Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 
 Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: rusinov   
Дата:   31-07-11 19:45

Накратко....летище София, терминал №1. Кацаме със сестра ми от Лондон. Имаме 4 куфара. Излизаме в чакалнята. Там има бутка - представителство на "ОК Супертранс" - позната фирма, изградила доверие в потребителите си - знае се, че не е копърка, цаца или как там им викаха на кретените, дето взимаха по 7 лева на километър. Та какво става - питаме за такси, казват ни - "разбира се, няма проблем". Аз казвам "Само, че имаме 4 куфара, та ще е по-лесно ако е комби", "Разбира се, ето този колега е с комби, ще ви закара без проблем", "Благодаря" - отговарям възпитано. Колегата поема единия куфар и тръгваме към таксито му - жълта Астра, комби, брандирана с стикери на "ОК Супертранс", на прозореца пише - дневна тарифа - 0.60 ст., нощтна - 0.75 и там за престой някакви стотинки. Часът е 11.30 сутринта. "За къде сте?", "За Младост 2, до бензиностанция ШЕЛ" (за тези, които не познават София, разстоянието е 3 км. и се движим само по един булевард направо, няма преки, няма завой - направо бе). "Аааа добре, то тука близо, сега ще ви хвърля, 25 лева". След това изречение, без да се правя, че не съм го чул, взимам си куфара от него, казвам му учтиво да изяде 25 х** и тръгвам в другата посока. Той ме догонва и почва - "Добре брат за 20 си стискаме ръцете", аз не му обръщам внимание "Добре айде, от мен да мине 15 и ви карам (забележете, от него да мине, нищо, че реалната цена на транпорта до там трябва да е 4 лева макс, с началната такса за двама души и пр.). Разкарах го, взех първото такси, което остави пътници на летището, човекът ме закара до нас за 3,40....взех си колата и си прибрах куфарите от летището. Та така, поредните недоклатени лайна, които гледат да те издокарат, ако мине номера. Посъветвайте ме, къде да пиша и към кого да се обърна да подам жалба. Нямам доказателства освен сестра ми, като свидетел, но няма да предявявам и претенции, просто искам да вдигна малко шум, защото това е подигравка с всички ни. Може всеки да попадне в подобна ситуация, та искам да побучкам малко в тая помия. Оффффф ето казах си болката, сега мога да си отворя една биричка. Наздраве, колеги [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: rusinov   
Дата:   31-07-11 19:47

Измекяр

Отговори на това съобщение
 Re: ОК Такси, поредните "измикяри" в нашата прекрасна страна
Автор: мара   
Дата:   31-07-11 19:47

ние да те посъветваме?
и заради един измекяр сичките са лайна?
сам каза - там има будка. има и телефони. знаеш на кой да се обаждаш. ама щом питаш, все пак ти казвам - на ок супертранс.

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: rusinov   
Дата:   31-07-11 19:51

Еми тоя не е първия случай, дето такси взима нереални суми, возил съм се до Ст. Град за 9 лева, возил съм се и за 3.....какво да кажа, не са измикяри....грам. Не всичките, естествено. Както навсякъде и там има много свестни хора, познавам много таксиджии, но поне 25% са помияри. [smilie5]



Публикацията е редактирана (31-07-11 19:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: the_drug   
Дата:   31-07-11 19:51

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: Jim__Beam   
Дата:   31-07-11 19:53

... Записа ли номера на таксито и номера на колата .......

.. ако не си , за мен всичко друго е фейк ....

И сигурен ли си , че си попаднал на ОК Супертранс ..... а не на ОК Супершанс ..... [smilie7] [smilie7]

... Аз не вярвам , заклевам се ..... [smilie7]

.. П.П. - отдавна нямат Астри ...... всичко е корейско .... чат-пат некоя Вектра може да е останала ...


Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: rusinov   
Дата:   31-07-11 19:55

Сигурен съм 100%, човекът, който се беше подпрял на гишето им и носеше бадж на фирмата ни заведе до "колегата" с комбито. [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: vga   
Дата:   31-07-11 19:56

Слънчев бряг - Свети Влас - 30 лева. Ако искаш. Само веднъж успяхме да намериме човек, който ни откара за 10. Иначе аз 4 километра и пеша си ги ходех...

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: explorer   
Дата:   31-07-11 20:00

Ти на летището в Бургас да видиш какво чудо е. Има точно 5 таксита и като ги питаш за Слънчев Бряг ти казват 100 лв. Как 100 бе, викам, до там няма и 30 км? Ееее, ами те в Сл. бряг за по 3 лв / км возели, пък те си плащали на летището че стоят там. Накрая единия се нави за 50... май не трябваше да му ги давам, а да се обадя в Бургас за такси, сигурно щеше да излезе не повече от 30 лв.

А нали уж имаше ограничение колко може да е максималната цена на километър?


Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: rusinov   
Дата:   31-07-11 20:01

Абе всички се извратиха в тая държава, така се караха с мен на бензиностанция ЕКО, дето е на околовръстното на кръстовището с Борис, че газовата ми бутилка побира 24 литра газ [smilie18] Ама там вече си взех касовата бележка, извадих си паспорта на уредбата, подпечатана и подписана от оторизиран сервиз, показах им и надписа върху бутилката и им стана ясно, че няма как в 20 литрова бутилка, която не може да се напълни с повече от 18 литра газ да бъде напълнена с 24 литра [smilie18] Казах, че ще ги съдя, дойде шефа и ме компенсираха :)

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: NeDDRaG   
Дата:   31-07-11 20:02

Ами аз по принцип избягвам таксита, всичко на всичко след близо 4 г. в София съм се возил натакси 5-6 пъти. Ма не съм попадал на таквиз... Иначе - по телефона, поръчаш, пращет ти СМС с номера на таксито и горе-долу е ОК.

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: snoopoff   
Дата:   31-07-11 20:03

Мене един път някакъв се опитна да ме метне, тръгна в другата посока [smilie5] Викам - пич ако ще минаваш за Люлин през Младост да слизам а?.. та си слезнах и си хванах друг. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   31-07-11 20:06

Скоро един таксиметров в София ми обясняваше как след влизането на регулацията на цените "сучели" пътниците. Тъй като не могат да карат на по-висока цена за километър от "тавана" те вдигали цената за престой, и така всяко висене на светофар или задръстване им навърта нерегламентирани парички [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: explorer   
Дата:   31-07-11 20:10

В София ОК са ОК [smilie5] Често ми се налага да пътъвам с такси един и същ маршрут - поръчвам си ОК по телефона, сумата накрая варира с +/- 20 ст.

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: snoopoff   
Дата:   31-07-11 20:12

Принципно винаги оставям по някой лев отгоре, ама като видя, че ме цакат напрао... [smilie9] [smilie9] [smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: juliof   
Дата:   31-07-11 20:12

Нападате човека, но не сте съвсем прави.

Жена ми често ходи по командировки и респективно знае кое е Супертранс, Супершанс и пр.

Оня ден се прибира качва се и се разиграла следната случка:
Започнал скандал между двама таксиджии (Легални - ОК Супертранс), кой да вземе туристка с дръпнати очи - за мен китайката, за мен китайката - се развикал единия и в крайна сметка дал 6 лв на таксито на жена ми, за да вземе "китайката".
Смятайте какво ще се случи на клетата жена и какво мнение ще има за България.
В крайна сметка, чалга, цигари и за капак сметката била 14лв (на хубаво разстояние от аеропорта сме) Тя казва 15лв и дава 20 и оня връща 4...
.тя се прибра от Унгария (Не най-бялата държава) Там хваща такси от хотел до летище, и тука леката разлика...човекът говори английски и немски, пита колко да е силен климатика, пита каква музика искат пътниците...

