Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Книгата във Вашия дом ...
Автор: kefalcho   
Дата:   12-10-11 16:48

Среща ли се все още често или е изместена от електронните формати , дава ли ви онова чувство на уют , когато погледнете към рафтовете пълни с книги.
Може би несъм най-подходящия човек да пусне такава тема , но просто се сетих за лавиците с книги , които имаше майка ми в апартамента ни , спомням си , че съм ги броил няколко пъти , мисля , че излизаха около 500 и нещо. Да чете , това е начин на живот за нея .
Това чувство не се предаде толкова дръзко на мен но все пак имам около 400 книги прочетени: Карл Май , Робърт Лъдлъм , Айзък Айзимов , Стивън Кинг , Беседите на Ошо , няколко класики , малко психология и окултизъм , Джаки Колинс[smilie5] , в последно време доста за фотография и други , за които сега не се сещам.
Книгата , която няколко пъти започвах но не прочетох е "Доктор Живаго" , предполагам , че тогава не съм бил достатъчно зрял за нея , сега скоро не съм пробвал отново[smilie18] Други книги , на които корицата като малък много ми грабваха погледа , беше "Човекът , който се смее" на Виктор Юго и "Който не мълчи умира" но не се сещам автора. Така и не съм ги прочел още но си спомням , че първата майка ми я разказа със няколко думи , може би съм бил на 8 години.
На , който му е интересно моля да сподели[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Книгата във Вашия дом ...
Автор: ivodam   
Дата:   12-10-11 16:52

В къщи книги дал Господ... обаче, тъй като често се пише, като стане дума за електронни четци, че класическата книга, ала-бала, усещане, уют... не забравяйте, че освен загиналите дървета, за да се произведат тези книги, хартиените книги задържат и сами генерират страшно много прах... който има близък, особено дете с алергия към домашна прах, знае добре за какво говоря...


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Книгата във Вашия дом ...
Автор: lillia   
Дата:   12-10-11 16:53

Не чета електронни книги. Чета електронни само наредби и закони, защото не ми се купуват. Постоянно имат промени.

Отговори на това съобщение
 Re: Книгата във Вашия дом ...
Автор: orlindraganov   
Дата:   12-10-11 16:54

У нас във всяка стая има библиотека, в моята е двуредова (трябва да знаеш кое зад кое е, иначе може да се побъркаш), а в на брат ми - две библиотеки.

Отговори на това съобщение
 Re: Книгата във Вашия дом ...
Автор: kefalcho   
Дата:   12-10-11 16:56

А обичате ли да четете , аз май прекарвам по-голяма част от свободното си време пред компа отколкото с книга [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Книгата във Вашия дом ...
Автор: orlindraganov   
Дата:   12-10-11 16:58

Предпочитам да карам кол`ло

Отговори на това съобщение
 Re: Книгата във Вашия дом ...
Автор: lillia   
Дата:   12-10-11 17:02

Вечер чета или гледам филм. Общо взето, ако една вечер гледам филм на другата чета. Проблемът ми е, че ако захвана книга мога да не легна цяла нощ докато не я прочета. Трудно се откачам.

Отговори на това съобщение
 Re: Книгата във Вашия дом ...
Автор: IvoZafirov   
Дата:   12-10-11 17:07

Все още предпочìтам добрата стара книга пред джаджите. От друга страна съм чуствителен към прах и гледам колкото се може по-малко неща задържащи прах да има вкъщи (книги включително). Цялата ми библиотека от едно време е по кашони в един килер.. [smilie2]


Та купувам, чета и подарявам. Оставям си само най-най.
Къл ел. четците се отнасям все още малко като към смартфоните и таблетите.

[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Книгата във Вашия дом ...
Автор: kefalcho   
Дата:   12-10-11 17:08

lilia и аз преди бях така , даже не се хранех за да неспирам да чета[beer]
orlindraganov това ми беше любимото занимание преди , сега не ми остава време но в близко бъдеще виждам някакви шансове , пък е намерих един магазин за велосипеди , където правят и по поръчка , мани бегай напрау[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Книгата във Вашия дом ...
Автор: allx   
Дата:   12-10-11 17:08

Предпочитам дървета да се изсичат за книги,а не за отопление, амбалаж или да се разчисти място за някаква простотия [cool] А и на обикновената книга не и трябва батерия за да я отвориш [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Книгата във Вашия дом ...
Автор: lillia   
Дата:   12-10-11 17:10

