Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 
 Как да обявя несъстоятелност?
Автор: lumix   
Дата:   03-08-11 20:38

Как обикновен човек да обяви несъстоятелност?

Дължа едни 500лв към една банка и ме заплашват със съд!

- Работодателят(сегашният) ми обяви, че е в несъстоятелност ....дължи ми 3 заплати.

- "Кремиковци - АД" (бивш работодател), който също е в несъстоятелност от 2008г ми дължи около 8000лв(спечелено дело и дадено на съдия изпълните)....но досега нищо не съм взел.

Та казах на каката от банката, че когато ми платят работодателите ....тогава ще им върна 500лв заем.....и казах, че съм обявил несъстоятелност...[cool]

А Вие какво мислите по въпроса? ...Майтапа и спама са разрешени ....[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Как да обява несъстоятелност?
Автор: slivenski   
Дата:   03-08-11 20:39

в САЩ е съвсем легално да обявиш фалит като частно лице. веднъж. за тук не знам... [smilie21] [smilie21] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обява несъстоятелност?
Автор: Myth   
Дата:   03-08-11 20:43

Тук няма такова нещо за частни лица. Има неща които не могат да ти вземат посъветвай се с адвокат все пак.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обява несъстоятелност?
Автор: burnmaster   
Дата:   03-08-11 20:48

Намери парите и ги плати ,защото ще те пуснат на съдия изпълнител и тогава сметката ще се надуе поради неговите такси.
От 500 ще станат около 700.
Тук човек няма право да фалира.
Държавата така е устроила жителите си ,че винаги да са състоятелни /на всяка цена/

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обява несъстоятелност?
Автор: asahi   
Дата:   03-08-11 20:49

Говори със кредитния инспектор за разсрочване на дълга към банката. Подбирай си думите пред каките, защото това, което си и казал, за нея звучи така "Ще си платя на кукуво лято". Това в никакъв случай не я устройва. 10х50 лева + лихвите за 10 месеца е по-изгодно и за теб, и за банката.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обява несъстоятелност?
Автор: lumix   
Дата:   03-08-11 20:49

....Myth , дреме ми какво ще ми вземат за 500лв?

Въпроса ми що едни могат за доста по-големи суми, а аз да не мога за 1/20 от тази сума ...Ь?


Отговори на това съобщение
 Re: Как да обява несъстоятелност?
Автор: asahi   
Дата:   03-08-11 20:53

Можеш, но си задлъжнял като частно лице, а не като фирма. Има разлика. Плюс това се репчиш на каките.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обява несъстоятелност?
Автор: lumix   
Дата:   03-08-11 20:53

burnmaster и asahi .....това го знам!

Но защо за едни дето имат много (милиони повече пари от мен) това не важи, а важи за мен...Ь?


Отговори на това съобщение
 Re: Как да обява несъстоятелност?
Автор: asahi   
Дата:   03-08-11 20:54

Ти искаш ли да си като тях?

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обява несъстоятелност?
Автор: HP   
Дата:   03-08-11 20:55

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обява несъстоятелност?
Автор: lumix   
Дата:   03-08-11 20:56

asahi, не не искам!

Искам законите да са еднакви за всички .....въпреки, че знам че този идеал никога няма да се постигне!


Отговори на това съобщение
 Re: Как да обява несъстоятелност?
Автор: burnmaster   
Дата:   03-08-11 20:59

HP въоръжени требва да влезем всички но не в банките ,а на едно друго място.....и като влезем там да няма прошка....и следващите като се настанят на това място да знаят какво ги чака.Защото от тях зависи банките как ще ни кецат.А ни кецат много здраво.

Офффф забравих че то и банките са техни.
Абе с едн дума въоръжаване си требва.

Защото самия факт че един гражданин изнемогва за 500лв. или около 250Е говори че на тая държава и пука за него толкова ,че да му прибере пералната и печката,щом е имал неблагоразумието да работи в същата държава без да получи заплащане.

Баси изречението стъкмих



Публикацията е редактирана (03-08-11 21:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обява несъстоятелност?
Автор: shtukov   
Дата:   03-08-11 21:04

Аз пък досега съм си мислил, че ТЕ са на банките. Пък банките са на едни други..

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обява несъстоятелност?
Автор: dessisslawa   
Дата:   03-08-11 21:07

Като те дадат под съд иди при съдията и му кажи, че си безработен. може да излезе човек и да отложи делото.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обява несъстоятелност?
Автор: Lalinda   
Дата:   03-08-11 21:07

Не може законите да са еднакви за физически и юридически лица.

Да бе взел тия 500 лв. от асахи, защо си ги взел от банката?

Или физическите лица не дават?

Има клаузи по договорите за отпускане на заем, в смисъл, че се твърди, че длъжникът, примерно, не е в крайна нужда. В твоя договор пише ли го?


Отговори на това съобщение
 Re: Как да обява несъстоятелност?
Автор: lumix   
Дата:   03-08-11 21:10

Дайте да не разводняваме темата, чии са банките!

Тук става въпрос за законите!

Защо холдинги, концерни и мегакорпорации могат да обявят несъстоятелност, а обикновеният работник не може....????

Асахи, на каката от банката и предложих банката да ми изкупи взиманията и да си вземат 500лв + съответната комисионна ...тя измуча нещо....[cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Как да обява несъстоятелност?
Автор: burnmaster   
Дата:   03-08-11 21:14

Защо холдинги, концерни и мегакорпорации могат да обявят несъстоятелност, а обикновеният работник не може....????

При фалитите на горните,има едни пари които се делят с едни хора.
При твоя фалит тия хора нямат далавера....следователно нямаш право да фалираш

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: lumix   
Дата:   03-08-11 21:15

Не може законите да са еднакви за физически и юридически лица.

....и защо? Т.е защо това е правилно, а другото не?


Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: lumix   
Дата:   03-08-11 21:18

burnmaster [smilie24] - това беше най-смисленото до сега!

Cui bono - кому е изгодно....нали?


Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: Императорът.   
Дата:   03-08-11 21:21

Съчувствам ти, човече, много хора са зле, но това е нормално във вилаетът на г-нът със атавистическият череп. [smilie2] [smilie2] [smilie2] [smilie2] [smilie2] [smilie2]

Не знам какво да ти предложа, туканка още няма такова жувотно - фалит на фозическо лице, макар да се обсъжда идеята да се въведе.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: burnmaster   
Дата:   03-08-11 21:22

Изглеждаш ми разумен човек ,но като че ли не искаш да разбереш голямата истина.
Държавата и всички институции в нея ,се издържат не от корпорации и концерни.Тя се издържа от най-обикновенните хора.От техните данъци ,такси,лихви...глоби и други такива.
Ако има облекчение за обикновенния човек ,като възможности да фалира ,то тогава тя губи.Затова законите така се правят ,че винаги ощетен е физическото лице.
Още от прастари времена системата е била такава.Имало си е бирници които на всяка цена са взимали своето.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: lumix   
Дата:   03-08-11 21:28

burnmaster, а защо държавата ох ДЪРЖАВАТА (сори) не ми помогне да си взема моите взимания и после да ми съдере г*за от данъци...?