НА СВЕТЛИННИ ГОДИНИ СМЕ ПРОСТО, ВЪПРЕКИ ЧЕ НАВСЯКЪДЕ ПО СВЕТА, ЗА ДА КАРАШ ТАКСИ НАДАЛИ СИ ЗАВЪРШИЛ ДВЕ ВИСШИ.

ИЗМЕКЯРИ И МИЗЕРНИЦИ СА, ТОВА Е ПОЛОЖЕНИЕТО И НАПОСЛЕДЪК СТАВА ПО-ЗЛЕ!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: aeobs   
Дата:   31-07-11 20:16

Ами то от вас/нас зависи, вместо да се реве безмсмислено във форума се отива при контрольора и се събщават нередностите.
Луда работа, точно по летищата и автогарите където се предполага, че има контрол кой вози и кой не са се наредили най-големите нарушители.
Парадокс до на майка си... [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: snoopoff   
Дата:   31-07-11 20:17

Унгария е точно на светлинни години от БГ. Ние сме ебати измекярската държава... пълно със селяни [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: NeDDRaG   
Дата:   31-07-11 20:18

explorer написа:

> В София ОК са ОК [smilie5] Често ми се налага да пътъвам с
> такси един и същ маршрут - поръчвам си ОК по телефона, сумата
> накрая варира с +/- 20 ст.


За тези по телефона е така горе-долу, ама май не за всички. Маика ми често пазарува стокаот Илиянци и често се превозва със "сиви" "таксита", дето до аврогарата и взимат все 4 лв. Та веднъж един океец, истински, го питам: "До гарата колко?" "6 лева." "Ама там ще ми вземат 4" и продължавам. "Айде за 5." Аз пак продължавам. "Еее, ти за един лев ли си бе!" А реалната, която надва пъти сме се возили с други таксита е около 3.60 - 3.80.

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: exo99   
Дата:   31-07-11 20:19

Таксиджия = най-долна измет.

А иначе за автора на темата - от гишено за таксита на аерогарата трябва да ти дадат разпечатан на принтер ордер с номера на таксито и името на водача.
Теб са те метнала - "някакъв , облегнал се на гишето". [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: elrisha   
Дата:   31-07-11 20:21

Не само,че вярвам на разказа,но и съм напълно сигурна,че е станало точно така!
УЖ има наблюдаващ от фирмата,Уж ИМА КОНТРОЛ,УЖ тия неща вече не се случвали в европейска София - да,ама не!

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: PeterPAN   
Дата:   31-07-11 20:42

rusinov написа:

> Накратко....летище София, терминал №1. Кацаме със сестра ми от
> Лондон. Имаме 4 куфара. Излизаме в чакалнята. Там има бутка -
> представителство на "ОК Супертранс" - позната фирма, изградила
> доверие в потребителите си - знае се, че не е копърка, цаца или
> как там им викаха на кретените, дето взимаха по 7 лева на
> километър. Та какво става - питаме за такси, казват ни -
> "разбира се, няма проблем". Аз казвам "Само, че имаме 4 куфара,
> та ще е по-лесно ако е комби", "Разбира се, ето този колега е с
> комби, ще ви закара без проблем", "Благодаря" - отговарям
> възпитано. Колегата поема единия куфар и тръгваме към таксито
> му - жълта Астра, комби, брандирана с стикери на "ОК
> Супертранс", на прозореца пише - дневна тарифа - 0.60 ст.,
> нощтна - 0.75 и там за престой някакви стотинки. Часът е 11.30
> сутринта. "За къде сте?", "За Младост 2, до бензиностанция ШЕЛ"
> (за тези, които не познават София, разстоянието е 3 км. и се
> движим само по един булевард направо, няма преки, няма завой -
> направо бе). "Аааа добре, то тука близо, сега ще ви хвърля, 25
> лева". След това изречение, без да се правя, че не съм го чул,
> взимам си куфара от него, казвам му учтиво да изяде 25 х** и
> тръгвам в другата посока. Той ме догонва и почва - "Добре брат
> за 20 си стискаме ръцете", аз не му обръщам внимание "Добре
> айде, от мен да мине 15 и ви карам (забележете, от него да
> мине, нищо, че реалната цена на транпорта до там трябва да е 4
> лева макс, с началната такса за двама души и пр.). Разкарах го,
> взех първото такси, което остави пътници на летището, човекът
> ме закара до нас за 3,40....взех си колата и си прибрах
> куфарите от летището. Та така, поредните недоклатени лайна,
> които гледат да те издокарат, ако мине номера. Посъветвайте ме,
> къде да пиша и към кого да се обърна да подам жалба. Нямам
> доказателства освен сестра ми, като свидетел, но няма да
> предявявам и претенции, просто искам да вдигна малко шум,
> защото това е подигравка с всички ни. Може всеки да попадне в
> подобна ситуация, та искам да побучкам малко в тая помия.
> Оффффф ето казах си болката, сега мога да си отворя една
> биричка. Наздраве, колеги [beer]

та значи записваш му номера на колата или служебния номере и пускаш оплакване на летищетоп трябва да има и диспечър на ОК супертранс....

та така му докарваш глоба мин. 50лв. та даже и за безпари щефе да те закара ако беше споменал тази възможност. но по скоро да си попаднал на менте ОК супертранс не съм виждал комби...

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: Todd   
Дата:   31-07-11 20:56

Не ги ползвам !!! Предпочитам някой да мине 100км да дойде да ме вземе но на кука или такси мангизи - Ц .

[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: canonio   
Дата:   31-07-11 21:10

нещо се случва явно във "ОК"..
Десетки пъти съм си хващал такси от будката и никога не съм имал проблеми. Даже веднъж (бях писал и тук) забравих в багажника на едно такси 2 парфюма на обща стойност 200-250 кинта. 10 минути преди да се кача на автобуса за Варна, се усетих... Звъннах в ОК, казах им, че съм "клиента дето са го возили преди половин час от летището до автогарата", да извикат шофьора, който и да е бил, да си ми донесе парфюмите. Ама да побърза, щото автобуса за Варна тръгва... Дойде човека, както е с клиенти, даде ми парфюмите и каза, че се е отбил 2 километра (клиентите нямали нищо против), да съм си платял там 2 лева за това разстояние..... Дадох му 10...

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: rusinov   
Дата:   31-07-11 21:14

Пак казвам, има много свестни хора, но и тяхното реноме страда заради разни кретени... [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: asahi   
Дата:   31-07-11 21:16

КАзваш му "Карай към Първо районно" и претенциите отпадат.

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: rusinov   
Дата:   31-07-11 21:17

Виж за това не съм се сетил [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: ценослав   
Дата:   31-07-11 21:33

Ей!!! Просто има от нас балъци, дето се правят на боровци. Познавам много честни "бакшиши". Вярно, живея в малък град, дето всички сме си роднини, но "Мечката играе според тоягата" В големите градове явно има "хора с размах", с пари де.

