Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Аре честито с ИКЕЯ ....
Автор: PeterPAN   
Дата:   12-09-11 10:40

Какво ли би отговорил на засиления интерес към българския магазин Ингвар Кампрад - собственик и президент на ИКЕА?
Сн.: EPA/БГНЕС

*
*
*
*


Шведската мебелна верига ИКЕА открива първия си магазин в България с високи цени. Сравнение между каталозите на компанията за България, Франция, Румъния и Англия показва, че голяма част от стоките у нас са в пъти по-скъпи.
Кухня в нашия каталог струва 6295 лв., като същото предложение в Румъния например е на цена 4969 леи, което прави малко над 1100 евро, пише "Стандарт". Гардероб в българския каталог струва 600 лева - същият излиза 325 лева в Италия, 353 лева във Великобритания, 367 лева в Румъния, 388 лева във Франция и 556 лева в Гърция. Диван в българската ИКЕА ще струва 497,99 лв. Френският каталог го оценява на 179 евро, или 350 лв.

Солените цени предизвикват истинска буря в социалните мрежи. Вестникът се е опитал да разбере защо българите трябва да плащат най-скъпо за шведските мебели в цяла Европа. От ПР агенцията, която обслужва шведския гигант, обявили, че ще дадат отговор днес.

Българската ИКЕА е франчайз на гръцкото дружество "Фурлис", което държи правата върху марката още в Гърция и Кипър.

http://dnes.dir.bg/news/ikea-9464222?nt=4

Отговори на това съобщение
 Re: Аре честито с ИКЕЯ ....
Автор: PeterPAN   
Дата:   12-09-11 10:41

Още като видях каталога почнаха ме гризат едни съмнения ма на истина било.....


уж икея се славят с ниски цени и високо качество, ма в БГ ще е обратно в което няма нищо нередно НИСКО качество и ВИСОКИ цени [smilie23]


май пак ще си пазаруваме от Гърция [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Аре честито с ИКЕЯ ....
Автор: CanoniO   
Дата:   12-09-11 10:51

За всеки влак си има пътници..
има хора, които изпитват неистово удоволствие да си купуват скъпи неща, само защото са скъпи.
Намекнах им в другата тема , ама ми развиха теория на технологичността и влияние на роботиката в мебелопроизводството....
що една ти-ви секция от евтино дърво 1500 лева, значи това е минимумът, на който българин move да я получи.... Роботите са се погрижили [smilie18]
[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Аре честито с ИКЕЯ ....
Автор: Gruyu   
Дата:   12-09-11 10:52

гардероба за Бг е направен от по-качествени и здрави материали да може да събира юрганите,родопските одеала и китениците и затова е по-скъп явно

Отговори на това съобщение
 Re: Аре честито с ИКЕЯ ....
Автор: ogimag   
Дата:   12-09-11 10:53

Споко!
Като фалира Гърция ще реши проблема и на нашата ИКЕА

Отговори на това съобщение
 Re: Аре честито с ИКЕЯ ....
Автор: Славов   
Дата:   12-09-11 10:53

Няква фирма открива някъв магазин, що се пускат толкоз теми .... някой да не работи там и да им прави реклама .... [smilie11] [smilie11] [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Аре честито с ИКЕЯ ....
Автор: IvoZafirov   
Дата:   12-09-11 11:03

Нека пазарува българина, като е прост като гъдулка ще го дерат здраво, а и още молове и скъпи магазини ще му отворят.

[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Аре честито с ИКЕЯ ....
Автор: Princess_lia   
Дата:   12-09-11 11:26

И аз гледах - нещо, което струва 39 евро във френския каталог, в българския е 85 лева.
[smilie11]



Публикацията е редактирана (12-09-11 11:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Аре честито с ИКЕЯ ....
Автор: ken   
Дата:   12-09-11 11:32

стига сте подскачали, нали трябва да има неща намалени с 20,30,40,50% ...
ще има промоцийки баш за тези позиции

Отговори на това съобщение
 Re: Аре честито с ИКЕЯ ....
Автор: IvoZafirov   
Дата:   12-09-11 11:36

Не са ми притрябвали техните промоцийки. [smilie23]

Аз в половината молове още не съм влизал та за икеа ще се затичам.

Отговори на това съобщение
 Re: Аре честито с ИКЕЯ ....
Автор: Lalinda   
Дата:   12-09-11 11:39

Защото БЪЛГАРИНЪТ СИ КУПУВА МЕЧТИ.

Просто И ШВЕДИТЕ добре са проучили таргетната група.

***

Пак ще кажа - появи ли се тема за каквото и да било, то е ОТ ЗАВИСТ.

Сега чак пък и на румънците завидяхте...
[smilie18] [smilie18] [smilie18]

27 милиарда лева чакат в българските банки подходящи МЕЧТИ...

