Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Препоръчайт хард диск
Автор: dvda   
Дата:   30-08-11 15:16

Ще купувам допълнителен хард диск. Бях се спрял на Western Digital Green, но ми казаха, че хардовeте на WD дават проблем [smilie8]

Какъв бихте ми препоръчали
Търся 2 TB може да е SATAII.

Westen Digital, Hitachi или Seagate

Благодаря предаврително


Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайт хард диск
Автор: valen_tin   
Дата:   30-08-11 15:22

WD Blue или Black [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайт хард диск
Автор: dvda   
Дата:   30-08-11 15:24

Ами и аз до вчера си мислех за WD, но ме секнаха от две различни фирми като казах да поръчам WD

valen_tin ти от кога ги ползваш

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайт хард диск
Автор: valen_tin   
Дата:   30-08-11 15:38

от порядъка на година и половина вече

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайт хард диск
Автор: asahi   
Дата:   30-08-11 16:48

Ей така тръгват слуховете...

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайт хард диск
Автор: chicken   
Дата:   30-08-11 17:12

Мдаааа... Асахи най вероятно иска да каже (евала, доста по-накратко от мен), че какъвто и да е харда за година и половина все ще си работи. И по тази логика могат да се препоръча кой да е. И да не иска да каже това аз го казвам. Както написах и в моята си тема, аз си купих Seagate по ред причини, които не включват използване от година и половина от други хора, дето не казват какво им е по-хубавото от други хардове [smilie5]



Публикацията е редактирана (30-08-11 17:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайт хард диск
Автор: terminator   
Дата:   30-08-11 18:29

След като ще е допълнителен диск, се предполага че няма да е системен. Тогава може да хвърлиш едно око на Samsung F4EG 2TB/5400/32MB/SATAII - 150лв. си е много добро съотношение цена/качество. Имам от доста време такъв. Предимства: тих, хладен, безшумен. Като скорост - картинката е тук.


Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайт хард диск
Автор: valen_tin   
Дата:   30-08-11 19:29

ами и половин година и 5 години да го ползвам, ще е различно ползван ... човека попита и му отговорих ... явно го вълнува :)

Иначе по сайтовете на производителите си има характеристики на дисковете (точно за това по-добре без зеления хайвер, а по-добре син или черен)... четеш и избираш. Всички дискове могат да изгърмят ... утре ако гръмне на някой на петия месец някой Сийгейт (примерно) значи ли, че Сийгейт са скапани ... не ... вероятностите за проблеми с дисковете са някакви промили при всички производители и за всички производители си трябва надеждна схема за бекъп ...

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайт хард диск
Автор: asahi   
Дата:   30-08-11 20:07

За съжаление никой не дава сериозни данни за захранванията, а те са критични за харддисковете.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайт хард диск
Автор: netLady   
Дата:   30-08-11 22:19

Е кое да му е критично на критично на захранването? Или може да го подкара или не може. Тия hdd-ta от инженери са смятани. [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайт хард диск
Автор: georgivelev   
Дата:   30-08-11 22:24

Seagate GoFlex

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайт хард диск
Автор: asahi   
Дата:   30-08-11 22:44

В сервизите има доста дискове, цъфнали през захранването. В лаптопите, обаче, това не се случва.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайт хард диск
Автор: netLady   
Дата:   30-08-11 22:46

От доста време ползвам една Barracuda 1Т и има доста примерно поведение.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайт хард диск
Автор: vasil.varbanov   
Дата:   31-08-11 00:24

айде казвайте, че и аз ще купувам.
чух добри неща за WD Black ?

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайт хард диск
Автор: chipsy   
Дата:   31-08-11 02:33

На мен пък WD най-много са ми гърмяли, два 2.5" и 3 3.5" при хубави захранвания. И един Макстор ми е гърмял, от онези 500Гб-вите със скапания фърм на Сийгейт. Повече никога не бих си купил WD или Seagate.
Хитачитата са железни, на единия макбук едно 200Гб Хитачи не е мръднало от сума време.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайт хард диск
Автор: НАСОО   
Дата:   31-08-11 02:37

майка има един стар лаптоп Ацер дето гори редовно дискове. Сега съм му бухнал СДД и като, че ли се закрепи. Изгори три диска преди това?

