Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Санкт-Петербург
Автор: stoyan_5   
Дата:   17-08-11 07:43

Ше го посетим през септември.

Препоръчайте забележителности!

Покажете снимки!

[thankyou]


Отговори на това съобщение
 Re: Санкт-Петербург
Автор: asahi   
Дата:   17-08-11 08:34

Събирай стотинки.

Отговори на това съобщение
 Re: Санкт-Петербург
Автор: stoyan_5   
Дата:   17-08-11 08:37

За какво?
За автомати ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Санкт-Петербург
Автор: danvan16   
Дата:   17-08-11 08:38

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Санкт-Петербург
Автор: the_drug   
Дата:   17-08-11 09:23

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Санкт-Петербург
Автор: the_drug   
Дата:   17-08-11 09:30

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Санкт-Петербург
Автор: stoyan_5   
Дата:   17-08-11 09:54

анти-паразитна каишка?[smilie5]

Скъпия апарат ли да си взема или по-евтин?
Щото там било бандитския Петербург и ...

Отговори на това съобщение
 Re: Санкт-Петербург
Автор: the_drug   
Дата:   17-08-11 10:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Санкт-Петербург
Автор: stoyan_5   
Дата:   17-08-11 10:04

Вземи си рубли от тук
[smilie8]

Добре, че повдигна въпроса.
Жена ми е решила да носи евро.
Ще кажа да вземе направо рубли...

Отговори на това съобщение
 Re: Санкт-Петербург
Автор: Lalinda   
Дата:   17-08-11 10:20

[smilie3]

Септември не е най-добрият месец за разходки из Петербург (за протокола: моя милост има честта да поживее там 4 години, дай Боже всекиму). Може да се окаже много студено, ветровито и дъждовно. Всъщност, в Петербург има само два сезона - дъждовно студен и снежно студен...

Белите нощи отдавна ще са се скъсили, а през септември, ако сте учили някога география, навсякъде се приближаваме към равноденствието...

Възможно е и дърветата още да не са пожълтели, а фонтаните на Петерхоф да изглеждат поолющени от биещата по тях цяло лято вода... и да изглеждат тъжни и мизерни...

Иначе абсолютно всичко е забележително! Аз харесвах разходките из Василевския остров, също из Петропавловската крепост, особено на залез, когато слънчевите лъчи запалват всички прозорци на дворците по Дворцовия кей... Също и по Мойка и Фонтанка, по Грибоедовия канал, из Летний сад (не върви да се нарече Лятната градина, някак) и Марсово поле, което е най-хубаво в края на юни, при цъфтежа на люляците. Харесвах и Пушкин и Павловск, много са романтични и по-далечния Ораниенбаум и парковете му...

Из Петроградската страна има интересна архитектура - сецесион, ар нуво, заслужава си да се види, наблизо има и будистки храм...

Харесвах много и Ботаническата градина, през която преминавах по два пъти на ден с фотоапарата си, на път за работа на Аптекарския остров...

Колко време ще си там?

Най-добре е да си купиш предварително някой албум с кадри от Петербург и си набележиш интересните места, аз правех така, имах и няколко гида, или пък просто класическата литература, зная хиляди подробности и пикантерии из едновремешния живот там, които разказвах, докато показвах диапозитивите си. Дори местните не познаваха или не разпознаваха местата, които им показвах... Хм.

Ами... хората отиват за седмица и решават, че са видели всичко... Впрочем, майка ми успя да разгледа двореца на Меншиков, а аз за четири години не можах да се доредя. Виж и двореца на Юсупов, ако ви остане време...

Няма да е зле да посетите филхармонията, напр. голямата зала, Казанската и Исакиевската катедрала (събор), някоя и друга гара с чудесна архитектура...

Приятно пътуване!