Как да не вдигнеш цените, за да ги изкараш оттам?

Отговори на това съобщение
 Re: Аре честито с ИКЕЯ ....
Автор: Lalinda   
Дата:   12-09-11 11:56

Всяко нещо (ти) струва точно толкова, колкото си склонен да дадеш за него (включително жена ти, например)...

Току-виж и конкурентите вдигнали цените, а?


Отговори на това съобщение
 Re: Аре честито с ИКЕЯ ....
Автор: IvoZafirov   
Дата:   12-09-11 12:00

Така е Лали, чакат в банката. Само дето моите мечти са малко по-различни от това да се юрна да пазарувам скъпата конфекция на икеа.

Иначе хората ги разбирам. Както казва Тод балъците са два типа - едните ги търсиш, а другите сами идват на талази. У нас от вторите със самосвали да изриваш и собствениците се възползват.



Публикацията е редактирана (12-09-11 12:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Аре честито с ИКЕЯ ....
Автор: papi   
Дата:   12-09-11 12:05

аз лично няма да пазарувам в икеа


Отговори на това съобщение
 Re: Аре честито с ИКЕЯ ....
Автор: Славов   
Дата:   12-09-11 12:08

И аз бе папи, тук у форума един балък няма, от който и да е вид, как се намерихме незнам ....

[beer] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Аре честито с ИКЕЯ ....
Автор: Gruyu   
Дата:   12-09-11 12:08

поне яденето в ресторантчето им трябва да е по джоба на българина.. ако не друго...иначе излагация

Отговори на това съобщение
 Re: Аре честито с ИКЕЯ ....
Автор: didesignbg   
Дата:   12-09-11 12:13

Хм, гледам в момента френския и българския каталог, нещата са различни като цени, има по-евтини в единия и по-евтини в другия каталог. Като цяло дребните неща са по-евтини в България, а скъпите по-евтини във Франция. Поне отгоре, отгоре.
Изглежда бързо се активизира черния PR, сега очакваме и малко цени да коригират. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Аре честито с ИКЕЯ ....
Автор: tnt   
Дата:   12-09-11 12:55

аз пък ще си пазарувам. Харесах си разни нещица. Като мине истерията, ще ида, ще видя и ще купя ако все още ми харесва. Неам нерви да обикалям цяла София за една лампа. Нито пък време [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Аре честито с ИКЕЯ ....
Автор: jivkojj   
Дата:   12-09-11 13:00

Както вече писах в другата тема - за дреболии ИКЕА-та е добре. Да си купиш посуда, дребни неща за бита, етажерка за мазето, осветителни тела и т.н. дреболии е супер.

Аз обаче съм се набутвал вече с големите им мебели и по-точно с посредственото им качество и не смятам отново да купувам от там такива.

Отговори на това съобщение
 Re: Аре честито с ИКЕЯ ....
Автор: ejko   
Дата:   12-09-11 13:03

Аз ще обикалям за лампа и за каквото ми потрябва и накрая ще си взема, която ми харесва на вид и на цена, независимо от къде...
Вие пък ще ми казвате от къде ще пазарувам и от къде не и кой е балък. Баси глупостите...

Отговори на това съобщение
 Re: Аре честито с ИКЕЯ ....
Автор: ejko   
Дата:   12-09-11 13:06

И в щатите има такива българи. Един ми разправяше, че съм бил луд да си пазарувам от Уоумарт. Накрая си купи бирата с 2 долара отгоре, същата като моята, защото беше тарикат. Ама беше щастлив, защото не пазарувал от цигански магазин. Все едно цял живот бира купуваме само на червения килим...

Отговори на това съобщение
 Re: Аре честито с ИКЕЯ ....
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   12-09-11 13:07

Аз също ще купувам от там, ма съм си тъпо парче по дефолт. Също ще изчакам лудницата да мине поне след месец, за да разгледам на спокойствие.

Отговори на това съобщение
 Re: Аре честито с ИКЕЯ ....
Автор: tnt   
Дата:   12-09-11 13:07

ми кат' те влече обикаляй... Мен не мъ влече и като знам, че в ИКЕЯ имам най-голям избор, ще ида и ще си купя, пък нека съм балък https://photo-forum.net/forum/smileys/tongue.gif


Отговори на това съобщение
 Re: Аре честито с ИКЕЯ ....
Автор: ejko   
Дата:   12-09-11 13:13

Икеа, Комо, Явор, все ми е тая... Икеа били лоши, да не купуваме..., баси глупостите!
КОЙ МИ ОТКРАДНА СТРАНИЧНОТО ОГЛЕДАЛО?!??!?! ВЪРНЕТЕ МИ ГО!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Аре честито с ИКЕЯ ....
Автор: tnt   
Дата:   12-09-11 13:21

[cool] [cool] [cool] [cool] върнете и моетоооооооооооо

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.