Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: diandimov   
Дата:   01-08-11 02:43

Разбираш ме какво имам предвид, но се правиш на теменужка.

На същия принцип са докторите, примерно. Искат си, защото заплатите им са неадекватни.
Само че за лекар даваш, за такси - не.
Тогава ходи пеш. Не искай и не очаквай някой да те обслужва заради сините ти очи.

Какво щеше да стане, ако бяха определили тарифа на фотографите? Сватба - 100 лева макс, независимо колко часа. Същото е.
Нямаше ли да си искат фотографите? Да им видя лицата, като им се такива паднат цепи-стотинкови клиенти, дето искат всичко, но не щат да плащат нищо извън това което някой, дето не знае за какво става дума, е определил.

[smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: hemilio   
Дата:   01-08-11 03:02

април месец- и аз така-кацам на терминал 1 в София,отивам на будката,поръчвам ок такси(нямаше на седянката) и диспечера каза,да изчакам-ще дойде!
чакам аз и през това време ме почнаха другите копърки,които никой не хващаше-къде ще пътувам-да се качвам-ама доста настоятелно-само за 20 лв ще ме закара-не че знае къде искам да отида,както и да е прогоних ги.
дойде ок таксито,качих се и му казвам давай към мола на цариградско(3-4 лв сметка)
този човек като полудя-"как може бе ти знаеш ли от къде съм дошъл да те взема чак"
като взе да се вайка как не му вървяло цял ден ейййййййййй направо ме вбеси,пишман станах[smilie9]
баси тъпаните тия бакшиши!


Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: diandimov   
Дата:   01-08-11 03:07

И Топлофикация си иска, но това е включено в сметките.

[smilie18]

Един вид пълнене на хазната, след като данък сгради е символичен.

Но най- страшно е при лекарите...

[smilie2]

Да не се окаже някой ден, че и таксиджии ще трябва да се внасят от Азия.

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: hemilio   
Дата:   01-08-11 03:17

като каза таксиджии от азия се сетих-един бакшиш в Банкок 3 дни ме разнасяше като пръскачка от сутрин до вечер и накрая на 3-тия ден ми взе около 15лв [thankyou] [thankyou] [thankyou]


Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: diandimov   
Дата:   01-08-11 03:32

И лекарите от Азия могат да бачкат за по- малко пари...

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: Princess_lia   
Дата:   01-08-11 03:51

Диане, просто е супер скъпо за Бг 25 лева за 3 км. Да не говорим, че те шантажират. Тук началната такса е 2.30 евро и после за 8,5 км ми се връзва 12-13 евро. Може и по-малко през ноща. А заплатите средните не са по 300 евро. До летището, което е на 25 - 35 km излиза около 45-50 евро. Не може в Бг 3 км да струват 12,5 евро.

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: Diandimov   
Дата:   01-08-11 04:28

Защо да не може?
Бензина ли е по- евтин, цените ли са толкова ниски?
Таксито е услуга, която е optional.
Дублирана е с градски транспорт.
Такситата НЕ СА безплатен транспорт по домовете.

Ами ако имаше фиксирана 20 лева тарифа от летището, както е на много места?

Не казвам че трябва да режат глави, но да могат да се пазарят за адекватната сума. Те имат фиксиран таван, но не от фирма или синдикати, а от онези, които смятат, че минимслното с което МОЖЕШ да живееш е 200 и няколко лева.
При положение че само тока и парното са ти толкова!

Вярно е, че говоря от позицията на човек който е бил в такситата известно време.
Но сега съм повече против двойните стандарти - високи цени на ДДС и горивата, и символични тарифи. Един път - с Европа, друг път - не. Както е по- изгодно.

Обзалагам се, че всички - от водопроводчика до министъра биха си искали, стига да можеха (то за министрите е ясно).

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: Diandimov   
Дата:   01-08-11 04:36

Не можеш да кацнеш от Лондон, където две чаши кафе са около 20 кинта, и да правиш изпълнения щото някакъв шофер от третия свят ти искал пари за сервиз.

