Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Mac OS X Lion е вече наличен в Mac App Store
Автор: CyberGene   
Дата:   20-07-11 19:26

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Mac OS X Lion е вече наличен в Mac App Store
Автор: CyberGene   
Дата:   20-07-11 19:27

23.99 €.

В момента го дърпам, големичък ще да е, щото става бавно.



Публикацията е редактирана (20-07-11 19:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Mac OS X Lion е вече наличен в Mac App Store
Автор: amplified   
Дата:   21-07-11 16:17

Новият 'natural scroll' ме побърка докато го изключа [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Mac OS X Lion е вече наличен в Mac App Store
Автор: CyberGene   
Дата:   21-07-11 16:21

И мен така... Пробвах да си го включа за проба, за да свикна на променената посока, която наистина е по-естествената и съвпада с тази на айфона, ама много се прехвърлям между уиндоус и мак и ще ме побърка, затова си го върнах постарому. Иначе има доста готини неща [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Mac OS X Lion е вече наличен в Mac App Store
Автор: asahi   
Дата:   21-07-11 16:36

Да почерпите, ей! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Mac OS X Lion е вече наличен в Mac App Store
Автор: amplified   
Дата:   21-07-11 17:24

Back и forward на Safari са прекрасно изпипани. Въпреки, че трудно свиквам да го правя с 2 вместо с 3 пръста.

Отговори на това съобщение
 Re: Mac OS X Lion е вече наличен в Mac App Store
Автор: didesignbg   
Дата:   22-07-11 10:48

Евтинко поне. [smilie5]
Не казахте нищо за новия хардуер от вчера ви чакам и няма кой. Умря култа нещо.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Mac OS X Lion е вече наличен в Mac App Store
Автор: chipsy   
Дата:   23-07-11 06:33

Lion-чето много ми допадна, само тоя скрол ми взе здравето отначало. Поизпипали са го и Мейл-а е супер [thankyou]
Като че ли и по-малко РАМ гълта но определено ми товари процесора повече



Публикацията е редактирана (23-07-11 06:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Mac OS X Lion е вече наличен в Mac App Store
Автор: Тед   
Дата:   23-07-11 07:34

Аз не мога да натоваря 4 ядра на процесора с някакво що годе приложение с ресурси под WIn7.
С майл, браузър, торрент клиент, антивир. и някое др., при зареждане на CS5, и то не в началото ето:
https://photo-forum.net/static/forum/2011-07/dxux4914.JPG
http://img52.imageshack.us/img52/7553/pcload.jpg

idle сум 4-7% CPU load.



Публикацията е редактирана (23-07-11 07:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Mac OS X Lion е вече наличен в Mac App Store
Автор: chipsy   
Дата:   23-07-11 07:59

И ?

Отговори на това съобщение
 Re: Mac OS X Lion е вече наличен в Mac App Store
Автор: Kanonir   
Дата:   23-07-11 08:11

Не казахте нищо за новия хардуер от вчера ви чакам и няма кой. Умря култа нещо

ми какво очакваш, новите монитори кат старите единия тъндърболд за ъпгрейд - не че е лошо, но сега като се появи едно цунами от сменящи .....

Отговори на това съобщение
 Re: Mac OS X Lion е вече наличен в Mac App Store
Автор: Тед   
Дата:   23-07-11 08:22

Е?

Канонир... те Лъвчето им 30 ЕУР....клетите като отидат да си купуят някоя хардуерна джага с "i" отпред и им се насълзяват очите [smilie7]



Публикацията е редактирана (23-07-11 08:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Mac OS X Lion е вече наличен в Mac App Store
Автор: chipsy   
Дата:   23-07-11 08:44

Тед написа:
> Канонир... те Лъвчето им 30 ЕУР....клетите като отидат да си
> купуят някоя хардуерна джага с "i" отпред и им се насълзяват
> очите [smilie7]

Що, бе, моя Макбук Про го взех за $250 със счупен дисплей, смених му дисплея за $100 кинта и си свиркам. Не е много мощен но е перфектния лаптоп за мен и няма да го сменям следващата година-две. Ко те е яд не знам. И аз на десктоп-а не мога да му напъна i7-цата, пък не се оплаквам. Такива като теб най-добре да си мълчат в такива теми май ...

