Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 
 Най-добре е Костов да дойде...
Автор: n1x0n   
Дата:   18-07-11 00:05

... май, а? Хем Костовистите доволни, хем ш'са оправи държавата, хем комунистите ще побягнат с писъци... хем и аз ще съм щастлив, че няколкото мои познати, наричащи го "държавник" /по непонятни за мен причини/ - ще изпаднат в син комсомолски екстаз.
Пък в крайна сметка, нали "всичките са маскари" - що да не се пробват и сините пак?

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: Императорът.   
Дата:   18-07-11 00:08

Ами Костов ни измъкна от най-тежката криза по време на (продължаващият) преход... Той май пак ще трябва да ни спасява... [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: n1x0n   
Дата:   18-07-11 00:15

Гледай сега, цялата ни съвременна политическа история се гради на 2 принципа:

1. Всичките неуспехи на сегашното правителство се дължат на "тежкото наследство" от предходните правителства.

2. Всички успехи на предходните правителства са заслуга на сегашното правителство.

Личното ми мнение е, че нито едно от критичните за България успехи/провали през последните 20 години не е заслуга/издънка само на едно правителство.

Затова басни като "Костов оправил", "Костов унищожил"... никак не са верни.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: Императорът.   
Дата:   18-07-11 00:28

Не бъркай демагогията с фактите. Костов допусна някои грешки (продажбата на Булбамк напримерно), но като цяло ако не беше неговото правителство не знам какво щеше да стане.

А и човекът направи Масовата приватизация, за което съм му дълбоко благодарен и следващият път, като го срещна на улицата, ще му предложа да по почерпя 1-2 бирки... [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: slivenski   
Дата:   18-07-11 00:29

Добре, нека да дойде Костов... Какво мислите, че ще направи той, което да е по-различно от сега? Кажете ми и ще гласувам за него. [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: Императорът.   
Дата:   18-07-11 00:31

Най-малкото - ще стимулира частният бизнес, а няма да се мъчи да го смаже, както прави комуноидът с тимберица като кореноплодно.


Най-малкото, но най-важното в нормална държава.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: saxon   
Дата:   18-07-11 00:32

Императоре, толкова ли си неграмотен, как не те е срам да свързваш Костов с масовата приватизация. Язък, че се пишеш икономист[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: abc.xyz   
Дата:   18-07-11 00:33

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: saxon   
Дата:   18-07-11 00:36

Императорът с това си изказване вече вече е съвсем ясен колко стурва. Докато рови в гугъл да се ограмоти по въпроса, направо ще му припомня, че Виденов направи Масовата приватизация, а Костов я отрече и направи Касова приватизация.
Но то се иска елементарна култура да ги знаеш тея работи.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: Императорът.   
Дата:   18-07-11 00:36

Ух, да бе - забравих - не беше Костов.

Б.Б. ли я направи или СтаниШеф? [smilie8] [smilie8] [smilie8] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: saxon   
Дата:   18-07-11 00:38

Виденов бе неграмотник!

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: imitev   
Дата:   18-07-11 00:39

https://photo-forum.net/joro/emoticons/674.gif

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: n1x0n   
Дата:   18-07-11 00:46

Какво мислите, че ще направи той, което да е по-различно от сега? Кажете ми и ще гласувам за него.

Ами щом толкова хора, претендиращи че са най-умните, най-космополитните, най-прогресивните, най-проевропейските, най-светнатите в политиката и икономиката - смятат, че той ще спаси положението - аз нямам нищо против да му се даде на Ванката шанс да светне като спасител на държавата.

В крайна сметка, личната ми неприязън към него не може да ме спре да искам по-доброто за тази държава. Пък ако се окаже издънка - ще мога да повтарям на всички сини комсомолци "Нали ви казах!?".

win-win situation! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: Славов   
Дата:   18-07-11 00:52

Одобрявам !!!

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: Kaloyan_Radomirov   
Дата:   18-07-11 00:55

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: saxon   
Дата:   18-07-11 00:57

Кво стана бе Император, кой направи Масовата приватизация, що се умълча като пълен памперс[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: slivenski   
Дата:   18-07-11 00:59

Пък ако се окаже издънка - ще мога да повтарям на всички сини комсомолци "Нали ви казах!?".

Хахахахаха... Докога ще си правим експерименти бе, Никсън... Одъртяхме... Бях на 20, когато експериментите започнаха. Сега съм на 40... Нямам надежда, че тая държава скоро ще стане по-добра за гражданите си... Не че се оплаквам от живота си, но ми е тъжно, че алчността, корупцията и простотията ни погубват година след година... [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: slivenski   
Дата:   18-07-11 01:02

Сигурно си мислим, че някои неща трябва да станат веднага... А явно трябва да минат десетилетия... Евреите и пустинята - нали помните? 40 години... докато пукне и последният, който помни робството... [smilie8] [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: novi4ok   
Дата:   18-07-11 01:04

Бе я кажете, че нямам спомен - ония 700 хиляди евра дето потънаха във фондацията на Костовица разбра ли се къде отидоха или ОЛАФ само си лаяха, защото са фенове на ББ и мразят неграмотното императорче?
[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: Императорът.   
Дата:   18-07-11 01:07

Саксънов - докато бях в банята си припомних година по година и май си прав, но какво да се прави - мина доста време, а тогава правителствата се сменяха като носни кърпички.
Обърках 1996 с 1997-а - моя грешка. [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: saxon   
Дата:   18-07-11 01:10

Грешка викаш? Ама иначе се кефиш на Масовата приватизация а?
Що просто не си признаеш, че не правиш разлика между масовата и касовата приватизаиция, то е ясно че не знаеш, но поне честното признание е пък към запазването на достойнството.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: Императорът.   
Дата:   18-07-11 01:14

Хайде сега - от една грешка (объркване на две отдавна минали години) тръгваш да си вадиш генерални изводи.

Сигурно професорите по икономика няма да направят тая грешка, ама пък мнозина от тия професори нямат и една сделка в животът си...

Иначе да - когато сгреша, признавам си го, както прилича на почтен човек.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: saxon   
Дата:   18-07-11 01:16

А, начи годината е грешна само викаш, иначе продължаваш да си дълбоко благодарен за Масовата приватизация така ли?[smilie18] [smilie18] [smilie18]
Я изясни сега - благодарен си за Масовата приватизация или си благодарен за Касовата приватизация?

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: exo99   
Дата:   18-07-11 01:51

Импето е благодарен на Виденов за масовата приватизация за едни сосни сделчици.

Та какво беше по-горе :
"Като го срещна, ще го черпя една - две берки".

Това сега за Виденов ли се отнася?