Така било в България.
И се възползват.
Ами ако имаше на стоянката вързани пушки, и ви кажеха че е прието всеки новопристигнал да застрелва в главата по един таксиджия за "добър ден", пак ли щяхте да се възползвате?

(не отговаряйте - знам)


Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: chipsy   
Дата:   01-08-11 05:24

Аз едно не мога да разбера - защо пазара не отсява плявата ? Този проблем го имаше и преди за напусна България преди 10-на години.
В една нормална пазарна икономика ненормално скъпите таксите биха били изхвърлени от пазара. В България обаче това не се получава и ми е чудно как оцеляват. Вариантите са че или имат странични доходи и карат таксита между другото или че хората не им пука колко плащат, сядат и се возят и после висят по форуми да реват колко са скъпи такситата.
Като не ти изнася офертата на единия се качваш при другия и постепенно първия угасва. Не е ли така ?

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: tnt   
Дата:   01-08-11 07:38

така е само на теория.

не знам как оцеляват. Последния път и мен така ме посрещнаха за добре дошла на родна земя.

Не взимали кратки разстояния, защото били висели 2 часа на слънце да чакат клиенти /виж ми окото! на летището има постоянен поток от хора/ и не можели да си позволят курс за 6 лева, Ми стой гладен, батка!

Теглих им една майна и тръгнах да си хващам автобус. Димов, не ми се прави на умен! Като си висял с часове по разни летища, ти се иска възможно най-бързо да си се прибереш у дома.

Накрая ме взе едно такси с обявени по-високи цени. В момента, в който потеглихме ми запя песента със скъпото гориво, амортизация, и бля-бля-бля....

А бе как в Пловдив ни едно такси не ми е отказало курс за 2 - 3 лева? Шофьорите там казват: "Два, два, предпочитам отколкото да стоя без работа....

Сами си правете заключенията

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: Navy   
Дата:   01-08-11 07:49

Той Димов бая такси е карал, изкривен е [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: ivenchev   
Дата:   01-08-11 08:05

Сетих се за първото ми кацане на Китайска земя ...

Една китайка ме пита искам ли такси и на отговора ми "Да" грабна два пъти по-тежкия от нея куфар и 10 минути го носи до таксито, с което ме закара до другото летище на Шанхай за скромната сума от 300 хуана (тогава около 30 долара). После се оказа, че има и автобуси, които возят за по 30 хуана ...

Сега вече знам какъв е "номерът на китайката" ...

[beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: Navy   
Дата:   01-08-11 08:10

Независимо от стандартите в различните държави, нерегламентираните или скрити/изнудващи цени са измама или опит за измама.
Нека да има голяма табела с цена 25 lewa?
Димов мисли като бакшиш...

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: rusinov   
Дата:   01-08-11 08:48

diandimov, ще ме извиниш, но писанията са ти инфантилни. Първо, не знаеш причината поради която съм бил в Лондон. Второ, точно защото кафето е 5 паунда не съм си го позволявал, тъй като взимам българска, а не английска заплата. Трето - в България това не е реалната цена за такси. Ако трябва да следваме идиотската ти логика, би ли бил така добър да ми обясниш следното - защо като отида да си напълня резервара на колата за 100 лева, бензинджията не ми каже "Е държавата е рекла, че бензина е 100 лева, ама понеже в БГ едва връзваме двата края, айде от мен да мине, дай 30 кинта и бягай". Аналогично да постъпват и в хранителния магазин, данъчното, градския транспорт и т.н. Това са идиотии дето ги пишеш, да си уплътняваш времето. На всеки му е трудно в това време, без значение дали е таксиметров шофьор, бензинджия, сервитьор, охрана и т.н., но това не е причина да се извиват по такъв прост и селски начин ръцете на хората. Като иска да вози по парижки тарифи, да стане такси в Париж. Като не може или не иска, пробемът не се превръща автоматично в мой. [smilie18]



Публикацията е редактирана (01-08-11 08:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: orlindraganov   
Дата:   01-08-11 08:57

Таксито трябва не 20 - 80 лв да го направят! Да измрат от глад и да се освободи място...