А, да, харесвах Горный музей и колекцията им от минерали, също и Кунсткамерата, доста любопитно място... По северните брегове на Финския залив също бе хубаво, може да се разходите и до Кронщадт, но то е по-далеч. Някой друг път, може би... Някога бе забранено за чужденци да пътуват на повече от 30 км от града, та трябваше да минавам за местна.
[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Санкт-Петербург
Автор: the_drug   
Дата:   17-08-11 10:22

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Санкт-Петербург
Автор: muzka   
Дата:   17-08-11 11:51

Може и с евро - там ще ги обърнеш в рубли! Архитектурните забележителности са скупчени в центъра, и може да ги обиколиш и наснимаш за един ден (вземи си карта на града - задължително), обаче тръгнеш ли да влизаш по музеите и година няма да ти стигне [smile] ! Аз ти препоръчвам разхождайки се из улиците - да надничаш и в дворчетата, където може да видиш и такива неща: http://lori.ru/albums/286/dvory-kolodtsy-peterburga-a4-goriz

Отговори на това съобщение
 Re: Санкт-Петербург
Автор: asahi   
Дата:   17-08-11 12:18

Евро или долари - все едно. Обменяш само в банки и нямаш проблеми. В работно време, естествено. Курсовете долар-евро-рубла варират непрекъснато, но в банките маржът е поносим.

Отговори на това съобщение
 Re: Санкт-Петербург
Автор: канювигй   
Дата:   17-08-11 13:16

Най-голямата забележителност е руската жена!
Ще оцениш широтата на душата й, откровенни, чистосърдечни, мили и романтични! Можеш спокойно да поскаш да ти позират за портрет и ще получиш почтни винаги съгласие. Все пак внимавай, опасни са, и не са патриархално устроени като отношение към мъжете и семейството!

Отговори на това съобщение
 Re: Санкт-Петербург
Автор: IvoZafirov   
Дата:   17-08-11 13:57

Да добавя и аз към горния пост нещо - иди без жената за да оцениш рускините най-пълноценно[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Санкт-Петербург
Автор: black_swans   
Дата:   17-08-11 14:05

https://photo-forum.net/static/forum/2011-08/jbgq7273.JPG
http://photo-zona.net/images/user7233/album3488/preview/1313578984_rfmt2662_55696.jpg



https://photo-forum.net/static/forum/2011-08/urbd2739.JPG
http://photo-zona.net/images/user7233/album3488/preview/1313578984_xudz5306_IMG_5893.JPG



https://photo-forum.net/static/forum/2011-08/oirl4025.JPG
http://photo-zona.net/images/user7233/album3488/preview/1313578989_fzys3801_IMG_5900.JPG



Прекрасен град, но за човек, който обича да започне деня си със силно двойно кафе, е малко сложно.

Отговори на това съобщение
 Re: Санкт-Петербург
Автор: Lalinda   
Дата:   17-08-11 14:12

Силно двойно кафе се предлага във всяка интергостиница.

По мое време съществуваха така нар. "Кафе мороженое", в което можеше да си поръчаш силно кафе със сладолед, не кафе с кондензирано подсладено мляко, или пък сладолед с шампанско...

След появата на Горбачов вече не предлагаха шампанско, не и на малолетни красавици, които дотогава се комкаха с него из кафенетата. В Лягушатника не беше зле, нито в Пушкиновото кафе, където силното кафе се пиеше с бита сметана, но не по виенски, а и не зная дали все още съществуват...

***

Руската жена със сигурност е забележителност, но не се къпе много често... За българската също не зная, съдейки по мръсните й коси и лошата пъпчасала кожа. Нагоре из Русия поне имат късмет климатът да е много влажен, което запазва кожата им почти бебешка за дълги години. Затова и са така високо ценени особено от българските мъже... Освен това са и по-модерни и не се обличат като арабки като нашите, а по-скоро като скандинавки...
[smilie24] [smilie24] [smilie24]

Изобщо и ъгълчетата на устата им са обикновено повдигнати нагоре, та изглеждат винаги щастливи и пленителни!

Отговори на това съобщение
 Re: Санкт-Петербург
Автор: IvoZafirov   
Дата:   17-08-11 14:17

Девочки, давайте пить кофи!

Ааа, мъи с групъи не делимся!

[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Санкт-Петербург
Автор: black_swans   
Дата:   17-08-11 14:21

Не знам за всяка интергостиница, но първята сутрин бродих поне два часа за да намеря кафе, което да не е шварц, нес и прочие пикня. Както и да, намерих, за 4 евро едното [smilie5]

Препоръчвам ти Василиевския остров, където има един прекрасен пешеходен булевард, по който има насадени огромни борове и множество приятни кафенета и заведения за хапване.

