Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10     всички  напред  последна
 Синтезатор вместо пиано?
Автор: Kanonir   
Дата:   22-08-11 19:59

Питанка за синтезатор за вкъщи който да се ползва вместо пиано? Обучението ще е на пиано, синтезатора ще го замества за "писане на домашните". Та в този смисъл - важно е синтезатора да симулира добре пиано, всички останали екстри, като ритъм боксове и др. не са толкоз важни![smile]

Та който е ползвал подобна "схема" ще съм благодарен да сподели подходящи марки, модели и всички особености, за които се сети, щото аз лично съм далеч от подобна специфика и всяка информация е добре дошла!

[thankyou] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Синтезатор вместо пиано?
Автор: xaerial   
Дата:   22-08-11 20:17

прилична машина с тежки клавиши и добър звук ще ти струва повече от истинско пиано на старо ...

Отговори на това съобщение
 Re: Синтезатор вместо пиано?
Автор: dedopop   
Дата:   22-08-11 20:44

Минах по тоя път и отговорът е: синтезатора, дигиталното, стейдж пианото и т.н. машинки, дето се включват в тока не стават.
Вкъщи имам: синтезатор Yamaha DGX520. 88 клавиша, става за лигавене, но е с лека клавиатура, звукът на пианата не струва. С тежка клавиатура е моделът 620, но е само тежка, нищо общо с клавиатурата на пианото.
Затова взехме за определено време (три години) старо руско пиано. Първите 6 месеца добре, после почна да издъхва. За три години се наложиха 7 акордирания, 1 интониране и 1 регулиране. Накрая па тая - просто старо руско пиано. Все едно москвич 408.
След това - яко обикаляне по магазини, четене в нета, ръчкане в ибея, консултации, питания. И стигнахме до извода: ново пиано. Струва бая пари, ама си ги заслужава до последната стотинка. И взехме
Петроф 118 см. След обстойно пазарене, продължило няколко месеца цената падна много.
Ако искате музиканта да напредне, вземете акустично пиано, стига да позволяват условията, че много гюрултия вдига.
Другата възможност е стейдж пиано с читава клавиатура. Цената е като на ново пиано.

Петрофчето е за детето. За мен останаха Ямахата, един орган вермона и още една машинка, която има само музейна стойност.



Публикацията е редактирана (22-08-11 20:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Синтезатор вместо пиано?
Автор: slivenski   
Дата:   22-08-11 20:52

Yamaha S80 [smilie21] [smilie21] [smilie24]

И задължително състейн педал. [smilie21] [smilie21]



Публикацията е редактирана (22-08-11 20:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Синтезатор вместо пиано?
Автор: boni   
Дата:   22-08-11 20:55

Аз си продадох старото руско пиано Заря за 300лв, беше си екстра за упражнения, но няма кой да се занимава вече. Купих си синтезатор Casio, но е за забавление, не е за упражнения.
Задължително ако искаш качество - Yamaha с регулируема твърдост на клавишите.

Отговори на това съобщение
 Re: Синтезатор вместо пиано?
Автор: asahi   
Дата:   22-08-11 21:12

Ако ще е за обучение - истинско пиано. Нашето го купихме за 500 и след 7 години го продадохме за 500. Само едно акордиране, но си беше читаво по принцип.

Отговори на това съобщение
 Re: Синтезатор вместо пиано?
Автор: Myth   
Дата:   22-08-11 21:26

Хех, 12 000лв за пиано, за упражнения, упс, ай извинявай, ако ме бият парите през ръцете и съм нещо като милионер или поне полу милионер, както и да е, нищо лошо.
Ама някой да ми каже, че пиано за 12 000лв си заслужава всяка стотинка.... ЗА УПРАЖНЕНИЯ, да сигурно и едно ХАСИ си заслужава всяка стотинка, дори и един Д3 или Пентакс 645 и те си заслужават всяка стотинка, ама хора в България живеем и средната заплата е в порядъка на 300-600лв колко заплати трябва да отдели едно средностатистическо семейство за да купи подобно пиано, а какво трябва да яде....

П.П. Гледам в последните постове някакви по-нормални цени, за това става въпрос, айде молим за упражнения 6ххх евро ще ида да се гръмна.



