Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Видите ли майстор, ударете го все ще има за какво!
Автор: Myth   
Дата:   11-10-11 20:53

За сетен път се убеждавам, че това строителните майстори са..... хвани единия удари другия, скъпи, евтини, все тая. Покрива на след почти основна подмяна на дъсчената обшивка, и всички летви, направен на двойна скара, трислойна мембрана и полимернопясъчни керемиди (демек от материал не съм пестил) протече щото майсторите некадърни, иди гони михаля сега. Ходих да говоря с циганина дето го прави уж ще дойде, ама я дойде я не, пък и най-вероятно пари ще иска, щото му викам на какво прилича това бе на втората година да ти протече покрива, той ааа ми то толкова гаранцията де, викам ще имаш да вземаш каза ПЕТ години. Както и да е, почти ясно е, че сам ще се оправям, преди две седмици се катерих и опуших, запуших и силиконирах със битумен някакъв уплътнител места от които се съмнявах, ам не. Ама сега влажно покрива стръмен треперят ми мартинките горе, та сега гледам разни начини за осигуряване. Въпроса беше, че каквото сам си направил не е мръднало, ни гипскартон ни нищо, а където майстор е пипнал все проблем има. Сега се чудя и таратайката ми къде да я карам на майстор, че този при който я карах го няма а и на тях доверие им нямам пък парите кът, ама колата сам не мога.

Отговори на това съобщение
 Re: Видите ли майстор, ударете го все ще има за какво!
Автор: Navy   
Дата:   11-10-11 20:54

Циганин ли каза...

Отговори на това съобщение
 Re: Видите ли майстор, ударете го все ще има за какво!
Автор: alsash   
Дата:   11-10-11 20:56

...не бяха такива...

Отговори на това съобщение
 Re: Видите ли майстор, ударете го все ще има за какво!
Автор: Cristinel   
Дата:   11-10-11 20:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Видите ли майстор, ударете го все ще има за какво!
Автор: Myth   
Дата:   11-10-11 21:05

Бе циганин каза, иначе бачка много, наистина много, ама .... ама ВСИЧКИ СА един дол дренки, извинявам се на малкото кадърни ако ги има ама... баси какво ли не се научих да правя вече... да не говоря, че тия дни къртих и част от комина в едната стая да.... пак заради някой много разбиращ майстор.

Отговори на това съобщение
 Re: Видите ли майстор, ударете го все ще има за какво!
Автор: georgi969   
Дата:   11-10-11 21:08

За друг път да знаеш-фирма с договор.

Отговори на това съобщение
 Re: Видите ли майстор, ударете го все ще има за какво!
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   11-10-11 21:13

georgi969

Иииииииииииииииииии....
Същата простотия.
Може ли някой с договор, да ми каже имало ли е файда от ползата, при евентуална възникнала рекламация. Понеже се опитвам да се сетя за такъв случай, ама дори виртуално не познавам подобна случка.

Отговори на това съобщение
 Re: Видите ли майстор, ударете го все ще има за какво!
Автор: lumix   
Дата:   11-10-11 21:13

Имаше един разказ на Чудомир......за реалността през 20-30 те години на 20-ти век! Та там един новоизлюпен майстор на покриви защо станал коминочистач!

Ами толкова добре правел покривите, че те не протичали.....после го бяха набили едни други майстори и му бяха забранили да прави покриви!

Като се преквалифицирал за коминочистач ...му казали докато чисти комина .....да изчупи(ходейки) колкото се може повече керемиди....и от тогава му потръгнал бизнеса!

Защото тези, които оправяли керемидите ....естествено запушвали комините ....и те така!

....това е преди почти 100г ...:-)

Отговори на това съобщение
 Re: Видите ли майстор, ударете го все ще има за какво!
Автор: ценослав   
Дата:   11-10-11 21:22

Видите ли майстор, ударете го все ще има за какво!