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: Kanonir   
Дата:   31-07-11 21:34

Значи преди две години ми се случи подобна случка. Трябваше да стигна до центарална гара от летището. Същите изпълнения с таксиджия, само дето аз си хванах автобуса. Тогава бях пуснал подобна тема във форума и от нея разбрах (мисля че Бони го беше написал) че в летището има гише на което мога да си взема номера на таксито и тогава няма проблеми. До тук добре, не съм знаел, не съм проверил, въпреки че знам езика - дет се вика хак ми е, сега вече знам по трудния начин....

Добре, а какво се случва с чужденците и първите им впечатления?

Две случки за илюстрация какво се случва:

При случая зарад който пуснах темата в автобуса от летището един италианец ме попита къде трябва да смени автобуса за да стигне до централната автогара. Казах му че ще сменяме заедно щото и аз съм в тая посока и ще го заведа. Направил си "пищов" човека - лист с автобусите, които трябва да хваща и къде трябва да сменя и вика - "правилно ли съм ги записал". Викам - правилно, ама какво си писал тука отгор за такси. Ааа - вика - писах, такси от айропорта в никакъв случай - така ми казаха приятели! Нейсе стигнахме автогарата, купихме му билет за Кърджали. Поприказвахме си докато дойде автобуса, на шофьора обясних, че човека ще гони връзка за Момчилград (за там се беше запътил), та да му помогнат, да няма изпълнения. Момчето - български турчин и той от Момчилград се усмихва и вика, а той е гост, какви изпълнения, ще го прехвърля на колегата и даже, ще го остави пред адреса където отива от там му е пътя....

Другата случка. Слизам преди доста години чисто нов емигрант на летището в Монреал и отивам да си хвана такси - щото за разлика от италианеца на мен ми казаха "хвани си такси". Цялата чакалня е разчертана (и до сега) с едни жълти стрелки на които пише TAXI и BUS. Карам аз по стрелките докато излизам на мястото за такситата и се нареждам на опашката чакащи. Там стои един човек с радиостанция, служител на летището, товари се поредния от опашката на единственото такси което е пред нас, човека през това време по радиостанцията вика следващото, като го съобразява с багажа на чакащия. Първия вече е натоварен, човека с радиостанцията прибира и подрежда багажните колички, през туй време пристига следващото - товарене, радиостанция, колички и т.н. После видях, че си има отделен паркинг за такситата, където си чакат реда и те на опашка. Има си и луксозни (ВИП) таксита - линкълни, и те чакащи повикване на отделна опашка. От летището до по-голяма част от града цената е фиксирана и е написана на всяка кола с големи букви и цифри с карта на района за който важи.


Та така за първите впечатления.....

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: Lalinda   
Дата:   31-07-11 21:46

Ние имахме подобен случай на летище София, преди месец и нещо, само че с другата оторизирана фирма, тази, която отговаряше някога на телефон 1280.

Та посрещам аз трима французи, които идват за първи път у нас и трябва да бъдат откарани до хотел около НДК. Тръгвам към редицата от ОК Супертранс, но пътя ми препречва някакъв, видимо, диспечер, и ми предлага да ни вози шофьор от другата фирма, която споменах по-горе. Качваме куфарите им и питам шофьора на таксито колко ще струва, тъй като на аерогарата от миналата година няма чейндж бюро, няма и банкомат, и питам също дали могат да платят в евро. Той ми казва, че ще им струва около 10 лв., но че той ще им вземе 20. Питам го защо. Казва ми мазно, че съм знаела каква била ситуацията в България и можело ли таксито да струва толкова евтино. Казвам му, че ще платят толкова, колкото показва броячът (таксиметърът), а не той, а той продължава нещо да се измъква като пръдня из гащи. Казах му, че ще вземем друго такси и да свали куфарите. Сваляме ги. Хората се чудят, естествено, какво става, казвам им да чакат на адската жега - беше около Еньовден, първите адски жеги в София и страната.

Отивам на въпросното гише на фирмата вътре и казвам на диспечера какво става. Междувременно пристига дебелият и казва, че съм лъжела. Казвам му, че диспечерът явно си знае стоката и ако лъжа, той няма да е тук да казва, че лъжа. Баста. Питам диспечера какво да правя, защото вероятно и следващият таксиджия ще смята, че ситуацията у нас е такава, че трябва да се лъжат клиентите. Не казва нищо, абсолютно нищо, все едно шофьорът не е техен, но явно го познава.

Видях се в чудо и понеже пък съседният диспечер на ОК Супертранс чу и видя всичко, го питах и неговите шофьори ли са такива.

Междувременно всичко се омаза и дойде една жена диспечерка, която явно знаеше малко френски и ни намери един шафьор, като дълго ни убеждава, че имали ли сме доверие в ОК СТ, то е трябвало да се обърнем директно към тях.

Накрая шофьорът толкова се притесни, че ме попита ЗА КОЛКО ПАРИ ТРЯБВА ДА ГИ ЗАКАРА?

За КОЛКОТО ПОКАЖЕ БРОЯЧЪТ, казах, и му казах да качват куфарите.

Вечерта се видях с хората в ресторанта и ми казаха, че всичко било наред и платили под 5 евро, така или иначе нямаха други пари.

Казах им, че не мога да търпя хора, които ти обещават да те излъжат!!!

Сега обаче виждам, от тази тема, че явно и ОК СТ действат по системата "ситуацията у нас е такава, че...".

ЗАТОВА И ДА СЕ ОБАДИТЕ НА ДИСПЕЧЕРА НИЩО НЯМА ДА ПОМОГНЕ, ОСВЕН АКО НЕ СТЕ АДСКИ РАЗГНЕВЕНИ.

Така или иначе, хората видяха, че няма да позволя БЪЛГАРИТЕ да им се качат на главите НЕЗАБАВНО.

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: Lalinda   
Дата:   31-07-11 21:50

P.-S.: Разбира се, гостите биха платили и 20 и дори 50 евро, за да бъдат закарани до хотела им, но не е там работата, майната му.

Държаха просто да имало СЛЕДА за направените от тях разходи.
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: exo99   
Дата:   31-07-11 21:52

Отново да кажа - от гишето на ОК Супертранс издават ваучер с номера на таксито и името на таксиджията.
Качвате се на това такси и всичко е точно.
Ако има проблеми, знаете от кого да се оплачете.

Всякакви "диспечери", стоящи около гишето са менте.

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: мара   
Дата:   31-07-11 21:53

ми добре е БЪЛГАРИТЕ да престанат да оставят кой как завърне да ги прави на глупаци. чудесен е методът, при който ставаш и си заминаваш, без да платиш нищо, ако видиш как те пържат в крачка. 2 пъти съм го правила.

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: Kanonir   
Дата:   31-07-11 22:00

ми Маро, аз не видях тук някой да е успял да изпържи българин, ама става въпрос за международното ни летище, де основно се пържат чужденци с всички негативни последици за БЪЛГАРИТЕ!



Публикацията е редактирана (31-07-11 22:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: Kanonir   
Дата:   31-07-11 22:00

П.П. (големите букви не са за пунтаж на Мара, а като синоним на свестните българи)

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: asahi   
Дата:   31-07-11 22:07

Последния път като ходих на вечеря в по-отдалечен ресторант ползвах такси в двете посоки. На връщане, въпреки нощната тарифа, излезе по-евтино заради зелените светофари. На практика без престой.

Човек трябва твърдо и безкомпромисно да си отстоява правата. Добре е и да ги знае.

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: Todd   
Дата:   31-07-11 22:13

Бах те в смотаната държава - чак и специални будки , диспечери и правила за да си хванеш едно такси !!!