[smile] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: Kaloyan_Radomirov   
Дата:   18-07-11 01:53

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: novi4ok   
Дата:   18-07-11 02:04

Я като се благодари, да взема и аз да благодаря на Костов и сие за:

Аферата Сапио
БГА "Балкан"
"Кремиковци"
Арестът на медиците в Либия въпреки, че беше предупреден.
Скромните $ 189 000, който прибра чрез фондация Демокрация от "бизнесменът" Майкъл Чорни - вероятно Чорни много е харесал сините очи на Костов или пък е много загрижен за демокрацията в България (бай-дъ-уей и аз съм загрижен, но все не намирам кой да ми даде поне 189$, камо ли 189000$)
________________________________________
бел.авт: цитирам само тази сума, защото само за нея се разсмърдя сериозно, иначе злите езици от прокуратурата твърдят, че общо са няколко милиона, преточени чрез фондацията от различни "дарители".
_________________________________________
Мисля, че това е достатъчно, Но най-вече искам да благодаря на въпросния, че огласи публично преди няколко години мнението си за българите (цитирам): "Народ в кавички" - това е достатъчно, за да ме накара цял живот да обичам този елементарен крадлив циганин и винаги да гласувам за него!
[smilie5]

P.S. За да няма обърквания - до преди няколко години бях убеден демократ. Дори бой съм ял заради това в началото на деветдесете. И фотоапарат са ми чупили цивилните ченгета. Но уви - пораснах и разбрах за какво всъщност иде реч. Жалко...


Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: Kaloyan_Radomirov   
Дата:   18-07-11 02:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: ffwd   
Дата:   18-07-11 02:08

Изпадам в син комсомолски екстаз и лягам да поспя, лека нощ! [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: Славов   
Дата:   18-07-11 03:32

Явно има хора, които не си спомнят какво беше по времето на Виденов и след това по времето на Костов, ама такива сме Българите, късопаметни. Далеч не казвам, че Костов е светец, няма такива хора, естествено че се е облажил от властта, но ако някой си мисли, че ще дойде на власт идеалния човек, бих го нарекъл наивник, най-малко....
Само който не е виждал празните магазини и курса на долара и марката тогава, или само е гледал, а не хранел семейство и деца може да вижда едното, а да не вижда другото.
Май има хора, които все още чакат идеалния управник, "спасителя", няма такъв приятели, важното е доброто да е повече от лошото, но това за съжаление, само времето го доказва....
Трябва да е много предубеден или неук един човек за да нарече касапин хирурга отрязал крак или ръка, но спасил живот....

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: danvan16   
Дата:   18-07-11 05:33

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: Kanonir   
Дата:   18-07-11 06:59

....че тя мадоната му беше външен министър бре, па коги се умореше да е мадона, я заместваше шефа на парламентарната група....

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: Kanonir   
Дата:   18-07-11 07:08

Нещо няма ли да кажете и за дясната ръка на светеца - Христо Бисеров или пак ще чуем рефрена от преди 10-12 години как той светец ма обкръжението му го провалило.... сигур туй ми ти обкръжение от Жан Виденов го наследи?

П.П. Никсъне, кви са тия теми - по времето на Костов си започнах емиграционната процедура...


Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: logrus   
Дата:   18-07-11 07:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: Vinsent   
Дата:   18-07-11 08:04