Ь?


Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: Diandimov   
Дата:   03-08-11 21:29

Напечатай фалшиви некрилизи на себе си, и ги разлепи около входа на въпросната банка.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: burnmaster   
Дата:   03-08-11 21:31

Много просто.....защото трябва да вземе от себе си ,за да ти даде на теб[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: burnmaster   
Дата:   03-08-11 21:41

Сега ще ти обясня какво трябва да направиш за да оцелееш като личност и човек.Демек това което направих аз ,в борбата си с тая ДЪРЖАВА.
Метафорично казано си предстви че ДЪРЖАВАТА е мечка,която си срещнал в гората/не че не е почти същото/.Тогава буквално си изправен пред една дилема за оцеляване.Единия вариант е беж да те няма/чужбина/.Но тук има една опасност при която може да не успееш да избягаш/да не си намериш работа там/ и тя ще те настигне.Тогава вече си останал без сили/ПАРИ/ и мечката се гаври с теб буквално.
Другия вариант е борба.Ако си въоръжен/ПАРИ/тогава може и да победиш.Дереш кожата на мечката колкото можеш без да мислиш/СИВАТА ИКОНОМИКА/,защото не че си нарушил горските правила,а тя просто иска да те изяде при това те яде наживо....сваля ти кажата с нокти.
Аз избрах втория вариант.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: Императорът.   
Дата:   03-08-11 21:42

Подпалвачов право казва - то затова се правят корпорации и съществува феноменът юридическо лице - това са все методи умните хора да укрият сухото си от бирници и прочее негодяи.

И данъчните облекчения, които могат да ползват юридическите лица, са по-сосни.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: ценослав   
Дата:   03-08-11 21:45

Преди 22 години, да си мислил ти, или ридителите ти, когато викаха /да не ме обвинат в политика/. До преди това имаше само една ДСК. Всички работеха и беше непознато това, работодател да не плати на работника си.
Лично мнение. Сега сме свободни, ама и те са свободни да си правят каквото искат.



Публикацията е редактирана (03-08-11 21:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: danvan16   
Дата:   03-08-11 21:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: lumix   
Дата:   03-08-11 22:29

burnmaster [smilie24] .....а какво би станало ако и тегля една майна на "мечката" ...в моя случай не е държавата а една от банките?

Просто искам да прехвърля част от плащанията си към бъдещи мои вземания! Като моите вземания са 20 пъти по-големи от тези които аз дължа!

Защо да не може? Нали банки изкупуват чужди дългове? Аз просто искам когато аз си взема моите взимания .....тогава да платя моите дългове! Просто да продам мои взимания на банката...е срещу заплащане естествено! :-)


Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: ценослав   
Дата:   03-08-11 22:38

Преди 5-6 г. едно лице изтегли кредит от 6200 лва с подправен мой подпис като поръчител. Банката беше Евробанк - по късно купена от "Пиреус банк". 4 години водех дела да докажа, че нямам "сестра" срещу измамника. През това време чрез съдия изпълнител все пак ми спираха по 200 лева на месец. Спечелих, върнаха ми някакви пари. Потърсих адвокати - светила за да съдя банката. Неможело. Мога да съдя физическо лице а не юридическо. Банките са ни мафиотски структори.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: burnmaster   
Дата:   03-08-11 22:41

Ето това и аз се опитвам да обясня.Това е законна мафия.Няма как клиента да е на далавера.Използва се нуждата и безизходицата на човек ,за да го омотаят във финансови вериги.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: boreto   
Дата:   03-08-11 22:44

Абе много ви е ниска камбанарията...

Личната отговорност е неограничена.

Ограничената отговорност (и фалитът там някъде)е измислена за да освободи предприемаческата инициатива. Без нея щяхме да се гърчим в мизерията на първобитното общество, след като сме имали неблагоразумието да направим голямата грешка да слезем от клона, на който все още си живуркат щастливо нашите братовчеди маймуните...

[smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: lumix   
Дата:   03-08-11 22:46

Автор: burnmaster
Дата: 03-08-11 22:41

Ето това и аз се опитвам да обясня.Това е законна мафия.Няма как клиента да е на далавера.Използва се нуждата и безизходицата на човек ,за да го омотаят във финансови вериги.



[smilie24]
Както се казва няма повече въпроси, но понеже смятам, че няма какво да ми направят за 500лв ....смятам да не ги плащам докато аз не си взема моите взимания!

Все някога трябва да се започне! [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: shtukov   
Дата:   03-08-11 22:48

Ban for the Banks

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: lumix   
Дата:   03-08-11 22:54

"Личната отговорност е неограничена.

Ограничената отговорност (и фалитът там някъде)е измислена за да освободи предприемаческата инициатива. Без нея щяхме да се гърчим в мизерията на първобитното общество, след като сме имали неблагоразумието да направим голямата грешка да слезем от клона, на който все още си живуркат щастливо нашите братовчеди маймуните...
"


Наистина ли си убеден, че това е вярно?

Особено в България?


Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: diandimov   
Дата:   03-08-11 22:56

Не вярвам да ти ги искат наведнъж тези 500 лева.

Не може ли да им ги плащаш на вноски?

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: burnmaster   
Дата:   03-08-11 22:56

Боре ...този който е слязъл пръв от клона е направил лоша услуга на останалите[smile]
Мисля че там на клона си живеят живота сравнени с нас[smile]

П.П. Жалко че са ми закърнели инстинктите ...иначе бих се върнал при тях



Публикацията е редактирана (03-08-11 22:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: netLady   
Дата:   03-08-11 23:05

С колко време си просрочил вноските? Имаш ли документ, че кремиковци ти дължи пари или от последни работодател? Питам, за да ти кажа какда си получиш парите.



Публикацията е редактирана (03-08-11 23:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: black_swans   
Дата:   03-08-11 23:06

Както се казва няма повече въпроси, но понеже смятам, че няма какво да ми направят за 500лв ....смятам да не ги плащам докато аз не си взема моите взимания!

В грешка си! Има какво да ти направят!
1. лихва плюс поне 10 пункта наказателна неустойка;
2. върху главницата и лихвите - 2% такса в полза на СРС за заповедното производство по чл.417 от ГПК;
3. адвокатско възнаграждение по тарифата за минималните адвокатски възнаграждения;
4. законна лихва от деня на подаване на молбата за издаване на заповед за изпълнение;
5. такси за образуване на изп.дело пред ЧСИ -минимум стотина лева, а ако имаш имот и са гадняри и такса за опис върху сумата по изпълнителния лист;
5. такси по т.26 от тарифата на ЧСИ.

И така сумата от 500 лева, спокойно може да нарасне два-три, та и четири пъти.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: burnmaster   
Дата:   03-08-11 23:10

Един познат беше даден на съдия изпълнител за 100лв.
Само молбата написана по изпълнителното дело от адвоката беше 100лв. точно толкова колкото и главницата.
Общата сума която заплати накрая беше 280лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: lumix   
Дата:   03-08-11 23:14

netLady, естествено че имам документ от съда за Кремиковци .....даже съм го дал на съдия изпълнителн, ноооооооо до там вече 3 години!

