Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Измама с договори на Мобилни оператори
Автор: ASTRO   
Дата:   14-09-11 18:01

Здравейте приятели, много си мислех дали да пусна тази тема. Накрая реших да я пусна , може някой минал по тази пътека да даде добър съвет или път юрист който да помогне.
Става въпрос за следното:

Склчюили са договори от мое име и без мое знание договори към Глобул и М-тел.
Аз съм от Варна договорите са сключени в София.След като отидох да плащам текущите си сметки разбрах , че някак си имам нов телефонен номер и съм закупил на лизинг мобилни телефони.Злоупотреба с лични данни и измама. Договорите и двата за 24м като общата сума заедно с лизинга и договори за услуга е около 3000лв. Пусках жалби, М-тел като че ли за сега оказват съдействие ,Пратиха копие на договора , от който е видно че е сключен от друго лице,което се е представило за мен с фалшив подпис и правопис, но от Глобул буквално ми се подиграват и съдействие никакво.Държат се много нагло и арогантно включително и от центъра за услуги на тел 123.Не оказват съдействие а само ме размотават и хвърлят прах в очите.
В полоцията ходих , но и там нещо не вършат работа.Смятам да пусна жалба до прокуратурата, да видим какво ще излезе.
Сега трябва да изплащам мобилни телефони последни модели ,както и мобилни услуги по договори който не съм сключвал.Компаниите не ги интересува и си искат парите дори ми спряха останалите телефони , при което бях принуден да платя, понеже работата ми е свързана директно с комуникации по телефон с клиенти. Нямам избор до като се излезе от ситуацията.


Отговори на това съобщение
 Re: Измама с договори на Мобилни оператори
Автор: Marillion   
Дата:   14-09-11 18:03

Наемаш си адвокат и ги подпукваш. След като пуснеш делото ще ти предложат споразумение.

Сигнал в прокуратурата - също.

Отговори на това съобщение
 Re: Измама с договори на Мобилни оператори
Автор: tabla   
Дата:   14-09-11 18:24

и писма до всички медии, които се сетиш. Незнам дали ще помогне, но пене опитай. И БНТ за "Частен Случай", БНТ може да са всичко, но поне все още имат капка обществена отговорност...

Отговори на това съобщение
 Re: Измама с договори на Мобилни оператори
Автор: alba_luna   
Дата:   14-09-11 18:44


А комисията за защита на потребителя?

Отговори на това съобщение
 Re: Измама с договори на Мобилни оператори
Автор: Myth   
Дата:   14-09-11 18:48

БНТ може да са всичко, но поне все още имат капка обществена отговорност...

Имат щото няма кой да налива пари за реклами при тях и всичко що може да стане репортаж го грабват, като топъл хляб.

Отговори на това съобщение
 Re: Измама с договори на Мобилни оператори
Автор: PeterPAN   
Дата:   14-09-11 19:28

провери от тези карти говорили се, тогава малко по лесно!

Иначе сички са мошенници за съжаление под покровителството на държавата(защо мин. съвет говорят безплатно и не само те, а ние им го плащаме ....) дали това не е вид дарение....


Една позната имаше подобен случай с Мтел и сега им приспадат лизинга който е плащала, оказало се че уж злоупотребил тяхен служител ....


Виж кой служител е приел договора от тяхна страна, също така могат да засечат телефона ако се ползва с тяхна карта и т.н...


На мен ми се случи подобна случка с БТК-Виваком оказва се че съм въртял на импулсни телефони за суми кратни на месечната ми такса и викам си 1 път съм пропуснал да платя, втори и какво се оказа....

МОШЕННИЦИ!

Викам ще платя ма откъде да съм сигурен че няма да се повтори, ми забранете ги, ... забраних ги, викам ами ГСМ-и ако почнат да набират оная ОВЦА ми вика ми забранете и ги тях


ИДИОТИЯ ма ний сме си виновни [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Измама с договори на Мобилни оператори
Автор: asahi   
Дата:   14-09-11 19:38

Отиваш при Джи-Пито. Казваш му, че ти е нервно и не можеш да спиш, вие ти се свят и повръщаш. Взимаш направление за психиатър. На него му обясняваш, че имаш сериозна предпоставка за психическа травма и го молиш за съдействие. Той ти измисля диагноза, назначава лечение, дава ти болнични. Намери и свидетрели да потвърдят, че си много зле. Ако от работата забележат влошеното състояние - още по-добре.

