Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Един манифест на забавлението, за България и отвъд
Автор: Knartist   
Дата:   14-10-11 15:25

Един манифест на забавлението, за България и отвъд

Предлагам тази интересна и забавна за мен реч като тема за размисъл и, ако искате, за обсъждане защо нещата не вървят (което изглежда все пак Е ФАКТ) на най-различни места – държава/страна/общество като цяло и конкретни места – бизнеси, фирми и т.н.... в които май преобладаващата част от хората са песимистично настроени, темерутясали и нещастни със статуквото...


Отговори на това съобщение
 Re: Един манифест на забавлението, за България и отвъд
Автор: Knartist   
Дата:   14-10-11 15:26

На TEDxBG в София, Стийв Кейл оборва "сериозния вирус", който е инфектирал дома му в България- и призовава към връщане към играта като средство, което да даде нов живот на икономиката, образованието и обществото. Брилянтна реч с универсално съобщение към всички хора по света, който търсят да преосмислят своите работни места, училища, животи.

Ето и линк за ютюбчето

Steve Keil: A manifesto for play, for Bulgaria and beyond

Let them play! [smilie3] [beer]



Публикацията е редактирана (14-10-11 16:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Един манифест на забавлението, за България и отвъд
Автор: belbo   
Дата:   14-10-11 15:42

стига с тия рецепти!
няма нужда някой да ми казва от коя страна се бели банана.

Отговори на това съобщение
 Re: Един манифест на забавлението, за България и отвъд
Автор: batonga   
Дата:   14-10-11 16:23

Старо... много старо [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Един манифест на забавлението, за България и отвъд
Автор: Knartist   
Дата:   14-10-11 16:27

belbo, ок, значи ноу проблемо при теб [beer]

Онова за "баба фактора" е готинко... вероятно някои са забелязвали как на запад някак странно им се дава на дечурлигата да лазят по мръсната земя... грижата не е фокусирана върху прекомерно навличане с дрехи... не знам доколко това е важно, предполагам, че има значение...

А за компаниите - често са давали за пример гугъл като някакво адски купонджийско място за работа... а тук често съм чувал хора да говорят за въпросните рестрикции, за шефове, които не делегират права и отговорности и всичко те знаят най-добре... дали и това има значение... може би има [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Един манифест на забавлението, за България и отвъд
Автор: Todd   
Дата:   14-10-11 16:27

Убаво приказва човека ама не отчита най-важният факт - ония де се хилят там са българи !!!!

Това стига та мисията му да е обречена на провал !!!!

Аз съм го казал ... горе долу 100 години .Ако стигнат .

[cool] [cool] [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Един манифест на забавлението, за България и отвъд
Автор: Knartist   
Дата:   14-10-11 16:40

[smilie5] е, да де, Тод, теб те знаем, че редовно клониш и към още по-радикални идеи [smilie18]

Ама, добре де, ония там де се хилят - да приемем, че има разни ала "лидери" (там шефове и т.н.)... та, нали по подразбиране целта им би трябвало да е да си развиват бизнеса по-добре.
Ако решат, а и могат да си помогнат с разни наблюдения, примери, проучвания и т.н., че всъщност по този начин наистина е възможно да им върви по-добре бизнесът... но пък май понякога са леко ирационални и им е по-важно да си галят егото и да се усещат колко са всемогъщи и как те по-добре знаят от другите... и да са сериозни [smilie5] - е това е може би една сериозна психологическа пречка...


Отговори на това съобщение
 Re: Един манифест на забавлението, за България и отвъд
Автор: Todd   
Дата:   14-10-11 17:50

Като иде реч за бизнес и това колко да вървял и къф голям бизнес да ставал все питам.

Колко бе аджеба да върви бизнеса в едно село със седем милиона население ???? Колко е голям един бизнес де работи само в един квартал на Истанбул ????

Ами квартален бизнес - ква големина , кво развитие кви пет лева .

Или ще започнеш в това село с това население и никакви суровини и реруси да произвеждаш нещо дето ще залееш света ...аре не света ами балканите да речем ...

Това са смехории ...

Дребният народ прави дребен бизнес ... и не ми давайте за пример тоя и оня - оня бизнес не е тяхен и друга прода хора го движат .

[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Един манифест на забавлението, за България и отвъд
Автор: Knartist   
Дата:   14-10-11 18:02

Емииии, според човеко, става въпрос за принципи и за универсални неща, които могат да се приложат както в гугъл и федекс, така и в някое доста по-скромно бизнесче... трябват си и примери и в тази посока, че да видим как е...


Отговори на това съобщение
 Re: Един манифест на забавлението, за България и отвъд
Автор: SellFish   
Дата:   14-10-11 18:21

Това за "баба-факторът" много ме впечатли. Въпреки огромната ми благодарност към моите лели и майка, които всеотдайно се грижат за дъщеря ми при дългите ми отсъствия, трябва да призная, че ми е адски гузно спрямо детето, което се налага да търпи "преимуществата" на The Old School [smilie3]. Ама като го няма "тате-факторът", опциите, които ми остават са малко. Хубавото е, че детето вече е кандидат-тийнейджър и има желание да ме придружава за в бъдеще независимо, че ще трябва да сменя език, училище и приятели.
Да "играем" на работното си място е много зареждащо - стига да не ни разсейва прекалено, че после "ойде коньо у реката" [smilie5]. Все пак считам, че трябва да има някакъв коректив - ако такъв не можем да си бъдем ние, то нека да има ведра и разумна шефска намеса! Разбира се всичко това зависи и от естеството на работата ни! Моята е малко...ъъъ особена и не позволява кой знае какъв fun! Добре, че си я обичам![smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Един манифест на забавлението, за България и отвъд
Автор: Knartist   
Дата:   14-10-11 19:38

[smilie5] SellFish [smilie24] [smitten] [beer]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.