Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Зелените рицари
Автор: Frida   
Дата:   20-09-11 12:25

Първо искам да се извиня за рекламния характер на тази тема, но зелената идея ми е много присърце и не мога да се въздържа да споделя с вас:

Вчера разбрах, за страхотния бизнес, който са направили едни колеги и приятели - куриери с кауза: Зелените рицари!

Зелените рицари са фирма за доставки, но куриерите им се движат на велосипеди, за намаляване на въглеродния отпечатък на услугата. Освен това фирмата е дала работа на деца възпитаници на SOS детските селища. Абе много симпатична история. Това е техния сайт:

http://zeleniteritsari.org

Ако някой хареса идеята, може да я подкрепи като ги ползва. За съжаление за сега са само в рамките на София, поне доколкото знам.

Отговори на това съобщение
 Re: Зелените рицари
Автор: navy   
Дата:   20-09-11 12:30

При това наше движение и тези малоумни шофьори не знам дали е много добра идеята [smilie8]

Освен, че рискуват живота си по пътищата, защото едно е да караш спокойно, за кеф по градинките, друго е да бързаш за пратка в натоварен район на града... та освен, че рискуват живота си... гълтат постоянно и изгорелите газове от трафика по цял ден.

Не знам колко е еко, но не е никак здравословно [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Зелените рицари
Автор: orlindraganov   
Дата:   20-09-11 12:32

Ако някой хареса идеята, може да я подкрепи като внимава да не сгази някой колоездач.

Отговори на това съобщение
 Re: Зелените рицари
Автор: TNT   
Дата:   20-09-11 12:35

[smilie24] Предложих фирмата да ги ползва... нещат да минат на рециклирана хартия, поне куриерите ни да са зелени [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Зелените рицари
Автор: orlindraganov   
Дата:   20-09-11 12:36

navy, колко пъти си карал велосипед?

Отговори на това съобщение
 Re: Зелените рицари
Автор: Orlin   
Дата:   20-09-11 12:38

Нейви, не е чак толкова страшно. За София не мога да кажа, но във Варна основните направления могат да се минат по не толкова натоварени улици. По тях и газовете са по-малко.
Пратки с велосипеди е основният начин за куриерски фирми в по-големите градове.

Отговори на това съобщение
 Re: Зелените рицари
Автор: мара   
Дата:   20-09-11 12:38

екстра. лошото е, че аз ползвам само за извън софия...и обемисти пратки. ама ще я препоръчам на други ;)
имаш ли някакви лични впечатления от работата им?

Отговори на това съобщение
 Re: Зелените рицари
Автор: navy   
Дата:   20-09-11 12:51

Ох, карал съм, но напоследък бая ме е страх като гледам как са подивели тези шофьори [smilie8]
Редовно се джаскат някъде...
Хубаво, това джаскане е свързано с малко нерви, пари и т.н. огъната някой ламарина, счупен някой фар...
Ама това младо месо на велосипеда ... [smilie8]

Идеята е добра, просто трябват мерки за озъптяване на малоумниците зад волана...

Отговори на това съобщение
 Re: Зелените рицари
Автор: siluet23   
Дата:   20-09-11 12:53

Някаде четох че въглеродните емисии не са променяли процентното си съдържание в атмосферата от векове насам ..дори ако има промяна тя е към намаляване ..при изригването на вулкан като тоя каде изригна миналата година се отделят повече въглеродни емисии от колкото от всички коли и заводи за всички времена от както съществуват ...та целта е финансиране на фондации и зелени програми за милиарди долари ..а глобалното затопляне е съвсем нормален периодичен процес който е неизбежен ...та в този ред на мисли ако това е истина ..горките колоездачи [smile] има доста информация по въпроса ..прочетете и не си мислете че замърсявате с колите си и с изгорелите газове ...по скоро замърсяваме дробовете си ..от колкото атмосферата ....невероятно но факт [beer]

на някой ако му е интересно и го е пропуснал да прочете внимателно ..има и документален филм но не мога да го намеря

http://www.fenomenibg.com/modules/news/article.php?storyid=154



Публикацията е редактирана (20-09-11 12:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Зелените рицари
Автор: Frida   
Дата:   20-09-11 12:56

Впечатления от работата на фирмата нямам. Работила съм съм с един от създателите и, когато беше консултант по околна среда - много умно момче, може да се разчита на него.