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайт хард диск
Автор: universum   
Дата:   31-08-11 07:02

Имах добре мнение за Seagate, докато не излезе злополучната им 11-та серия. Тогава нямах нужда от ъпгрейд, но дойде момент, в който мястото ми отесня.
Изборът беше между Seagatе 12-та серия и Samsung Spinpoint F1. Доверих се на познат за Сийгейта. Дефектира на втория месец. Поправих го с разните му програмки за хардискове от Hiren CD. Изкара година общо и се повреди напълно.
Когато го подменяха с магазина, в който си пазарувам казаха, че за сега Hitachi дават най-малко дефекти.
Та съвета ми е Hitachi с максималната възможна кеш памет.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайт хард диск
Автор: kjey   
Дата:   31-08-11 07:47

Лично аз в компа си имам три Hitachi-та.Едно 1tB,един 500gB и един 250.В компа на хлапето има още 2(250+160)Като външен ползвам едно старо 120гБ Hitachi - ATA интерфейс(на 7-8години).Аз за Hitachi лошо не мога да кажа.Samsung и Westen Digital били по бързи - колко по бързи с 2-3% може би, но за сметка на това доста се чупят - което за Хард диск е много лошо[smile].Лошото е че в последната година и половина диск не съм купувал и нямам мнение за новите модели.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайт хард диск
Автор: nsirakov   
Дата:   31-08-11 09:53

аз взех хитачи екстърнъл 2г рено бляк (или нещо подобно беше).... доволен съм

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайт хард диск
Автор: __SpOO__   
Дата:   31-08-11 10:29

Ползвам в момента три Хитачита 1Тб, тихи са, не са горещи, бързи. Предполагам и моделите им от 2Тб няма да са по-зле.

Моят глас е за Хитачи. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайт хард диск
Автор: didesignbg   
Дата:   31-08-11 11:48

Ебаси темата. Няма марка която да е нещо над останалите и да можеш да препоръчаш всичките и модели.

Ето ти реална статистика за нивата на отказ на 2 гб дисковете:


- 1,4% : Samsung EcoGreen F3
- 1,6% : WD Caviar RE4-GP (WD2002FYPS)
- 2,6% : WD Caviar Green (WD20EARS)
- 3,0% : WD Caviar Black (WD2001FALS)
- 3,7% : Seagate Barracuda LP
- 3,7% : WD Caviar Green (WD20EADS)
- 5,7% : Hitachi Deskstar 7K2000


http://www.hardware.fr/articles/831-6/taux-pannes-composants.html

Която пак нищо не значи, защото ако си от единия процент, не те бърка колко е сигурен диска.
Друг момент който трябва да знаеш за 2 ТВ дисковете е че повечето ползват сектор с големина 4к, под ХР това може да доведе до проблеми с подравняването на дялове ползващи 512 байтови сектори. Има си инструменти и се оправя, но трябва да го знаеш.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайт хард диск
Автор: netLady   
Дата:   31-08-11 20:04

Абе, май е както случиш. [smilie21] 100 човека може да ти препоръчат някой и точно при теб да се прецака. Така е и с колите и всички други устройства.
Сещам се за една пералня - няма нещо, което да не й се прецака. Все си стоеше в гаранция. Следващата не съм я избирала и още е жива. Аналогичен случай с хладилник. [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайт хард диск
Автор: universum   
Дата:   31-08-11 20:25

И най-вече ако искаме да нямаме загуби, най-добре NAS.

Мисля си е ли е възможно при положение, че системния ми диск си е отделен хард да сложа 2 еднакви диска за данни огледално в RAID със стандартното дъно, което имам.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.