Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: rusinov   
Дата:   31-07-11 19:45

Накратко....летище София, терминал №1. Кацаме със сестра ми от Лондон. Имаме 4 куфара. Излизаме в чакалнята. Там има бутка - представителство на "ОК Супертранс" - позната фирма, изградила доверие в потребителите си - знае се, че не е копърка, цаца или как там им викаха на кретените, дето взимаха по 7 лева на километър. Та какво става - питаме за такси, казват ни - "разбира се, няма проблем". Аз казвам "Само, че имаме 4 куфара, та ще е по-лесно ако е комби", "Разбира се, ето този колега е с комби, ще ви закара без проблем", "Благодаря" - отговарям възпитано. Колегата поема единия куфар и тръгваме към таксито му - жълта Астра, комби, брандирана с стикери на "ОК Супертранс", на прозореца пише - дневна тарифа - 0.60 ст., нощтна - 0.75 и там за престой някакви стотинки. Часът е 11.30 сутринта. "За къде сте?", "За Младост 2, до бензиностанция ШЕЛ" (за тези, които не познават София, разстоянието е 3 км. и се движим само по един булевард направо, няма преки, няма завой - направо бе). "Аааа добре, то тука близо, сега ще ви хвърля, 25 лева". След това изречение, без да се правя, че не съм го чул, взимам си куфара от него, казвам му учтиво да изяде 25 х** и тръгвам в другата посока. Той ме догонва и почва - "Добре брат за 20 си стискаме ръцете", аз не му обръщам внимание "Добре айде, от мен да мине 15 и ви карам (забележете, от него да мине, нищо, че реалната цена на транпорта до там трябва да е 4 лева макс, с началната такса за двама души и пр.). Разкарах го, взех първото такси, което остави пътници на летището, човекът ме закара до нас за 3,40....взех си колата и си прибрах куфарите от летището. Та така, поредните недоклатени лайна, които гледат да те издокарат, ако мине номера. Посъветвайте ме, къде да пиша и към кого да се обърна да подам жалба. Нямам доказателства освен сестра ми, като свидетел, но няма да предявявам и претенции, просто искам да вдигна малко шум, защото това е подигравка с всички ни. Може всеки да попадне в подобна ситуация, та искам да побучкам малко в тая помия. Оффффф ето казах си болката, сега мога да си отворя една биричка. Наздраве, колеги [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: rusinov   
Дата:   31-07-11 19:47

Измекяр

Отговори на това съобщение
 Re: ОК Такси, поредните "измикяри" в нашата прекрасна страна
Автор: мара   
Дата:   31-07-11 19:47

ние да те посъветваме?
и заради един измекяр сичките са лайна?
сам каза - там има будка. има и телефони. знаеш на кой да се обаждаш. ама щом питаш, все пак ти казвам - на ок супертранс.

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: rusinov   
Дата:   31-07-11 19:51

Еми тоя не е първия случай, дето такси взима нереални суми, возил съм се до Ст. Град за 9 лева, возил съм се и за 3.....какво да кажа, не са измикяри....грам. Не всичките, естествено. Както навсякъде и там има много свестни хора, познавам много таксиджии, но поне 25% са помияри. [smilie5]



Публикацията е редактирана (31-07-11 19:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: the_drug   
Дата:   31-07-11 19:51

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: Jim__Beam   
Дата:   31-07-11 19:53

... Записа ли номера на таксито и номера на колата .......

.. ако не си , за мен всичко друго е фейк ....

И сигурен ли си , че си попаднал на ОК Супертранс ..... а не на ОК Супершанс ..... [smilie7] [smilie7]

... Аз не вярвам , заклевам се ..... [smilie7]

.. П.П. - отдавна нямат Астри ...... всичко е корейско .... чат-пат некоя Вектра може да е останала ...


Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: rusinov   
Дата:   31-07-11 19:55

Сигурен съм 100%, човекът, който се беше подпрял на гишето им и носеше бадж на фирмата ни заведе до "колегата" с комбито. [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: vga   
Дата:   31-07-11 19:56

Слънчев бряг - Свети Влас - 30 лева. Ако искаш. Само веднъж успяхме да намериме човек, който ни откара за 10. Иначе аз 4 километра и пеша си ги ходех...

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: explorer   
Дата:   31-07-11 20:00

Ти на летището в Бургас да видиш какво чудо е. Има точно 5 таксита и като ги питаш за Слънчев Бряг ти казват 100 лв. Как 100 бе, викам, до там няма и 30 км? Ееее, ами те в Сл. бряг за по 3 лв / км возели, пък те си плащали на летището че стоят там. Накрая единия се нави за 50... май не трябваше да му ги давам, а да се обадя в Бургас за такси, сигурно щеше да излезе не повече от 30 лв.