Отговори на това съобщение
 Re: Зелените рицари
Автор: orlindraganov   
Дата:   20-09-11 12:56

Превъзпитаването на шофьорите няма как да работи. Масовката не цели да шофира като в Европа, а като в Перник. Изграждаш си умения за оцеляване и си свиркаш...

Отговори на това съобщение
 Re: Зелените рицари
Автор: belbo   
Дата:   20-09-11 13:11

въглеродния отпечатък на услугата[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Зелените рицари
Автор: orlindraganov   
Дата:   20-09-11 13:12

Карбонови рамка и вилка - туй въглероден отпечатък ли е?

Отговори на това съобщение
 Re: Зелените рицари
Автор: ценослав   
Дата:   20-09-11 13:21

Преди малко написах нещо по темата, натиснах "ПУБЛИКУВАЙ" и целомъдрената ми мисъл отиде по дяволите. Каиш ли падна на сървара, бушон ли изгоря не знам. [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Зелените рицари
Автор: Orlin   
Дата:   20-09-11 13:27

Че напиши го пак!
По отношение на "въглеродния отпечатък" нямам мнение. Но, че ползването на велосипеди за придвиждване в града е полезно за намаляване на трафика и подобряване на средата е сигурно.

Вярно е, за хора, които се качват на велосипеда само в парка, карането по улица с автомобили е приключение. Затова и трябва да има реорганизация на движението, велоалеи, намаляване на трафика в центъра и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Зелените рицари
Автор: мара   
Дата:   20-09-11 13:38

силует, мое и да е така за замърсяването. даже много вероятно е така. само смоговете над градовете колко са намалели, откак не се ползват печки на дърва в мегаполисите - ехеее!
ама за да се разтовари движението, колетото, градският транспорт и пешото ходене са екстра.
практикувам постояноо първите 2. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Зелените рицари
Автор: orlindraganov   
Дата:   20-09-11 13:40

В градския може да те оберат и да хванеш спин

Отговори на това съобщение
 Re: Зелените рицари
Автор: Frida   
Дата:   20-09-11 13:41

Орлине, казва се въглеродна, ама понеже тая дъма всички я знаят явно по-се лепят клиенчичи на "карбонова", някак по-модерно звучи.

Инак рамката мое да остави отпечатък мое и да не остави. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Зелените рицари
Автор: orlindraganov   
Дата:   20-09-11 13:45

Ще остави в протофела

Отговори на това съобщение
 Re: Зелените рицари
Автор: tnt   
Дата:   20-09-11 13:46

прото-кво? [smilie21] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Зелените рицари
Автор: Frida   
Дата:   20-09-11 13:47

е, ся ти си гъзар затва .. земи си едно балканче за двайс леа и гутоу

Отговори на това съобщение
 Re: Зелените рицари
Автор: ценослав   
Дата:   20-09-11 13:47

Гледам филмчета и предимно в САЩ съм виждал как деца с колелета разнасят вестниците по домовете. Тия американци как "експлоатират" детския труд!?. А при нас, трафика бил голям, пък и по закон детския труд не бива да се "експлоатира", а "децата" може вече да са на по 30 години и нямат представа какво е туй нещо мотика. Сега "Зелените" били измислили нещо умно - открили топлата вода.



Публикацията е редактирана (20-09-11 13:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Зелените рицари
Автор: orlindraganov   
Дата:   20-09-11 13:48

Тия емотки са пошли за плебса

Отговори на това съобщение
 Re: Зелените рицари
Автор: siluet23   
Дата:   20-09-11 13:50

За растоварване на движението съм за [smilie24] от тия коли въздуха и мръсотията ескалираха до небето ..повече колелета .дори мотопеди би било много добре ..и ходенето пеш се много полезно ...па тука да има едно лесно до WC-то с колата да ходим :)

Отговори на това съобщение
 Re: Зелените рицари
Автор: мара   
Дата:   20-09-11 13:50

ааа, на орлин рамката, независимо ква, сигур му е оставяла отпечатък
я колко пъти се пребива тука за няколко години [smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.