Далаверите на Командира станаха държавна политика

Повече от 3000 съсипани български предприятия – това е равносметката от четиригодишното управление на Иван Костов от 1997 до 2001 г. Кабинетът на Командира стана нарицателно за корупция и далавери, факт е, че няма негов министър, който да е излязъл чист след края на мандата, а повече от половината в екипа бяха разкарани от самия Костов, защото се опитваха да вкарат свои корупционни схеми, различни от тези на бившия премиер, пише в АТАКА.
Според Едвин Сугарев, който преди пет години написа отворено писмо за далаверите на синия политик, правителството на Костов е разпродало държавни активи на стойност 27 млрд. лева за около 1 млрд. лв. И това ако не е пладнешки грабеж!
Разграбването на България по време синьото управление създаде олигарсите, които процъфтяха при Сакскобургготски и Станишев. Клиентелизмът и рушветчийството станаха задължителен атрибут на властта именно при кабинета „Костов“. Пак по време на това управление започна съсипването на АЕЦ и на армията, а журналистиката вместо коректив, се превърна в слугинаж, възхваляващ управляващите.
Сега Костов с четиримата си депутати отново напира към властта. Защото знае отлично, че държавата, дори и в криза, постоянно генерира пари, които може да се усвоят с далавера, а Командира е цар на далаверите.
През 1997 – 2001 Иван Костов проведе „реформи“, чрез които обогати своите съпартийци и не на последно място себе си. Увеличи данъците. Въведе около 150 лицензионни и разрешителни режима и затлачи дребния и среден бизнес, като по този начин създаде благоприятна среда за държавна корупция.
Инвеститорите, освен руските, не искаха и да чуят за България. Вместо приватизация от чужди инвеститори се състоя пладнешка приватизация от вътрешни съмнителни дружества и физически лица, приближени до бившите комунисти или до Костов и СДС. Властта беше силно централизирана, за да може комисионерството на държавната администрация да се развива. Създадоха се нови монополи като НЗОК.
Дошло на власт, правителството на Иван Костов се зае със скоростна приватизация, насочена преди всичко към решаването на политически въпрос – да създаде масова база от свои капиталисти, които уж да заменят червените. Впоследствие се оказа, че приближените лакеи всъщност са си пак червени и олигарсите Георги Гергов и Людмил Стойков са добър пример за това.
От четирите метода за приватизация – публичен търг; публично оповестен конкурс; преговори с потенциални купувачи; продажби без търг или конкурс – доминираше последният, най-непрозрачният, по правило корупционен. Приблизително два пъти по-малко бяха преговорите с потенциални купувачи и публично оповестеният конкурс – също заредени с мощен корупционен потенциал, но по усложнена – за даващия и вземащия подкуп – процедура. Най-прозрачният и честен метод – публичният търг, бе рядко изключение. Перспективни предприятия се подаряваха на определени хора срещу определени пари за жълти стотинки.
Тогава се появи и печално известният прякор „Мистър 10%“ на покойния вече вицепремиер, занимаващ се с приватизацията Александър Божков.
Основна част от продажбите без търг или конкурс бяха продажби на работническо-мениджърски дружества. Така трябваше да се имитира някаква социална справедливост, но номерът не мина – хората бързо нарекоха този тип „разбойническо-ментарджийска приватизация“.
Срещу комисиони и рушвети, давани от мениджърите на управниците, последните им подаряваха почти без пари специално създаденото за целта РМД. По правило следваха различни хватки на мениджърите – естествено, „сини“, назначени от Костовото правителство. Най-популярната хватка бе увеличение на капитала на дружеството. Така делът на работниците се свеждаше до нула, а нароченото за унищожаване предприятие се оказваше в ръцете на шепа продажници.
Друг начин бе директното разпродаване на активите на предприятието, водейки го бързо до ликвидация. За разлика от класическите капиталисти, заинтересовани от дългосрочното развитие и просперитет на фирмата си, новоназначените костови капиталисти се интересуваха единствено от пачките – „сега, тук и веднага“.
Огромна корупция
имаше и в масовата
приватизация
След придобиване на държавните предприятия по-голямата част от приватизационните фондове (вече преобразувани като холдинги) увеличиха капитала си с пари от дъщерните си предприятия, които от своя страна се превърнаха в основни акционери. Мениджърите на фондовете и скритите зад тях политици станаха техни реални собственици. От хилядите дребни акционери вече не зависеше нищо, за тях оставаха символичните дивиденти.
Тази супердалавера беше направена с мълчаливото съгласие на Костовото правителство. Подкрепа, която насърчаваше унищожителния грабеж над българския народ, и естествено, че тя бе дадена срещу собственост в бившите приватизационни фондове и/или срещу пари. Костов с мълчаливо одобрение приемаше присъствието на скандалния израелски инвеститор и собственик на „Мобилтел“ Майкъл Чорни, който бе експулсиран едва след срещата на тогавашния шеф на ЦРУ Джордж Тенет с Командира.
Костов и кликата му подпомагаха със законотворчество, удобно за групови интереси, ремедетата, които чрез офшорни фирми с виртуални собственици приватизираха близо 80% от българската индустрия. Те не поискаха от нито един инвестиционен фонд, от нито една партия да декларират произхода на капиталите си. Продаваха безогледно, на безценица, за да получат процентите си. И се хвалеха с успехите си.
Ще споменем някои от „успешно“ продадените фирми – „Нефтохим“, „Кремиковци“, „Химко“, „Стомана“, „Девня“, където бе престъпление да се оставят 15% акции за държавата. Останалото се харизваше на чуждия купувач. Да не говорим как бе подписана една от най-съмнителните приватизационни сделки – продажбата на трите фармацевтични завода, в резултат на което новият собственик държи 80% от производството на български лекарства.
Моделът с приватизацията на плевенската рафинерия „Плама“ бе мултиплициран и за най-големите български предприятия. Характерните черти на този модел са: неизвестни купувачи, наричани „стратегически инвеститори“, източване на предприятието за 2 г., успоредно с намаляване на персонала, последващо затваряне. Сценарият се разиграваше с активното съдействие на управляващите.
„Плама“ спешно бе продадена на „Евроенерджи холдинг“, създаден навремето с откраднатите пари на бившия комсомол.
Държавата отхвърли реалната оферта на френската „Елфинко“ и американската „Глобал ойл“. Две години по-късно „Плама“ бе обявена в несъстоятелност, а „Евроенерджи“ прехвърли собствеността на регистрирания в Кипър „Плама консорциум“, който включва швейцарската финансова група „Андре“ и норвежката „Норуижън ойл“. При този избор бе отхвърлен световният лидер в бранша френската „Елф Акитен“. Към 2001 г. рафинерията дължеше вече 251 млн. нови лева на банки, 60 млн. лв. на бюджета и 10 млн. лв. за заплати на работниците.
На офшорната фирма „Инсайт овърсиз“, само за 500 лева, бяха прехвърлени 100% от акциите на „Пивоимпекс“ – заводът в Ямбол за производство на малц, който бе най-големият в Югоизточна Европа. Новият собственик се задължи да изплати старите дългове от 16 млн. марки и да инвестира 23 млн. марки в довършителни работи. Години по-късно в завода не бе вложен нито лев.
В повечето случаи купувачите бяха с офшорна регистрация, защото така купената фирма ожеше да се източи в неизвестна и „необлагаема“ посока. Офшорни фирми имат и собствениците на трите фармацевтични завода, касовите акционери в „Асарел Медет“ и много други.
Държавният бюджет продължаваше да налива милиони левове на „успешно“ продадените големи фирми.
Така гигантът „Кремиковци“, купен от „Дару металс“ за 1 долар, получи от фонда „Структурна реформа“ 183 млн. лв. за покриване на стари дългове. Собствениците на „Дару“ имаха офшорни фирми, регистрирани с разрешението на Министерството на финансите и с благословията на тогавашния финансов министър Муравей Радев. Ето към тези фирми изтичаше заработеното в металургичния комбинат.
Купувачът на девненския торов завод „Агрополихим“ – „Асид & Фъртилайзърс“ плати 1 долар, но държавни фондове му отпуснаха 63 млн. лв., за да се разплати с „Булгаргаз“. Собственикът отново бе с офшорна регистрация. По-късно „Асид“ получи облекчени цени на природния газ, което си беше чисто субсидиране.
Експериментът с пернишката „Стомана“ бе аналогичен. Към германския стратегически инвеститор „Метал трейдърс“ не бе проявен сериозен интерес. Предпочетена бе българската „Еврометал“ на олигарха Людмил Стойков, която получи предприятието по договор за управление с клаузи за изкупуване. А по-късно Министерството на икономиката започна да разпродава „Стомана“ на парче. „Еврометал“ взе обаче своя бонус. През 2000 г. Костов продава на Стойков основното производство на фалиралото предприятие „Стомана“ срещу обслужването на дълга му от над 42 милиона лева. По-късно във фирмата влиза гръцката „Виохалко“, но Стойков запазва 14 на сто от „Стомана индъстри“ и е зам.-председател на управителния съвет.
„Видахим“ пък бе ликвидиран и се разпродаде на парче, но когато можеше да се продава и реално да се спаси, Агенцията за приватизация не прие добрата оферта на „Химимпорт“ с аргумента, че очаквали италианската „Марангони“. По-късно заводът бе разпродаден на парче, а сега е в руини.
Бяха разграбени „Големите бургаски мелници“, маслодобивното предприятие „Камбана“, купено от холандския концерн „Хелиън комодитис“, „Добричкият обувен завод“, „Оптико-механичният завод“ в София, „Пектин“ – Перник, Заводът за картонени опаковки „Хаджи Димитър“ в Своге и още много други.
Един от най-фрапиращите случаи бе приватизацията на най-голямата българска банка – Булбанк, която Костов продаде за 160 млн. долара – колкото бе годишната й печалба! Впоследствие се оказа, че Алесандро Профумо, директор на финансовата групировка „Уникредито Италиано“, избрана за предпочитан купувач на Булбанк, е член на управителния съвет на SDA – школата за бизнесадминистрация на престижния милански университет по икономика „Бокони“, където учи по-голямата дъщеря на Иван Костов – Яна.
„Аз искам да разбера колко и къде точно е даден подкупа за Булбанк. Между 50 и 100 млн. долара ли е подкупът? Нека премиерът отговори“, попита тогава бившият вътрешен министър в костовия кабинет Богомил Бонев, който днес се оказа приближен на Георги Гергов. Следващият голям скандал бе с огласяването на доклад на спецслужбите, според който Иван Костов е наложил контрол върху най-доходоносните сектори от българската икономика. Според оперативните данни в доклада Костов е пътувал през 1995 -1996 г. с човек на име Емил Караколев и двамата са били спрени на швейцарската граница. В колата бил намерен сак с 500 хиляди франка, за които те не могли да дадат обяснение, и им била наложена забрана да влизат в страната. Караколев, който живеел в Германия, отговарял за връзките с българите в чужбина в предизборния щаб на ОДС. По-късно, след като сините спечелили изборите, той лично довел Гад Зееви в България и посредничил за приватизацията на авиокомпания „Балкан“.
Караколев е дарил на фондация „Бъдеще за България“ на Костовата съпруга Елена като частно лице повече от 50 хил. лева, пишеше в доклада на службите.
Най-скандалната приватизационна сделка бе тази с авиокомпания „Балкан“,
която Костов продаде за 150 000 долара – цената на един луксозен джип, по думите на Волен Сидеров. За купувач бе избран никому неизвестният израелец Гад Зееви, който дори в собствената си държава не се ползва с добро име. Офертата на Руския авиационен консорциум бе отхвърлена, въпреки че надхвърляше 100 страници и подробно разработен бизнес и инвестиционен план, само и само за да се даде авиокомпанията на Зееви. Той спечели с оферта от цели 3 страници, а бизнеспланът на израелския „инвеститор“ дори не бе внесен в Агенцията за приватизация.
Гад Зееви, постави предварително условие да регистрира фирмата купувач в офшорен Амстердам. След това плати за АК „Балкан“ цели 150 000 долара, а само една година по-късно поиска 1, 5 млн. долара държавна гаранция за смесеното си дружество с израелската „Бедек авиейшън груп“, а като десерт пожела и 50-годишно разсрочване на дълговете на компанията. Тази приватизационна сделка стана образец за нарушен приватизационен договор и смърдеше на жестока корупция, но правителството не си мръдна пръста да я преразгледа.
И така само за година Зееви докара АК „Балкан“ до колапс. Аферата нагледно показа, че националният интерес бе най-последната грижа на Костовото правителство. След като Зееви получи като подарък БГА „Балкан“, основната му дейност бе разпродажба на имущество, имоти, закриване на линии и съкращаване на персонал. Зееви източи АК „Балкан“ по класическата схема за преливане на атрактивните дейности на превозвача в нови дружества. Така по законен път той се освободи от старите и нови дългове, натрупани от националния превозвач. Всички получени пари и приходи се превеждаха по сметки в ИНГбанк. Държавата остави за себе си 25% от акциите на компанията, но нямаше свой представител в Съвета на директорите. А според директива на Евросъюза всяка авиокомпания може да е носител на националния флаг единствено когато 50% плюс една от акциите й са със същия национален произход, в случая – български. Т. е. Агенцията за приватизация нямаше право да продава 75% от „Балкан“, защото по този начин я лиши от правата й по близо 100 двустранни транспортни спогодби. Няма начин това да не е било известно при сключването на сделката, но след като Костов си е затворил очите, явно не го е направил без големи пари.
След като Зееви източи милиони и не остана нищо за разпродажба, в началото на 2001 г. „Балкан“ преустанови полетите си, а малко по-късно бе обявена в неплатежоспособност. Наглостта на Гад Зееви стигна до предявяване на иск пред арбитражния съд в Париж, че бил подведен за сделката.
Днес в масовото съзнание ДСБ се асоциира основно с „родата“ – партийно-братовчедски кланове на Костов. И с основание, защото самият Командир вече беше признал цинично през 1988 г., че „в България всички сме братовчеди“.
Нарицателен за огромната корупция стана
кръгът „Олимп“,
тясно свързан с Иван Костов. Необяснимо е как само с „честни“ бизнессредства тази икономическа група на Славчо Христов достигна за няколко години разрастване в огромен мащаб.
Фирмата на Славчо Христов „Балканстрой инженеринг“ печели първите си търгове на летище „София“ с помощта на тогавашния министър на транспорта Вилхелм Краус.
По-късно Христов регистрира обща фирма „Бул-ойл трейдинг“ ООД с Георги Христов, зет на премиера Иван Костов.
През 2000 г. ресторантьорът Славчо Христов е избран за председател на надзорния съвет на БРИБанк. Първата голяма приватизационна сделка на Христов – покупката на „Златни пясъци“. Формално купувач на 63. 8% от капитала на курорта е РМД „Златни“, което е финансирано от банката. РМД-то се ангажира да плати 80, 8 млн. долара, разсрочено за пет години.
Постепенно империята „Олимп“ сложи ръка на военнопромишления комплекс в България. Стопанска банка бе сред основните кредитори на предприятията от ВПК. А бившата БРИБанк бе и агент по приватизацията на „Арсенал“, „Бета“, “ Пима“, и „Трема“.
РМД-та и с пари на двете банки, които се сляха, купиха и най-апетитните парчета от българските летни и зимни курорти. „Бороспорт“ – дружеството, което стопанисва Боровец, бе приватизирано от РМД „Самоков Боровец 21″ за цена от 4. 9 млн. долара, платени в брой , а „Турист инвест“ – Цюрих, купува 60% от „Пампорово“ АД срещу 11 млн. долара в брой.
Така към 2000 г. бяха продадени предприятия за приблизително 827,700 млн. лв., т.е. резултатите от скоростната приватизация са практически равни на нула. През 1990 г. България имаше 100% държавна собственост и 11 млрд. долара външен дълг. В 2001 г. държавната собственост остана около 20-25% и външният ни дълг е пак същият. Т.е., продадена бе около 80% от собствеността на държавата, а парите ги няма. Унгария, която раздържави по-голямата част от активите си, с тях изплати 2/3 от външния си дълг. При нас приватизацията бе катастрофална за огромната част от хората. Тази 70-80% частна собственост произвежда най-ниския жизнен стандарт в Европа, по-нисък дори от Румъния. Според икономиста Кольо Парамов извратеният олигархичен капитализъм в България се роди на практика за 4-те години на Костовото управление – чрез потресающа мегакорупция, невиждан грабеж на националното богатство, създавано от поколения българи и ограбване на спестяванията на населението.


Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: fove   
Дата:   18-07-11 08:36

Какво ще направи Костов.Просто ще продължи реформите,за които не му стигна време или не успя да се пребори с огромната съпротива.Ще направи това,което не им стискаше да направят мадридският бандит,Станишев и Боко,след Костов спряха всякакви реформи във всички области на икономиката.Ще продължи започнотото в здравеопазването,образованието,администрацията,сигурноста,пенсионната реформа.После пак ще бъде оплют,но той добре го знае.Именно за това той е държавник,а не дребен популис,който сутринта казва едно,а вечерта друго.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: Vinsent   
Дата:   18-07-11 08:40

fove написа:

> ...Именно за
> това той е държавник,а не дребен популис,който сутринта казва
> едно,а вечерта друго.

Държавник еквивалентно ли е на разбойник или се е появил нов вид мазохизъм? [smilie2]


Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: fove   
Дата:   18-07-11 08:42

Държавник,много е просто за разбиране,ако не си предубеден.



Публикацията е редактирана (18-07-11 08:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: burningice   
Дата:   18-07-11 08:44

Да не забравяме кой и за колко кратко време измъкна Германия от най-тежката криза и какво стана после.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: serjy   
Дата:   18-07-11 08:50

предлагате да правим със стари курви нов бърдак, че немало млади и способни кадри. .. костов баш ша ви "оправи" [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: PolarBear   
Дата:   18-07-11 08:53

Забавлявам се като гледам как след толкова години все още Костов плаши до смърт определени хора...

Сега всеки занаем, че за всичко са виновни Костов и Мадона. Да ви предоставя малко вътрешна информация: всъщност Костов е виновен и за Мадона. Но не казвайте на никого, моля ви.

