Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Оцеляхххх
Автор: klez   
Дата:   09-10-11 14:48

Еййй не съм писал отдавна по тоя форум ;)

Да ви се пофаля ходих на курс по хвъркане и се завърнах жив и здрав
ето малко снимки, че нали е фотофорум все пак

https://photo-forum.net/static/forum/2011-10/ntew7927.JPG
http://www.electroguru.net/pgsopot/gabe/Bulgaria,%20Paragliding%20day%204%20022.jpg

https://photo-forum.net/static/forum/2011-10/tgiq3315.JPG
http://www.electroguru.net/pgsopot/gabe/Bulgaria,%20Paragliding%20day%204%20025.jpg

https://photo-forum.net/static/forum/2011-10/poar6442.JPG
http://www.electroguru.net/pgsopot/gabe/Bulgaria,%20Paragliding%20day%204%20026.jpg

https://photo-forum.net/static/forum/2011-10/bbyh0726.JPG
http://www.electroguru.net/pgsopot/gabe/Bulgaria,%20Paragliding%20day%204%20027.jpg

Отговори на това съобщение
 Re: Оцеляхххх
Автор: Lalinda   
Дата:   09-10-11 14:51

[smilie24] [smilie24] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Оцеляхххх
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   09-10-11 14:51

Браво [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Оцеляхххх
Автор: Jim__Beam   
Дата:   09-10-11 14:57



... Бате , един съвет от мене ....

Един ден идва денят Х ..... да знаеш .... [smilie7] [smilie7] [smilie7]


... Мой приятел летеше , при това от години .....

... дойде денят Х ...... още е пълен с пирони по ръце и крака ..... извадиха му и далака ....

Пак добре , че го сглобиха да ходи ..... [smilie7] [smilie7] [smilie7]


Та , ти си знаеш ......[smilie7] [smilie7] [smilie7]


Не че с другите спортове е по-безопасно ....... ама некакси , по ми се ще да се пребием с мотор или кола , отколкото да паднем от небето ...... [smilie3] [smilie3] [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Оцеляхххх
Автор: klez   
Дата:   09-10-11 14:58

JB, мерси за съвета :) То си е като с колата и с мотора.

Има хора дет карат кат за последно
има хора дет си карат спокойно :)
разликата е, че с колата дори да караш спокойно пак може някой прост тираджия да мине през теб... докато тука шанса ти ако внимаваш някой да дойде да те блъсне е доста по-малък.

С нищо не се различава от другите екстремни спортове.

Пак трябва да внимаваш. Пак трябва да си предпазлив.. и пак има известна доза късмет щото си зависим от времето.



Публикацията е редактирана (09-10-11 14:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Оцеляхххх
Автор: Jim__Beam   
Дата:   09-10-11 15:11


... Точно - времето ....

Моя приятел Пацо ..... в супер време ..... някъде при Карлово бяха ......

.... както се пускал , изведнъж някакъв с страничен вятър за секунди и му сплескал крилото ....... въжетата се оплели ...... и си бало мамата .... като чувал с картофи ...

.. Тия дето са били с него викат - въртеше се като пумпал докато падне ..... с половин крило ....

Пак добре ..... това го е спасило , че е имало все пак някаква тяга за съпротивление .... [smilie7] [smilie7] [smilie7]


П.П. ... бившата ми жена и тя започна да лети , пак с такова ....... после почна да чете Дънов ...... после и "западни" дъновци .....

... и , затова ми е бивша ...... 20-те хил. лева няма да ми ги върне , вече стана ясно ...... ама , по се прежалват пари , отколкото луд човек в къщата .... [smilie7] [smilie7] [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Оцеляхххх
Автор: IvoZafirov   
Дата:   09-10-11 15:15

Жиме, кефиш ме днес[smilie18]

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Оцеляхххх
Автор: klez   
Дата:   09-10-11 15:17

:) Едно от кацанията и мен ме духна страничен вятър точно на кацането... аз понеже ми беше едва 5-6 полет не знаех много кво да правя и се забих като чувал с картофи в земята и аз.....
ама успях поне да не се панирам и да падна на краката си :)
та размина ми се със навехнат глезен и малко премазана ръка ама ръката няма нищо счупено и почна да се пооправя и да изглежда почти нормално вече.