Е нема такава мизерия ... и народ де би я търпял също няма !!!

Сутрешна тема по телевизията " как да избягвате капаните по българското черноморие "

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

калта е до гушата !!!


Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: мара   
Дата:   31-07-11 22:15

абе преди 20-на години в испания беше същото. ама нали бяхме предупредени - внимавахме си и там...а и отде да им извадим такива пари...?

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: Императорът.   
Дата:   31-07-11 23:25

Ми те хората неслучайно са казали - който не става за нищо - става бакшиш.













А който и за бакшиш не става - става ушев.


[smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: мара   
Дата:   31-07-11 23:26

глупости.

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: diandimov   
Дата:   31-07-11 23:29

Русинов, идваш си от Лондон, и 25 левчета ти се видяха много?
Ми какво ще стане ако направят фиксирани тарифите от летището за града, да речем 25 лева? Както е в много градове по света?
Защото ти може да натовариш 4 куфара, и да отиваш просто до другата страна на паркинга да си вземеш колата, а това е подигравка.

И на мен не ми е приятно да ми искат 20 и няколко паунда за една електричка от Гетуик до Лондон.

Ти си искал просто да се ВЪЗПОЛЗВАШ от ненормалната ситуация в БГ, вместо по един неформален начин да се бориш против ниските заплати в родината, давайки на таксиджията исканата сума.
Нека им е гадно!
Нека бачкат по 12 часа, ако правителството е решило и ако метъра показва 2 лева - 2 лева му дай, за от летището до Люлин дори.

Това е мое лична гледна точка.
Когато бях преди време в БГ, от Младост до Дружба ме вози един човек за 3 лева. Дадох му 20.
В пиков час на Сточна гара никой не спираше, бяха пълни, и аз хванах някакво нелегално такси. Шофьора беше възрастен, и от стомаха му висеше някаква торбичка, нещо проблеми с уринирането.
Закара ме до Пиротска и Сливница за 2 лева, дадох му 15.

Без таксита не може нито един град.
Само апелирам да уважаваме труда на шофьорите, а не да използваме ситуацията по един измекярски начин, като държим да си платим само мизерните 2-3 лева на метъра.
Не става дума да приемеш 25 лева до Младост, но му хвърли 15 кинта и готово. И ти доволен (с 4 куфара!), и човека доволен.

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: мара   
Дата:   31-07-11 23:32

димов, не се егавай...

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: canonio   
Дата:   31-07-11 23:33

димов, мнооо си лек, бате.
Тоя дрслЮ, ако ми поиска 25 кинта, аз ще си искам касовото бонче, дето е длъжен да го даде. И ще му се присере...Ако в щатите всеки ти дава бонче, то в БГ все още не е така...

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: Императорът.   
Дата:   31-07-11 23:33

Диане Димов - а защо трябва да дава повече? Нека бакшишът да е учтив, услужлив, с риза и връзка, в бричката да смърди на борче, а не на порче - пък Русинов ще му бутне един Грозник... защо е тоя брояч иначе?

Мара - не казвам, че няма свестни таксиджии, както и честни и неглупави полицаи. Но и двете системи са такива, че подтискат или пъдят нормалните хора и тласкат напред изметта.

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: мара   
Дата:   31-07-11 23:35

и тва е така, ама в малка степен. по-вярно е друго - а именно - че на една зелена поляна ако има един боклук, забелязваш първо боклука, а после - поляната.

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: Kanonir   
Дата:   31-07-11 23:47

димов писането отново му изпреварва мисленето, ама нали.... "трябва да се откроява на поляната" [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: Diandimov   
Дата:   01-08-11 00:35

Просто споделих моето разбиране за нещата, и начина по който процедирам в подобни ситуации.

Естествено че ако таксиджията ме издразни слизам, има и такива случки. Но гледам да преценявам ситуацията, вместо да се циганя.

Какво ще стане ако отидеш в Бангладеш, тарифите им са 5 стотинки на километър, бензина - 7 долара на галон, и шофьора, с 12 глади чавета вкъщи ти поиска 10 кинта?
Ще му дадеш, или ще се запънеш като европеец на мост за точната сметка до стотинка?

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: asahi   
Дата:   01-08-11 00:38

Точната и справедлива цена е основа на добрия бизнес. Ако искаш да даваш отгоре - твое право е. Не задължение.

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: Diandimov   
Дата:   01-08-11 00:51

Той му е дал точна цена - 25 лева.
После е свалил на 15.

Или точната цена е тази която правителството е определило, не само на шофьорите, но на повечето българи, превръщайки ги в бели роби?

Колко хора работят за уж минимална заплата, а им се плаща повече.
Принципа е същия - определени са някакви смешни тарифи на такситата, но реалната стойност на услугата е това което шофьора си иска. Особено с тези двийни цени на горивата.

Да се запънеш в тази ситуация за тарифата според метъра означава да подкрепиш неадекватните и наложени нива на заплащане, и да се възползваш от намалението по един недостоен начин.

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: asahi   
Дата:   01-08-11 01:28

Точната цена се определя от таксиметровия брояч. 25->15->12 лева е опит за пазарлък. Щеше да е договаряне ако клиентът е склонен да започва договаряне. Това е номерът "ако мине". Мо не минава, сори.

Дали ЕРП (моб. оператор, ВиК, Топлофикация) може така да се пробва "ако мине"?

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: diandimov   
Дата:   01-08-11 02:43

Разбираш ме какво имам предвид, но се правиш на теменужка.

На същия принцип са докторите, примерно. Искат си, защото заплатите им са неадекватни.
Само че за лекар даваш, за такси - не.
Тогава ходи пеш. Не искай и не очаквай някой да те обслужва заради сините ти очи.

Какво щеше да стане, ако бяха определили тарифа на фотографите? Сватба - 100 лева макс, независимо колко часа. Същото е.
Нямаше ли да си искат фотографите? Да им видя лицата, като им се такива паднат цепи-стотинкови клиенти, дето искат всичко, но не щат да плащат нищо извън това което някой, дето не знае за какво става дума, е определил.

[smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: hemilio   
Дата:   01-08-11 03:02

април месец- и аз така-кацам на терминал 1 в София,отивам на будката,поръчвам ок такси(нямаше на седянката) и диспечера каза,да изчакам-ще дойде!
чакам аз и през това време ме почнаха другите копърки,които никой не хващаше-къде ще пътувам-да се качвам-ама доста настоятелно-само за 20 лв ще ме закара-не че знае къде искам да отида,както и да е прогоних ги.
дойде ок таксито,качих се и му казвам давай към мола на цариградско(3-4 лв сметка)
този човек като полудя-"как може бе ти знаеш ли от къде съм дошъл да те взема чак"
като взе да се вайка как не му вървяло цял ден ейййййййййй направо ме вбеси,пишман станах[smilie9]
баси тъпаните тия бакшиши!


Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: diandimov   
Дата:   01-08-11 03:07

И Топлофикация си иска, но това е включено в сметките.

[smilie18]

Един вид пълнене на хазната, след като данък сгради е символичен.

Но най- страшно е при лекарите...

[smilie2]

Да не се окаже някой ден, че и таксиджии ще трябва да се внасят от Азия.

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: hemilio   
Дата:   01-08-11 03:17

като каза таксиджии от азия се сетих-един бакшиш в Банкок 3 дни ме разнасяше като пръскачка от сутрин до вечер и накрая на 3-тия ден ми взе около 15лв [thankyou] [thankyou] [thankyou]


Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: diandimov   
Дата:   01-08-11 03:32

И лекарите от Азия могат да бачкат за по- малко пари...