А нали уж имаше ограничение колко може да е максималната цена на километър?


Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: rusinov   
Дата:   31-07-11 20:01

Абе всички се извратиха в тая държава, така се караха с мен на бензиностанция ЕКО, дето е на околовръстното на кръстовището с Борис, че газовата ми бутилка побира 24 литра газ [smilie18] Ама там вече си взех касовата бележка, извадих си паспорта на уредбата, подпечатана и подписана от оторизиран сервиз, показах им и надписа върху бутилката и им стана ясно, че няма как в 20 литрова бутилка, която не може да се напълни с повече от 18 литра газ да бъде напълнена с 24 литра [smilie18] Казах, че ще ги съдя, дойде шефа и ме компенсираха :)

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: NeDDRaG   
Дата:   31-07-11 20:02

Ами аз по принцип избягвам таксита, всичко на всичко след близо 4 г. в София съм се возил натакси 5-6 пъти. Ма не съм попадал на таквиз... Иначе - по телефона, поръчаш, пращет ти СМС с номера на таксито и горе-долу е ОК.

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: snoopoff   
Дата:   31-07-11 20:03

Мене един път някакъв се опитна да ме метне, тръгна в другата посока [smilie5] Викам - пич ако ще минаваш за Люлин през Младост да слизам а?.. та си слезнах и си хванах друг. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   31-07-11 20:06

Скоро един таксиметров в София ми обясняваше как след влизането на регулацията на цените "сучели" пътниците. Тъй като не могат да карат на по-висока цена за километър от "тавана" те вдигали цената за престой, и така всяко висене на светофар или задръстване им навърта нерегламентирани парички [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: explorer   
Дата:   31-07-11 20:10

В София ОК са ОК [smilie5] Често ми се налага да пътъвам с такси един и същ маршрут - поръчвам си ОК по телефона, сумата накрая варира с +/- 20 ст.

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: snoopoff   
Дата:   31-07-11 20:12

Принципно винаги оставям по някой лев отгоре, ама като видя, че ме цакат напрао... [smilie9] [smilie9] [smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: juliof   
Дата:   31-07-11 20:12

Нападате човека, но не сте съвсем прави.

Жена ми често ходи по командировки и респективно знае кое е Супертранс, Супершанс и пр.

Оня ден се прибира качва се и се разиграла следната случка:
Започнал скандал между двама таксиджии (Легални - ОК Супертранс), кой да вземе туристка с дръпнати очи - за мен китайката, за мен китайката - се развикал единия и в крайна сметка дал 6 лв на таксито на жена ми, за да вземе "китайката".
Смятайте какво ще се случи на клетата жена и какво мнение ще има за България.
В крайна сметка, чалга, цигари и за капак сметката била 14лв (на хубаво разстояние от аеропорта сме) Тя казва 15лв и дава 20 и оня връща 4...
.тя се прибра от Унгария (Не най-бялата държава) Там хваща такси от хотел до летище, и тука леката разлика...човекът говори английски и немски, пита колко да е силен климатика, пита каква музика искат пътниците...

НА СВЕТЛИННИ ГОДИНИ СМЕ ПРОСТО, ВЪПРЕКИ ЧЕ НАВСЯКЪДЕ ПО СВЕТА, ЗА ДА КАРАШ ТАКСИ НАДАЛИ СИ ЗАВЪРШИЛ ДВЕ ВИСШИ.

ИЗМЕКЯРИ И МИЗЕРНИЦИ СА, ТОВА Е ПОЛОЖЕНИЕТО И НАПОСЛЕДЪК СТАВА ПО-ЗЛЕ!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: aeobs   
Дата:   31-07-11 20:16

Ами то от вас/нас зависи, вместо да се реве безмсмислено във форума се отива при контрольора и се събщават нередностите.
Луда работа, точно по летищата и автогарите където се предполага, че има контрол кой вози и кой не са се наредили най-големите нарушители.
Парадокс до на майка си... [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: snoopoff   
Дата:   31-07-11 20:17

Унгария е точно на светлинни години от БГ. Ние сме ебати измекярската държава... пълно със селяни [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: NeDDRaG   
Дата:   31-07-11 20:18

explorer написа:

> В София ОК са ОК [smilie5] Често ми се налага да пътъвам с
> такси един и същ маршрут - поръчвам си ОК по телефона, сумата
> накрая варира с +/- 20 ст.


За тези по телефона е така горе-долу, ама май не за всички. Маика ми често пазарува стокаот Илиянци и често се превозва със "сиви" "таксита", дето до аврогарата и взимат все 4 лв. Та веднъж един океец, истински, го питам: "До гарата колко?" "6 лева." "Ама там ще ми вземат 4" и продължавам. "Айде за 5." Аз пак продължавам. "Еее, ти за един лев ли си бе!" А реалната, която надва пъти сме се возили с други таксита е около 3.60 - 3.80.

