Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Гласуване
Автор: n1x0n   
Дата:   26-09-11 17:06

Днес гледах проучване на една голяма социологическа агенция относно предстоящото гласуване: 80% от българите били доволни от сегашната система за гласуване.

Интересното е, че поръчителят на изследването отказал в публичното пространство да се разпространи отговорът на друг въпрос от същата анкета "Познати ли са ви други системи за гласуване?" на който 90% от интервюираните отговорили с "Не"...

На моменти се чудя дали сме заслужили дори и това бледо подобие на демокрация, което имаме днес.

Отговори на това съобщение
 Re: Гласуване
Автор: promis   
Дата:   26-09-11 17:09

Не може да бъде. Ако бяха наистина анкетирали българи, 80% щяха да са недоволни от системата за гласуване, макар и да не познават друга.

[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Гласуване
Автор: ivodam   
Дата:   26-09-11 17:22

n1x0n: Нищо не се дава даром... навремето една от най-старите демокрации - холандската е водила 80 години война с Испания, отстоявайки си свободата и независимостта. Въпросната 80-годишна война приключва някъде към средата на 17-ти век. Май ни се губят 2-3 столетия некъде...


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Гласуване
Автор: мара   
Дата:   26-09-11 17:47

друго ни се губи...

Отговори на това съобщение
 Re: Гласуване
Автор: asahi   
Дата:   26-09-11 18:23

Горното изледване показва, че българинът винаги има категорично мнение.

Отговори на това съобщение
 Re: Гласуване
Автор: n1x0n   
Дата:   26-09-11 20:03

Нищо лошо, ако мнението е резултат от добра информираност и задълбочени мисловни процеси [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Гласуване
Автор: Orlin   
Дата:   26-09-11 20:06

Що?
Човек или е доволен или не е. Не мога да сетя въпрос доволен ли съм на който да отговоря "Не знам".

Значи хората не познават друга система и са доволни от съществуващата.

А вие познавате ли?
Аз се сещам за една система, където гласуваха 99% и 99% бяха ЗА.

Отговори на това съобщение
 Re: Гласуване
Автор: PolarBear   
Дата:   26-09-11 20:41

Никсън е прав. Макар че в случая изумителна е и наглостта на социолозите, огласяващи част от резултата, от който се прави крайно погрешен извод. Следвайки инструкциите на възложителя, те извършват елементарна манипулация.

Добре известно е, че част от истината е най-опасната лъжа.

[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Гласуване
Автор: Lalinda   
Дата:   26-09-11 20:55

А позната ли ви е системата за гласуване в Румъния?

В Косово?

В Босна и Херцеговина?

Във Франция?

Тези са ми изключително добре познати и мога да ви уверя, че не са по-добри от нашата.

Мнението ми, за разлика от вашето, е добре информирано, тъй като съм работила като международен наблюдател по изборите в някои балкански страни.

За вас не зная, но ако имахте моя опит, поне щях да ви познавам и да сме работили заедно.

***

Престаравате се.

Отговори на това съобщение
 Re: Гласуване
Автор: digitalgab   
Дата:   26-09-11 21:16

Как ще съм доволен!? Как може да сме съгласни правото на глас да го имат и лица с основно и без основно и без никакво образование? Такива да гласуват и да определят бъдещето на страната? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Гласуване
Автор: lumix   
Дата:   26-09-11 21:22

digitalgab [smilie24]....съгласен!


Отговори на това съобщение
 Re: Гласуване
Автор: мара   
Дата:   26-09-11 21:22

и аз.

Отговори на това съобщение
 Re: Гласуване
Автор: alsash   
Дата:   26-09-11 21:26

[smilie18] [smilie18] [smilie18] ....те без образование имат шофьорски книжки бе....

Отговори на това съобщение
 Re: Гласуване
Автор: lumix   
Дата:   26-09-11 21:31

...според мен без основно не би трябвало да взимат детски ...ама...[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Гласуване
Автор: мара   
Дата:   26-09-11 21:32

и шофьорски книжки

Отговори на това съобщение
 Re: Гласуване
Автор: digitalgab   
Дата:   26-09-11 21:35

Така ще бъде докато Бай Ганю престане да прави избори. Прости и необразовани хора им трябват на съвременните ганювци, че лесно се купуват и после управляват .

Отговори на това съобщение
 Re: Гласуване
Автор: danvan16   
Дата:   26-09-11 21:36

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Гласуване
Автор: ценослав   
Дата:   26-09-11 21:56

А едно време беше толкова лесно. Отиваме в неделя, гласуваме си, ТЯ си печели с 99.9 процента и в понеделник сме на работаааааа.

Отговори на това съобщение
 Re: Гласуване
Автор: n1x0n   
Дата:   27-09-11 01:03

Мнението ми, за разлика от вашето, е добре информирано, тъй като съм работила като международен наблюдател по изборите в някои балкански страни.

Никой от нас никога не се е съмнявал, че ти си най-добре информирана по всички въпроси, свързани... с ВСИЧКО! [smilie3]

Колкото до образователният ценз - да, смятам че трябва да се въведе, колкото и да е недемократично, но темата е за друго... дали знаете какво става с гласовете ви, след като пуснете пликчето в урната... и какви са алтернативите.

Отговори на това съобщение
 Re: Гласуване
Автор: asahi   
Дата:   27-09-11 01:45

Какво става с гласовете пише в изборния закон. Алтернативата е да идеш при някоя партия и да те запишат като наблюдател. Така ще можеш цял ден да висиш в определена избирателна секция и да гледаш всичко, освен под полите на избирателките.

Отговори на това съобщение
 Re: Гласуване
Автор: n1x0n   
Дата:   27-09-11 02:12

Асахи, малко по-широко погледчето, така... наляво-надясно... току-виж си забелязал съществуването на алтернативни системи за гласуване, по-сполучливи за нашата реалност... колкото това и да противоречи на крайното ти убеждение, че в тази държава всичко е тип-топ.

Отговори на това съобщение
 Re: Гласуване
Автор: asahi   
Дата:   27-09-11 08:39

Грешно заключение за убежденията ми.

Отговори на това съобщение
 Re: Гласуване
Автор: Vinsent   
Дата:   27-09-11 08:51

Току-що съобщиха по Нова, че в Несебър давали по 200 лв за глас. [smilie5]
Къде ли по-точно ги дават тези 200 лв. [smilie8]

[smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Гласуване
Автор: asahi   
Дата:   27-09-11 08:53

Дават ги, ама не в Несебър, а в Слънчев бряг. И не за глас, а за пълна програма.

Купуването и продаването на гласове е престъпление. Също като търговията с наркотици.

Отговори на това съобщение
 Re: Гласуване
Автор: colorit   
Дата:   28-09-11 15:36

"Купуването и продаването на гласове е престъпление"

И сега ги задължили въпросния лозунг да заема 10% от площта на рекламния материал, та сега препечатваме плакати и флаери в несвяст [smilie5]
Иначе лозунгчето ми звучи като "не пикайте в градинките"

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.