[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: Danvan16   
Дата:   18-07-11 08:55

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: ники1   
Дата:   18-07-11 08:56

Vinsent [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Костов - един от най-големите национални предатели !!!!

Разстрел за него......публичен......

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: truly   
Дата:   18-07-11 08:57

Вярно не му стигна времето на Костов - не му стигна да довършат започнатото със Славчо Христов. Не му стигна времето и на Праматарски, на Венци Върбанов, на Бакърджиев или Божков. Малко им трябваше още, но все пак някои от тях се задоволиха с какво бяха взели. Други продължават да ни досаждат с присъствието си ида се смятат за незаменими. Все пак родината има нужда от такива "експерти", които дори се обиждат ако някой дръзне да каже обратното.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: fove   
Дата:   18-07-11 09:03

PolarBear[smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: Danvan16   
Дата:   18-07-11 09:03

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: Kanonir   
Дата:   18-07-11 09:08

бахти и тайната - ми нал казах вече - беше му външен министър, па председателя на партийната група заместваше от време на време при умора!

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: Императорът.   
Дата:   18-07-11 09:08

Славов - [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24]
Новичоков - 189 000 е просто сосна сума... а какво да кажем за любовницата на Картофоидът, която стана милиардерка само за няколко месеца власт на същият?
Единственият, който нищо не открадна (сам Костов го каза) беше... Жан Виденов - злочестата жертва на обстоятелствата.

За Кремиковци - перманентно губещият комбинат, който по едно време си доставяше руда чак от Бразилия - колко ли струва реално? Беше продаден, за 1 ъкинт, за да не бъде затворен и хиляди хора да останат без работа.
БГА Балкан? - По това време авиационният сектор бе в небивала криза, много компании по светът направо фалираха, явно Костов е бил доволен, че все нещо ще вземе. Продажбата бе тактически правилна, но стратегически погрешна.
Булбамк? - Лош ход - и преди го казах.
Но поне Костов не позволи да бъдат продадени стратегически дружества като ЕРП-тата или военно-промишленият комплекс.

Доста от предприятията, продадени и после сринати, нямаха никакви шансове в една пазарна икономика - Костов просто направи това, което трябваше да бъде сторено доста преди него. Продавал евтино - а имаше ли избор? Защо стана белята при Виденов - дали не е, до голяма степен, защото кредиторите притиснаха България, а пари нямаше? - С тия незаслужено малко пари Костов изправи държавата на крака и финансово, и икономически.


Допускаше грешки, но ако на негово място бе някой по-нерешителен, щеше да стане страшно. Помните ли служебното правителство на Софиянски - между Жан и Иван? Помните ли, че в страната бе останало брашно за три дена - и Ухиленият тревопушно трябваше да ходи до Русия да се моли да бутнат малко житце? - Имаше ли такова нещо или си спомням погрешно?


Винс - малко двусмислено става - хем разпродал Костов супер ценни и скъпи предприятия за без пари, хем огромната част от тях днес не работят. Ако тебе някой ти продаде Ролс-ройс за 5 000 кинта, ти ще го разбиеш ли умишлено, само защото си го взел евтино? Едвин Сугарев казал, че продеденото от Костов за 1 000 000 000, струвало 27 000 000 000... и какъв е Сугарев да го оцени? Костов е икономист, а "Еди Суу"? Единственото, което помня от него е, че е со сериозен диабет и правеше гладна стачка срещу БСП-то - в кухнята при жена си - единственият диабетик на инсулин в световната история, който гладува 3-4 дни без да пукне.
Друг нюанс - доста от тези предприятия (например Пампорово и Бороспорт) бяха частично шитнати и в Масовата приватизация... кой от твърдящите, че те били безценни, но продадени на "свои хора", е пробвал да инвестира в тях? Аз напримерно шитнах моите Пампоровици зарад климатическите промени, защото зарад затоплянето Пампорово все повече и повече ще остава без сняг. От Бороспорт още държа няколкостотин акции.
Трети нюанс - всички плачат, че в България вече нямало индустрия, нищо не се произвежда, но се свършва само с мрънкането. Ами сдружавайте се и създайте индустрия !!! От времето на Гладната зима досега (при Костов, т.нар. "цар" и СтаниШеф) населението натрупа 30 000 000 000 кинта по бамки и под дюшеци !!! Ами извадете сухото от депозитченцата в гръцките бамки, сдружете се и изграждайте бизнес - производство - на компютри, на компоти, на моби или на автомобили - с толкова кинти можем да направим поне икономика, равна на разпродадената от Костов, ако се доверим за оценката и на Гладуващият диабетик !!! Ама мрънкянето е по-лесно, нали?

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: asahi   
Дата:   18-07-11 09:12

Я! Импето мрънка против мрънкането [smilie10]
Баси жегата се очертава.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: kerabo   
Дата:   18-07-11 09:14


PolarBear [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: saxon   
Дата:   18-07-11 09:15

Императорът мълчи и отговор не дава

Автор: saxon
Дата: 18-07-11 01:16

А, начи годината е грешна само викаш, иначе продължаваш да си дълбоко благодарен за Масовата приватизация така ли?
Я изясни сега - благодарен си за Масовата приватизация или си благодарен за Касовата приватизация?

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: Kanonir   
Дата:   18-07-11 09:16

Никсън[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: Kanonir   
Дата:   18-07-11 09:17

П.П. гледам да се включа в положителните емоции ([smilie24] )де са настанали, да не се чувствам изостанАл [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: Императорът.   
Дата:   18-07-11 09:18

...освен това, Саксънов, не си съвсем прав. Виденов започна масовата приватизация, но тя продължи много след него. Последният засега централизиран публичен търг (№ двадесет и някой) бе съвсем наскоро.
Аз лично най-големите удари ги направих при втората и третата вълна.
При Костов бе създадена Фондовата борса - това ме подведе вчера за момент.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: Славов   
Дата:   18-07-11 09:42

Е, аз съм написал какво съм преживял и какво мисля, според това което знам от моята си камбанария..... не обичам копи-пейст..... дали да не си пишем кой набор сме, щото в подобен форум се оказа, че най-големия ми опонент е 4 години по-малък от сина ми .... след време пихме водка и много се смяхме .... [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: saxon   
Дата:   18-07-11 09:45

Чети, чети в гугъл, може и да ти се избистри нещо.
Ок, ясно че си фен на масовата, а не на касовата приватизация, тогава защо се кефиш на Костов?[smilie5]

Лика прилика сте си Импе с Вучков

До редакцията на
FROGNEWS

Уважаеми колеги,

Обръщам се към вас заради сериозна фактологическа грешка допусната от проф. Вучков и публикувана във вашия сайт на 4 август в материала „Проф.Вучков: Иван Костов е най-добрият ни политик”
Масовата приватизация, за която проф.Вучков говори е проведена от правителството на БСП с премиер Жан Виденов. Кабинетът на ОДС ръководен от Иван Костов приватизира само 72 предприятия, които правителството на социалистите предварително беше обявило в несъстоятелност.
Тъй като ние в ДСБ много ценим и сайта ви и вашите читатели и за нас е недопустимо те да бъдат заблуждавани, макар и неволно, моля да публикувате поправка, която да отговаря на историческата истина.
Предварително ви благодаря за коректното отразяване и ви пожелавам ползотворна и приятна работа.