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: Princess_lia   
Дата:   01-08-11 03:51

Диане, просто е супер скъпо за Бг 25 лева за 3 км. Да не говорим, че те шантажират. Тук началната такса е 2.30 евро и после за 8,5 км ми се връзва 12-13 евро. Може и по-малко през ноща. А заплатите средните не са по 300 евро. До летището, което е на 25 - 35 km излиза около 45-50 евро. Не може в Бг 3 км да струват 12,5 евро.

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: Diandimov   
Дата:   01-08-11 04:28

Защо да не може?
Бензина ли е по- евтин, цените ли са толкова ниски?
Таксито е услуга, която е optional.
Дублирана е с градски транспорт.
Такситата НЕ СА безплатен транспорт по домовете.

Ами ако имаше фиксирана 20 лева тарифа от летището, както е на много места?

Не казвам че трябва да режат глави, но да могат да се пазарят за адекватната сума. Те имат фиксиран таван, но не от фирма или синдикати, а от онези, които смятат, че минимслното с което МОЖЕШ да живееш е 200 и няколко лева.
При положение че само тока и парното са ти толкова!

Вярно е, че говоря от позицията на човек който е бил в такситата известно време.
Но сега съм повече против двойните стандарти - високи цени на ДДС и горивата, и символични тарифи. Един път - с Европа, друг път - не. Както е по- изгодно.

Обзалагам се, че всички - от водопроводчика до министъра биха си искали, стига да можеха (то за министрите е ясно).

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: Diandimov   
Дата:   01-08-11 04:36

Не можеш да кацнеш от Лондон, където две чаши кафе са около 20 кинта, и да правиш изпълнения щото някакъв шофер от третия свят ти искал пари за сервиз.

Така било в България.
И се възползват.
Ами ако имаше на стоянката вързани пушки, и ви кажеха че е прието всеки новопристигнал да застрелва в главата по един таксиджия за "добър ден", пак ли щяхте да се възползвате?

(не отговаряйте - знам)


Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: chipsy   
Дата:   01-08-11 05:24

Аз едно не мога да разбера - защо пазара не отсява плявата ? Този проблем го имаше и преди за напусна България преди 10-на години.
В една нормална пазарна икономика ненормално скъпите таксите биха били изхвърлени от пазара. В България обаче това не се получава и ми е чудно как оцеляват. Вариантите са че или имат странични доходи и карат таксита между другото или че хората не им пука колко плащат, сядат и се возят и после висят по форуми да реват колко са скъпи такситата.
Като не ти изнася офертата на единия се качваш при другия и постепенно първия угасва. Не е ли така ?

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: tnt   
Дата:   01-08-11 07:38

така е само на теория.

не знам как оцеляват. Последния път и мен така ме посрещнаха за добре дошла на родна земя.

Не взимали кратки разстояния, защото били висели 2 часа на слънце да чакат клиенти /виж ми окото! на летището има постоянен поток от хора/ и не можели да си позволят курс за 6 лева, Ми стой гладен, батка!

Теглих им една майна и тръгнах да си хващам автобус. Димов, не ми се прави на умен! Като си висял с часове по разни летища, ти се иска възможно най-бързо да си се прибереш у дома.

Накрая ме взе едно такси с обявени по-високи цени. В момента, в който потеглихме ми запя песента със скъпото гориво, амортизация, и бля-бля-бля....

А бе как в Пловдив ни едно такси не ми е отказало курс за 2 - 3 лева? Шофьорите там казват: "Два, два, предпочитам отколкото да стоя без работа....

Сами си правете заключенията

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: Navy   
Дата:   01-08-11 07:49

Той Димов бая такси е карал, изкривен е [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: ivenchev   
Дата:   01-08-11 08:05

Сетих се за първото ми кацане на Китайска земя ...

Една китайка ме пита искам ли такси и на отговора ми "Да" грабна два пъти по-тежкия от нея куфар и 10 минути го носи до таксито, с което ме закара до другото летище на Шанхай за скромната сума от 300 хуана (тогава около 30 долара). После се оказа, че има и автобуси, които возят за по 30 хуана ...

Сега вече знам какъв е "номерът на китайката" ...

[beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: Navy   
Дата:   01-08-11 08:10

Независимо от стандартите в различните държави, нерегламентираните или скрити/изнудващи цени са измама или опит за измама.
Нека да има голяма табела с цена 25 lewa?
Димов мисли като бакшиш...

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: rusinov   
Дата:   01-08-11 08:48

diandimov, ще ме извиниш, но писанията са ти инфантилни. Първо, не знаеш причината поради която съм бил в Лондон. Второ, точно защото кафето е 5 паунда не съм си го позволявал, тъй като взимам българска, а не английска заплата. Трето - в България това не е реалната цена за такси. Ако трябва да следваме идиотската ти логика, би ли бил така добър да ми обясниш следното - защо като отида да си напълня резервара на колата за 100 лева, бензинджията не ми каже "Е държавата е рекла, че бензина е 100 лева, ама понеже в БГ едва връзваме двата края, айде от мен да мине, дай 30 кинта и бягай". Аналогично да постъпват и в хранителния магазин, данъчното, градския транспорт и т.н. Това са идиотии дето ги пишеш, да си уплътняваш времето. На всеки му е трудно в това време, без значение дали е таксиметров шофьор, бензинджия, сервитьор, охрана и т.н., но това не е причина да се извиват по такъв прост и селски начин ръцете на хората. Като иска да вози по парижки тарифи, да стане такси в Париж. Като не може или не иска, пробемът не се превръща автоматично в мой. [smilie18]



Публикацията е редактирана (01-08-11 08:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: orlindraganov   
Дата:   01-08-11 08:57

Таксито трябва не 20 - 80 лв да го направят! Да измрат от глад и да се освободи място...

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: Rand   
Дата:   01-08-11 09:24

Автор: asahi
Дата: 01-08-11 01:28

Дали ЕРП (моб. оператор, ВиК, Топлофикация) може така да се пробва "ако мине"?


ЕРП-тата са монополисти, таксиметровите превози не. Ако бяха Русинов нямаше да има възможност да отхвърли офертата от 25/15 лв и да вземе по-евтиното такси.

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: мара   
Дата:   01-08-11 09:45

дотука с чипса сме на едно мнение.

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: TheBossBG   
Дата:   01-08-11 10:12

Димов, какво ги защитаваш бакшишите? Бензинът бил скъп, поддръжката - тоже. Ми кой ги е заставил да бачкат като бакшиши бре? БатБойко каза: на когото не му стигат парите - да сади и картофи!!! И бакшишите така, да си ходят на село и да копат! Ама не, те дошли в София, виснали на летището или на Ц. гара и давай да лапаме. Ще лапат, ама от някой друг!!! Години до и от летището си ползвам автобуса. Обикновено е празен, обикновено ме вози за 20-30 минути до университета, а и всеки път ми взима по едно левче на посока. Не си предстасвям ситуация, в която куфарите ми да са повече от 2. Ама някой имал 4 куфара. Ами значи е имал пари за свръхбагаж, ерго ще си наеме и такси. Другият вариант е да са 4ма с 4 куфара. Ами да се качва на автопбуса. Не е толкова срамно да те видят 84!!!


Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: the_drug   
Дата:   01-08-11 10:19

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: asahi   
Дата:   01-08-11 10:19

"Диспечер" на таксита има и на централната автогара в София. Веднъж изчаквах с колата и го наблюдавах. Добре се справя.

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: the_drug   
Дата:   01-08-11 10:20

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: dePhil   
Дата:   01-08-11 10:24

Малко лични наблюдения.

В Ню Йорк, за един курс, който е по принцип 10-12$ редовно ми се е случвало в час пик + гадно време да ми "искат" по 20$, че веднъж и 30$. За последен път - този януари.

В същия този Париж, за същата тази дестинация от 45-50евро до летището, преди няма месец (точно на 4ти юли, в 5 сутринта) платих 125, като още при поръчването ми я котираха тази цена.

В Прага, преди две седмици един дебел чичо с опушено и избушено мондео се опита да ми вземе 20 евро за курс от 5. Като го обърнах на майтап и му показах откъде съм, ни закара безплатно, щото още си спомнял някаква българка от Несебър.

В Италия самите щофьори като видят чужденец с костюм на летището, сами предлагат (срещу малък бакшиш) празни бележки, за надуване на отчетни командировъчни. Последен такъв случай - вчера.

Когато живеех в Шанхай ежедневно се впечатлявах от ежедневно подменяните бели ръкавици и бели дамаски на такситата, но пък редовно си ме цакаха с по няколко долара отгоре.

Отделно за рикшите в Индия мога да напиша малък роман.

В София ми се случва веднъж-два пъти годишно да не внимавам и в бързината да ме "изсуровакат" с 20-30 лв. Но все повече и по-често попадам и на чисти и приятни коли със симпатични и внимателни шофьори.

Така че - нерядко българските таксита са много по-добри от тези в по-богати от България страни, като и по-зле от някои по-бедни. А всякакви хора има навсякъде.
Който не умее да внимава и да общува - градският транспорт е винаги на разположение.

За финал - отрицателната енергия в тази тема е абсолютно излишна. Пътувайте повече и не робувайте на клишета и негативизъм.



Публикацията е редактирана (01-08-11 10:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: asahi   
Дата:   01-08-11 10:25

Що не се пазари?

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: the_drug   
Дата:   01-08-11 10:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: navy   
Дата:   01-08-11 10:28

те са свикнали със свирка да се прибират сутрин от диско [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: dePhil   
Дата:   01-08-11 11:24

asahi,

Пазаря се винаги, когато мога, но когато ответната фраза е "Мосю, това единствената ни кола в момента, която може да вземе този курс, ако ви е скъпо - за 10евро ще ви закараме до автобусната спирка", пазарлък всъщност няма.

В час-пик в Ню Йорк ми е се е случвало и в момента, в който отварям вратата на такси, някой да отвори шофьорската и да каже "Давам 100$ за едикъде си!" след което следва (към мен) "Сори Сър!" и колата отпрашва :)

Таксиметровият превоз е услуга и като такава - е предмет на свободна договореност (в някакви регламентирани рамки) между 2 страни.
Ако някой иска ясно дефинирани цени условия, равно третиране и да не мисли/внимава - градският транспорт е тъкмо за тази работа.

На българските шофьори, които имат нови, чисти и уютни коли, с приятна и дискретна музика (която сами спират, ако тръгнеш да говориш по телефон) им оставям сериозни бакшиши и им казвам защо и от какво съм доволен. Обикновено лицата им грейват и двете страни се разделяме с много добро чувство.
Хубавото е, че тези шофьори се увеличават [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: IvoZafirov   
Дата:   01-08-11 11:59

Автор: Todd
Дата: 31-07-11 20:56

Не ги ползвам !!! Предпочитам някой да мине 100км да дойде да ме вземе но на кука или такси мангизи - Ц .
----------------------------------------------

Като Тод. Общо взето считам, че повечето таксиджии са станали такива защото нищо друго не могат. Прости са като гъдулки и само гледат да мародерстват. Има и нормални хора сред тях, но са рядкост.

[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: allx   
Дата:   01-08-11 12:43

Re: мошеници бакшиши в софето.. :)
Автор: Diandimov
Дата: 21-11-10 01:54

Че то по- скъпо от такситата във Вегас!

Дето са едни от най- скъпите в щатите.

За още малко пари лимузина можеш да наемеш...

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: ники1   
Дата:   01-08-11 13:13

Мой колега се завърна преди дни от командировка в Гърция със самолет.
Такси от Атина до летището -30Е.......но..
при пристигане на летището още преди да е отворил таксиджията вратата си ,едно ченге пристъпва ,отваря вратата и взима разпечатката от апарата.......преглежда я пита клиента от къде е курса и видимо доволен се оттегля на страни.....
През това време бакшиша трепере жълт-зелен........
Цялата работа била,че и там имало мародери като нашите дето возели по за 150Е вместо 30Е.......но това било докато се намесили ченгетата и захвърчали глоби по хиляди евра......

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: ejko   
Дата:   01-08-11 13:25

Гръцките чингизи са коварни

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: allx   
Дата:   01-08-11 13:30

Същи византийци ! [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: asahi   
Дата:   01-08-11 13:36

Ако това с бакшиша и полицая се случи в България ще викнат всички срещу полицейски произвол и ще блокират жълтите павета.

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: danvan16   
Дата:   01-08-11 13:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: matataupa   
Дата:   01-08-11 16:51

Не се пазаря с Таксиметраджии. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: rusinov   
Дата:   01-08-11 17:37

Пуснах приятелско писмо до централата на ОК, ей така просто да им кажа на хората като на приятели какво се случва. Ще видим какво ще кажат по въпроса [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: lillia   
Дата:   01-08-11 17:40

На мен ми взимат между 5-6 лева до работата от манастирски ливади до околвръстен път. Като бях без кола един дядо дойде на адреса, закара ме и ми каза 4,50, та ей тогава се изумих[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: IvoZafirov   
Дата:   01-08-11 17:43

По-евтино ти е излязло щото дядото не е точил зъби по теб затова. Дядо...

[smilie18] [smilie5] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: KuKumicin4e   
Дата:   01-08-11 20:21

Без да чета всичките постове и като бивш таксиджия мога да препоръчам на потърпевшия следното:
1.В ОК Супертранс няма нито едно комби,а пък Астри никога не са имали.В случая имаше една приказка,че кьорав карти на играе.Служителя с баджа,който те е завел в същност те е подвел.Обади се в офиса им
http://www.oktaxi.net/cgi-bin/oktaxi.pl?code=zakontakt и обясни случая.Но не звъни на телефоните за поръчки.В случая диспечера ще изхвърчи като мръсен пес от фирмата.
Между другото ОК вече имат едни Кадита,които са си чиста проба баничарки,ама поне имат вид.И се познават от далече.
2.За съжаление наистина има пълни кретени с жълти коли по улиците.Проблема ни на нас Българите е,че сами заради единици слагаме всички под общ знаменател.И въобще не обръщаме внимание на повечето,които работят съвестно и честно.Ама на нас дай да плюеме на ред....

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: princess_Lia   
Дата:   01-08-11 20:58

Дефил, 125 евро до летището е страшно много, освен ако не е в час пик и не си в някакво адско задръстване. Реших да проверя дали не ми е стара инфото все пак, ето тука:

http://www.aeroportsdeparis.fr/ADP/fr-FR/Passagers/Acces-Plans-Parking/Paris-CDG/Acces/Taxi/


Има и телефони, на които може да се поръча. В ден на стачка на градския транспорт и при това закъснявах, шофьорът ме закара възможно най-бързо и ми струваше пак толкова.