След това подаваш сифнал в Прокуратурата. След месеж си взимаш адвокат и завеждаш граждански искове срещу операторите за претърпяните психически щети, от които в момента се лекуваш. Срещу всеки поотделно. Междувременно психиатъра те лекува, може и колеги да въвлечете. По някое време ти остава само душевната болка и наемаш клиничен психолог да ти бае. Тамън по това време ще почнат делата. Викаш свидетелите, шефа. Много ще трогнеш съда. Няма как да не завърши в твоя полза, при това голяма.

И да не вземеш да откачиш междувременно, ей!

Отговори на това съобщение
 Re: Измама с договори на Мобилни оператори
Автор: alsash   
Дата:   14-09-11 20:02

....договор не се ли сключва с лична карта?....някой си е затворил очите и това е този, който е сключил договора - конкретно лице!

Отговори на това съобщение
 Re: Измама с договори на Мобилни оператори
Автор: chicken   
Дата:   14-09-11 20:09

asahi [smilie24]
Пък като свърши всичко намери служителите и им премести носовете откъм тила


Отговори на това съобщение
 Re: Измама с договори на Мобилни оператори
Автор: aeobs   
Дата:   14-09-11 20:36

Че съвет ама, бори една измама с друга...
Консултирай се с юрист-приятел или си плати 3000лв. ако си цениш времето и живота.
Така или иначе при дело пак ще имаш разходи и то не много далеко от горната сума.
За това каквото и да правиш не се хаби за 3000лв., не са 30 000 или 300 000, защото и това е било вариант щом са успели през М-тел/Глобул да минат.
Най-добре е просто да намериш човек, който се е занимавал с таква или е бил в точно такава ситуация за да знаеш какво да правиш.



Публикацията е редактирана (14-09-11 20:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Измама с договори на Мобилни оператори
Автор: vladihg   
Дата:   14-09-11 20:44

В Глобул определено са най-нагли и явно имат пръст в цялата работа с измамите, имал съм близки срещи от трети вид с техните управители - кристални мутренски подобия....[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Измама с договори на Мобилни оператори
Автор: Myth   
Дата:   14-09-11 20:54

За това каквото и да правиш не се хаби за 3000лв., не са 30 000 или 300 000, защото и това е било вариант щом са успели през М-тел/Глобул да минат.
Най-добре е просто да намериш човек, който се е занимавал с таква или е бил в точно такава ситуация за да знаеш какво да правиш.


Бах маааааа му за нищо ги нямате тия пари[smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Измама с договори на Мобилни оператори
Автор: aeobs   
Дата:   14-09-11 20:58

Не е така.
Просто при неговия случай по-скоро се е отървал по най-лекия начин и трябва да се радва, че сумата не е х10.

Отговори на това съобщение
 Re: Измама с договори на Мобилни оператори
Автор: The_Hunter   
Дата:   14-09-11 21:04

Аре стига глупости и за 5 лева да е, е въпрос на принцип. Следващия път може да изплаща нечия ипотека..

Отговори на това съобщение
 Re: Измама с договори на Мобилни оператори
Автор: asahi   
Дата:   14-09-11 21:07

"Следващия път може да изплаща нечия ипотека.. "

По-добре е да отглеждаш чуждо дете.

Отговори на това съобщение
 Re: Измама с договори на Мобилни оператори
Автор: aeobs   
Дата:   14-09-11 21:10

Интересно ми е само как са взели телефони на изплащане ако е вярно.
Не се ли искат и някакви други документи там...

Отговори на това съобщение
 Re: Измама с договори на Мобилни оператори
Автор: asahi   
Дата:   14-09-11 21:13

Еми как? Вътрешна далавера.

Отговори на това съобщение
 Re: Измама с договори на Мобилни оператори
Автор: ценослав   
Дата:   14-09-11 21:17