Публикацията е редактирана (22-08-11 21:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Синтезатор вместо пиано?
Автор: fundamental   
Дата:   22-08-11 21:27

щом е за уроци, задължително с тежки клавиши. и състейн педал есте. хубавите варианти са над 1000 лева. за толкова има доста прилични пиана на старо. но пък заеманото място.... [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Синтезатор вместо пиано?
Автор: pif   
Дата:   22-08-11 23:35

����������� ����� ���� �� ������� �������������� ���� ���� �� ���� �� �� ������� ��� �� ������� �� �� ���������. ��� ������ �� �� ����� - ��� ����������� ����� � �� ����� �� ��� ������ ����������.

Отговори на това съобщение
 Re: Синтезатор вместо пиано?
Автор: navy   
Дата:   22-08-11 23:40

Освен акустичното пиано... демек истинското... има и електронно пиано, което НЕ Е синтезатор или йоника или подобна измишльотина [smilie7]
Скъпички са, но са хубави...

Оглеждам се за едно такова, че голямото пиано у дома след 2-3 урока на двете ми деца на ден и ... ставам леко нервен [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Синтезатор вместо пиано?
Автор: CyberGene   
Дата:   22-08-11 23:42

Тая тема е разисквана до болка във форума на музикантите, раздел клавишни, където съм модератор. Аз лично съм изписал гигабайти по въпроса [smilie18]
Накратко - трябва ти ПОНЕ дигитално пиано с 88 клавиша с хамър механика. А Поддържано акустично е много по-добре. Но синтезатор с меки клавиши - НЕ!

Отговори на това съобщение
 Re: Синтезатор вместо пиано?
Автор: krist   
Дата:   22-08-11 23:47

може и добра миди-клавиатура със софтуерно пиано при добър комп. плюсът е, че добрите софтуерни пиана са много по-детайлно семплирани и с по-качествен звук от което и да било електронно пиано и ще пресъздават много по-добре нюансите в динамиката. минуси - иска много РАМ, бърз диск, а и процесор, звукова карта с ниска латентност, грамотност как да го подкараш, време за стартиране на компа и на софта, опасност от забиване и т.н. но пък след време може да се ползва клавиатурата за управление на софтуерни синтезатори, семплери, ромплери с неограничен набор от звуци. има миди-клавиатури с тежки клавиши и с по два дори три изхода за педали и една камара врътки и слайдери за управление на софт-инструментите

Отговори на това съобщение
 Re: Синтезатор вместо пиано?
Автор: navy   
Дата:   22-08-11 23:54

Крист, глу-по-сти...

Отговори на това съобщение
 Re: Синтезатор вместо пиано?
Автор: krist   
Дата:   22-08-11 23:56

мо-ти-ви-рай се[smilie3] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Синтезатор вместо пиано?
Автор: Kanonir   
Дата:   22-08-11 23:59

Автор: CyberGene
Дата: 22-08-11 23:42

....
Накратко - трябва ти ПОНЕ дигитално пиано с 88 клавиша с хамър механика.



Добре е че има насоки относно спецификата, но ако може и няколко конкретни модела, ще е по-голяма ползата! До тук само Сливенския е с по-конкретно предложение![beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Синтезатор вместо пиано?
Автор: asahi   
Дата:   23-08-11 00:03

Крист, как ти е постановката? Китката напрегната ли е?

Отговори на това съобщение
 Re: Синтезатор вместо пиано?
Автор: Lalinda   
Дата:   23-08-11 11:04

Myth:
Хех, 12 000лв за пиано, за упражнения, упс, ай извинявай, ако ме бият парите през ръцете и съм нещо като милионер или поне полу милионер, както и да е, нищо лошо.
Ама някой да ми каже, че пиано за 12 000лв си заслужава всяка стотинка.... ЗА УПРАЖНЕНИЯ, да сигурно и едно ХАСИ си заслужава всяка стотинка, дори и един Д3 или Пентакс 645 и те си заслужават всяка стотинка, ама хора в България живеем и средната заплата е в порядъка на 300-600лв колко заплати трябва да отдели едно средностатистическо семейство за да купи подобно пиано, а какво трябва да яде....




Очевидно е, че не става дума за СРЕДНОСТАТИСТИЧЕСКО СЕМЕЙСТВО.