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: Grandpa   
Дата:   03-08-11 23:17

Спазари се с банката да платиш дълга си от 500 към нея, като примерно и продадеш част (да кажем 600) от дълга на Кремиковци към теб.
[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: burnmaster   
Дата:   03-08-11 23:17

Малко извън темата ,но Кремиковци не го ли продадоха със всички активи и пасиви при това не скоро.Трябваше вече новите собственици да са уредили сметките си ,в противен случай на съдията никой и нищо не може да му попречи да блокира сметките .....
Може и да греша ......знам ли?
Май нещата тук опират до подкупване и бутане под масата.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: exo99   
Дата:   03-08-11 23:19

Намери от някой тези 500 лева и се разплати с банката.
По-горе ти посочиха, че нямаш шанс да се отървеш, само дето ще платиш много повече.

Мой приятел се беше набутал така с една карта за 500 лева и накрая без да знае, беше осъден и плати дълга на банката и лихвите, адвокатско възнаграждение на кантората, обслужваща банката, съдебните разноски по делото и таксата на съдия -изпълнител.
Каза ми, че е платил общо около 1400 лева, защото пристигнало писмо за запор на заплатата му в новата му месторабота.

Не се шегувам, намери ги от някъде и си плати.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: Lalinda   
Дата:   03-08-11 23:22

Предлагам асахи да му ДАРИ 500 лв. и човекът да изплати дълга си.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: Grandpa   
Дата:   03-08-11 23:25

написа:

> Предлагам асахи да му ДАРИ 500 лв. и човекът да изплати дълга
> си.

Като преди това ги вземе с бой от Чък Норис

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: lumix   
Дата:   03-08-11 23:27

Автор: Grandpa
Дата: 03-08-11 23:17

Спазари се с банката да платиш дълга си от 500 към нея, като примерно и продадеш част (да кажем 600) от дълга на Кремиковци към теб.
[smilie7]


Grandpa, ако ми обясниш как имаш дамаджана ракия(квантитетна) или нейната равностойност в други стоки .....[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: asahi   
Дата:   03-08-11 23:37

Ако съм сигурен, че с това ще му се оправят проблемите, ще му дам 500 лева. Ама не съм сигурен, даже мисля обратното.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: exo99   
Дата:   03-08-11 23:37

Това с прихващане на вземанията няма как да стане.

Набутал си се много и не трябва да отлагаш, защото могат да те осъдят без твое знание и то в съд, някъде в България.
Моят познат е взел тази кредитна карта / от която е изтеглил 500 лева и после година и половина не е плащал вноските/ в гр. София.
Той живее и работи в София.
Банката го осъжда в Мездренския съд.
Приятелят ми никога в живота си не е бил в Мездра!

Обяснили му после, че го осъдили в Мездра, защото там щяло да стане по-бързо.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: burnmaster   
Дата:   03-08-11 23:40

exo99 това ако е вярно е правно НЕДОПУСТИМО.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: Grandpa   
Дата:   03-08-11 23:42

Не съм юрист и не знам дали изобщо е приложимо това в БГ.
По принцип по света (знам че не те топли особено) дълг се купува и продава като всяко друго нещо. Няма нужда да е директен бартер (то и по света обикновено не е). По скоро - продаваш част от дълга на Кремиковци към теб на някой за кеш, с който си плащаш на банката.
...обаче обикновено става въпрос за мааалко повече от 500 лева...



Публикацията е редактирана (03-08-11 23:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: asahi   
Дата:   03-08-11 23:43

Тъкмо ще разбереш на колко се оценя Кремиковския дълг.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: shtukov   
Дата:   03-08-11 23:43

Струва ми се, че най-сигурния начин да обявиш несъстоятелност е като продължаващ да не плащаш на банката.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: burnmaster   
Дата:   03-08-11 23:48

Абе нали се сещата наскоро дето вкараха в затвора едни цигани от Видинско щото имали фирми по ДДС с милони дългове към ДЪРЖАВАТА.
Е оказа се че получили по 30лв. и станали шефове на тия Фирми[smile]

Но най -накрая правото възтуржествува и циганите са в затвора[smilie18]
Така де ДЪРЖАВАТА не спи и законите работят[cool]

П.П. Единят беше неграмотен и се подписваше с Палец[cool] undefined



Публикацията е редактирана (03-08-11 23:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: horny.horn   
Дата:   03-08-11 23:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: exo99   
Дата:   04-08-11 00:01

Автор: burnmaster
Дата: 03-08-11 23:40

exo99 това ако е вярно е правно НЕДОПУСТИМО.


=====================================

Абсолютно вярно е.
Ходихме с приятеля заедно при съдия-изпълнителя. Дадох и пари за да може приятелят ми да събере веднага цялата сума.

Историята е поучителна /в лошия смисъл/, затова ще я разкажа.

Моят приятел отива с жена си в Технополис нещо да купуват.
Но носят със себе си около 200 лева.
Там виждат промоция на някаква пералня.
Виждат и гише наОББ за издаване на кредитни карти за 30 минути.
Решават жена му да кандидатства за карта / тя е на държавна работа/, да купят пералнята за около 500 лева и после да плащат месечните вноски и да им останат двестате лева кеш за друго.
След половин час им одобряват покупката / за картата им казват да отидат да я получат след няколко дни/.

От тук започва простотията на моя приятел.
Внасят следващия месец една вноска и повече никой нищо не внася.
Нито приятелят ми, нито жена му.
Всеки си мисли, че другия внася по тази карта / вноската е 30 до 40 лева/.
От банката също година и половина никаква вест.
След година и половина, приятелят случайно пита жена си дали вече са изплатили пералнята и разбира, че нищо не плащат.
Отиват в банката, там им казват, че просроченият кредит е предаден на правния отдел, от там ги насочват към адвокатската кантора, обслужбаща банката.
Там им казват, че по искане на банката са завели дело и са го спечелили.
Делото е заведено в съда в Мездра.
Намират съдия-изпълнителят, който се занимава с делото и разбират, че преди седмица е изпратил запорно съобщение до местоработата на жената.
На другия ден ходихме с приятелят да внесем сумата по сметката на съдията в банката и с бележката ходихме при него.
Той обеща, че ще снеме запора на другия ден, което и направи.

Приятелят ми попита адвокат дали може да заведе дело, защото не е призован по надлежния ред, но адвокатът / друг приятел/ го посъветва да не си губи времето и парите напразно.

Та това е цялата история.

ПП След месец приятелят ми се разплати и с мен за сумата с която му бях помогнал за съдия-изпълнителя.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: lumix   
Дата:   04-08-11 00:02

Автор: asahi
Дата: 03-08-11 23:37

Ако съм сигурен, че с това ще му се оправят проблемите, ще му дам 500 лева. Ама не съм сигурен, даже мисля обратното.


Не искам да ми ги даваш ей така!

Бих искал да си ги изработя! Ако имаш предложения кажи! (инж. химик съм по образование....фотографията ми е хоби).

Въпроса беше как да направя така, че да си взема вземанията(които съм изработил)....и да си платя задълженията(които съм направил, защото не са ми платили заплатите)! ....


Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: exo99   
Дата:   04-08-11 00:05

Заплатите от Кремиковци май ще си вземеш.
Нали първо ще плащат заплатите от парите , постъпили след покупката.

Но оправяй нещата с банката да не гризнеш дръвцето като моя приятел.[smile]

Няма лошо - пералнята му струва около 1400 лева след всички плащания. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: burnmaster   
Дата:   04-08-11 00:06

Всичко звучи що годе логично като изключим Мездра.Всяко дело което се води се отнася пряко към района на който е подсъдно като изключим обжалването.
Ненормално е да си направил нещо в София а да те съдят Врачански съдии.
Но какво ли се чудя ,вссичко е възможно тука.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: exo99   
Дата:   04-08-11 00:13

Възможно е, дадоха му и решение от Мездренския съд.[smile]

Приятелят-адвокат му каза, че ще троши пари и нерви и не си заслужава да оспорва нещата.
Може и да не му се е занимавало.[smile]

Аз пък се питах в онзи случай, защо никой от банката не се е обадил да ги притисне да си плащат.
Сумата не е била голяма , но явно са били пълни безхаберници.

Той и приятелят голям безхаберник, но си плати 900 кинта горница.[smile]

А обяснението на адвокатската кантора беше, че в съда в Мездра натоварването е много по-малко и затова бързо ставали нещата.

Дали е спазен закона или не...... , все пак сме в България.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: lumix   
Дата:   04-08-11 00:21

"Автор: exo99
Дата: 04-08-11 00:05

Заплатите от Кремиковци май ще си вземеш.
Нали първо ще плащат заплатите от парите , постъпили след покупката.
"



Мислиш ли? ....Знам толкова "обратни" примери, че хич и не се надявам ....

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: dimi2007   
Дата:   04-08-11 00:26

Въпроса беше как да направя така, че да си взема вземанията(които съм изработил)....и да си платя задълженията(които съм направил, защото не са ми платили заплатите)! ....
------------

Виж за съответните агенции по покупко-продажба на задължения след съответния дисконт/премия. Не казвам че ги има у нас, но може и да ги има.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: lumix   
Дата:   04-08-11 00:29

dimi2007, чувал съм за такива .....но не знам да има в България!

Ти знаеш ли нещо?


Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: atin   
Дата:   04-08-11 00:32

Язе така я сфанах на бърнмастера метафората:-като срещнеш мечка в гората, единият си тръгва на#бан и това никога не е мечката...

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: Grandpa   
Дата:   04-08-11 00:34

...на Чък Норис една още му носи мед...

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: dimi2007   
Дата:   04-08-11 00:35

лумикс: За у нас - не.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: burnmaster   
Дата:   04-08-11 00:37

Мечките са опасни само в гората,но не и непобедими.
Ето примерче какво се случва с нея на чужда територия.

http://www.youtube.com/watch?v=NhF2v35qU2c

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: Knartist   
Дата:   04-08-11 00:54

И още по-гот - вземете си котка да прогони мечката [cool]
(сори за спама) [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: ivodam   
Дата:   04-08-11 09:04

lumix: Много ти е правилен въпросът! Във всички цивилизовани държави има процедура за обявяване на фалит и съответна защита за физически лица. България и Румъния са единствените от Евросъюза, в които скапаните политици отказват да приемат едно такова елементарно нещо.

Некой по-горе спомена нещо за въоръжаване...


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: ники1   
Дата:   04-08-11 09:26

Бълдъзата работи в ДСК.....от нея знам ,че тези дето не внасят пари по потребителски заем ги търсят по телефона да им напомнят за плащането.......но тези дето дължът пари по кредитни карти никой не ги търси, направо ги предават на съдия изпълнител......

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: tofo   
Дата:   04-08-11 09:48

Да бе, не ги търси. Имам си два смс-са за НЕЗАБАВНО плащане по КК веднъж 0,02лв, втория -някъде там. Приготвил съм си надлежно една монета от 2ст. и две по 1ст. и питам момето как ги иска. То ми се хили. После попитах сериозно можем ли да разсрочим дълга и да плащам на части, че отивам на море- то пак ми се хили. Да не беше нещо болно?[smilie8]



Публикацията е редактирана (04-08-11 09:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: Diandimov   
Дата:   04-08-11 10:00

Нали ако приемат закон за фалит на физическите лица, 99% от населението ще се възползва веднага.



Каквото чета - значи все още в родинтата отношението на институциите към хората е строго казармено...

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: netLady   
Дата:   04-08-11 10:16

Lumix написа:

> netLady, естествено че имам документ от съда за Кремиковци
> .....даже съм го дал на съдия изпълнителн, ноооооооо до там
> вече 3 години!


Toя съдия изпълнител да не работи за Кремиковци?! Дори и сега по сметките им има някакви пари. Ако знаеш сметките на комбината - иди в съответната банка ги блокирай. Говори с адвокат как точно се прави. Бъди сигурен, че до три дена ще ти платят.



Публикацията е редактирана (04-08-11 10:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: exo99   
Дата:   04-08-11 13:33

Автор: Diandimov
Дата: 04-08-11 10:00

Нали ако приемат закон за фалит на физическите лица, 99% от населението ще се възползва веднага.



Каквото чета - значи все още в родинтата отношението на институциите към хората е строго казармено...
...............................................

Прав си, доста неща се променят с много бавни темпове.

Факт, че ако банката имаше по-гъвкаво отношение към клиентите, нещата щяха да са по-добре.

Но разбира се, не е прав и Лумикс, който казва на банката "Като ми платят от другото място, ще се разплатя и с вас".

Той поне има и да взима и има шанс да получи някакви пари.
Но който няма да взима, а само да дава....[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: dimi2007   
Дата:   04-08-11 13:39

Автор: Diandimov
Дата: 04-08-11 10:00

Нали ако приемат закон за фалит на физическите лица, 99% от населението ще се възползва веднага.



Каквото чета - значи все още в родинтата отношението на институциите към хората е строго казармено...
-----------


Друго си е запад-а - фалираш и почваш отначало.....[smilie18]

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: asahi   
Дата:   04-08-11 15:50

Интересно - дали някоя банка ще отпусне потребителски кредит на бивш фалирал гражданин?

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: ejko   
Дата:   04-08-11 15:53

В Щатите, след фалита има срок, мисля че 10 години или 5, след които ако финансово всичко е наред, минава давността и от досието се заличава фалита...

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: exo99   
Дата:   04-08-11 15:55

Асахи,
Прав си, фалитът не е решение.

Лепва ти се петно за доста време, ако след 5 год се захванеш с бизнес и ти трябва кредит?
Или искаш да купиш жилище с ипотека?

Освен това за да обявиш фалит, трябва да не притежаваш нищо, освен дрехите на гърба си.
[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: danvan16   
Дата:   04-08-11 16:13

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: ejko   
Дата:   04-08-11 16:15

Е то в България взиманията са несъбираеми като цяло... Ако нямаш няколко апартамента и ебати сметките в банка, няма какво да ти вземат. А ако имаш семейство, вече си недосегаем...
Всичко може да мине за оръжие на труда, компютър, кола и т.н. Важното е да нямаш по много от едно нещо, че ако ти се повтарят и може тогава да ти вземат нещо...

