Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 интересни места за снимане във Виена и Будапеща
Автор: fit_ness   
Дата:   19-08-11 21:13

За почивните дни 02.-06.09.2011 се записах на много изгодна екскурзия "Виена и Будапеща". Някой може ли да ме насочи към забележителности, които си заслужава да се посетят и заснемат?


Отговори на това съобщение
 Re: интересни места за снимане във Виена и Будапеща
Автор: Lalinda   
Дата:   19-08-11 21:23

Може, разбира се.
[shtrak] [shtrak] [shtrak]

Интернет не ползваш ли, албуми и гидове не купуваш ли, книги не четеш ли, нищо ли не знаеш за "Виена и Будапеща"? Или я караш само на фитнес?

Нищо лично, ама посети поне някоя книжарница, имаш време... Поразгледай поне, нямаш ли пари да купиш някой пътеводител.


Отговори на това съобщение
 Re: интересни места за снимане във Виена и Будапеща
Автор: Lalinda   
Дата:   19-08-11 21:27

Виена

Будапеща

От мен да мине!


Отговори на това съобщение
 Re: интересни места за снимане във Виена и Будапеща
Автор: netLady   
Дата:   19-08-11 21:39

Бенедиктинския манастир в Мелк. Ходи се с корабче от Виена. Може да има и автобуси.[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: интересни места за снимане във Виена и Будапеща
Автор: fit_ness   
Дата:   19-08-11 21:51

netLady, благодаря ти за идеята. Ще опитам да го включа в програмата.
Смятам да посетя още - паметника на Мария Терезия, Операта, Двореца Белведере, Шьонбрун, Парламента, музея на Изящните изкуства, Градския парк със статуята на Йохан Щраус, новата част на Виена и къщите на Хундертвасер, катердалата Св. Стефан.
Не исках предварително да го обявявам в темата, за да чуя и вашите идеи.

Благодаря на Lalinda за остроумието. Приемам го като шега от нейна страна. Все пак една забележка - да си промени линка от препратката към Будапеща, защото е грешен.[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: интересни места за снимане във Виена и Будапеща
Автор: 798099   
Дата:   19-08-11 22:10

Понеже никой от форумните "естети" няма да ти го препоръча, намери начин и време да снимаш "Мексико плац" във Виена. Лошото е, че като гледам дните...няма да имаш време...

Отговори на това съобщение
 Re: интересни места за снимане във Виена и Будапеща
Автор: fit_ness   
Дата:   19-08-11 22:19

798099, в кой район на Виена се намира този площад? Близо ли е до някои от изброените от мен забележителности? Ако си наясно, би ли ги подредил по ред откъде да тръгна и т.н., за да не губя време.
Поздрави!! [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: интересни места за снимане във Виена и Будапеща
Автор: AndreyIst   
Дата:   19-08-11 22:36

И за двата града ти трябват много дни - страхотни са. А в Будапеща имам вече половин година.

Отговори на това съобщение
 Re: интересни места за снимане във Виена и Будапеща
Автор: 798099   
Дата:   19-08-11 22:42

За съжаление, не мога! Всъщност, той дори не се казва така. Има си друго име, а това е нарицателно, заради факта, че е населен почти изключително с емигранти откъде ли не. Представлява (поне представляваШе) нещо като компилация между СТЦ "Илиянци" и "Женски пазар".

Написах ти го, защото това е "другата Виена" - Виена на мизерията и посредствеността. Иначе, екскурзоводът ще ви заведе навсякъде (доколкото имате време), където си заслужава да отидете.

И сега сериозно: ако ви водят в Пратер, не пропускай кръчмата "Швайцерхоф"!!! Сядаш, поръчваш свински бут и бира...колкото и каквато поемеш. Интересното не е в яденето и пиенето, а в това, да наблюдаваш как го правят околните. Ще си отснимаш, вЕрвай ми!