Само че аз от ниско... аз от 15тина метра някъде ме дръпна низходящият въздух и на около 6-7 метра сринах половината крило.



Публикацията е редактирана (09-10-11 15:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Оцеляхххх
Автор: Danvan16   
Дата:   09-10-11 15:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Оцеляхххх
Автор: IvoZafirov   
Дата:   09-10-11 15:26

Деля офис с човек, който лети от много отдавна. Миналата година след срив се размина с пукнат прешлен и няколко месеца ходеше като натакован.

Отговори на това съобщение
 Re: Оцеляхххх
Автор: krist   
Дата:   09-10-11 15:29

и аз имам приятел, който още съвсем на младини падна и сега е безчувствен от кръста надолу..

за капак - доста по-късно, преди няколко години, почина баща му пак при падане с парапланер...


Отговори на това съобщение
 Re: Оцеляхххх
Автор: klez   
Дата:   09-10-11 15:30

[smilie10] [smilie10] [smilie10]

Вий ма отказахте отсякъде......

Отговори на това съобщение
 Re: Оцеляхххх
Автор: fff   
Дата:   09-10-11 15:31

Абе примерно някой като вземе книжка за управление на МПС да не започвате да му разказвате за всичките си катастрофирали близки и познати - ей така за кураж.
Едва ли човека не знае какви са опасностите. Нека се радва [cool] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Оцеляхххх
Автор: Jim__Beam   
Дата:   09-10-11 15:32



... Радостта е .......















.................. до деня Х ..... [smilie7] [smilie7] [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Оцеляхххх
Автор: Jim__Beam   
Дата:   09-10-11 15:46



... Единственото нещо, което адски ме кефи в екстремните неща е , че там няма ТОЛЕРАНТНИ .... [cool] [cool] [cool]


.. Бивш ловджия съм ...
... джиткам Оф-роуд с джипове , мотори - преди пистарки , сега - екстремен крос - вече по-рядко ...... гонки с коли и дрифтове - в границите на разумното ....


И , на всичките ни сбирки , събирания и походи ...... един педал не съм видял до сега .... [smilie3] [smilie3] [smilie3] ..... явно е , че не ги влече екстремното ....


Отговори на това съобщение
 Re: Оцеляхххх
Автор: ejko   
Дата:   09-10-11 15:52

Те няма да ти казват какви са като се запознавате...! Ти гледай кой е най-нетолерантния и почвай да го подозориш[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Оцеляхххх
Автор: klez   
Дата:   09-10-11 15:59

хахахаха Ежко стига го стряска бе :)
а Жимбийм... радвай се че няма толерантни... но помни че това е до денят Х... когато те ще са навсякъде [beer] И не знаеш кога някой дето иска да го повозиш на мотора отзад... ще те изненада [smitten]

Отговори на това съобщение
 Re: Оцеляхххх
Автор: Jim__Beam   
Дата:   09-10-11 16:04



... Темата е за пара-мара , делта-мелта планеризма ........ моля , не се отклонявайте от брега ..... [smilie7] [smilie7] [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Оцеляхххх
Автор: mun4o   
Дата:   09-10-11 16:08

И аз имах един приятел. Мотоделтаплан. Имаше няколко срещи с отвъдното. Супер интересни бяха разказите му за другия свят, вярвайте ми.От толкова срещи стана вярващ човек. При предпоследната среща с партньора си паднали върху ладата-комби на излетници, разпускащи край един голям язовир в Южна България. На туристите им дошло буквално като гръм - от ясно небе.[smilie5] Таванът на ладата-комби ги спасил. Финалното му земно изживяване обаче си беше със спортен самолет.Така и не разбрах подробности за последната му среща с другия свят.
Аз не съм по екстремните спортове. Но едва от една седмица ходя без патерици. Хлъзнах се през юли на мокър камък в Еленския балкан и чух изхрущяването на глезена си. На всеки, каквото му е писано...[beer]



Публикацията е редактирана (09-10-11 16:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Оцеляхххх
Автор: Славов   
Дата:   09-10-11 16:13

Радвам се че си оцелял, и повече да не се качваш на таквоз нещо ....

