Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна
 Re: Въпрос за избор на туристически обувки
Автор: ejel   
Дата:   21-08-11 18:46

Не съм планинарка, но за наклони, където е важно да не се хлъзгат подметките, ползвам Merrell. Цената е към 140 долара, нaмират се в България за малко повече, но поне ги има...

Като чета условието, доста от моделите им отговарят на 1, 2, 3, 4 и 5.[smilie24]

Моите се водят непромокаеми, но не са с гортекс, та продавачката ме посъветва 24 часа преди ползване да ги пръскам със спрей срещу влага, за всеки случай.

Освен това, някои от тях изглеждат наистина секси, за разлика от типичните планинарски „страстоубийки”.[smilie18]



Публикацията е редактирана (21-08-11 21:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за избор на туристически обувки
Автор: promis   
Дата:   21-08-11 20:24

Дам, дизайнът е от изключителна важност [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за избор на туристически обувки
Автор: the_drug   
Дата:   21-08-11 21:18

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за избор на туристически обувки
Автор: the_drug   
Дата:   21-08-11 21:21

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за избор на туристически обувки
Автор: Lalinda   
Дата:   21-08-11 21:30

Откакто ходя с джапанки за 5 лв., малко трудно бих дала 10 камъка за каквата и да е друга обувка, камо ли пък 200.

Дизайнът им обаче е изключителен - подметката е на червени кенгура на черен фон.

Освен това са и изключително ергономически, тъй като подметката бързо приема релефа на стъпалото.

Дебелината й от около 2 см ви осигурява и задържане на топлината на крака ви в студено време.

Какво още... и да вали, нищо не им става, мокрят се краката ви, които веднага съхнат.

Освен това, влизат в мода.

А не излизат, като с тях можете да отидете и на най-изисканото парти, както правеше моя милост...
[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за избор на туристически обувки
Автор: Lalinda   
Дата:   21-08-11 21:32

Ето, тук, например, съм на туризъм в крепостта над Корфу през есента, в дъждовно време, и съм с тях.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за избор на туристически обувки
Автор: the_drug   
Дата:   21-08-11 21:42

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за избор на туристически обувки
Автор: logrus   
Дата:   21-08-11 21:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за избор на туристически обувки
Автор: serjy   
Дата:   21-08-11 22:02

абе я мини 40км. за ден с гумени ботуши и дай да ти видя краката. за лов става, седиш и дебнеш, за ходене си трябва добра обувка.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за избор на туристически обувки
Автор: burnmaster   
Дата:   21-08-11 22:06

Това казвам и аз.
Предимството на обувката не е дали пуска или не.А най-важно комфорта който дава на краката и не по малко важно парите които ти спестява с годините.
Хубавата обувка е като хубавия апарат.Ако ходиш много ще я оцениш.
Преди 2 часа слязох от Балкана ,и краката ми са като на бебнце.
Много от коментарите просто ме фрапират.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за избор на туристически обувки
Автор: itilien   
Дата:   21-08-11 22:11

Аз се изказах, ама все пак да подкрепя логрус във всичко, което каза.

"не пуска ако не вали :)" - това е много добре казано :)))

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за избор на туристически обувки
Автор: the_drug   
Дата:   21-08-11 22:14

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за избор на туристически обувки
Автор: logrus   
Дата:   21-08-11 22:18

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за избор на туристически обувки
Автор: burnmaster   
Дата:   21-08-11 22:20

the_drug в показаните обувки има изобилие от шевове.Бих те попитал на достатъчно мокро ли си ходил с тех.
Това което казваш на мен ми звучи Ъбсурдно[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за избор на туристически обувки
Автор: yanee   
Дата:   21-08-11 22:33

200 евро прекалено много над бюджета ти ли са[smilie11] а може би в БГ ще струват 200 лева[smilie11] Незнам [smilie11]

Cosmic 4D GTX

и едно ревю на английски:

http://www.walkingbritain.co.uk/features/g057.php

успех в избора[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за избор на туристически обувки
Автор: itilien   
Дата:   21-08-11 22:41

burnmaster - това на последната снимка той показва гетите, а не обувките.

Наистина, не се изхвърляйте с екипировки, само си давате парите. Всяка една скъпа дреха може да се смени с някоя евтина, като единствената жертва евентуално ще е в намаляването на комфорта. За няколко дни се преживява. Ако нямаш достатъчно пари по-добре да не даваш 300-350 лева за обувки, пък после да нямаш пари да идеш до планината.