Преди 5-6 години с мои лични данни и подправен подпис един "убавец" изтегли от тогавашната "Евро банк" сумата от 6200 лева. Аз разбрах за това, чак когато започнаха да ми спират парите от заплатата. Та наех адвокат, та жалби до МВР и прокуратурата и започнаха дела. През това време съдия изпълнителя продължаваше да си отдържа на месец по 200 лева от моита заплата и толкова от заплатата на втория /също като мен/ поръчител. След две години спечелих делото, върнаха ми парите, но вече се бях "върнал в първи клас". Минаха година или две, и вече новата банка "Пиреус банк", която беше купила "Евро банк" се опита отново да възбуди иска срещу мен. Пак платих на адвокат и се "оттървах". Ядосах се, исках да съдя банката и се оказа, че аз като "физическо лице" съм нямал право да съдя "юридическо лице" - банката. Можел съм да заведа дело само лично срещу директора на банката. Ако си малко юрист ще се сетиш какъв ще бъде резултата. Значи, имаме едни "убавци" в една сграда на "пъпа" на София, дето са повече адвокати и те "коват" законите ни. Ние ги пращаме там и после ревем от тях. Заради тях по някой път съжалявам, защо пак не дойде 09.09.1944 г. Па и бай Тошо да "стане" от гроба и да каже "Другари, експеримента завърши. Утре всичкиш по заводите и кой къде бил преди 1989 г.". Смеете ми се нали?



Публикацията е редактирана (14-09-11 21:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Измама с договори на Мобилни оператори
Автор: NO_CARRIER   
Дата:   14-09-11 22:10

Много ми е интересно как са успели да се докопат до данните ти и при двата оператора?! Или са твои хора или ти имат яко зъб за нещо.

Отговори на това съобщение
 Re: Измама с договори на Мобилни оператори
Автор: ценослав   
Дата:   14-09-11 22:23

NO_CARRIER
Правиш се на европеец. Леко примерче ще ти дам. Примерно, комшия съм ти. На вратата на апартамента прилежно си изписал имената на семейството и фамилията. Отивам в данъчното и решавам да ти платя данъка за авторемаркето ти /че е най-евтино/ Казвам ти имената и хората прибират 20 лева и надлежно ми издават квитанцията с твоите имена и ЕГН. Втори пример: Незнам имената на жертвата. Гледам на паргинга една "Лада" /също данъка е по-евтин/ записвам си рег. номер и също отивам в данъчното. "Тъй и тъй моят приятел ме помоли да му платя данъка, ама не знам трите му имена, ама ето ви рег. №........" Пак ми прибират тези кирливи 20 лева и ми дават квитанцията с твоите "тактико технически данни". Наздраве.



Публикацията е редактирана (14-09-11 22:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Измама с договори на Мобилни оператори
Автор: NO_CARRIER   
Дата:   14-09-11 22:38

[smilie2] Ценослав, признавам си, че не съм се замислял за тоя вариант. Пробвали са при единия покупката, минало е и при другия - щото и двата оператора са алчни за пари. [smilie23] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Измама с договори на Мобилни оператори
Автор: Ivo55   
Дата:   14-09-11 22:46

Още по-лесно у - всеки оператор изпраща сметките си по пощата, пощальоните не си правят труда да ги пускат в кутиите...просто ги хвърлят всички заедно във входа! [smilie7]
Правих оплакване в Ментела, няма ефект!
А вътре си пише и ЕГН, и ТРИТЕ ИМЕНА...Отидох в един офис с писмото, платих, след това попитах девойката може ли да сключа нов договор, щот" искам нов телефон, но съм си забравил Л.К. ..."Ми няма проблем, нали ти имаме данните"....
Фамилиярният тон го оставям без внимание, но другото...[smilie10]



Публикацията е редактирана (14-09-11 22:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Измама с договори на Мобилни оператори
Автор: asahi   
Дата:   14-09-11 22:54

В данъчното искат ЕГН.

Отговори на това съобщение
 Re: Измама с договори на Мобилни оператори
Автор: ценослав   
Дата:   14-09-11 22:59

Покупката на телефони и номера с фалшиви Л.Д е толкова стара, както и телефонните измами и се сещате кои най често прилагат този вид измами.



Публикацията е редактирана (14-09-11 23:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Измама с договори на Мобилни оператори
Автор: atin   
Дата:   14-09-11 23:05

Пусни им линк към форума. Аз имах подобни проблеми за 1 ст!!! И аз се ежих и ги плаших с комисии, адвокати, Господарите и прочее сволоч, всуе. Нещата се тушираха едва когато сервилен съфорумец е показал на шефката си темата ми тук. Коментара й беше: "трябваше ли да ни разнасяте по форумите вместо да дойдете се разберем като хора" - при положение че преди това пътека направих по цялата им йерархия. Явно си дават сметка колко губят от раздухването в нета. Деба и наглеците деба[smilie23]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.