На Диан не му обръщайте внимание. Явно е забравил за коко пари е работил в България. При заплата 2000 евро може да не е много да дадеш 25 лева за 3 км, въпреки че че в Париж за това разстояние ще ти вземат 6.10 евро, което е минималната възможна тарифа, но при заплата 500 лева 25 са доста.

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: princess_Lia   
Дата:   01-08-11 23:23

Всъщност сега се сетих, че е възможно 125 евро - ако таксито е дошло да те вземе от някъде много далече. Защото при повикване се плаща и разстоянието за идване до клиента.

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: rusinov   
Дата:   01-08-11 23:28

Кукумицинче, на няколко места казах, че много уважавам хората, които честно си изкарват хляба и не съм и помислял да поставям всички под един знаменател. Иначе днес писах до централата им, описах случилото се и написах точно това - да си проверят представителството за хора, които им сриват реномето. Като получа някакъв отговор ще пиша. Назраве за всички свестни таксиджий. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: danvan16   
Дата:   01-08-11 23:30

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: Diandimov   
Дата:   01-08-11 23:35

Това е по- гадното "цакане", ако е истина.
Бих дал 20 кинта на човечеца на летището, но не бих платил курса за пикапване.

Те трябва да пратят най- близката кола до адреса на повикването, и трябва да имат такава - това се регулира с рестрикции и зони на работа.
Иначе се счита за лоша организация.

Все едно да те накарат да платиш двойно за китайски телевизор, щото идвал при теб от много далеч.


Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: Diandimov   
Дата:   01-08-11 23:59

Принцесо, знам много добре колко са 25 лева на 500 заплата.
Още преди 10 години съм работил за около 700 на месец.

Това което казвам е, че минималната заплата трябва да е 1000 евро, а не 200 - 300 кинта. Защото при цени на енергийните източници по- високи от при мен, при ДДС 1/5 от цената на стоката става спъване.
Бизнеса има разходи по съществуването си колкото и бизнеса в западна Европа, но печели много по- малко.
Това е спирала надолу.
Така се поощрява корупцията и "искането" на всички нива.

Аз съм убеден, че за 3 километра реалната цена е минимум 15 лева + тип.
Едно време, в началото на 90-те се сформираха правителства в сянка.
Курса на долара пред Магурата винаги е бил реалния, а не определения от БНБ 98 стотинки за долар.
Какво пречи и сега хората да пренебрегнат неадекватните определени нива на заплати и услуги, да се разплащат по РЕАЛНИ стойности и да са хепи?

Не можеш просто да се възползваш от труда на някой с вързани ръце, при това сънародник.
Унизително е.







.……………


Иначе знам какво е станало - човека на ОК в будката играе двойна игра. Идва Русинов, трябва му комби. Водят го на комби, шофера пазари 20 лева и делка с будката.
Защото будката е на твърда заплата, и не му стигат.

Грозна история, сформирана от добрите намерения на властимащите всичко да изглежда евтино, що се отнася до труд и услуги, и мнооооого скъпо що се отнася до петрол и стоки.

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: Grandpa   
Дата:   02-08-11 00:02

"Властимащите" ли определят цените на бакшишите?

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: Onakava   
Дата:   02-08-11 00:07

написа:


> Това е мое лична гледна точка.
> Когато бях преди време в БГ, от Младост до Дружба ме вози един
> човек за 3 лева. Дадох му 20.
> В пиков час на Сточна гара никой не спираше, бяха пълни, и аз
> хванах някакво нелегално такси. Шофьора беше възрастен, и от
> стомаха му висеше някаква торбичка, нещо проблеми с
> уринирането.
> Закара ме до Пиротска и Сливница за 2 лева, дадох му 15.

По този начин омаловажаваш труда му, показваш му, че тарифите му са смешни, затова той после си иска 20-те.
Това, между другото, ми го каза именно един шофьор и мен ме досрамя.

Иначе да, прав си за минималната цена...само дето това е така, защото от една страна, летищата обикновено са на майната си, и второ, нещата са регулирани (не с пари, а с ред). Примерно, в Барселона всички таксита могат да оставят на летището, но не всички могат да вземат - един месец са четните номера на лиценза (който е изписан на вратата), а следващия - нечетните (лиценза струва колкото един апартамент, отделно колата, отделно специални изпити като за градски транспорт). По тия номера са им регулирани и почивните дни - ако номера на лиценза завършва на 1 и 2 - не могат да бачкат в понеделник, 3 и 4 - във вторник, 5 и 6 - в сряда и т.н. Всички са частници, но си има инпекторат, пък и те самите се регулират. Събота почиват всички четни, неделя всички нечетни - по този начин от 11 000 таксита се редуцират с 20 % всеки ден, за да има работа за всички и т.н. Има начин - просто да се изкопира една действаща схема, и сме готови.

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: asahi   
Дата:   02-08-11 00:08

ОК е 100% частна компания.

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: Grandpa   
Дата:   02-08-11 00:17

Бе и аз така мислех, ама Димов се пени, като че още са към ДАП "Пътни превози".

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: Diandimov   
Дата:   02-08-11 00:17

Знам че е частна, но нали приемаха някакъв таван на цената на таксиметровите превози?

Това го правят същите, дето казват че МОЖЕ и ТРЯБВА да живееш на месец с толкова, колкото ти е парното и картата за градския транспорт само.

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: Grandpa   
Дата:   02-08-11 00:26

Какъв таван - нали ти показват, че измекяри са си редовни да искат майка си и баща си стига да е написано...макар и с дребен шрифт...

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: MARIANA88   
Дата:   02-08-11 00:26