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: Gruyu   
Дата:   04-08-11 16:20

идеята на нетлейди е много добра мисля...заведи дело срещу Кремиковци за неизплатени заплати и им блокирай сметките...преди една година така едно пишлеме блокира към 50 000 евра на фирмата в която работи жена ми заради пропуснати ползи и неспазени срокове...влачи се делото към половин година и накрая се спазариха да му платят 15000 и си освободиха парите

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: lumix   
Дата:   04-08-11 19:40

..... и какво? Най-добре да платя на банката .....500лв, въпреки че имам вземания за 10 000лв ....и да изиграя танца на радостта може би?

Моите взимания от (около 10 000 лв) да си ги заврЬ в гъжа .........и да свиркам ....нали?


Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: netLady   
Дата:   04-08-11 19:47

Ти така или иначе, рано или късно на банката ще ги платиш. По-добре се организирай и си вземи дължимото от Кремиковци.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: exo99   
Дата:   04-08-11 20:20

Абе, Човекооо,
Всички ти пишем по-горе, че трябва да си уредиш нещата с банката.
Какво ги интересува тях от къде имаш да взимаш пари.
Плати си им сумата, защото те пак ще ти я вземат, но двойно и тройно.

А за твоите взимания бъди по-активен.
Писаха по вестниците, че купувачът на Кремиковци е превел сумата по сметката на синдика.
Намери си съдия - изпълнител, който със съдебното решение да блокира сметките и да си удържи вземането.

Успех![smilie24] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: lumix   
Дата:   04-08-11 22:22

Е добре де утре ще внеса на банката(господ да я убие) и ще го духам за моите вземания от 10 000 лв....

Всичко е супер ....живота също ....но ако утре анархисти поведат народа аз ще съм един от тях!

Мамка му!


Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: asahi   
Дата:   04-08-11 22:48

Ти май и от съвети не отбираш. Защо ще се набутваш с 500 лева сега, когато ги нямаш?

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: Lalinda   
Дата:   04-08-11 23:06

Познавам доста хора от Кремиковци и всички те са завели искове за неизплатените си заплати.

По някаква странна причина, обаче, засега само две дами (сред познатите ми) са спечелила, така и не разбрах как, и са си върнали парите.

Допускам, че и лумикс е завел дело, тъй като тези неща там се правеха колективно.

Темата, струва ми се, е по-скоро провокативна и ви провокира (така де, предизвиква) да мислите. В началото й пише, че спамът е добре дошъл.
[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: Grandpa   
Дата:   04-08-11 23:15

Lalinda написа:

> По някаква странна причина, обаче, засега само две дами (сред
> познатите ми) са спечелила, така и не разбрах как, и са си
> върнали парите.

Кака, излагаш се. Стегни се, може ли такива грешки?

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: ksuhorukov   
Дата:   04-08-11 23:31

Има няколко и то съвсем основателни причини в България засега да не се допуска обявяването в несъстоятелност на физически лица. От една страна към момента това е една доста рискова продецура, която ще наложи всички ние да платим за несъстоятелността на част от обществото. От друга страна самата схема на кредитиране популярна у нас по никакъв начин няма да ни защити по различен от сегашния начин.

Какво имам предвид: Практиката в българското кредитиране е, че кредит на физически лица се отпуска или срещу залог – ипотека или особен залог на друго имущество. При залога е ясно, че имуществото преминава в ръцете на кредитора. Дори и при промяна на законодателството в сферата на фалитите това няма да се промени, просто банката ще вземе жилището и ще го пусне на свободния пазар за продажба.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: dePhil   
Дата:   05-08-11 09:31

Мдаммм...
Е, аз лично силно се надявам, че банката, на която съм си доверил парите да ги управлява, не ги раздава на хора, на които главите им не са узрели за шофьорска книжка, камо ли за самостоятелен икономически живот на порастнали индивиди. Или ако ги раздаде на такива, които лъжат/укриват рискова информация, то после събира парите с всички възможни законови средства.

Лумикс,
нещата стоят по следния начин:
1) Искал си пари.
2) Сключили сте договор по условия, за които сте се разбрали и си усвоил тези пари.
3) Ти си укрил (заблудил) съществена рискова информация от банката, че си в потенциална заплаха от неплатежоспособност.
4) Сега търсиш начин да не си платиш, като за своите грешки и проблеми обвиняваш банката, която си заблудил.
5) Форумните лумпени те подкокоросват с глупости и ти галят ушите, ама после не форумните лумпени ще патят, а ти.

Послушай съвета на Асахи - вземи си всичката налична документация за неизплатените ти заплати, иди в банката и се разберете за разсрочване. И се дръж като възпитан човек, защото си в тези проблеми благодарение на твои избори и решения, не на банката.


Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: lillia   
Дата:   05-08-11 09:44


Автор: burnmaster
Дата: 03-08-11 20:48

Намери парите и ги плати ,защото ще те пуснат на съдия изпълнител и тогава сметката ще се надуе поради неговите такси.
От 500 ще станат около 700.
Тук човек няма право да фалира.
Държавата така е устроила жителите си ,че винаги да са състоятелни /на всяка цена/


Ще станат повече от седемстотин. Има такси и на съдия изпълнителя. Плащане на дело. Лихви.
Душевади.
Една банка беше осъдила майка ми за закъснение. Не предупредиха. Закъснението се състоеше в това че беше закъсняла 2 пъти с по 10 дни с вноските. Кредита се изплащаше. Осъждат я, а ние разбираме след три месеца, че е осъдена и пратена на съдия изпълнител. Банката си взимаше вноските по кредита без проблеми на касите, без да уведоми майка ми. И ние си мислехме, че всико е ок и си внасяме вноските, а те през това време си начисляват лихви след делото, които им платихме по-нататък без да имаме вина в случая. Все пак приспаднаха 3-те внесени вноски от общата бъркотия. Добре че пазехме бележките. Платих вместо 800 кредит. 1600 лева с такси, лихви и тнт.
Така че, намери 500 лева и не се занимавай с тея пусти банки.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: tofo   
Дата:   05-08-11 09:54

Я внимай! Преписвам директно от запорно съобщение на съдия-изпълнител.

Главница със законната лихва -475,68
наказателни лихви-205,19
присъдени разноски-125
адвокатско възнаграждение -129,50
такси - 90

До този момент. Ако се моткаш - още...[smilie9]


Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: Diandimov   
Дата:   05-08-11 10:41

Странно устройство.

На мен примерно могат да ми вземат къщата и колите ако не плащам, но ако спра да плащам на 1, 2 или повече кредитни карти не могат да ми вземат нищо. Нито могат да ми запорират сметки или да ми взимат от заплатата.

Именно затова кредитните карти имат висок лихвен процент.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: Gruyu   
Дата:   05-08-11 10:47

и кой тогава ще си плаща вноските по кредитните карти в щатите и защо щом е така?

