Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 За делфините и пържолите
Автор: explorer   
Дата:   05-09-11 19:51

Абе тия журналя вече съвсем полудяха. Разбирам желанието им да захранват изпростяващото население с жълти новини, но простотиите вече започнаха да минават всякакви граници. Първо писаха, че някой стреля по делфините с автомат, сега пък ги избивали за "пържоли". Да, делфинът и другите морски бозайници стават за ядене и има страни, в които ги ядат. Но едва ли това се случва в България.

Първо за идиотската новина, че делфин бил прострелян с автоматично оръжие - кой в България притежава автоматично оръжие? Законно - само военните, но при тях всеки патрон се води на отчет (надявам се, поне така беше едно време) и никой не би си позволил да гърми по делфини. Че някой "баровец" ще бъде охраняван на яхтата си от гардове с Калашници, силно се съмнявам. Министъра разпореди проверка и логичното обяснение беше, че делфин заплел се в рибарска мрежа е закачен с куки и изхвърлен. Но някак си това с Калашниците по-добре звучи като вестникарско заглавие. Заглавията за рибари-канибали (понеже делфина си е почти човек) също се котират, затова изведнъж обявиха, че някой избива делфините за "пържоли". Ама как, с Калашник ли? Кой е тоя рибар с Калашника? И защо изхвърления на брега делфин си беше цял целеничък, а не полуизяден? Какво ще бъде следващото заглавие - че избиват делфините заради китовата мас, която употребяват за светлина и отопление, понеже електричеството и парното поскъпва?


Отговори на това съобщение
 Re: За делфините и пържолите
Автор: Lalinda   
Дата:   05-09-11 19:55

Дано не е това, понеже народът и без това е доста тъп, току виж наистина вземе да ги избива за мас... за светлина и отопление.


Отговори на това съобщение
 Re: За делфините и пържолите
Автор: kkkolelo   
Дата:   05-09-11 20:02

Lalinda, тази работа са е свършили още 60-те години ... и на Златните е имало много делфини, и във Варненското езеро ... ся присетих вчера, кат додах във Варна, един преподавател разпраяше ... [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: За делфините и пържолите
Автор: SmartKoko   
Дата:   05-09-11 20:06

Lalinda написа:

> Дано не е това, понеже народът и
> без това е доста тъп, току виж
> наистина вземе да ги избива за
> мас... за светлина и отопление.
>



Каквито сътрудниците ни в БАН - такъв и народа!

[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: За делфините и пържолите
Автор: the_drug   
Дата:   05-09-11 20:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За делфините и пържолите
Автор: asahi   
Дата:   05-09-11 20:22

Защото ИАРА е в Министерството на земеделието и храните в РБ.

Отговори на това съобщение
 Re: За делфините и пържолите
Автор: the_drug   
Дата:   05-09-11 21:12

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За делфините и пържолите
Автор: djogata   
Дата:   05-09-11 21:14

Елементарно, Уотсън. Рибарите се опасяват, че делфините им изяждат рибата, която, според рибарите, явно си е изконна тяхна собственост (на рибарите).

И затова, при възможност убиват делфини (дори и да са още живи, когато ги намерят заплетени в мрежите).

Това може да обясни делфините със следи от мрежи и куки по тях.

Това, което не разбирам, е учудването ви, че някой би тръгнал да стреля по делфини. Мен лично хич не би ме учудило, знаейки колко други защитени видове (мечки, диви кози, орли и т.н.) биват ежедневно подлагани на поголовно избиване

Отговори на това съобщение
 Re: За делфините и пържолите
Автор: Todd   
Дата:   05-09-11 21:46

Автор: explorer
Дата: 05-09-11 19:51

....Първо за идиотската новина, че делфин бил прострелян с автоматично оръжие - кой в България притежава автоматично оръжие?


[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговора на този въпрос е - Сульо и Пульо имат калшници !!!

И не само калашници ...

[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: За делфините и пържолите
Автор: asahi   
Дата:   05-09-11 21:57

И куцо и сакато се изказва по оръжейни въпроси - автоматично, полуавтоматично, гладкоцевно и нарезно, късо и дълго - спец до спеца, мила моя майнольо.