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: exo99   
Дата:   31-07-11 20:19

Таксиджия = най-долна измет.

А иначе за автора на темата - от гишено за таксита на аерогарата трябва да ти дадат разпечатан на принтер ордер с номера на таксито и името на водача.
Теб са те метнала - "някакъв , облегнал се на гишето". [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: elrisha   
Дата:   31-07-11 20:21

Не само,че вярвам на разказа,но и съм напълно сигурна,че е станало точно така!
УЖ има наблюдаващ от фирмата,Уж ИМА КОНТРОЛ,УЖ тия неща вече не се случвали в европейска София - да,ама не!

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: PeterPAN   
Дата:   31-07-11 20:42

rusinov написа:

> Накратко....летище София, терминал №1. Кацаме със сестра ми от
> Лондон. Имаме 4 куфара. Излизаме в чакалнята. Там има бутка -
> представителство на "ОК Супертранс" - позната фирма, изградила
> доверие в потребителите си - знае се, че не е копърка, цаца или
> как там им викаха на кретените, дето взимаха по 7 лева на
> километър. Та какво става - питаме за такси, казват ни -
> "разбира се, няма проблем". Аз казвам "Само, че имаме 4 куфара,
> та ще е по-лесно ако е комби", "Разбира се, ето този колега е с
> комби, ще ви закара без проблем", "Благодаря" - отговарям
> възпитано. Колегата поема единия куфар и тръгваме към таксито
> му - жълта Астра, комби, брандирана с стикери на "ОК
> Супертранс", на прозореца пише - дневна тарифа - 0.60 ст.,
> нощтна - 0.75 и там за престой някакви стотинки. Часът е 11.30
> сутринта. "За къде сте?", "За Младост 2, до бензиностанция ШЕЛ"
> (за тези, които не познават София, разстоянието е 3 км. и се
> движим само по един булевард направо, няма преки, няма завой -
> направо бе). "Аааа добре, то тука близо, сега ще ви хвърля, 25
> лева". След това изречение, без да се правя, че не съм го чул,
> взимам си куфара от него, казвам му учтиво да изяде 25 х** и
> тръгвам в другата посока. Той ме догонва и почва - "Добре брат
> за 20 си стискаме ръцете", аз не му обръщам внимание "Добре
> айде, от мен да мине 15 и ви карам (забележете, от него да
> мине, нищо, че реалната цена на транпорта до там трябва да е 4
> лева макс, с началната такса за двама души и пр.). Разкарах го,
> взех първото такси, което остави пътници на летището, човекът
> ме закара до нас за 3,40....взех си колата и си прибрах
> куфарите от летището. Та така, поредните недоклатени лайна,
> които гледат да те издокарат, ако мине номера. Посъветвайте ме,
> къде да пиша и към кого да се обърна да подам жалба. Нямам
> доказателства освен сестра ми, като свидетел, но няма да
> предявявам и претенции, просто искам да вдигна малко шум,
> защото това е подигравка с всички ни. Може всеки да попадне в
> подобна ситуация, та искам да побучкам малко в тая помия.
> Оффффф ето казах си болката, сега мога да си отворя една
> биричка. Наздраве, колеги [beer]

та значи записваш му номера на колата или служебния номере и пускаш оплакване на летищетоп трябва да има и диспечър на ОК супертранс....

та така му докарваш глоба мин. 50лв. та даже и за безпари щефе да те закара ако беше споменал тази възможност. но по скоро да си попаднал на менте ОК супертранс не съм виждал комби...

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: Todd   
Дата:   31-07-11 20:56

Не ги ползвам !!! Предпочитам някой да мине 100км да дойде да ме вземе но на кука или такси мангизи - Ц .

[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: canonio   
Дата:   31-07-11 21:10

нещо се случва явно във "ОК"..
Десетки пъти съм си хващал такси от будката и никога не съм имал проблеми. Даже веднъж (бях писал и тук) забравих в багажника на едно такси 2 парфюма на обща стойност 200-250 кинта. 10 минути преди да се кача на автобуса за Варна, се усетих... Звъннах в ОК, казах им, че съм "клиента дето са го возили преди половин час от летището до автогарата", да извикат шофьора, който и да е бил, да си ми донесе парфюмите. Ама да побърза, щото автобуса за Варна тръгва... Дойде човека, както е с клиенти, даде ми парфюмите и каза, че се е отбил 2 километра (клиентите нямали нищо против), да съм си платял там 2 лева за това разстояние..... Дадох му 10...

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: rusinov   
Дата:   31-07-11 21:14

Пак казвам, има много свестни хора, но и тяхното реноме страда заради разни кретени... [smilie23]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.