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: Diandimov   
Дата:   05-08-11 10:56

Защото няма да ти дават повече кредити.

Или защото не са българи?...

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: marto   
Дата:   05-08-11 11:02

dePhil [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: dePhil   
Дата:   05-08-11 11:50

Diandimov
Сценарият с американските банки е друг. Според мен - далеч по-неизгоден за потенциалния неизправен кредитополучател.

Ефективността на изпълнителното производство, както и събираемостта в Щатите са много по-високи от БГ.

На практика - имайки една много по-добре работеща съдебна система, на банковата система й е по-изгодно да те остави по-дълго време да натрупваш пари по кредита с по-висока лихва (картата), държейки едно събираемо добро обезпечение по кредит с по-ниска. Особено в случаите в които вече си изплатил доста вноски и цената на имота е по-голяма от остатъка по кредита.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: PolarBear   
Дата:   05-08-11 11:58

marto [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: мара   
Дата:   05-08-11 12:33

дефил, слушай, щото е прав...и да не те кефи, пак е прав. мойта лична борбица се свежда до това да нямам никви взаимоотношения с банките. имам по една сметка за дребни лични цели в 2 банки. с дребни суми и съответно - по една дебитна карта. заеми НИКОГА не взумам, защото системата така е измислена, че аз ВИНАГИ да съм в губещата ситуация.
бих се доверила на нетлейди, защото освен здрав разум, в нейните съвети прозира и конкретно познаване на КОНКРЕТНИЯ фактически матрял. освен това ти дава решение на част от проблемите. емоционално съм на страната "3 кила пироксилин в темела" и "смърт на мръсния банкер-капиталист". и изобщо не съм съгласна с дефил, че си виновен ти. ама тва на емоционално ниво [smilie5]
на рационално...казах.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: marto   
Дата:   05-08-11 13:14

Автор: мара
Дата: 05-08-11 12:33
и изобщо не съм съгласна с дефил, че си виновен ти. ама тва на емоционално ниво


Е, кой е виновен, че лумикса не може да си плаща кредита [smilie11]
Значи когато му трябваха парите, той се съгласи на условията на банката, дадоха му парите, сега като не може да ги върне... банката му виновна.


Опитай се да ги разсрочиш и ги внасяй по малко... така или иначе ще ги платиш [smilie3]
Правилата са такива [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: tnt   
Дата:   05-08-11 13:23

100

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: dePhil   
Дата:   05-08-11 13:23

мара

Мерси за подкрепата на рационалната ти страна, но би ли ми помогнала да разбера емоционалната?

а) Лумикс е взел пари, които не са негови, като е обещал да ги върне.

б) Представи си, че не беше отишъл в банка, а бе дошъл при теб.

в) Идва времето за връщане и ти казва "Сори, мила, ама - настъпи една драма и еди какво си и няма да мога да ти върна парите!" (тук няма да задълбавам в това, че ти сигурно би се чувствала МНОГО тъпо, щото той за тази драма е знаел, преди да ти ги поиска, но някак си е пропуснал да ти каже..)

г) Дотук за теб - болезнено, но лесно - пиеш една студена вода и режеш семейния си бюджет надолу. Обаче, я си представи, че за да му дадеш тази сума (или част от нея) ти в бързината си скокнала до съседката и си заела от нея? На нея емоционалната ти страна какво би й казала?

д) Вечерта щерка ти си цъка из Нета и изведнъж се разхилва - "Виж на какво попаднах в един форум - "Как да не платя на една тъпа тлъста кокошка и още по-тъпата й съседка, аз кво съм виновен, че животът е несправедлив с мен, мамка им тлъста"? Ти се заглеждаш и виждаш, че човекът повече го вълнува не как да си оправи драмата (не е пуснал тема за това), а как да не си изпълни обещаното.

Не съчувствам на банките, те ще си се разберат с Лумикс. Дано и той да си се разбере с цялата драма с вземанията си.
Но - като прясно пребиваващ в ролята на съседката, тази тема с лесното взимане на пари и трудното им връщане определено ме впечатлява.

Оттам ме и впечатлява защо хората не съчувстват на "кокошките" и "съседките" им?
Вродената балканска андрешковщина, всички искат да са от страната на вземащи, но никога - връщащи (те сигурно затова и циганите ни са такива?), ти как мислиш?


Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: netLady   
Дата:   05-08-11 13:30

Абе, един по-мераклия адвокат може да осъди кремиковци да му платят и за причинените загуби по тоя кредит. Само дето адвокатите не бачкат срещу обещания(а може би договорка за % е възможна и тогава става танто за кукуриго). Най-добре от някой приятел - пари назаем без лихва и се оправяш с банката и това е.
btw в съдебното ти решение за кремиковци, трябва да има нещо упоменато, че ти дължат и лихви към дата на плащането.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: мара   
Дата:   05-08-11 13:35

дефил, понеже аз може и да съм емоционална, но взимам рационални решения, цялата ситуация, която описваш е несъстоятелна [smilie5]
не взимам и не давам пари назаем. не считам, че трябва да се живее на кредит. ако все пак някой приятел е закъсал, ама наистина, бих му дала, без да чакам да ги върне. когат господ на него, тогава и той на мен. ако имам нужната сума, разбира се.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: dePhil   
Дата:   05-08-11 13:40

ОК [smilie24] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: burnmaster   
Дата:   05-08-11 13:53

dePhil мисленето ти по въпроса за някой може би е правилно.Но ти или не си вникнал във същината на темата ,или притежаваш банкови акции.
В темата въпроса е поствен пряко за това че юридическото лице /БАНКАТА/ има пълните права да изисква своето.В което лошо няма.И го изисква в най-кратки срокове.От другата страна физическото лице почти няма право да изисква .....или ако го прави никой не го бОли за него.Както добре каза човека вече 3 години са миналаи.Питам Аз?
Банкта би ли чакала 3 години,колкото е чакал физическото лице?
Защо няма механизми за физическо лице да си изисква вземанията ,така както ги изискват банките?

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: ejko   
Дата:   05-08-11 14:12

"Питам Аз? Банкта би ли чакала 3 години,колкото е чакал физическото лице?"
Банката няма да чака, тя ще се възползва от механизмите, които и предоставя законодателството, за да събере взиманията си, като кредитор на неплатежоспособно лице. Но както физическите, така и юридическите лица могат да изпаднат в неплатежоспособност, а кредиторите се удовлетворяват в по посочен от закона ред. Ако средствата не стигнат за удовлетворяването на всички кредитори по редицата, то както lumix, така и банката могат да не съберат вземанията си...
Разликата в случая е че lumix има да взима от юридическо лица, докато банката от физическо. На тази база негативите са изцяло за lumix, но реално ситуацията им е идентична.
Трябва да вземем предвид, че Лумикс най-вероятно искаше просто да се оплаче от несправедливостта на една реална ситуация, отколкото да го осветлим, относно юридическия поток от събития, които обосновава, защо на Лумикс му е така чоглаво...
Реално много фирми около мен, както и собствените ми опити за финансово благополучие фалират именно, защото много юридически лица, не просто мислят като лумикс, а и действат както той мисли. На тях им забавят пари, затова те бавят моите, съответно и аз ставам неплатежоспособен спрямо моите кредитори и ако някой по веригата не издържи и накрая всички са прецакани под него...