Отговори на това съобщение
 Re: Санкт-Петербург
Автор: Lalinda   
Дата:   17-08-11 14:46

В Цюрих и за 4 евро няма да намериш силно кафе, освен в някоя будка насред моста край Кметството, пък няма и кой знае какви забележителности...

Както пише в старите книги, най-хубавите неща обаче не струват нищо...

На мен, примерно, много ми харесваше мрежата от електропроводи в края на Марсово поле, на път за Петропавловския остров... Или пък вдигнатите нагоре мостове, много красивите корони на дърветата напролет, преди да се раззеленят... и най-вече класическата архитектура. Този град е като учебник по архитектура, можеш да видиш всички стилове...

И всякакви фантазии. Интересното е, че мнозина от архитектите, които не са били приемани в Европа, са идвали да работят тук и са давали простор на въображението си, заради огромните пространства.

Вижте и Смольный собор.

Впрочем, в сайта има един потребител от Санкт-Петербург, с ник 881, профилът му е вълшебен и много питерски.
[smilie24] [smilie24] [smilie24]

https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=PHOTOGRAPHER&uid=50138



Публикацията е редактирана (17-08-11 14:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Санкт-Петербург
Автор: Георги   
Дата:   17-08-11 15:27

Стояне имам жесток супер луксозен пътеводител за Санкт Петербург с карти, снимки и всичко останало. Като съм ходил от езиковата гимназия.


Ако искаш мога да ти го пратя по куриер, като се върнеш ще ми го върнеш, и пазиш разбира се (дано го изровя в къщи, че наскоро сменяхме жилища)

Отговори на това съобщение
 Re: Санкт-Петербург
Автор: stoyan_5   
Дата:   18-08-11 10:43

Георги,
Благодаря1
Не мисля да взимам с мен пътеводители.
Мисля, че Гугъл ще помогне също да се подготвя. Когато ходихме в Париж, знаех за него повече отколкото за София:)

Лалинда,
Профила на Александр Алексеев аистн вълшебен



Публикацията е редактирана (18-08-11 10:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Санкт-Петербург
Автор: Lalinda   
Дата:   18-08-11 11:16

О, има чудесни пътеводители като за ценители...
Аз самата никога не се подготвям ПРЕДИ пътешествията. Грижата за това е на спътника ми.
[smilie3]

Но винаги купувам по някой суперпътеводител и голям албум от посетеното място след като пътешествието приключи.

Профилът на този автор ми се струва изключително представителен за магията и очарованието на града. По мое време градът бе доста западнал и зле поддържан, но тогава имаше очарованието пък на разрухата.

Приятно пътуване и си вземете задължително топли дрехи, вижте и прогнозите в синоптик.бг за 10 дни напред, тръгнете ли. Много е ветровито - по един шал няма да ви е излишък, копринен или кашмирен...

Сега наистина не зная какво бих посетила отново НАЙ-НАПРЕД... Може би Летний сад, все пак? И Дворцовия площад, площадчето с ростралните колони пред Кунсткамерата.

Имах един познат, грузинец от Тбилиси, който ми казваше, че денят му не е минал добре, ако не се е разходил по главната на Тбилиси, забравих й името, и не е изпил един сок... Аз му казвах същото, само че улицата бе Невски проспект, а сокът - сладолед, дори при -25!

Опитайте и сладоледа, с шампанско, разбира се!

Отговори на това съобщение
 Re: Санкт-Петербург
Автор: stoyan_5   
Дата:   19-08-11 09:55

Набелязал съм си една цел вече!
http://www.samodelka.ru/shops.php

За едни лампи да взема ...
http://www.samodelka.ru/goods/18446744073708564817.htm

https://photo-forum.net/static/forum/2011-08/viqn5561.JPG
http://www.samodelka.ru/pics/big_svetlana_el34-1.jpg



Отговори на това съобщение
 Re: Санкт-Петербург
Автор: Lalinda   
Дата:   19-08-11 11:23

Ха-ха, при първата си специализация в Париж в началото на 90-те г. на миналия век и аз търсех какви ли не пюс. Колегите ми французи ми бяха препоръчали да търся из китайските бутици.
Намерих!

И от Ленинград съм влачила доста електронни елементи насам.
[smilie3]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.