Отговори на това съобщение
 Re: За делфините и пържолите
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   05-09-11 22:12

explorer

В момента не знам какъв е режима, но поне преди 6-7 години един АК-47 беше към 1250лв тогавашни пари. Официално в оръжеен магазину но не знам доколко декоративен или боен. Просто по това време случайно се засякох с бивш полицай, настоящ продавач на боеприпаси и огнестрелно оръжие в лицензиран магазин. Мнението му по онова време беше, че наложи ли се, в населението има такова количество огнестрелно оръжие, че верно армия не ни трябва[smilie5] Аз лично не бих се изненадал от подобна простотия, въпреки че не движа в среди на ловци, фенове на модерно огнестрелно и пр.

Отговори на това съобщение
 Re: За делфините и пържолите
Автор: Todd   
Дата:   05-09-11 22:24

Из село си гърмят с калашници кога си измислят празник да се напият даже !!!

[cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool]

За вас не знам ... бях ви разправял един ден жените от махалата колко патрони ( на отчет ) изстреляха !!!

Стотици ...

[smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: За делфините и пържолите
Автор: explorer   
Дата:   05-09-11 22:29

АК-47, но преработен за единична стрелба. Автоматичното оръжие е забранено. Дори преработен за единична стрелба (за лов), представлява оръжие с нарезна цел, за каквото трудно се вади разрешително. Разрешителни се издават обикновено за самоотбрана (за "късоцевно оръжие", т.е. пистолет) или за лов (гладкоцевна пушка). Нарезните са на по-специален режим и са само за отбрани ловджии, за групов лов и т.н.


Отговори на това съобщение
 Re: За делфините и пържолите
Автор: Todd   
Дата:   05-09-11 22:31

Аре да си не приказваме колко пари струва разрешителното ....не отбрани - платежоспособни е точната дума .

Това се контролира от държавен чиновник - а там нещата са ясни !!!

[smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: За делфините и пържолите
Автор: canonio   
Дата:   05-09-11 23:10

Делфините още се ядяха през 70-те. Аз съм ял като дете. А през 60-те месото се е продавало свободно (старите варненци знаят двете места, където са го продавали, аз не съм бил роден).

Отговори на това съобщение
 Re: За делфините и пържолите
Автор: НАСОО   
Дата:   05-09-11 23:21

по едно време, като студент знаех за едни от Карлово, които продаваха всякакви оръжия, вкл. калашници. За цена няма кво да ви разправям, че нема ми повервате. Незнам кви разрешителни са имали? Пишлемета на 20годин. По селата ако се мине с един метал детектор по таваните ще се съберат тонове оръжие[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: За делфините и пържолите
Автор: Sheridans   
Дата:   06-09-11 00:12


.. Карловската розова долина ...

- Тате , защо поливаш розите с масло , те така ще умрат :(((

- Бал съм ги у розите , нема да остая 100 калашника да ръждясат заради шибаните рози ...... [smilie7] [smilie7] [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: За делфините и пържолите
Автор: esc   
Дата:   06-09-11 00:16

[smilie18] [smilie18] [smilie18] Познавам хора, ядящи делфини. А аз познавам много малко рибари... Хубава пастърма ставала, казват..


Отговори на това съобщение
 Re: За делфините и пържолите
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   06-09-11 00:33

Това с делфините си е простотия. [smilie2] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: За делфините и пържолите
Автор: esc   
Дата:   06-09-11 00:47

Ми простотия е, не бих опитал делфин, но е факт, че познавам такива хора...

Смея се на автора, явно не знае колко прост народ има по тая земя...

Отговори на това съобщение
 Re: За делфините и пържолите
Автор: nastradin2   
Дата:   06-09-11 09:34

Преди 70-те се продаваше в рибарските магазини делфиново филе-кайзер. По-възрастните, като мен сигурно си го спомнят. Много вкусно беше.
Имаше и цели делфиноловни флотилии, които съществуваха единствено за това - да избиват делфини. На носа на лодката имаше специално място за стрелец, който с пушка отстрелваше делфина, а отзад останалите с канджи издърпваха тялото и го транжираха.
Цялото липованско село във Варненското езеро се препитаваше с това.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.