Ей!!! Недейте, щото ще изпоосакатее нацията. То същото не се ли отнася и за шофьори; доктори; адвокати; телевизионни, радио, авто техници и производните им; полицай; магазинери; архитекти; инжинери; горски. Абе всичко кво се сети човек. А!!! Забравих фотографите, журналистите, депутатите. Недейте щото ще се изпоизтрепеме без време.

Отговори на това съобщение
 Re: Видите ли майстор, ударете го все ще има за какво!
Автор: orlindraganov   
Дата:   11-10-11 21:29

Полицаите винаги има защо да ги удариш!

BEAT THE BASTARDS

Отговори на това съобщение
 Re: Видите ли майстор, ударете го все ще има за какво!
Автор: plamendoc   
Дата:   12-10-11 08:23

Българският майстор договора го смята за една артишка дека си я слага в нужника за употреба еле па мангал

Отговори на това съобщение
 Re: Видите ли майстор, ударете го все ще има за какво!
Автор: tofo   
Дата:   12-10-11 09:01

То си има един лаф- Като се знам къф инженер съм - как да ида на доктор...[smilie8]
Иначе, циганин - майстор няма.



Публикацията е редактирана (12-10-11 09:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Видите ли майстор, ударете го все ще има за какво!
Автор: asahi   
Дата:   12-10-11 09:06

Майсторът си е изпълните. Трябва да има контрольор по качеството. Ако майсторът няма шеф да го контролира ъогава ти ще го контролираш. Другият вариант е фирма, договор и финансово обезпечена гаранция.

Отговори на това съобщение
 Re: Видите ли майстор, ударете го все ще има за какво!
Автор: 5kan   
Дата:   12-10-11 09:06

а-а-а, има, има - калайджия, ковач, вретенарка, гледачка [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Видите ли майстор, ударете го все ще има за какво!
Автор: orlindraganov   
Дата:   12-10-11 09:08

И точно тия, дето викат "Като се знам къф инженер съм - как да ида на доктор..." най-много мрънкат, че нещата не вървят.

Отговори на това съобщение
 Re: Видите ли майстор, ударете го все ще има за какво!
Автор: prizovka   
Дата:   12-10-11 09:09

Качваш се на покрива с един маркуч и почваш да поливаш докато разбереш от къде тече. Аз така си реших проблема...

Отговори на това съобщение
 Re: Видите ли майстор, ударете го все ще има за какво!
Автор: anjsan   
Дата:   12-10-11 09:12

Само внимавайте майстора да не ви удари с някоя тесла,чук или друг инструмент ....[smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Видите ли майстор, ударете го все ще има за какво!
Автор: tofo   
Дата:   12-10-11 09:12

Не е толко лесно. Като имаш мембрана може керемидите да пускат на едно място, а вътре да тече на майната си...Колко вода съм лял...и накрая - газопламъчната...[smilie2]


Отговори на това съобщение
 Re: Видите ли майстор, ударете го все ще има за какво!
Автор: steeens   
Дата:   12-10-11 09:21

Е тая мембрана не трябва ли да не пропуска вода? За къф я слагате щом въпреки нея тече?

Отговори на това съобщение
 Re: Видите ли майстор, ударете го все ще има за какво!
Автор: johnny_fx   
Дата:   12-10-11 09:34

Ам "майстора" ако е боцнал по невнимание мембраната с теслата е нормално да протече. [smilie3] Ама виж нови и хубави керемиди да не може да нареди, че да не текат. [smilie8]

Ама така ще, докато всеки в тази държава се занимава с това, което не му е работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Видите ли майстор, ударете го все ще има за какво!
Автор: Myth   
Дата:   12-10-11 09:51

Ами уж не трябва да тече, макар че май на доста места е дупната от пироните през летвите, на тях съм слагал уплънтителна ленат ама... По-интересното е, че там където изглежда, че тече мембраната изглежда здрава, но то пък не е задължително от там да тече, а да изтича/олива/подлива/ достига от другаде, имам подозрения някакви, че точно от едната вертикална летва някъде и по нея се стича, а как стига до нея още не знам, керемидите уж добре изглеждаха около това място като се поуправи времето пак ще се катеря. Керемидите по принцип са ПЕРФЕКТНИ сами по себе, най-скъпото беше тогава и най-много ми харесаха, леки, не се чупят 50 години гаранция от произвоителя, не задържат влага и сняг, какво повече да иска човек.