Отговори на това съобщение
 Re: Mac OS X Lion е вече наличен в Mac App Store
Автор: Тед   
Дата:   23-07-11 08:51

Мълчанието на агнетата -- чудесен филм...

Дано хората не им се налага да купуват чупени Маци и да им сменят частите[smilie23], за да почувстват удовлетворението, че прескочили макаджийската трайд политика...

Аз ти показвам пърформънс ти ми се дърлиш със счупени дисплеи...

Ти щом на Мак лаптоп си праиш снимките .... явно си далеко от някои стандарти... Барем добре е да си му сложил по-голяма резолюция ... та да не движеш снимката като пинг-понг нагоре-надолу...

Ами покажи на i7 на десктоп пърформанса...що не покажеш... грабни един пакет от 300 роу-а и дай да видим ко стаа.. щото видиш ли ти ги пишеш тия работи " Като че ли и по-малко РАМ гълта но определено ми товари процесора повече"...



Публикацията е редактирана (23-07-11 08:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Mac OS X Lion е вече наличен в Mac App Store
Автор: Kanonir   
Дата:   23-07-11 08:55

Хора не се карайте, карайте по същество, крайните залитания и в двата отбора са неприятни. Аз гледах мониторите щото може скоро да ми дотрябва още един 27" (и нагоре) та затова споделих какво съм видял. Засега (дори след новите анонси) поне за мен НЕК макар и малко по-скъпи и без "гръмотевичката" са много по-добър вариант.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Mac OS X Lion е вече наличен в Mac App Store
Автор: chipsy   
Дата:   23-07-11 08:59

Тед написа:
> Ами покажи на i7 на десктоп пърформанса...що не покажеш...
> грабни един пакет от 300 роу-а и дай да видим ко стаа..

Налага ми се ? Нищо не ми се налага, правя каквото си искам. Отмина ми времето да се занимавам с клоци и глупости, пък и никой не ми плаща да си губя времето. Десктоп-а ми е с Уйндоус, лаптопа - Мак, че и още един лаптоп с Уйн. Боли ме какво ти харесваш и си купуваш и 300 пакета да си мериш пишката.

Отговори на това съобщение
 Re: Mac OS X Lion е вече наличен в Mac App Store
Автор: didesignbg   
Дата:   23-07-11 09:08

Те 27ците се продават под името дел с малко по-читава подсветка и доста повече възможност за настройка. Да си купиш синема дисплей, за нещо различно от мак не върви хич.

Отговори на това съобщение
 Re: Mac OS X Lion е вече наличен в Mac App Store
Автор: Kanonir   
Дата:   23-07-11 09:35

аз туканка имам впечатления, че тия де им трябват наистина монитори ако и да са на мак си джъткат с НЕК или ЕЙЗО, ма нови анонси, викам чакай да погледна, може да са сменили политиката....

Отговори на това съобщение
 Re: Mac OS X Lion е вече наличен в Mac App Store
Автор: Тед   
Дата:   23-07-11 11:33

Автор: chipsy
Дата: 23-07-11 08:59

Ако мислиш, че аз се вълнувам от твоя хардуер. Нищо не меря. Постнах заради твоя пост: "Като че ли и по-малко РАМ гълта но определено ми товари процесора повече".

Ако беше се получила дискусия с примери, щях да ви покажа и някои особености, които все пак може да са интересни на някои хора.

Дали ще си сложиш Лъв, Леопард или Костенурка ...ми е на оная работа...

Само ви се смея на глупостта...да се радваш на 40 ЕУР ОС, след като купуваш хардуер х2 ..за някои и ....и си мислиш, че Лъвът или Леопарда ти предлага нещо без пари, и величествено. Ама то си е мой смях...а вие се кефете...и не се дразнете.
Няма съвършена ОС, нито МАК е нещо над джамджийницата. Особено на една и съща железария пуснати. Има неща дето можеш да си свършиш работата, и неща с които не можеш да си я вършиш. Ама това не е в полза на МАК.