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: Rand   
Дата:   01-08-11 09:24

Автор: asahi
Дата: 01-08-11 01:28

Дали ЕРП (моб. оператор, ВиК, Топлофикация) може така да се пробва "ако мине"?


ЕРП-тата са монополисти, таксиметровите превози не. Ако бяха Русинов нямаше да има възможност да отхвърли офертата от 25/15 лв и да вземе по-евтиното такси.

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: мара   
Дата:   01-08-11 09:45

дотука с чипса сме на едно мнение.

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: TheBossBG   
Дата:   01-08-11 10:12

Димов, какво ги защитаваш бакшишите? Бензинът бил скъп, поддръжката - тоже. Ми кой ги е заставил да бачкат като бакшиши бре? БатБойко каза: на когото не му стигат парите - да сади и картофи!!! И бакшишите така, да си ходят на село и да копат! Ама не, те дошли в София, виснали на летището или на Ц. гара и давай да лапаме. Ще лапат, ама от някой друг!!! Години до и от летището си ползвам автобуса. Обикновено е празен, обикновено ме вози за 20-30 минути до университета, а и всеки път ми взима по едно левче на посока. Не си предстасвям ситуация, в която куфарите ми да са повече от 2. Ама някой имал 4 куфара. Ами значи е имал пари за свръхбагаж, ерго ще си наеме и такси. Другият вариант е да са 4ма с 4 куфара. Ами да се качва на автопбуса. Не е толкова срамно да те видят 84!!!


Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: the_drug   
Дата:   01-08-11 10:19

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: asahi   
Дата:   01-08-11 10:19

"Диспечер" на таксита има и на централната автогара в София. Веднъж изчаквах с колата и го наблюдавах. Добре се справя.

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: the_drug   
Дата:   01-08-11 10:20

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: dePhil   
Дата:   01-08-11 10:24

Малко лични наблюдения.

В Ню Йорк, за един курс, който е по принцип 10-12$ редовно ми се е случвало в час пик + гадно време да ми "искат" по 20$, че веднъж и 30$. За последен път - този януари.

В същия този Париж, за същата тази дестинация от 45-50евро до летището, преди няма месец (точно на 4ти юли, в 5 сутринта) платих 125, като още при поръчването ми я котираха тази цена.

В Прага, преди две седмици един дебел чичо с опушено и избушено мондео се опита да ми вземе 20 евро за курс от 5. Като го обърнах на майтап и му показах откъде съм, ни закара безплатно, щото още си спомнял някаква българка от Несебър.

В Италия самите щофьори като видят чужденец с костюм на летището, сами предлагат (срещу малък бакшиш) празни бележки, за надуване на отчетни командировъчни. Последен такъв случай - вчера.

Когато живеех в Шанхай ежедневно се впечатлявах от ежедневно подменяните бели ръкавици и бели дамаски на такситата, но пък редовно си ме цакаха с по няколко долара отгоре.

Отделно за рикшите в Индия мога да напиша малък роман.

В София ми се случва веднъж-два пъти годишно да не внимавам и в бързината да ме "изсуровакат" с 20-30 лв. Но все повече и по-често попадам и на чисти и приятни коли със симпатични и внимателни шофьори.

Така че - нерядко българските таксита са много по-добри от тези в по-богати от България страни, като и по-зле от някои по-бедни. А всякакви хора има навсякъде.
Който не умее да внимава и да общува - градският транспорт е винаги на разположение.

За финал - отрицателната енергия в тази тема е абсолютно излишна. Пътувайте повече и не робувайте на клишета и негативизъм.



Публикацията е редактирана (01-08-11 10:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: asahi   
Дата:   01-08-11 10:25

Що не се пазари?

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: the_drug   
Дата:   01-08-11 10:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: navy   
Дата:   01-08-11 10:28

те са свикнали със свирка да се прибират сутрин от диско [smilie7]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.