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: PolarBear   
Дата:   05-08-11 14:18

Изумен съм от подхода на повечето хора тук.

Дори и да приемем, че проблемът е в различните възможности на физическ лице и на юридически (в частност банка) да защитят интереса си, безумното е, че акцентът се прехвърля от проблема "как да си взема своето (от Кремиковци)" върху псевдопроблема "как да не върна чуждото (на банката)".

Самата формулировка на темата е такава: "как да обявя фалит(и да не върна чуждите пари)", а не "как да си прибера собствените пари и да нямам проблеми". За мен това е направо неразбираемо.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: ejko   
Дата:   05-08-11 14:25

По-гадно е да дължиш, отколкото да ти дължат, чисто емоционално. Затова човек първо се опитва несъзнателно да реши проблема как да не дължи пари..., а после почва логическата въртележка...
Това са емоционални реакции, а не логически и затова са "неразбираеми: на пръв поглед...

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: burnmaster   
Дата:   05-08-11 14:26

Лошото е че зад цялата каша и карашма стои закона - ДЪРЖАВАТА.
Не само в тази свера ,а и в много други тя просто трови живота на хората,вместо да го облегчава,каквато е в същност нейната роля.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: ejko   
Дата:   05-08-11 14:27

А нерационалността на емоцията винаги ни карта да кажем "абе държавата е виновна, да ге...". Не че ще е абсолютна лъжа, но не е и абсолютна истина...

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: netLady   
Дата:   05-08-11 14:50

Абсолютната истина е, че ако Лумикс дължеше 500х.лв. - банката щеше да го дундурка, а сега му вади душата. Човекът е преценил, че може да изплаща заем, когато е работил. Банката е преценила/а няма банка, която да не е била информирана за състоянието на Кремиковци, далеч по-повече от работещите там/, че може да му отпусне кредит. Що го обвинявате, че бил заблудил банката? Да не се окаже, че това е и банката, която обслужва Кремиковци. В кофти спирала се е завъртял. Напълно логично е в такава ситуация да си пренаредиш приоритетите с цел оцеляване. Както и да говорите кое е правилно и законно - вероятно най-напред ще си нахрани децата, па после ще я мисли банката. Нормално е сега да гледа да се измъкне и да мисли какви нови заеми да трупа и как да ги минимизира и с вторите да връща първите щото и второто юридическо лице/бах ги и лицата - това са си направо юридически задници/ се оказва, че не плаща.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: PolarBear   
Дата:   05-08-11 15:02

Стара истина е: вземи заем от 1000 долара и получаваш кредитор; вземи 10 000 000 и получаваш партньор...
[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: Danvan16   
Дата:   05-08-11 15:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: CTEHATA   
Дата:   05-08-11 15:43

В цялата история се пропуска, че 500те лева за заема на lumix, банката ги е взела от парите, които баба ми (примерно) ги е скътала на депозит, с цел "да има за операция, ако се разболея".
И ако баба ми наистина и дотрябват, защото се е разболяла, няма да и се слуша за lumix, кремиковци, Митал, Томов, Костов и Мадона.

Е това им е най-гадното на банките. Инфилтрирали са се навсякъде като гаден злокачествен тумор, до степен без тях да не може.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: Princess_lia   
Дата:   05-08-11 16:17

Нали знаете има една приказка, та и вицове: Когато някой не може да върне едни пари, проблем има не той, а този, който има да ги взима.

Иначе сериозно, не могА да разбера какво против банките имате. Аз ако имам проблем, отивам първо при банкера си и при адвоката си. И аз се съдя с бившия си работодател и също съм била в трудни моменти, но факт е, че ако нямаше банки, нямаше да мога да почна в чужда държава от нулата или да продължиш да живееш, ако изведнъж останеш без заплата. Но моя принцип е, че човек не трябва да гледа как да спести, а как да изкара повече.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: netLady   
Дата:   05-08-11 19:07

princess, и други разсъждават по въпроса. [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: burnmaster   
Дата:   05-08-11 19:59

Иначе сериозно, не могА да разбера какво против банките имате.

Абсолютно никой няма против Банките.Аз лично имам против утвърдената религия ,за едни да може за други не.Правоимащи и правонямащи.
Имам против законите позволяващи злоупотреби на гърба на физическото лице.И поради тези причини не съм съгласен с около 80% от написано в линка на netLady.
Щатите нямат общо със законодателството ни.
Имам против своеволието на работодатели да не плащат месеци наред с мисълта че никой не може да ги накаже.
И на база на горните ми творение си мисля че разни ''физически лица'' ще продължават да влизат с пистолети в банки.
Други такива лица ще стрелят на посоки по улиците....трети ще отвличат .....защото не на всички психиката им е достатъчно стабилна да понесе правните ъбсурди и закони тук.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: netLady   
Дата:   05-08-11 20:08

ама burnmaster , те всичките закони и тук и там са против физическите лица. А за повечето български ЮЛ си мисля всъщност, че са ЮЗ. Верно, законодателството некъде е по-меко към ФЛ, дотолкова доколкото тия лица да се чувстват щастливи от дребните аванти.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: burnmaster   
Дата:   05-08-11 20:14

Ами ако е верно че законите са еднакви,нека Princess_lia ни сподели работейки в чужбина кой от работодателите и си позволи да не и заплати 3-4 месеца за труда.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: ejko   
Дата:   05-08-11 20:42

"законодателството некъде е по-меко към ФЛ, дотолкова доколкото тия лица да се чувстват щастливи от дребните аванти."

Дребната аванта да живеят нормален и нелош финансово живот...

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: netLady   
Дата:   05-08-11 20:59

Дребната аванта е ДД да си мисли, че като спре да си пълни кредитната карта - нищо не могат да му направят.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: Тед   
Дата:   05-08-11 21:49

"Намери парите и ги плати ,защото ще те пуснат на съдия изпълнител и тогава сметката ще се надуе поради неговите такси.
От 500 ще станат около 700."

От около 200 лв. задължение към банка по неплатена кредитна карта - през съд, съдия изпълнител за близо 1г. и 6 м. срок с лихви и разноски --- около 900 лв.

Така че му мислете....

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: lumix   
Дата:   05-08-11 22:11

Добрре де! Намерих парите 500лв .....върнах ги на банката......за банката пито/платено .......а това че на мен ми дължат 10 0000лв и със всеки ден се обезценяват.....на кой му дреме!


За незапознатите ще повторя пак: има запор от 2008г за моите 8000 лв.................но от тогава Кремиковци е в НЕСЪСТОЯТЕЛНОСТ! .....и съдия изпълнителя не може да направи нищо....


СПОКО! ПЛАТИХ СИ ПАРИТЕ КЪМ БАНКАТА!

Сега кротко ще чакам, когато разпродадат Кремиковци за скрап ....някога да си взема моите 8000лв.
(Напомням всички документи за тия 8000лв са дадени на съдия изпълнител през 2008г ....) до сега нищо! .....


Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: burnmaster   
Дата:   05-08-11 22:29

Направил си правилната стъпка...не се съмнявай.
За в бъдеще знай....каквато подкрепа си получил от закона и държавата в случая....точно такава давай и ти на нея с бъдещата си рабата или дейност.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: exo99   
Дата:   05-08-11 22:37

Доколкото разбрах от вестниците, Кремиковци е продаден за няколко стотин милиона и парите са постъпили по сметката на синдика.

Навсякъде обявиха / и от правителството/, че първи за вземанията са работниците с неизплатените заплати и после в редичката се нареждат другите кредитори.

Та вземи и си провери как стоят точно нещата, свържи се със синдикатите, потърси отново този содия - изпълнител или адвокат, занимаващ се с подобни въпроси и си придвижи нещата.

Напиши едно писмо, където излагаш твоя случай до социалното министерство, до парламента, до президентството, до редакциите на различни вестници, но всички адресантни ги изреди един под друг.
Може и това да има ефект.
Пишейки само по форумите, ефект никакъв.

Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: lumix   
Дата:   05-08-11 22:55

exo99, нали писах че 2008г всичко е дадено съдия изпълнител!

От тогава до сега .....един голям хОй....[cool]


Бях седесар едно врене 1991-1997 .....после не знам,.....сега май вече съм анархист....Анарихия мать поряки!



Публикацията е редактирана (06-08-11 10:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: burnmaster   
Дата:   05-08-11 22:58

Е те и съдиите изпълните коли карат на море ходят ...абе пари харчат бе нали са хора.
Знам за реален ...действителен случай при който съдия си правеше углушки по едно вземане.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: Grandpa   
Дата:   05-08-11 22:58

Анархизма не е модерен. Стани педераст [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: ценослав   
Дата:   05-08-11 23:11

Или се върни в правия път чадо - от преди 1989 г. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: lumix   
Дата:   05-08-11 23:36

Grandpa ......мислиш, чè като стана анархист ти ще станеш нормален? Ь?


Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: Grandpa   
Дата:   05-08-11 23:43

нЕма такива изгледи

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: exo99   
Дата:   06-08-11 00:04

Автор: lumix
Дата: 05-08-11 22:55

exo99, бали писах че 2008г всичко е дадено съдия изпълнител!

От тогава до сега .....един голям хОй....


.......................................

Продажбата и постъпване на пари по сметките стана преди около 21 месеца.
Виж сега какво може да се направи!

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: lumix   
Дата:   06-08-11 09:59

exo99, всичкото може да се направи съм го направил ....но пари йок...както се казва да го духат бедните!

Едно време от баща ми имах две вноски по 1500лв за апартамент едната на 17г другата на 13г .....нали знаеш какво стана с тия пари....изгоряха!

Имах и 2 вноски за ЛАДА ...по 1500лв ....и те изгоряха ....така, че съм свикнал! А ако се вдигнат анархистите с кеф ще отида на барикадите....щото повече няма какво да губя!

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: мара   
Дата:   06-08-11 10:02

лумикс, само си представи, че анархистите или поне голяма част от тях силно се родеят с импето и пак помисли [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: lumix   
Дата:   06-08-11 10:26

Маре, а ти какво предлагаш в случая?

Импето в в 90% е прав....просто се изразява така, че става нелицеприятен...но и на спокойните хора понякога им писва, нали? Айде ще се видим на барикадите, някога....теб си те представям така:

https://photo-forum.net/static/forum/2011-08/qzvp8407.JPG
http://eutopia.blog.bg/photos/48920/original/liberty.jpg



[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: burnmaster   
Дата:   06-08-11 10:29

Доколкото съп попрочел по темите това Импе нищо неправилно и неверно не е написал,а срещу него чета само злобни коментари.Не го познавам,но го подкрепям.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: мара   
Дата:   06-08-11 10:41

ами именно, бе! те почти винаги каузите на разните му там ора имат смисъл...ама ората по толко сбъркан начин ги защитават, че автоматично каузите умират [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: danvan16   
Дата:   06-08-11 13:42

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: Danvan16   
Дата:   06-08-11 18:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: asahi   
Дата:   06-08-11 18:37

Ако те влече анархията и ти трябват пари някой лихвар може да ти осигури това преживяване. На анархията са и интересни само първите 5 минути. Нататък оцелляват най-силните, които по принцип се оправят и без анархия.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: danvan16   
Дата:   06-08-11 20:38

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: Императорът.   
Дата:   07-08-11 18:37

Данвамов - и друг път съм казвал кои са незрели и инфантилни - тези които пишат по всички теми наред не защото имат да кажат нещо по обсъжданите въпроси, а само за да се заяждат с някого, без значение каква позиция защитава той.

Просто не знам как някой над 14 може да се държи така публично (макар и в Интернет) и да се гледа спокойно в огледалото.

Мара - не знам с какъв акъл ме наричаш сега пък "антихрист" - аз, който винаги съм бил радетел на строгите и еднакви за всички закони?

Лумиксов - защо не се обедините повече хора като теб - с изгорели вноски за жилище и не си търсите правата? Просто не може на едни да се строят безплатни жилища, без да имат капка принос за обществото, просто така, защото съществуват и са от някакъв привилегирован етнос, а на други, които година след година са плащали като попове вноски, същата "държава" дето им ги е прибирала, да им каже "ми изгоряха ви парите", защото тогава това е КРАДЕЦ, а не държава.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: danvan16   
Дата:   07-08-11 18:42

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: мара   
Дата:   07-08-11 18:56

чети, импе, чети...къде прочете, че си анархист [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: asahi   
Дата:   07-08-11 20:18

Бе на него анархист, антихрист, анархокомунист и архар са му с еднакво неясно значение.

Какво означава да ти "изгори" вноската? Означава в определен момент привилегиятя, за която си се "абонирал" да отпадне. Парите ти се връщат заедно с договорените лихви. Няма нарушени права. Импето пак насъсква хората от другия тротоар.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: danvan16   
Дата:   07-08-11 20:19

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: Lalinda   
Дата:   07-08-11 21:21

Ей, само за пари мислите...
Срамота.


Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: asahi   
Дата:   07-08-11 22:17

И златце, и златце [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: danvan16   
Дата:   07-08-11 22:18

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: Императорът.   
Дата:   07-08-11 22:29

Аха, значи едни НЕ получават това, за което са плащали години наред, а други получават същото даром и абсолютно безплатно, при това на етнически принцип - и нямало нарушени права?

А тези например?

Равнопоставеност на всички хора без оглед на раса, цвят на кожата, пол, език, религия, политически или други възгледи, национален или социален произход, материално, обществено или друго положение.

Право на човека да не бъде дискриминиран.

Равенство пред закона и право на еднаква закрила от закона.


Това е от едно документче, дето се казва Всеобща деклрарация за правата на човекът основен документ на една организацийка, дето се казва ООН и мисля това документче е подписано и от България но въпреки това явно мнозина тук, включително управляващите, никога не са чели тоя документ !!!

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: asahi   
Дата:   07-08-11 22:30

2.mp3 [cool]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.