не и трябва батерия за дя отвориш, ама и трябва поне свещ за да я виждаш[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Книгата във Вашия дом ...
Автор: orlindraganov   
Дата:   12-10-11 17:12

Във всеки магазин за велосипеди могат да ти сглобят поръчков ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Книгата във Вашия дом ...
Автор: kefalcho   
Дата:   12-10-11 17:12

IvoZafirov ей такава глупост направих преди години , когато трябваше да се изнасяме от апартамента , набутах всички книги в кашони във влажното мазе на село и след това всичко на вторични суровини но така е било писано пък и аз на 14 години неможах да преценя ,че ще мухлясат[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Книгата във Вашия дом ...
Автор: allx   
Дата:   12-10-11 17:13

Ми ние в Шумен си имаме слънце през деня и караме без свещи[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Книгата във Вашия дом ...
Автор: orlindraganov   
Дата:   12-10-11 17:15

Вие си имате и титан!!

Отговори на това съобщение
 Re: Книгата във Вашия дом ...
Автор: kefalcho   
Дата:   12-10-11 17:17

аз само се надъхвам и облизвам покрай поръчковите[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Книгата във Вашия дом ...
Автор: orlindraganov   
Дата:   12-10-11 17:17

Карането е по-важно от имането.

Отговори на това съобщение
 Re: Книгата във Вашия дом ...
Автор: tan4o   
Дата:   12-10-11 17:17

Обичам книгите и миризмата на хартия. За съжаление всичките ми книги останах в Русе, при родителите ми, но пък това е шанс сега да започнем да си събираме наша библиотека!Не бих заменила книгата за електронна такава.
Иначе и аз имам същия проблем, докато не я прочета до края няма сън![smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Книгата във Вашия дом ...
Автор: charger   
Дата:   12-10-11 17:18

Kindle 3.
Всичко от библиотеките ми е вътре.

Отговори на това съобщение
 Re: Книгата във Вашия дом ...
Автор: lillia   
Дата:   12-10-11 17:21

Автор: allx
Дата: 12-10-11 17:13

Ми ние в Шумен си имаме слънце през деня и караме без свещи[smilie25]

Е ние пък на село си нямаме слънце през нощта и четеме на лампа[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Книгата във Вашия дом ...
Автор: orlindraganov   
Дата:   12-10-11 17:22

Аз па имам лампово радио

Отговори на това съобщение
 Re: Книгата във Вашия дом ...
Автор: djogata   
Дата:   12-10-11 17:26

Аз чета какъвто формат ми падне.

Чета често и доста. Или по-скоро го правех, преди да се роди щерката, сега остава доста по-малко време за четене.

Предполагам, че съм изчел между 500 и 1000 книги през живота си. Първо изчетох каквото ми харесваше от библиотеката на баща ми (той има между 1000 и 2000 парчета), после почнах да си купувам и аз книги (имам стотина у нас), а от 2 години насам (леле, 2 години ли станаха вече) имам Киндъл, и на него съм прочел сигурно над 50 книги.

Вече усещам обаче, че почвам да се влюбвам в електронният формат, защото книгата е малка, лека и съдържа много заглавия - страхотно удобство е при пътуване. Само едно нещо бих желал - ако могат още мааалко да оправят разделителната способност, защото сега четенето е перфектно, но ако има илюстрации, често са с недостатъчно добро качество.

Отговори на това съобщение
 Re: Книгата във Вашия дом ...
Автор: ники1   
Дата:   12-10-11 17:27

3 библиотеки с около 1500 книги.....
Винаги са били на почит в нашият дом...но честно да си кажа прочел съм не повече от 35-40% от тях.[smilie2]
Електронните книги хич не са ми по вкуса [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Книгата във Вашия дом ...
Автор: Orlin   
Дата:   12-10-11 17:29

Не бих заменил старата книга за електронна.
Но четенето на електронни книги е много по-удобно и много бързо се свиква.

Физиологически няма разлика, електронната също се нуждае от външна светлина.

Отговори на това съобщение
 Re: Книгата във Вашия дом ...
Автор: allx   
Дата:   12-10-11 17:29

Па ние нощем си имаме Иван[smilie6]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.