Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Проблем с телевизор
Автор: dinkoff   
Дата:   10-10-11 21:01

Телевизора е Сони Бравиа ЛЦД. А проблема е следния: точно 5 минути след като го изгася и се включва сам за 1 секунда и след това изгасва. Така ли трябва да прави? От доста време го имам, но до сега не бях забелязал, че прави така. Сина ми видял, обаче и ми обърна внимание. [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с телевизор
Автор: asahi   
Дата:   10-10-11 21:19

Ако е само това - свиркай си.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с телевизор
Автор: danvan16   
Дата:   10-10-11 21:20

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с телевизор
Автор: dinkoff   
Дата:   10-10-11 21:26

И аз ви обичам [beer] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с телевизор
Автор: asahi   
Дата:   10-10-11 21:28

Сакън, ще ни изкарат сексуално онеправдани.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с телевизор
Автор: danvan16   
Дата:   10-10-11 21:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с телевизор
Автор: ценослав   
Дата:   10-10-11 21:43

Мойто "Сони" дето го гледам в момента, пък има друг "адет". Пускам го, говора почва, а картина йок. Както си е така обръщам с дистанционното един канал на горе и връщам на стария и картината се появява. Ако беше от ония старите - дървените, със силен удар и готово, ама с тая пластмаса не изкам да се правя на Чък ....

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с телевизор
Автор: kudra   
Дата:   10-10-11 21:43

Обичам да обичам и да ме обичат.[ezik]


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с телевизор
Автор: vladihg   
Дата:   10-10-11 22:04

Стария ми кинескопен ТВ имаше подобен проблем но с последващо жужене и премигване - подарих го на познат, който го е оправил за около 30-40 лв. - имало някакъв проблем със захранването.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с телевизор
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   10-10-11 22:52

Имахме един стар Grundig навремето. Дистанционното му беше с 9-волтова батерия. Като я извадиш по кондензаторите имаше достатъчно останал ток да смениш канала още веднъж. Та той се беше прецакал и сменяш първи, втори, трети, тридесети канал - все една и съща програма. Извадиш антената отзад и я вкараш пак - каналите се оправяха. От време на време и гърмеше.... Както си гледаш.... ЧАТ! И никакъв признак на живот. Оставиш го обаче, три - четири дни да си почине и пак си бачкаше като пушка.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с телевизор
Автор: C41   
Дата:   10-10-11 23:12

Имаш го от доста време. А от времето кондензатори по захранването се подуват. След това в най-добрия случай няма да запали...


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с телевизор
Автор: dinkoff   
Дата:   10-10-11 23:16

С41: не чак толкова доста [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с телевизор
Автор: C41   
Дата:   10-10-11 23:33

Всички аномалии са по ток. Някой по-рано, други по-късно...[smilie21] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с телевизор
Автор: asklep   
Дата:   10-10-11 23:47

Аз пък имам едно Sony WEGA с кинескоп на 6 години е , нещо ми жълтеят цветовете там дето трябва да е магента ,абе нещо жълтее картината ,заминава ли си що ли ? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с телевизор
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   10-10-11 23:49

Сменя си цвета покрай изборите. Нормално.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с телевизор
Автор: asklep   
Дата:   10-10-11 23:52

Ам, Ба , аз мисля че е хванало хепатит [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с телевизор
Автор: dinkoff   
Дата:   19-10-11 16:11

От фърмуера (бахти фносната дума) се оказа. Обадих се в Сони и от там ми съдействаха много любезно. Инсталирах нова версия и сега всичко е ток и жици.

asklep: прекарай един магнит на 1-2 см пред екрана и си готов.