И аз имах такъв случай ,но понеже не ми каза тарифата ,а ме изработиха на една стоянка група таксиметрови ,аз не му платих цялата сума .Та случая е следния :Работят комбина 3-4 таксита.Отиваш при първото казваш адреса той ти измънква нещо от рода ,че се прибира и чака курс за неговия квартал любезно те препоръчва на следващия ,а пред него групичка стоят уж пушат и старателно закриват цените.Сметката до там ,където пътувах нормално е 3-4 лева.Тук обаче тарифата бе яко надута и аз забелязах ,но се направих ,че не съм разбрала.Спираме на мястото -подавам му 5 лева от задната седалка и му викам ``Мерси задръжте рестото``.Сметката обаче беше 15 лева.Тогава той ми поиска още ,но аз му казах ,че всеки ден пътувам по този маршрут и никога не съм плащала повече от 5 лева и съжалявам ,но не съм подготвена с по-голяма сума.Попитах го защо не ми е казал ,че вози на завишена тарифа ,а той ми каза ,че не било в негов интерес да ми казва и каза ,че ще ме води в полицията. Аз се съгласих,но му предлажих и опция да ми даде телефон да се разберем къде да му дам остатъка.Не иска да даде каза че все на тази стоянка работили там да го търся. Демек там комбината изработва клиентите.Другия трик е пуска се стъклото надолу да не се виждат цените.А бе и на тях не им е лесно трошат си колите по дупките ,скъп бензин,гуми ала бала и с единия крак са в гроба с другия в затвора трябва да се спасяват по някакъв начин и те гледат семейства пък и да е само при такситата -добре.Дет се вика няма шеф на главата -не се плаши .Трудно доказуемо е колко ти е поискал.Пък и все пак те е предупредил колко ще ти струва предварително( за конкретната тема де).По интересно ми е щандовете в THE MALL например Сarrefour как бият в грамажа и не се страхуват от наказания. Пасти Тирамису по 160 грама за 2 лева на бройка и на грамаж в кутия на същия щанд не помня колко грама за колко пари бяха в момента ,но по изгодно беше да се купят на бройка.В момента когато ми ги сложи продавачката в същия размер кутия двете пасти се усъмних в грамажа и ги сложих на кантара на зеленчуците. 2 пасти би трябвало по обявения грамаж да са 320 грама или 330 грама с кутията ,а те бяха само 270 грама тогава се върнах при продавачката тя ги премери на своя кантар и наистина грамажа беше 270 и тя ме пита ``И СЕГА КАКВО ПРАВИМ?`` и аз и отговарям ``ами или ми слагате още грамаж за тези пари или ми сваляте от цената``,а тя ми отговори ,че не може и било мое право да се откажа от покупката. Все пак имаме някакви права де :-)да се откажем.И аз се отказах.Отидах и си взех една кутия фабрично опоковоно италианско тирамису 100 пъти по-вкусно, добре сиропирано и точно на грамаж.Та как да изберем българското? Живяла съм в чужбина и там винаги се дава в полза на клиента ,ако е на грамаж ,а тук обратно все едно искат да те изгонят ,а не да те хванат за редовен клиент.Затова в България не се стачкува като в Гърция.Ниски заплати ама що да стачкува като през това време може да удари 20-30 клиента в грамажа или с таксиметровия апарат и да се прибере с тлъст надник,а на площада пари не дават.Ти като клиент като видиш ,че навсякъде те прецакват, а не може да се откажеш от услуги и пазаруване я подкорваш по същия метод и така ту прецакваш ,ту те прецакват ,а ако не ти се отдава първото и не си правиш сметка за второто си загинал нали чухте тази вечер колко пари са нужни на 4 членно семейство на месец- 2113 лева.



Публикацията е редактирана (02-08-11 00:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: Grandpa   
Дата:   02-08-11 00:39

Има разлика м/у "кьорав карти не играе" (не че не е грозна картинка и измекярщина) и това някой да иска да те цака над официалната тарифа на фирмата за която работи.

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: Diandimov   
Дата:   02-08-11 00:50

Интересен разказ.

Ако има едни адекватни тарифи и таксиметрова полиция която да се субсидира само от глобите на таксиджиите, ще е рай.

Примера с тирамисуто - доказателство че ВСЕКИ който работи с клиенти си "иска".
Това разправях и аз.
Няма начин всичко да е СПЪНАТО и да върви в същото време.

А тая на щанда ако тук имам забележка от подобен род, вместо да ми се извини да ми каже "са ко праим", и доста проблеми може да има в работата си.

През цялото време като пиша, и мисля за майка ми - бачка за 250 лева, не я осигуряват...
Казва че била на възраст, и нямала шансове за по- добра работа.
Яде само семена някакви, нищо друго.
Това - след като чете за гладолечението на Лидия КуКувачева.

Леля ми няколко години работи за същите пари в една частна железария, където нямаше
вентилация. Съсипа си здравето. А беше млада и красива...

Каква е връзката - ами всичко това.
Нещата в България.
Такситата, тарифите, искането, наложените монимални заплати, хората връщащи се от Лондон и темите в клуба.

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: princess_Lia   
Дата:   02-08-11 02:26

Ами именно. Може ли майка ти да бачка за 250 лв, а от летището да даде 25, защото се връщала от Лондон и горкият човечец, виждаш ли, бил с вързани ръце и държавата го цакала. Не става така. Когато майка ти почне да взима 2000 евро, тогава и той ще иска15 лева за 3 км.
Ти си рааботил преди 10 години за 700 лева, аз работех точно преди 4 за 500 лева. И никога не съм си искала, защото държавата ми е вързала ръцете, но и никой не е искал да пренебрегне моето неадекватно заплащане и да ми дава РЕАЛНИТЕ 5000 евро на месец, които би трябвало да взимам?
Нали от години всеки, който може, си иска колкото си мисли, че му е реалното заплащане, и затова сме на това дередже...[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: Kanonir   
Дата:   02-08-11 02:38

Принцесо, може да е изтъркано, но с радиото имаш по-голям шанс!

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: Diandimov   
Дата:   02-08-11 02:49

Права си, просто моята логика е обратна.
А именно - цените да водят заплатите.

Тоест цените да са такива че да са изгодни за бизнеса.
Да, това не е социалистическия начин на мислене.

Тогава бизнеса ще има пари, и може да си позволи наистина добри заплати на отбор верен персонал, и да сваля цени на промоция.
Защото ще има всеотдайността на персонала, и доверието на клиентите.

Защото ИНАЧЕ ако заплатите детерминират цени, е смешно!
Таксиджиите, лекарите, и до министъра си "искат", фирмите плащат малко или не осигуряват на реалния размер, в магазините те лъжат в грамажа, в ресторантите... Топлофъкация... Тока...

Нека определят минимална заплата 1000 евро, и тогава да назначат само отбрани кадри.
Плюс курсове за преквалификация за останалите.

Дай за да искаш.

Знам, че това което пиша вероятно звучи нереално.
Нереално звучат и стиховете на поетите, но с времето насаждат някаква ИДЕЯ.

Тов се опитвам да направя.
Защото така.

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: Diandimov   
Дата:   02-08-11 02:50

Права си, просто моята логика е обратна.
А именно - цените да водят заплатите.

Тоест цените да са такива че да са изгодни за бизнеса.
Да, това не е социалистическия начин на мислене.

Тогава бизнеса ще има пари, и може да си позволи наистина добри заплати на отбор верен персонал, и да сваля цени на промоция.
Защото ще има всеотдайността на персонала, и доверието на клиентите.

Защото ИНАЧЕ ако заплатите детерминират цени, е смешно!
Таксиджиите, лекарите, и до министъра си "искат", фирмите плащат малко или не осигуряват на реалния размер, в магазините те лъжат в грамажа, в ресторантите... Топлофъкация... Тока...

Нека определят минимална заплата 1000 евро, и тогава да назначат само отбрани кадри.
Плюс курсове за преквалификация за останалите.

Дай за да искаш.

Знам, че това което пиша вероятно звучи нереално.
Нереално звучат и стиховете на поетите, но с времето насаждат някаква ИДЕЯ.

Тов се опитвам да направя.
Защото така.


Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: Diandimov   
Дата:   02-08-11 02:52

(съжалявам, отвратително е да се повтаря, но така е с айфона. Не го правя нарочно!)

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: MARIANA88   
Дата:   02-08-11 03:43

Diandimov
Няма как да стане това с вдигането на заплатите за съжаление в България.Много безработни ,много неграмотни малцинства с много деца и на един работещ се пада и задачата да издържа и част от тях за да се опази гражданския мир.Слушах отпуснали на държавата помощи за интеграция на малцинствата ,които реално били около 1 милион цигани ,но понеже са неграмотни и при преброяването не се преброили всички ,а други били подлъгани да се пишат турци или българи уж за да не си загубят помощите от държавата ни се ,оказало че са само 350 000. Та и реалните парите не можа да вземе държавата за тях та да ги образова и интегрира.Пък циганите твърдят ,че парите за интеграция били откраднати и не отишли по предназначение .Не е лесно да се сравнява България с другите държави те нямат тези проблеми като нас.



Публикацията е редактирана (02-08-11 03:59)

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.