Адриана-Белла Белева

Бележка на редакцията - Професор Юлиан Вучков е цитиран дословно, но най-вероятно е направил неволна грешка и е объркал "масовта" с касовата и работническо-мениджърската приватизация, която бе направена от правителството на ОДС (1997-2001)

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: kkkolelo   
Дата:   18-07-11 09:46

Не мое стане ... това де, Костув да се върне, оти царя разби двуполюснио модел [smilie5] [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: Славов   
Дата:   18-07-11 09:50

Естествено, че Костов няма да се върне... в БГ всяко разумно нещо става много трудно, или хич..... [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: CyberGene   
Дата:   18-07-11 10:02

Аз съм хард-костовист, но със съжаление мога да призная, че той никога не би могъл да се върне на власт, просто защото му е лепнат вече "черен" етикет. А сектантчето Мартин Димитров няма харизмата, за да бъде какъвто и да е лидер, особено пък министър-председател. Да не говорим, че и чисто като политик се съмнявам в уменията му.

Единственият вариант Костов да управлява, е да е в сянката на някой друг. Много се надявах това това да е физкултурникът Бат'Бойко, който да се вслушава в него, но не би... За друг вариант не се сещам.

Като заключение - прост народ, слаба държава!



Публикацията е редактирана (18-07-11 10:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: didesignbg   
Дата:   18-07-11 10:03

Свършиха ли танковете, че Костов, или той е с по-голяма разрушителна мощ?

Поне така се казваше в един стар виц...

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: J0R0   
Дата:   18-07-11 10:23

Никсъне, ти поне правиш впечатление на интелигентен човек.
Не ти отива това да слагаш всички в един кюп.

Политиката е сблъсък на РАЗЛИЧНИ виждания, за това накъде да върви държавата.
Ако всички бутаха в една посока, отдавна да сме задминали американците, както се пее в една песен.

И за кьоравия е ясно, че едни хора теглят каруцата към Европа, други към Русия, трети към ислямския свят... и още куп по-различни посоки има.

Това че днес сме в ЕС с всичките произтичащи от факта привилегии НЕ Е заслуга на цялото общество и на всички политически сили.

Имам снимки някъде в архива си от средата на 90-те, един изпълнен с червени знамена площад, митинг ПРОТИВ това, България да е част от ЕС и НАТО.

Така че тия приказки дето нито едно от критичните за България успехи/провали през последните 20 години не е заслуга/издънка само на едно правителство. са най-меко казано неверни, да не кажа по-силна дума.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: ken   
Дата:   18-07-11 10:38

Костов е десен политик с леви маниери.
По-точно педал. Не виждам смисъл да идва пак на власт и после да мълчи 3 години обиден на народа. Твърде скъпо ни излиза мълчанието му.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: CyberGene   
Дата:   18-07-11 10:47

А физкултурниците евтино ли ни излизат?

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: jekopj   
Дата:   18-07-11 10:50

Забравяте,че не Костов,а Софиянски дойде след Виденов и пак той успокои инфлацията,която беше създадена изкуствено.

Нямаме качествени политици и това е.Политикът не може да си позволи лукса да лобира открито за една държава и да пренебрегва открито друга.В случаят Костов за САЩ и против Русия.Станишев - точно обратно на Костов.Доган пък към Турция.Бойко се лута м/у Европа и Русия.Изобщо,който дойде на власт заменя наследените кадри със свои и всичко започва от начало и пак за наша сметка.Докога бе джанъм?[smilie9]


Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: Gruyu   
Дата:   18-07-11 10:51

с парите от масовата приватизация, ако беше честна и почтена можеше да изчистим външния дълг поне - е това няма да му го простя никога на бат ви Ваньо...ама иначе хранеше яко верните си хора..и раздаваше с пълни шепи, не беше стипса

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: CyberGene   
Дата:   18-07-11 10:54

Абе докога ще я мелите тая приватизация бе... Фалирали, допотопни, влачещи милиони левове дългове предприятия. Това беше единственото, което можеше да им се случи.

Както казва един приятел, единственото по-глупаво нещо от това да се направи петролна рафинерия в Плевен щеше да е да направят корабостроителница [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: Vinsent   
Дата:   18-07-11 11:00

Автор: Императорът.
Дата: 18-07-11 09:08

...
Винс - малко двусмислено става - хем разпродал Костов супер ценни и скъпи предприятия за без пари, хем огромната част от тях днес не работят.
...


В онзи цитат дето постнах от сливенския вестник не са описали съсипването на едно друго предприятие, за което имам информация от най-най-първа ръка - най-големия хартиен комбинат на Балканите, Целхарт, Стамболийски. Понеже е много показателен пример ще го разкажа съвсем накратко.

І-во. Завода беше приватизиран от три фонда съвсем криминално, в далавера с централния депозитар. Един ден фондовете се явили в предтриятието и заявили, че са собственици, тъй като са изкупили акциите. Акциите бяха разпределени между огромния колектив работници и служители на комбината. Директора направил допитване и се оказало, че само 2-ма от колектива са си продали акциите!!!

Както и да е, по-късно лично Божков докарва някакъв си Ашаклар холдинг да купи предприятието от трите фонда!!! В авторитетния световен справочник Биркнер за производители и търговци на хартия никъде не се споменава за Ашаклар холдинг!!! /на едно място се пази информация колко е получил посредника за тази сделка./

Фондовете продават огромното предприятие за 6 мил.долара, колкото струва сигурно само оградата му!!! Мирише на далавера отвсякъде!!!

Холдинга на първо време започва да източва безжалостно предприятието. Ако хартията на световния пазар е 500 долара за тон, то я продава така на всички, освен за Турция, където цената е 280 долара/тон!!! Къде е държавата тук???

По-късно турците размонтират двете най-бързи линии и се опитват да ги закарат в Турция. Добре че там има закон, който не позволява машини по-стари от 5 години да бъдат внасяни, та всичките 13 ТИР-са се връщат обратно.

Следваща стъпка: турците задлъжняват на всичките доставчици на суровина, заделят едно добро количество готова, но не-много качествена хартия, залагат я и получават заем от Световната банка - 42 милиона долара!!! Тях естествено че не ги връщат, предприятието става собственост на Световната банка и сега го управляват техни поставени лица. Всичката печалба естествено отива не в нещастната България!!!



Публикацията е редактирана (18-07-11 11:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: atin   
Дата:   18-07-11 11:05

Аз съм да падне Бойко в петък! Като чета тук че ще го сменят Мартинки, Ваньовци, софиянци, Христови Бисери, Р. Овч., Н. Коч, самосвали, архари...вкупом на гювеча. Не е истина какво шоу ни чака на зима! Долу Бойко [cool] Ууууу!

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: fove   
Дата:   18-07-11 11:06

Разбира се,че печалбата ще отива при собственика.А,предприятието работи, нали?

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: Vinsent   
Дата:   18-07-11 11:10

fove написа:

> Разбира се,че печалбата ще отива при
> собственика.А,предприятието работи, нали?