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с телевизор
Автор: b-w_devil   
Дата:   19-10-11 17:29

dinkoff - това с магнитите - къде си го пробвал?!?)
asklep - ТВ-приемниците с кинескоп имат собствен размагнитващ контур. Състои се от БОБИНА, намотана като рамка-пръстен около кинескопа, плюс т.нар. РТС - полупроводников триизводен прибор с позитивен температурен коефициент. Тази верига е първата, на която се подава мрежово напрежение 220 волта след мрежовия ключ и предпазителя...
При пускане на ТВ с мрежовия ключ (подчертано - с МРЕЖОВИЯ КЛЮЧ) - през Бобината протича силен ток, индуциращ доста мощно затихващо електромагнитно поле. То РАЗМАГНИТВА СТАБИЛНО кинескопа. Защо "затихващо"? При изключен ТВ-приемник РТС има сравнително ниско съпротивление и пропуска целия ток... Бобината е сравнително нискоомна, токът предизвиква бързо загряване на РТС, то увеличава съпротивлението си - електромагнитното поле затихва...
Е, точно този елемент - РТС - се скапва за около 5-6 години и кинескопът се намагнитва от ЕСТЕСТВЕНИТЕ МАГНИТНИ ПОЛЕТА, които щъкат навсякъде из жилищата ни
======================
Най-добре е ТВ-ът да се изключи от мрежата - задължително с мрежовия ключ за 10-тина минути; След стартиране с МРЕЖОВИЯ КЛЮЧ би трябвало да се чуе немного силно, звънливо "издумкване" - показател, че размагнитващият тракт бачка; Ако отново има цветни петна - най-смисленото решение е - сервиз.
[smilie11] [smilie11] [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с телевизор
Автор: Todd   
Дата:   19-10-11 18:14

Състои се от разни мъчни части но на Сонитата кинескопите са абсолютни барутарници ...

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Автор: asklep
Дата: 10-10-11 23:47

Аз пък имам едно Sony WEGA с кинескоп на 6 години е , нещо ми жълтеят цветовете там дето трябва да е магента ,абе нещо жълтее картината ,заминава ли си що ли ? [smilie11]



Изключи го от тока (контакта ) за 1 час и го включи после .Ако ти е здрава размагнитвачката ще се оправи .

[smilie7]



Публикацията е редактирана (19-10-11 18:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с телевизор
Автор: dinkoff   
Дата:   19-10-11 18:22

b-w_devil в къщи на едно 21 инчово LG. Следващия път ще пробвам по твоя начин.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с телевизор
Автор: asahi   
Дата:   19-10-11 18:52

Начинът е детайлно описан в менюала.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с телевизор
Автор: dinkoff   
Дата:   19-10-11 18:54

Менюала се използва само когато нищо друго не помага [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с телевизор
Автор: asahi   
Дата:   19-10-11 18:56

И за подпалки става.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с телевизор
Автор: b-w_devil   
Дата:   19-10-11 21:03

СОНИ-ТРИНИТРОН кинескопите - "барутарници" - ???? - Това от собствен опит ли го казваш?!? - [smilie11]

Ако си е истински СОНИ, а не някоя имитация - изкарват читаво не по-малко от 9-12 години работа без да дебалансират цветността. При един приятел изкара дори 16 години...

Всъщност - ТЕСТ - дали автоматичният баланс на бялото удържа стареенето на пушките RGB - е много прост: оставяш ТВ-ът да прогрее за поне 20-30 минути - и ОБИРАШ ЦВЕТНОСТТА НА НУЛА - тоест - правиш черно-бяло изображение. Леко вдигаш и сваляш (напред-назад) нивата на яркостта и контраста...

По време на тези пробички - оглеждаш внимателски най-тъмните и най-светлите зони на изображението. Те трябва да са в НЕУТРАЛНА ГАМА НА СИВОТО.
Ако има някакъв цветен нюанс из Светлото и Черното на екрана при оптимална пропорция яркост/контраст - това е верен признак, че АББ (Автоматичният Баланс на Бялото) вече не насмогва да компенсира разликите в емисиите на трите пушки... Това е...
=====================
[smilie24] [smilie24] [beer]



Публикацията е редактирана (19-10-11 21:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с телевизор
Автор: NO_CARRIER   
Дата:   21-10-11 08:25

...и накрая го изхвЪрли на боклука и си вземи нов. [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.