Гледам продават хората шапки по 50-60 лева. Аз ходя с поларена шапка за 1,50 от магазин на килограм. Единия ми полар е за 3 лева също от такъв магазин.

Или както гласи старата приказка "Баба знае две и двеста"



Публикацията е редактирана (21-08-11 22:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за избор на туристически обувки
Автор: the_drug   
Дата:   21-08-11 22:45

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за избор на туристически обувки
Автор: Myth   
Дата:   21-08-11 22:45

Аз по принцип не съм от най-активните туристи ли планинари, просто нямам много време и възможности, НО...
Абе как някой може да каже предимсвото на една обувка не било в това да не пропуска, зимата в планина, да ти е мокър крака, си е равносилно на измръзване, едва ли не и не знам какви обувки си купувате или сте попаднали на някакви ментета или... ся вярно евтините Netwalk дето ги ползвам за всичко, за няколко часа газене и почват да овлажняват леко, ама е ТОЗИ GARMONT приблизително 6 часа ГАЗЕНЕ в сняг, че цопане един два пъти, крака вечерта и обувката от вътре АБСОЛЮТНО СУХИ, не знам какви обувки си купувате.
Това при положение, че има много шевове и не е типична трекинг обувка, за дълги преходи, но е изключително удобна.



Публикацията е редактирана (21-08-11 22:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за избор на туристически обувки
Автор: the_drug   
Дата:   21-08-11 22:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за избор на туристически обувки
Автор: itilien   
Дата:   21-08-11 22:49

"
Автор: Myth
Дата: 21-08-11 02:20

itilien, макар и да имаш богат опит не съм съгласен с теб, първо ако не е прецакана мембраната освен по шевовете (ако е евтина дрехата и не са подлепени) другаде няма да пусне, но има нещо друго при голяма влажност се намаля и дишащата и способност, палара пропуска свободно влагата от тялото ти, но мембраната е с по-малка дишаемост влагата не успява да премине свяободно и за това се овлажнава от вътре, а не защото е пропуснала, по-скоро започва да пуска по-малко от вътре, навън."

Аз в случая дишаемостта напълно я изключвам, защото говоря за стоене на едно място под дъжда, без да съм изморен, без да съм запотен, без да съм разгорещен. Просто си стоя и стопирам под дъжда. Мембраните, та дори и най-добрите си пускат като стой та гледай, просто им трябва достатъчно време да се наквасят. Е, не текат, просто се навлажняват. Те тия милиметри воден стълб неслучайно им ги дават като параметър. С обувките е абсолютно същото. Както казах - накваси ли се кожата, не чакай мембраната да те спасява. Да не говорим, че те работят до едно време, постепенно качествата им се влошават и файда йок.



Публикацията е редактирана (21-08-11 22:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за избор на туристически обувки
Автор: serjy   
Дата:   21-08-11 22:50

ходил съм доста и с кубинки. също стават, дишат общо взето, не пускат горе-долу, НО повече НИКОГА няма да тръгна пак с кубинки в планината [smilie18] [beer]

едит...
за мен, това е най-важният елемент от екипировката, с всичко друго може човек да мине доста тъкно.



Публикацията е редактирана (21-08-11 22:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за избор на туристически обувки
Автор: Myth   
Дата:   21-08-11 22:53

Итилиене мен с изключение на един windstoper "North Face" колко е истински, друг въпрос и един Polartec 200, всичко друго туристическо ми е от такива магазини, но на обувките държах и не съжалявам.
Любима ми една Колумбия, ама та година даде фира взе да пуска, преди това яко ме е валяло не е пускала ама явно и е дошло времето.



Публикацията е редактирана (21-08-11 22:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за избор на туристически обувки
Автор: the_drug   
Дата:   21-08-11 22:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за избор на туристически обувки
Автор: burnmaster   
Дата:   21-08-11 23:02

За компромисите при екипировката има доза истина.
Но за обувка и раница в никой случай.
Травмите които създава кофти обувка или раница са изключително тежки.Разбира се говоря за ходещи хора.Един нормален преход в планината между 25-30км. придружен с грешка в някой от 2 та елемента може да доведе до оставане в леглото на следващия ден[smile]
А другите там шапчици ,поларчета,панталонки квото дойде ....не е фатално.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за избор на туристически обувки
Автор: canonio   
Дата:   21-08-11 23:03

това са обувките:

http://www.chiruca.com/public_productos/ctrl_productos.php?col=1

не знам как ви пускат менбраните и колко изкарвате преди да джвакат, обаче в студената кал тази обувка не пропуска без да я мажа...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.