Предприятието беше силно печелившо и всичките печалби отиваха в държавата, сега в резултат на престъпните машинации те отиват другаде.


Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: fove   
Дата:   18-07-11 11:19

Турци взеха дял в "Целхарт" - Стамболийски

Последна редакция: 18.08.1998, 00:00Публикуване: 18.08.1998, 00:00
Автор: finance.news.bg, Стандарт Размер на шрифта: a a a
Турският "Ъшъклар холдинг" вече е собственик на 23% от "Целхарт" - Стамболийски, съобщиха от АП. 67% от фабриката за целулоза бяха продадени при първата вълна на боновите търгове. "Ъшъклар" плаща 2.1 млн. долара, половината от които в брой. Турците ще вложат в "Целхарт" общо 44.6 млн. долара, пише в договора им с агенцията. По 15.4 млн. долара за инвестициите дават ЕБВР и Международната финансова корпорация към Световната банка. Парите ще отидат за увеличаване на производството и повишаване на качеството.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: n1x0n   
Дата:   18-07-11 11:30

Така че тия приказки дето нито едно от критичните за България успехи/провали през последните 20 години не е заслуга/издънка само на едно правителство. са най-меко казано неверни, да не кажа по-силна дума.

Кажи я. Само я придружи с пример, защото нито членството ни е ЕС, нито в НАТО бяха резултат от действията само на едно правителство.
Същото важи за приватизацията, законовите реформи и каквото още се сетя...

Като цяло, хода на дискусията потвърждава теорията, че всеки индивид е склонен да пренебрегва информацията, противоречаща на убежденията му и да придава непропорционална тежест на информацията, която ги подкрепя.

Темата е забавна и в друго отношение - интересно е да гледаш, как хора стоящи абсолютно на еднакво интелектуално ниво си викат един на друг "Глей колко си прост, защото не харесваш същите политици, които харесвам аз!". Интелектуален елитаризъм базиран на политически убеждения - as stupid as it gets!

Темата всъщност не е шега... дори не е иронична. Заглавието е напълно сериозно.
Не защото Костов е "държавник", какъвто той не е и няма морала да бъде, а просто защото се очертава като "по-малкото зло" и няма да се учи тепърва да управлява държава.
Не ми е лесно да го кажа, защото никога не съм крил, че изобщо не харесвам Костов.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: ivodam   
Дата:   18-07-11 11:39

Никсън прави подъл удар под кръста с тая тема, и то доста завоалирано, защото гледам, че никой не се усеща. Дреме му на Ники за Мавъра и теменужките му. Темата обаче е сериозен камък в градината (или по-скоро блатото) на подлогите на режима на ББ, които без нокти останаха от тракане по клавиатурите да ни убеждават, че АЛТЕРНАТИВА НЕМА И НЕ МОЖЕ ДА ИМА.

И ся така, бива ли бе, Ники, ми тия хора са на хонорари бе, човек, и те семейства хранят...


[cool] [cool] [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: headcharge   
Дата:   18-07-11 11:43

Аз съм за [smilie24] Даже да вземе и Филип Димитров... барем Преходът най-сетне започне. [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: ivodam   
Дата:   18-07-11 11:46

headcharge: Е що не го направиха още първия път тоя пусти преход?

[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: explorer   
Дата:   18-07-11 11:47

Абе не разбрахте ли, че няма комунисти, демократи, привърженици на Русия, САЩ или Патагония, всичко опира до личните интереси и личното обогатяване на управляващите, които уж "ние" си избираме. Избираме ама друг път. Аз не искам нито ББ, нито Костов, още по-малко Станишев или Доган. Друг избор имам ли? Съответно пак няма да гласувам. Да, за мен е по-добре да управлява Доган, избран с гласовете на турци и цигани, отколкото аз да направя компромис със собствената си съвест и да знам че аз съм допринесъл някой от гореизброените да е на власт. Бих гласувал за някой, който да шокира международната общественост, Сидеров или дори Алексей Петров, какво говорим, за Маргина бих гласувал за президент дори - да се знае, че мафията управлява България, нека всички видят!

Костов като беше толкова анти-Русия защо им даде Нефтохима? А това за губещите предприятия - те може и да бяха губещи, ама изстискаха по някое друго милионче от тях за лична изгода, нали?


Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: J0R0   
Дата:   18-07-11 11:49

Никсъне, членството ни в НАТО и ЕС не са заслуга на едно правителство, но са заслуга на един тип правителства.
Какъв ще е термина с който ще ги наречем, няма особено значение.

Други едни хора и в мисленето и в действията си бяха /и са/ много против това да се случи.
Също няма значение с какъв термин ще ги назовем - комунисти, социалисти, леви и няма значение какви...

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: J0R0   
Дата:   18-07-11 12:04

И още нещо, не съм сляп за прегрешенията на тия хора.
Но съм готов да им простя, само заради факта, че ни изведоха на Европейския път.
Защото това да сме в ЕС не се случи от самосебе си, нито в резултат на мислене подобно на Лукановото, Виденовото, Гоцевото, Станишевото и т.н.
Ако не бяха хора като Софиянски и Костов, сега щяхме да сме в най-добрия случай нещо като Македония.
Ако на някого му е къса паметта, нека да се разходи до Скопие.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: ivodam   
Дата:   18-07-11 12:06

Жоро, този "тип" правителства ако бяха наистина такива, каквито ги идеализираш, че са били, преди влизането в НАТО и ЕС трябваше да решат основния проблем на посткомунистическия преход - навирането на комунистите, и най-паче ченгетата в миша дупка, а не да се оставят да ми се пишат баш бизнесмени. Ако го бяха решили тоя въпрос, немаше сега да я има и тая тема. Защо не го решиха, след като имаха условия да го направят, сам си отговори.

Защото сега, въпреки, че формално сме приети в ЕС, нямаме реална интеграция и европейците не ни щат и честно казано, недоумявам за какви "привилегии" говориш, нямаме никакви привилегии, напротив, само рестрикции и отношение като към последни боклуци. На един български студент в Холандия не му дават карти с намаление за градския транспорт, не му дават да работи - просто защото е българин. И му го казват официално, в прав текст, в официалните държавни учреждения. Привилегии, ха.

[smilie7]



Публикацията е редактирана (18-07-11 12:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: J0R0   
Дата:   18-07-11 12:10

Бе не ги идеализирам ни най-малко.

Казах го много ясно, едни хора бяха ЗА това да вървим към Европа, други бяха ПРОТИВ.

Има достатъчно документи, стенограми от заседанията на НС и МС и т.н.

За всеки четящ е ясно кой кой е и кой накъде е дърпал.

Аз съм благодарен на тия хора, които бяха за това България да е част от ЕС, защото без тях сега щеше да е още по-лошо.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: БурсукБурсук   
Дата:   18-07-11 12:14

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: danvan16   
Дата:   18-07-11 12:15

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: explorer   
Дата:   18-07-11 12:24

Искам да ви обърна внимание на една немска статия. За да не кажете, че това са някакви врели-некипели, ви давам линк към оригинала в Зюддойче Цайтунг:

Auf politischer Großwildjagd

Цитират се спомени на д-р Фридрих-Вилхелм Ротенпилер, тогава съветник на Франц-Йозеф Щраус, министър-президент на Бавария от 1978 до 1988 г.