Асахиии Майсторът си е изпълнител. Трябва да има контрольор по качеството. Ако майсторът няма шеф да го контролира ъогава ти ще го контролираш. Другият вариант е фирма, договор и финансово обезпечена гаранция.

Ти какво предлагаш към всеки майстор да наемам и човек да го контролира ли... говориш глупости в момента, всеки водопроводчик, шпакловчик и т.н. какво към него и контрола ли да наемаме. Говрите за за фирми гаранции, договори... това в България... а и те са същия дол дренки, а причини да се измъкнат от гаранцията хиляди... ти грижа не бери... няма как гаранцията да е финансово обезпечена.
Викаш аз да го контролирам, ама аз не мога все до тях да стоя, и какво всички хора да разбират от всичко ли? Макар да съм сигурен, че с малко желание и теория, всеки би се справил по-добре от какъвто и да е майстор (по ремонтите) ако ръцете не са му навряни в гъзъ.

Ама така ще, докато всеки в тази държава се занимава с това, което не му е работа.

Ами то всеки се занимава с това дето не му е работа щото тия дето им е работа толкова я вършат. [smilie5]



Публикацията е редактирана (12-10-11 09:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Видите ли майстор, ударете го все ще има за какво!
Автор: lumix   
Дата:   12-10-11 09:56

Myth, съчувствам ти, но живеем в потребителско общество....ти какво искаш да потребяваш веднъж на 50 години ли? ....е няма да стане ...:-)


Отговори на това съобщение
 Re: Видите ли майстор, ударете го все ще има за какво!
Автор: boni   
Дата:   12-10-11 09:59

Моя покрив е с битумни керемиди и проблеми до сега не съм имал, но виж с дограмите бера жестоки ядове. Уж DenBraven дъра-дъра, обаче некадърно са сложени няма оправия. Духа и тва е. Идваха два пъти уж да регулират и все тая. Сега извиках една друга фирма дето казаха, че могат да ги оправят, но ще струва майка си ибаща си. Срамота да слагам уплътнителни ленти Теса на скъпа дограма.
Иначе и аз брах много ядове с разни майстори и всеки си измива ръцете с другия.

Отговори на това съобщение
 Re: Видите ли майстор, ударете го все ще има за какво!
Автор: Myth   
Дата:   12-10-11 10:12

Бони за дограмата... мой познат работещ в профилинк точно това казва, "Бал съм ти профила, предпочитам най-евтиния и скапан профил, с ХУБАВ обков и КАЧЕСТВЕНО МОНТИРАНА ДОГРАМА" с дограмата уж за сега проблеми нямам, тече на два прозореца, ама не е от дограмаджиите. За стълбището щях да го пребия най-накрая тъпия майстор, скоро едни лунички слагах а да пусна ток, от токовия кръг за осветелението, нъцки в тая кутия идота направил така, че фазата се прекъсва от ключа[smilie5] [smilie5] [smilie5] викам "ела да си видиш лайната, че толкова си майстор" не можело да бъде, пристига на другия ден изтупан в бяло с BMW-то гледа, гледа.... "ми аз от къде да знам, че ще искаш да се разширяваш и да пускаш още кабел" [smilie9] [smilie9] [smilie9] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie5] [smilie5] [smilie5] идеше ми да претрепа на място "Викам ай заминавай си да не те гледам и да не ставаме на кълбета"
К'во да говоря, гипскартона по ъглите му пука, моя не, шпакловката му (дори където е без картон) пак пука, аз където съм я праввил не, е за какво говорим и по ВиК имам някои забележки, ама айде там не са големи (ЗАСЕГА).

Отговори на това съобщение
 Re: Видите ли майстор, ударете го все ще има за какво!
Автор: nsirakov   
Дата:   12-10-11 10:27

митх ти беше от пловдив нали?

ако искаш майстор за кола, мога да ти препоръчам моя...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.