Отговори на това съобщение
 Re: интересни места за снимане във Виена и Будапеща
Автор: fit_ness   
Дата:   19-08-11 22:50

Андрей, За Будапеща съм по-наясно. Там съм ходил няколко пъти и имам изградена стратегия за сбита и пълноценна разходка. Смятам да посетя музея на марципана, Рибарските кули, Цитаделата, хълма Гелерт, Площада на героите, Парламента, Акведукта и за вечерта съм планувал разходка по Дунав с корабче

п.с. Знаеш ли дали зеления мост вече е отворен защото последно като ходих го бяха затворили за ремонт. Пак се минаваше, но не ставаше за снимки? [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: интересни места за снимане във Виена и Будапеща
Автор: netLady   
Дата:   19-08-11 22:53

Ако идеш вечерта в кръчмата на о.Маргарита - ще ти свирят на ухо музикантите от филхармонията.

Отговори на това съобщение
 Re: интересни места за снимане във Виена и Будапеща
Автор: fit_ness   
Дата:   19-08-11 22:53

798099....е тука ме разсмя[smilie5] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: интересни места за снимане във Виена и Будапеща
Автор: fit_ness   
Дата:   19-08-11 22:58

Темата е отворена и за СПАМ. Пишете без да се притеснявате. ДА Е ВЕСЕЛО[smilie5]

п.с. никой не ми каза къде са червените фенери. Вземете се в ръце бе хора[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: интересни места за снимане във Виена и Будапеща
Автор: AndreyIst   
Дата:   19-08-11 23:01

fit_ness, ремонта на моста свърши още миналата година. Ако отидеш на баня Сечени /открита/ зад площада на героите ще ти бъде интересно.

А Мексико плац е колоритен - оттам си купих сувенири плюс знаме на Рапид Виена. Нещо като битак. Истинските сувенири са там.

Във Виена се качи на катедралата за хубави снимки.

Отговори на това съобщение
 Re: интересни места за снимане във Виена и Будапеща
Автор: fit_ness   
Дата:   19-08-11 23:05

AndreyIst, благодаря ти.
Като разгледах картата на Виена, се ориентирах къде се намира този Мексико плац. Ще се постарая да отида.
Последно в Будапеща бях преди 3 години. Зеленият мост беше най-краткия ми път от хотела до центъра на града.


Отговори на това съобщение
 Re: интересни места за снимане във Виена и Будапеща
Автор: netLady   
Дата:   19-08-11 23:12

fit_ness написа:
> п.с. никой не ми каза къде са
> червените фенери. Вземете се в
> ръце бе хора[cool]


Как къде бе човек - тръгваш пеша по Гюртела и можеш да анализираш целия трудов процес на труженичките.

Отговори на това съобщение
 Re: интересни места за снимане във Виена и Будапеща
Автор: fit_ness   
Дата:   19-08-11 23:16

О-йе. Разходката започва от Гюртела[cool]


Отговори на това съобщение
 Re: интересни места за снимане във Виена и Будапеща
Автор: 798099   
Дата:   19-08-11 23:23

fit_ness, направих го с откровено добри намерения. Аз съм лош гид за Виена, защото съм свикнал да ме водят като "куфар" и понеже винаги е било за кратко време, не помня всичко. Виж, за Швайцерхоф съм абсолютно сериозен.

Отговори на това съобщение
 Re: интересни места за снимане във Виена и Будапеща
Автор: fit_ness   
Дата:   19-08-11 23:30

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: интересни места за снимане във Виена и Будапеща
Автор: AndreyIst   
Дата:   19-08-11 23:38

Хе хе хе ...

Отговори на това съобщение
 Re: интересни места за снимане във Виена и Будапеща
Автор: fit_ness   
Дата:   20-08-11 00:28

На вас лека нощ.....а аз отивам на фитнес...и утре сутринта до книжарницата да си купя книжка с картинки, че трябва и да се чете[smile]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.