[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Оцеляхххх
Автор: egoucm   
Дата:   09-10-11 16:21

един път летях пробно
невероятно е усещането!

след това се запалих да чета из форумите им и да се уча, но все едно четях книга на ужасите [cool]

отказах се от курсовете, бих повторил само с инструктор

Отговори на това съобщение
 Re: Оцеляхххх
Автор: navy   
Дата:   09-10-11 17:12

Kayso от форума, от Варна... е дългогодишен парапланерис.

Сега не лети... питайте го защо [smilie7]

Аз нинам...
Ама жена му сигурно знае [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Оцеляхххх
Автор: Todd   
Дата:   09-10-11 17:18

Абе много е кеф ....ама и много е беля да се правиш на врабче !!!!

[smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]

Имам приятели дето фъркат - ами нема такъв друг кеф ама пусто ..... да не съм ги прибирал из нивите - прибирал съм ги .

[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Оцеляхххх
Автор: pmartinov   
Дата:   09-10-11 17:19

Като човек на който живота е бил свързан с авиацията доста години смея да кажа че фаловете стават когато летящия започне да задобрява ако не се е потрошил още в самото начало когато няма нито опит и знания нито достатъчно хладнокръвие.

Първото погребение на което изпратихме близък приятел и запален по малката авиация беше на делтапланериста Ицо-Икара.

Една от основните причини да продължа да обичам авиацията ,но вече само дистанционно е авиоинцидент при който загина мой много добър приятел и инструктор-Петър Тихомиров-Пецата


За парапланеризма ще ви кажа :

Тези които първи започнаха навремето и оживяха днес го превърнаха в бизнес $$$$$

Много любители на силните преживявания си отидаха преждевременно от този свят .

Мекото крило е много коварно и опасно!

Сривът на крилото на малка височина е ситуация която може и хора с много опит да убие нелепо.

Познавам няколко от добрите парапланеристи в Пловдив с които правихме първите си парашутни скокове за да получим право да летим самостоятелно в аероклуба.Те са на мнение че днес подготовката на начинаещите е много слаба и повърхностна и това е основната причина за много инциденти с крила.
Слаби и повърхностни познания по аеродинамика и метеорология са сред основните причини за инцидентите.Наземната подготовка е повече от символична...

А камикадзета има в излишък.


Летенето е много силен наркотик за сетивата и като всеки наркотик има много тежки последствия...


Отговори на това съобщение
 Re: Оцеляхххх
Автор: klez   
Дата:   09-10-11 17:21

egoucm Абе и аз четох четох четох и много се запалих... Отказах се да летя с инструктор... тандем ;) просто бях решил че така или иначе ще карам курс.
Та и до момента не съм летял на парапланер с друг човек да ме вози, Веднъж на мотопара ме возиха само.

В интерес на истината... очаквах че ще по страшничко и в организма ми ще стане един коктейл от адреналин и куп други работи. Всъщност си беше съвсем нормално... просто излиташ духва те вятъра... усещаш как те вдига вдига.. после се спускаш :) И изведнъж си над селото на 500-1000метра. гледаш надолу, гледаш напред... виждаш цялата равнина, езера, реки. Абе страхотно е :) И докато си на високо не е страшно, Страшно е като вземеш да захождаш за кацане щото там всяко едно потъване като си на 15-20метра над земята вече... ти изправя косата.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.