Пък и човекът пише, че след обстоен многомесечен пазарлък цената била паднала много...

Преди години, като се запознах с един от поредните си приятели, той ме попита НА КАКЪВ ИНСТРУМЕНТ СВИРЯ. Явно бе, че не идва от средностатистическо семейство.

На никакъв, казах, само пеех по разни хорове и танцувах. Хе-хе, оказа се, че освен пианист, човекът бе и хорист.
Няма лошо.
[smilie3]

Може пък инвестицията да си заслужава повече от фотоапарат. Сега всички свирят на... фотоапарат, и какво?

Отговори на това съобщение
 Re: Синтезатор вместо пиано?
Автор: Todd   
Дата:   23-08-11 11:09

И аз някога купих един синтезатор - че щерката ходеше да свири у комшиите на пианото ..... ама мина и замина и тая .

Даже после нямам идея де отиде тоя синтезатор ... може и да няма спомен от него .

И аз някога свирех на акордеон ... хе хе 40 баса.

Даже не помня как се държи вече...

[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Синтезатор вместо пиано?
Автор: Myth   
Дата:   23-08-11 11:17

LAli да се препоръчва инструмент на стойност около 10-12000 за УПРАЖНЕНИЯ...както казах АЙ ИЗВИНЯВАЙ!

За човека пуснал темата не е ОЧЕВИДНОО какво му е семейството. Както и да е нека не продължаваме и да не спамим повече по темата.

Отговори на това съобщение
 Re: Синтезатор вместо пиано?
Автор: s_dyakov   
Дата:   23-08-11 11:34

Тази е добра и е на добра цена за това което е.

http://www.musicworld.bg/bg/m_320000/i_22850/YAMAHA_PIANOS_CLP_330.html

Отговори на това съобщение
 Re: Синтезатор вместо пиано?
Автор: xaerial   
Дата:   23-08-11 12:19

http://www.thomann.de/gb/roland_fp4f_bk.htm

това е с много добре направена клавиатура и звук. а още по-добър избор е:

http://www.thomann.de/gb/kawai_mp_10.htm

натам цените според мен стават неадекватни за целта, за която ще се ползва. най-удачният вариант в случая е да се търси на старо - по музикантските форуми непрекъснато се продават инструменти.
и в сметката е добре да се прибавят и аксесоарите, които не са съвсем евтини - подходяща стойка, състейн педал, стол ...

Отговори на това съобщение
 Re: Синтезатор вместо пиано?
Автор: dedopop   
Дата:   23-08-11 13:32

След пазаренето цената слезе на 7750 лв с транспорт до нас (100 км от София) и естествено безплатно акордиране.
Защо акустично пиано - живея в къща, отсреща има училище и на никого няма да пречи.
Звукът е неповторим, удоволствие е да се слуша.
Става дума за чисто ново пиано, европейско производство, няма нищо китайско или корейско в него.
Благодаря за повишението в степен "над средностатистическо семейство". Може и тая да стане някой ден.
Разходите на семейството ми са приблизително следните - ток 80 лв, телефони 30 лв, вода 20 лв, телевизия 18 лв, интернет 15 лева. Нафта за колата 100 лева на месец. Другото е храната. И уроците на детето. Много се спестява от цигари, алкохол и излизания.
Парите събирахме две години, естествено се наложиха и заеми - от приятели и неприятели (банките демек).
Та ходих не знам колко време по магазини, четох по всякакви форуми, консултирах се с кого ли не (горе май го написах). Гледахме много пиана втора употреба, ама много. Всички до едно бяха със забележки. Изучих марките, моделите, производителите на клавиатури, механика, струни. Как да гледам серийния номер и така да разбера годината на производство. Къде да търся за скрити проблеми, филца на демпферите колко да е мек, чукчетата в какво състояние са, струните дали ще издържат и т.н. и т.н. Та нито едно от гледаните пиана не хвана око. А цените на марковите инструменти почваха от 4000 нагоре. Но да съм си платял и транспорта - 200 лева, пренасянето - 150 лева, акордирането - 60 лева, евентуално останалите дейности - 200 лева. Може и да му възстановим лака - 800 лева. [smilie11] За 25 годишно пиано да давам такива пари?!? Като ще взимам заеми и ще съм длъжник на кого ли не, най-добре ново. То излиза горе долу като старо, което да се докара да прилично състояние. Питам за гаранция на старото - три месеца. А новото - 10 години.
Имаше и руски за по 500-1000 лева. Ами нали си го имам вкъщи. Обаче всеки ден по 6 часа свирене и то започна да грохва. 30 годишно пиано свърши за половин година. Първите две години и половина държеше. Но настъпи промяна - смени преподавателката и с изискванията на новата старото пиано почна да издъхва.
Има една хубава книга, ей тука чети дава прекрасна информация за какво ли не.
В нея има интересно изречение. Авторът пише: "Много хора не искат да разберат, че едно старо пиано е просто старо пиано". Пианото не е като цигулката, колкото повече старее, по-добра става. Пианото го ядат молци, ръжда, влажността на въздуха е от огромно значение (влагомера е до пианото у нас и се гледа постоянно), ако е сухо ще се разсъхне, може да се напука резонаторната дъска, ако е влажно ще ръждясат струните и вирбелите, ръждясването става за месец, а после ремонта е майко мила.
В магазина, от който поръчахме пианото имаше роял Бьозендорфер. 190 см, 1940 г. произведен. Детето пощуря като седна на него. Уникален инструмент. След като сме го гледали, го купили от някакъв университет, май НБУ. И го подбрали студентите, ама сериозно. Само след месец за един ден всички струни от трета и четвърта октава заминали. Айде смяна на струни, нови вирбели, обаче леглата на вирбелите се разбили, набиване на втулки и този роял вече не е онова което е бил. Струваше 40 000 лева.

