Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Как да обявя несъстоятелност?
Автор: lumix   
Дата:   03-08-11 20:38

Как обикновен човек да обяви несъстоятелност?

Дължа едни 500лв към една банка и ме заплашват със съд!

- Работодателят(сегашният) ми обяви, че е в несъстоятелност ....дължи ми 3 заплати.

- "Кремиковци - АД" (бивш работодател), който също е в несъстоятелност от 2008г ми дължи около 8000лв(спечелено дело и дадено на съдия изпълните)....но досега нищо не съм взел.

Та казах на каката от банката, че когато ми платят работодателите ....тогава ще им върна 500лв заем.....и казах, че съм обявил несъстоятелност...[cool]

А Вие какво мислите по въпроса? ...Майтапа и спама са разрешени ....[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Как да обява несъстоятелност?
Автор: slivenski   
Дата:   03-08-11 20:39

в САЩ е съвсем легално да обявиш фалит като частно лице. веднъж. за тук не знам... [smilie21] [smilie21] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обява несъстоятелност?
Автор: Myth   
Дата:   03-08-11 20:43

Тук няма такова нещо за частни лица. Има неща които не могат да ти вземат посъветвай се с адвокат все пак.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обява несъстоятелност?
Автор: burnmaster   
Дата:   03-08-11 20:48

Намери парите и ги плати ,защото ще те пуснат на съдия изпълнител и тогава сметката ще се надуе поради неговите такси.
От 500 ще станат около 700.
Тук човек няма право да фалира.
Държавата така е устроила жителите си ,че винаги да са състоятелни /на всяка цена/

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обява несъстоятелност?
Автор: asahi   
Дата:   03-08-11 20:49

Говори със кредитния инспектор за разсрочване на дълга към банката. Подбирай си думите пред каките, защото това, което си и казал, за нея звучи така "Ще си платя на кукуво лято". Това в никакъв случай не я устройва. 10х50 лева + лихвите за 10 месеца е по-изгодно и за теб, и за банката.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обява несъстоятелност?
Автор: lumix   
Дата:   03-08-11 20:49

....Myth , дреме ми какво ще ми вземат за 500лв?

Въпроса ми що едни могат за доста по-големи суми, а аз да не мога за 1/20 от тази сума ...Ь?


Отговори на това съобщение
 Re: Как да обява несъстоятелност?
Автор: asahi   
Дата:   03-08-11 20:53

Можеш, но си задлъжнял като частно лице, а не като фирма. Има разлика. Плюс това се репчиш на каките.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обява несъстоятелност?
Автор: lumix   
Дата:   03-08-11 20:53

burnmaster и asahi .....това го знам!

Но защо за едни дето имат много (милиони повече пари от мен) това не важи, а важи за мен...Ь?


Отговори на това съобщение
 Re: Как да обява несъстоятелност?
Автор: asahi   
Дата:   03-08-11 20:54

Ти искаш ли да си като тях?

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обява несъстоятелност?
Автор: HP   
Дата:   03-08-11 20:55

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обява несъстоятелност?
Автор: lumix   
Дата:   03-08-11 20:56

asahi, не не искам!

Искам законите да са еднакви за всички .....въпреки, че знам че този идеал никога няма да се постигне!


Отговори на това съобщение
 Re: Как да обява несъстоятелност?
Автор: burnmaster   
Дата:   03-08-11 20:59

HP въоръжени требва да влезем всички но не в банките ,а на едно друго място.....и като влезем там да няма прошка....и следващите като се настанят на това място да знаят какво ги чака.Защото от тях зависи банките как ще ни кецат.А ни кецат много здраво.

Офффф забравих че то и банките са техни.
Абе с едн дума въоръжаване си требва.

Защото самия факт че един гражданин изнемогва за 500лв. или около 250Е говори че на тая държава и пука за него толкова ,че да му прибере пералната и печката,щом е имал неблагоразумието да работи в същата държава без да получи заплащане.

Баси изречението стъкмих



Публикацията е редактирана (03-08-11 21:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обява несъстоятелност?
Автор: shtukov   
Дата:   03-08-11 21:04

Аз пък досега съм си мислил, че ТЕ са на банките. Пък банките са на едни други..

