Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Петъчно-въпросителна фото тема :)
Автор: tonyboy79   
Дата:   14-10-11 10:43

Абе седя си аз на компа, рупам чипс, че нещо огладнях и цъкам из нета. Влизам във ФФ и кво да видя. Ванката на 1-ва страница. Та нали съм му фен (без кавички) си дадох моите 4А точки и си написах коментарчето както традициите повеляват. С пириферното си зрение забелязвам, че от дясно нещо преминава. Вторачвам поглед да видя какво е и се цъкля на тъмба. Цъкам, гледам, връщам се пак на първа страница и гледам това пак се мъдри там и точките растат. Мисля си, че е станала някаква грешка ама не е. Рефрешвам и пак са набъбнали точките. Викам си "Баф мааму Антоне нещо много се заглеждаш по руските сайтове и си си объркал представите за фотография".
Сега седя и си мисля, че кат снимах звезди за първи път и не си харесах резултата хич даже не съм бил прав. Трябвало е да пусна пустата снимка за гласуване и можеше и на първа страничка да ме има и да бъда известен. [smitten] А аз кво правя??? Гледам някакви аматьорки сайтове.
Та въпросната снимка е това. Дал съм и линк за да можете да гласувате.
И за да не ме разберете погрешно ще кажа, че автора го разбирам. Отишъл снимал с мерак. Харесало му и решил да пусне снимката за гласуване. Упрека ми е към тези 118 гласували, от които 111 златни. Абе така ли не се намери и един да каже, че тази снимка не става? Гледам има и познати никове на хора, които снимат подобни неща. Къде ви е конструктивната критика? Или викате да не си разваляме приятелството за такива неща? [smilie18] Или аз му бутнах после писах и той ще бутне после. [smilie8]

Аре почвайте да чепкате. На мен ми свърши чипса.


Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно-въпросителна фото тема :)
Автор: dobriman   
Дата:   14-10-11 10:51

много е студено за петък

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно-въпросителна фото тема :)
Автор: chones   
Дата:   14-10-11 11:00

tonyboy79 -Ми кажи ти какво и е на снимката, че не ти хареса [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно-въпросителна фото тема :)
Автор: navy   
Дата:   14-10-11 11:04

Аз не разбрах темата за какво е [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно-въпросителна фото тема :)
Автор: vga   
Дата:   14-10-11 11:07

Е, какво не му харесва - композиция няма, чертата през средата, късата линия на звездите (седят кофти), неестественото светване на гората, вероятно с фарове, няма идея-нищо не говори. Може би и други неща не му харесват.

Само че знаеш ли, и аз я гледах тая снимка, имам същата но от Беглика и никога не съм я пускал, едно че отдавна не пускам снимки, второ, че заради всичко по-горе не бих я пуснал, но пък като я погледна сега тази и някак си ми харесва. И то... не че технически ми харесва, ами има някаква атмосфера, дали защото и аз съм преживял същия кадър, дали защото си мисля, че ще седи добре на хартия и на стена, дали защото я гледам с твърде критично око и знам, че греша, понеже един любител ще я види хубава, без грешките... знам ли. Не е дотам зле... а точките, майната им [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно-въпросителна фото тема :)
Автор: chones   
Дата:   14-10-11 11:11

vga - Да не страдаш от раздвоение на профила, и понякога да си tonyboy79?[smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно-въпросителна фото тема :)
Автор: navy   
Дата:   14-10-11 11:11

Това, което е оценено у форумо е това, което сме ние... форумо не е виновен [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно-въпросителна фото тема :)
Автор: n1x0n   
Дата:   14-10-11 11:12

Не знам как да ти го кажа по-тактично... ама... много е по-хубава от твоята. Има атмосфера, макар композицията да не е перфектна.


Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно-въпросителна фото тема :)
Автор: dobriman   
Дата:   14-10-11 11:15

А кви са тези Б-та?
И аз що нямам?

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно-въпросителна фото тема :)
Автор: vga   
Дата:   14-10-11 11:23

chones, не, от нищо не страдам. Какво те наведе на тази мисъл?

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно-въпросителна фото тема :)
Автор: chones   
Дата:   14-10-11 11:43

[smile] tonyboy79 -Ми кажи ти какво и е на снимката, че не ти хареса [smilie21]
Въпроса ми беше към тонибой - а ти отговори вместо него.Затова те попитах.[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно-въпросителна фото тема :)
Автор: tonyboy79   
Дата:   14-10-11 13:48

chones за разлика от някои други видни съфорумци ника си ми е ЕДИН и един и същ и в други форуми. Не те знам колко си запознат с този вид фотография, но ако си беше направил труда да потърсиш в Гугле-то long exposure photography, star trail photography, night photography и т.н. ще видиш какво и е. Но явно е по-лесно да правиш копи/пейст на въпроса. [smilie3]
n1x0n хайде моля те. [smilie18] Много добре знаеш за какво става въпрос, и че не е за сравнение.