Затова, ако детето е сериозно, а родителите на място, събере пари и купете ново пиано.
Вижте ямахите в динакорд, вижте и Юнг Ченг, вижте Самик, цените са доста по-ниски. И другото е по-ниско естествено. Аз гледах реакцията на детето и видях как ставаше разочарован. В музикалното свири на роял Блютнер и явно му се повишиха изискванията.

Мога да напиша цял ферман, но тук има човек, който е много по в час от мен, та малко ми е притеснено, да не кажа някоя глупост. Говоря от позицията на родителя.

Пак да редактирам - не става дума за само за упражнения - гами и арпежи. На инструмента се прави, извършва, на църковно-славянски думата е "совершаем", няма български аналог тази дума МУЗИКА. Упражнения може на какво ли не, музиката си иска нейното. Играх си да меря динамиката на руското и на новия Петроф. Фортисимото на руското е форте на Петрофа. Руското нямаше пианисимо, направо тръгва от мезопиано.

Сърдечно пожелавам успех.



Публикацията е редактирана (23-08-11 13:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Синтезатор вместо пиано?
Автор: Vinsent   
Дата:   23-08-11 13:36

Не ми се чете нагоре.

Синтезатор, да! [cool] [cool] [cool]

Параметри: 5 октави, динамични клавиши.

Можеш да го намериш на българския пазар за до 300-400 лв.


Отговори на това съобщение
 Re: Синтезатор вместо пиано?
Автор: exile   
Дата:   23-08-11 14:19

"За половин година започна да грохва, първите 1-2 години държеше"...


Няма абсолютно никакъв проблем за до 1500 лева да се закупи като цяло качествен инструмент с метална лира, който с редовно акордиране и съответни грижи да е в прекрасно експлоатационно състояние.

Останалото, което си написал е изключително бля бля.

Мнението ти е изключително неинформативно и подвеждащо.

То не става само с четене.

И, бтв, DGX не са "синтезатори".

Цената на ново електронно пиано нисък-среден клас и на читав инструмент втора ръка е общо взето една и съща.

Занимавам се с пиано от 16-17 години някъде, ако има значение.



Публикацията е редактирана (23-08-11 14:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Синтезатор вместо пиано?
Автор: Myth   
Дата:   23-08-11 14:55

Ами аз не разбирам, така че ще си замълча след написаното, но който и каквото и да ми говори... пиано за както се оказа 8000лв. е ужасно много за нормално семейство, поне не е сумата която беше цитирана в началото, както и да е, не разбирам от пиана и музикални инструменти но... по-горе съм написал какво мисля.



Публикацията е редактирана (23-08-11 14:57)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.