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обява несъстоятелност?
Автор: dessisslawa   
Дата:   03-08-11 21:07

Като те дадат под съд иди при съдията и му кажи, че си безработен. може да излезе човек и да отложи делото.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обява несъстоятелност?
Автор: Lalinda   
Дата:   03-08-11 21:07

Не може законите да са еднакви за физически и юридически лица.

Да бе взел тия 500 лв. от асахи, защо си ги взел от банката?

Или физическите лица не дават?

Има клаузи по договорите за отпускане на заем, в смисъл, че се твърди, че длъжникът, примерно, не е в крайна нужда. В твоя договор пише ли го?


Отговори на това съобщение
 Re: Как да обява несъстоятелност?
Автор: lumix   
Дата:   03-08-11 21:10

Дайте да не разводняваме темата, чии са банките!

Тук става въпрос за законите!

Защо холдинги, концерни и мегакорпорации могат да обявят несъстоятелност, а обикновеният работник не може....????

Асахи, на каката от банката и предложих банката да ми изкупи взиманията и да си вземат 500лв + съответната комисионна ...тя измуча нещо....[cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Как да обява несъстоятелност?
Автор: burnmaster   
Дата:   03-08-11 21:14

Защо холдинги, концерни и мегакорпорации могат да обявят несъстоятелност, а обикновеният работник не може....????

При фалитите на горните,има едни пари които се делят с едни хора.
При твоя фалит тия хора нямат далавера....следователно нямаш право да фалираш

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: lumix   
Дата:   03-08-11 21:15

Не може законите да са еднакви за физически и юридически лица.

....и защо? Т.е защо това е правилно, а другото не?


Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: lumix   
Дата:   03-08-11 21:18

burnmaster [smilie24] - това беше най-смисленото до сега!

Cui bono - кому е изгодно....нали?


Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: Императорът.   
Дата:   03-08-11 21:21

Съчувствам ти, човече, много хора са зле, но това е нормално във вилаетът на г-нът със атавистическият череп. [smilie2] [smilie2] [smilie2] [smilie2] [smilie2] [smilie2]

Не знам какво да ти предложа, туканка още няма такова жувотно - фалит на фозическо лице, макар да се обсъжда идеята да се въведе.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: burnmaster   
Дата:   03-08-11 21:22

Изглеждаш ми разумен човек ,но като че ли не искаш да разбереш голямата истина.
Държавата и всички институции в нея ,се издържат не от корпорации и концерни.Тя се издържа от най-обикновенните хора.От техните данъци ,такси,лихви...глоби и други такива.
Ако има облекчение за обикновенния човек ,като възможности да фалира ,то тогава тя губи.Затова законите така се правят ,че винаги ощетен е физическото лице.
Още от прастари времена системата е била такава.Имало си е бирници които на всяка цена са взимали своето.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: lumix   
Дата:   03-08-11 21:28

burnmaster, а защо държавата ох ДЪРЖАВАТА (сори) не ми помогне да си взема моите взимания и после да ми съдере г*за от данъци...?

Ь?


Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: Diandimov   
Дата:   03-08-11 21:29

Напечатай фалшиви некрилизи на себе си, и ги разлепи около входа на въпросната банка.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: burnmaster   
Дата:   03-08-11 21:31

Много просто.....защото трябва да вземе от себе си ,за да ти даде на теб[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: burnmaster   
Дата:   03-08-11 21:41

Сега ще ти обясня какво трябва да направиш за да оцелееш като личност и човек.Демек това което направих аз ,в борбата си с тая ДЪРЖАВА.
Метафорично казано си предстви че ДЪРЖАВАТА е мечка,която си срещнал в гората/не че не е почти същото/.Тогава буквално си изправен пред една дилема за оцеляване.Единия вариант е беж да те няма/чужбина/.Но тук има една опасност при която може да не успееш да избягаш/да не си намериш работа там/ и тя ще те настигне.Тогава вече си останал без сили/ПАРИ/ и мечката се гаври с теб буквално.
Другия вариант е борба.Ако си въоръжен/ПАРИ/тогава може и да победиш.Дереш кожата на мечката колкото можеш без да мислиш/СИВАТА ИКОНОМИКА/,защото не че си нарушил горските правила,а тя просто иска да те изяде при това те яде наживо....сваля ти кажата с нокти.
Аз избрах втория вариант.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.