"Такива като теб най-добре да си мълчат в такива теми май ... "

Нито си модератор, нито цензор, ...пък баш на мен да казваш какво да приказвам или не... където не съм си позволявал на никой до момента да му давам наставления дали да приказва или не.



Публикацията е редактирана (23-07-11 11:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Mac OS X Lion е вече наличен в Mac App Store
Автор: navy   
Дата:   23-07-11 13:18

Чипси, няма се караш на Тед и да му дръжиш такъв тон [smilie7]

Всъщност ако говорим за нотбук - най-добрият избор е МАК и то не заради перформънса толкова, колкото заради перфектната изработка, чудесният екран, изключително яката батерия, прекрасният тъчпад... ОС-а си е ОС, там е въпрос и на вкус.

Обаче ако говорим за настолно ПС моето мнение е, че няма нищо по добре от една маркова корава машина с и7 и един хакинтош инсталиран [smilie7]
И това се получава за точно 2х по малко пари, а резултата в продуктивността е в полза на сглобката.

Има един момент, че съм приятно впечатлен от екраните на аймаците, но има и хубави монитори за тази цел.

Последният момент е с грозните кутии и кабели... но няма пълно щастие [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Mac OS X Lion е вече наличен в Mac App Store
Автор: chipsy   
Дата:   23-07-11 19:31

Извинявам се ако съм засегнал някой.
Дразня се как винаги се намира някой умник дето изкарва едното по-добро от другото.
Макове се намират за същите пари като ПиСи, особено в белите държави. Мак ОС има някой неща които Вин-а ги няма и обратно. Работя чудесно и с двете като предпочитам Мак. Календар и Мейл клиента им са без аналог, както и издръжливост на батерията при лаптопите. Снощи изпуснах една 17-ка за $1000 със 2.2 и7, точно колкото и един Вин лаптоп със същите параметри. Никой не се кланя на Мак в темата и се прехласва, но обратното е в пълна сила. Ни в клин ни в ръкав някой да се изцепи "Глей как не мога да си натоваря проц-а под Уйндоус" някак си не върви, де да знам ...
Аз си изкарвам част от прехраната оправяйки зчупени Мак-ове тъй че дали ще си купя здрав или счупен ми е все тая, хубавото че добри пари се изкарват от Мак-аджийте щото ги е страх да бръкнат в скъпоценната играчка [smilie18]
От друга страна Лион-а го има в Демонойд, за чий ми е да давам $40..



Публикацията е редактирана (23-07-11 20:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Mac OS X Lion е вече наличен в Mac App Store
Автор: didesignbg   
Дата:   23-07-11 20:19

Макове се намират за същите пари като ПиСи, особено в белите държави.

Това просто не е вярно. Дори в щатите, дори сравнявайки машини с уиндоус в цената, нещата не се случват така.

Отговори на това съобщение
 Re: Mac OS X Lion е вече наличен в Mac App Store
Автор: navy   
Дата:   23-07-11 20:22

След като се намират на същите цени, би ли ми намерил макбук про или аймак на цена на ПС машина? Срещу почерпка или смяташ, че не ти е изгодно?
Защото аз съм със съвсем друго мнение за цените на МАК дори и на втора ръка.
[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Mac OS X Lion е вече наличен в Mac App Store
Автор: chipsy   
Дата:   23-07-11 20:30

Ako намериш по кой да ти я пратя нямаш проблеми [beer]
Преди месец намерих 15-ка с и7, 8 рам и 1680х1050 екран за $900, в гаранция. Продадох я с $800 кинта печалба. Ако си в някой по-голям US град и имаш много време да висиш в Craigslist се намират ежеседмично. Много корпорации ъпгрейдват маковете на служителите си ежегодно, по-богатите и по-често.

Отговори на това съобщение
 Re: Mac OS X Lion е вече наличен в Mac App Store
Автор: Navy   
Дата:   23-07-11 21:28

Ясно, тук е БГ и тези далавери са невъзможни...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.