не че аз не ползвам уикипедия редовно.
Не че съм се скъсал да чета книги напоследък.
Не че не вися по форума.
Но това е упадъчно и деградивно!

Отговори на това съобщение
 Re: Мобилен интернет???
Автор: Ivodam   
Дата:   16-10-11 10:07

Абе хора, мобилният нет не е за сваляне на филми. Аз съм на некаква тарифа 5 лв към Вивата и ми е напълно достатъчна да си видя пощата в движение, да погледна новините в ДИР-а, или да прочета някоя простотийка във форума.


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Мобилен интернет???
Автор: terminator   
Дата:   16-10-11 10:45

Да, така е. За работа става, за Скайп - докато е на пълната скорост (после с видео почти не може да се ползва), но за теглене на филми ... също става като краен вариант, но е скъпо.

Отговори на това съобщение
 Re: Мобилен интернет???
Автор: НАСОО   
Дата:   16-10-11 12:11

Съни тез Веризон и Спринт в щатите имат и 4г мрежа ЛТЕ и интернета тече през тях. Ти нея ли ползваш или през УМТС/ХСПДА?

Диане споделям повечето от казаните от теб неща, но когато хората около теб възприемат тоя начин на живот или си търсиш нови или и ти го възприемаш.. Тука може да ме обвините в конформизъм, но просто това е реалния ход на нещата. Както едно време е имало хора, които са отказвали да се качат на кола и са продължили да ползват конете и каруците, други които са си ползвали телеграфа вместо телефона, трети които са отричали телевизията и киното и са ги определили като безперспективни, музикалните плочи срещу цдто и т.н. - са вече само в историята. И да искаме и да се противопоставяме всъщност това няма значение, освен ако не сме отшелници някъде в безлюден район. Това е моето мнение по въпроса. Хората дето ще скочат и ще почнат да разправят как не ползват социални мрежи и форуми им предлагам първо да звъннат на поне двама приятели и да ги накарат да идат на кръчма след час. Едно време беше безпроблемно. Сега всеки има работа. Странното е че някой са на същите работи като тогава и се занимават със същите неща. Как изчезна наличието на свободно време? Не е ясно. Пробвах да живея самотен - това не е за мене..[beer]




[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Мобилен интернет???
Автор: Diandimov   
Дата:   16-10-11 12:35

Истината е някъде по средата.

Отговори на това съобщение
 Re: Мобилен интернет???
Автор: asahi   
Дата:   16-10-11 12:37

Има техническо решение за всеки проблем. Умните хора само с това се занимават - дани решават проблемите. Само да можем да си го платим.

Отговори на това съобщение
 Re: Мобилен интернет???
Автор: НАСОО   
Дата:   16-10-11 12:40

кои са умните да ги питам?

Отговори на това съобщение
 Re: Мобилен интернет???
Автор: asahi   
Дата:   16-10-11 13:06

Онези, дето доставят услугите, за които си говорим в тази тема.

Отговори на това съобщение
 Re: Мобилен интернет???
Автор: НАСОО   
Дата:   16-10-11 13:13

нищо не знаят или поне тия дето говорих с тях. Като питах за уимах ми казаха, че работи без проблем с техните устройства, а за други не можели да гарантират. Аз се опитах да им обясня, че с тази оферта да мъкна мобилен модем в джоба за да имам интернет нещо не са много конкорентни, но както и да е.. Съвсем случайно срещнах приятел който има магазин за телефони и той ме отказа от гсм операторите. Ще взимам някакъв телефон поддържащ уимах и ще пробвам[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Мобилен интернет???
Автор: aeobs   
Дата:   16-10-11 14:21

Какво има да се отказваш. Правилно конфигуриран телефон със нормален дата план е предоволно за уеб браузинг/скайп/видео съдържание и т.н. Аз специално също едно от нещата, които не понасям е бавен интернет, не ми ли отвори страницата на момента изобщо не се занимавам.
Така, че зависи от устройството, от браузъра и от мобилната софтуерна платформа, чак на последно място от дата плана.

Отговори на това съобщение
 Re: Мобилен интернет???
Автор: explorer   
Дата:   16-10-11 14:56

При Глобул на нормалните планове като прехвърлиш 2.5 Гб трафик и ти намалят скоростта. Ако е това проблема, просто си вземи неограничен план.


Отговори на това съобщение
 Re: Мобилен интернет???
Автор: НАСОО   
Дата:   16-10-11 15:42

никъде не видях неограничен http://www.globul.bg/bg/postpaid.18.html?posm=18

ако има такъв кажете да не се занимавам с глупости[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Мобилен интернет???
Автор: 1vo   
Дата:   16-10-11 17:32

"След изчерпване на количеството MB на максимално достижима скорост, скоростта на връзката пада до 128 kbps. GLOBUL си запазва правото да въведе допълнително ограничение по отношение на скоростта, в случай, че бъде надвишено разумното потребление, като за такова се приема потребление превишаващо с 30 (или повече) % включените МB на максимално достижима скорост."


Това при всички неограничени оферти от Глобул ( майку им ***** фашистичку) [smilie23] [smilie23] [smilie23]



Публикацията е редактирана (16-10-11 22:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Мобилен интернет???
Автор: НАСОО   
Дата:   16-10-11 17:42

точно това ме притеснява 1гб ще го отнеса за седмица и после оставам без нет. Иначе отдавна да съм се абонирал[smilie2]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.