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно-въпросителна фото тема :)
Автор: chones   
Дата:   14-10-11 14:16

tonyboy79 - копи/пейст на въпроса ми беше адресиран към vga Отдавна съм питал Гугле-то какво е long exposure photography, star trail photography, night photography и т.н. Просто исках да кажеш какво не е наред [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно-въпросителна фото тема :)
Автор: promis   
Дата:   14-10-11 14:26

И аз не съм tonyboy79, но според мен тези стар трейлс са ни рак, ни щука. Харесвам или по-дълги следи, или никакви. И аз мисля, че снимката не е нещо особено, но авторът има доста други по-хубави [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно-въпросителна фото тема :)
Автор: ценослав   
Дата:   14-10-11 14:30

Значи при мен няма 5 или 4. Хареса ли ми - "Злато". Не ми ли харесва "Но комент" и "Но голден". Аз "щракам" от 35 г. и по "лентовата" бях "от - до". Ма сега излезнаха тия "мързеливите" фотоапарати и с тях ми липсва емоцията, а и компютър след 53 г. малко трудно се учи. Със "сапунерка" от мен толкова. Калабълък да става. [cool]



Публикацията е редактирана (14-10-11 15:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно-въпросителна фото тема :)
Автор: Orlin   
Дата:   14-10-11 14:43

Всичко и е наред на снимката, просто не е шидьовър.

По-скоро въпросът е защо има толкова висока оценка, но това е обяснимо, като се погледнат другите снимки на nafets .
Ясно е, че един автор с хубави снимки ще предизвика добри оценки и на не толкова хубавите си снимки. Може да не е честно, но е така.

Не виждам никаква драма, снимката не е за конкурс, а и децата разбраха че точките от ФФ отказват да ги обменят за сирене в бакалията.

Между другото аз имах пусната подобна снимка с подобна идея и с подобно качество, но сега видях че съм я изтрил. Явно съм сметнал, че не заслужава. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно-въпросителна фото тема :)
Автор: h.svinaroff   
Дата:   14-10-11 14:58

Има такава оценка, защото е прогласувана в тесен приятелски кръг - нищшо ново под форумното слънце [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно-въпросителна фото тема :)
Автор: ценослав   
Дата:   14-10-11 15:22

Според мен, дадена снимка на първа страница представя и цялостния творчески потенциал на автора. Това, че админа е решил да пусне точно даден кадър за ПС, няма нищо общо с желанието на автора коя негова снимка да е там. Аз след като видя представената снимка на ПС, разглеждам всички кадри на дадения автор, коментирам и гласувам за някои които ми харесват, дори без да съм коментирал и гласувал за този на ПС. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно-въпросителна фото тема :)
Автор: Orlin   
Дата:   14-10-11 15:27

Ей, и на приятелския кръг завидяхте!
Има го този феномен, но не мисля, че той е определящ за този автор и за тази снимка.

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно-въпросителна фото тема :)
Автор: tonyboy79   
Дата:   14-10-11 15:27

Абе не му е тесен кръга много като гледам.[smilie5]
Не е там въпроса обаче. Тъжно ми става, че на някои хора им харесва да стоят така нещата.
Много ми се иска като погледна нашата галерия да изглежда като тяхната галерия
Ако някой все още се чуди за какво е тази тема.

Имаме много добри пейжажисти и птичари BTW. [beer]

ПП: chones щом питаш мене значи не си питал достатъчно Гугле-то. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно-въпросителна фото тема :)
Автор: tonyboy79   
Дата:   14-10-11 15:31

Аааа за първа страница не става въпрос въобще. Аз Ванката много го харесвам. Човека има много хубаво чувство за хумор и според мен в реалният живот си снима доста добре човека.

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно-въпросителна фото тема :)
Автор: TheBossBG   
Дата:   14-10-11 16:35

Още като дете във фото-кръжока ни учеха, че съотношението земя(вода)/небе трябва да е 1 към 2. И винаги съм се стремял да спазвам това правило(до колко успешно не се наемам да коментирам [smilie5] ). Сега обаче разбирам колко съм се заблуждавал. Делиш си кадъра на две и хоп - 130+ Б-ета. Някъде бях чел, че правилата може да се нарушават, но малко хора са дораснали до този момент. Явно във ФФ доста хора са дораснали, че ги и оценяват високо.

N.B. искам да уточня, че мен рейтинг не ме вълнува. От доста време не съм качвал снимки, просто защото не си харесвам работите. Пък и с тоя рейтинг не мога да ида на бензиностанцията и да сипя 95 литра в звяра.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.