През 1987 г. в България се провежда икономически форум "Изток-Запад". Няколко дни преди полета за България Ротенпилер получава текста на речта на Щраус. Той връща текста с думите "Г-н министър-президент, Вие ще говорите за бъдещето на отношенията Изток-Запад. Вашият текст обаче носи посланието: вие нямате бъдеще! Може би трябва да формулирате това по-меко?".

Щраус отговаря: "Те ще видят, аз ще го кажа още по-ясно. Щом са ме поканили, имат право да разберат цялата истина".
...
Тодор Живков изслушва речта с каменно лице и след кратките аплодисменти напуска залата. След това представителя на Източния блок изисква дори извънредно събрание.
...
Ханес Андрош, тогава австрийски вицеканцлер при Бруно Крайски, се изпуска пред бавареца: "Какво направихте!".
...
Случва се обаче нещо неочаквано. В тесен кръг Живков говори отново за бъдещето на своята страна. За изненада на всички, той казва на Щраус: "Вие сте напълно прав. За нас няма бъдеще, ние сме в икономическа безизходица". Казва, че неговата страна ще излезе от Варшавския договор. Затова сега имат нужда от приятели като Щраус, които имат смелостта да казват истината. Накрая Живков кани бавареца на лов следващия ден.

Ловът не започва добре за Щраус. "Дивите прасета тук са толкова бързи, че не успявам да ги уцеля", оплаква се той. Но по време на обяда лошото му настроение се изпарява. Тогава Живков пита: "Какво трябва да направим, за да станем член на Европейския Съюз?"


Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: fove   
Дата:   18-07-11 12:32

Да направиш една рухнала посттоталитарна икономика пазарна,да започнеш преговори с ЕС за
членство,въобще да обърнеш историческия ход на развитие на една държава,това малко ли е?При това в силно инертна и враждебна среда,това малко ли е?Вярно е,че не успя да навре комунистите където им е мястото,но просто не стигна времето.Не той е виновен,че българите решиха да се оправят за 800дни.При един втори мандат на Костов,нещата в Б-я сега щяха да са коренно различна.То и затова комунистите и сега се стряскат,само при мисълта,че Костов може отново да е на власт. Много добре знаят,че грешките,които допусна през1997/2001 няма да ги повтори.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: explorer   
Дата:   18-07-11 12:37

Отново ще попитам, не разбрахте ли, че целият "преход", дори членството ни в ЕС е било предварително планирано още от Тодор Живков?


Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: danvan16   
Дата:   18-07-11 12:40

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: explorer   
Дата:   18-07-11 12:41

Ако си неграмотен и не можеш да четеш, това е друг въпрос...


Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: n1x0n   
Дата:   18-07-11 12:41

?Вярно е,че не успя да навре комунистите където им е мястото,но просто не стигна времето.

Не било стигнало... то с това трябваше да се започне! Имаше и време и обществен консенсус и достатъчно бурна омраза към комунизма, че да бъде най-удобният момент, който някога сме имали.

Само дето половината хора, от чиито ръце Костов ядеше, докато чакаше възкачването си - бяха толкова свързани с червените пари, че просто нямаше начин.

Дано сега е схванал идеята, че е по-добре да живее скромно от далаверите на жена си, отколкото да се поставя в зависимост от хора с неясни цели.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: J0R0   
Дата:   18-07-11 12:42

Тогава Живков пита: "Какво трябва да направим, за да станем член на Европейския Съюз?"

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Хубаво, да приемем че Живков е бил светнат, но същото не може да се каже за милион и половината му съпартийци, нито за политиците от левицата през 90-те.
Има стенограми от заседанията на НС, чети изказванията на Велко Вълканов, Нора Ананиева, Виденов и изобщо елита от леви политици, да видиш какви ги дробят по отношение на ЕС...

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: danvan16   
Дата:   18-07-11 12:42

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: Kanonir   
Дата:   18-07-11 12:53

Темата е забавна и в друго отношение - интересно е да гледаш, как хора стоящи абсолютно на еднакво интелектуално ниво си викат един на друг "Глей колко си прост, защото не харесваш същите политици, които харесвам аз!". Интелектуален елитаризъм базиран на политически убеждения - as stupid as it gets!

[smilie24] [smilie24] [smilie24]

мани другото ами покрай тия простотии взехме да оставаме без история и историческа памет както за хубавото така и за лошото, щото навсякъде включително по офиц. документи и статистики се лъже и маже според пристрастията.....

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: headcharge   
Дата:   18-07-11 12:54

ivodam написа:

> headcharge: Е що не го направиха още първия път тоя пусти
> преход?
>
> [smilie8]


Aми аз вярвам че имаха до голяма степен искреното желание да го направят, но им бяха много извити ръцете, особено по времето на Филип Димитров предполагам че е било практически невъзможно да се действа... точно в най-мутренските години, когато изпраха парите на държавата, без читави хора в екипа, мощна комунистическа опозиция + объркан народ...

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: danvan16   
Дата:   18-07-11 12:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: truly   
Дата:   18-07-11 13:00

Дежурните костовисти danvan16, fove, ffwd разбира се се включват активно. Не ви ли омръзна дежурния лаф, че Костов е виновен за всичко, с който опитвате да омаловажите фактите относно вашият идол? Аз не отричам тотално Иван Костов, аз смятам, че той имаше своите успехи, но смятам, че пропусна шанса си да се докаже като истински държавник. Втори шанс тук няма и не би трябвало да има!

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: danvan16   
Дата:   18-07-11 13:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: imitev   
Дата:   18-07-11 13:06


Ай на бас по бира че ББ ще има втори мандат [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: danvan16   
Дата:   18-07-11 13:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: serjy   
Дата:   18-07-11 13:15

много ми е интересно, кво ли ще си мисли някой от който са зависели повечето процеси на "прехда", ако позачите мозъчните форумни проблясъци [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: n1x0n   
Дата:   18-07-11 13:18

Те политиците ако четяха форуми и се замисляха - щяха да се гътнат от срам... [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: imitev   
Дата:   18-07-11 13:19


Те само ако се замислеха и трябваше да се гътнат от срам [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: imitev   
Дата:   18-07-11 13:19


Това политиката съвсем като ЦСКА-Левски е станала

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: imitev   
Дата:   18-07-11 13:20

100[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: Kanonir   
Дата:   18-07-11 13:21

Те политиците ако четяха форуми и се замисляха - щяха да се гътнат от срам...


То няма нужда да четът форуми, достатъчно е да се позамислят за да се гътнат от срам, ма де тоз късмет за мисъл, че и съвест....

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: chukov   
Дата:   18-07-11 13:25

Само ние българите имаме толкова къса и плитка памет да забравим за няколко години колко далавери направи Костов на гърба на държавата, колко предприятия на безценица и рушветчийск продаде, как смучеше от далаверите по митниците и оня кавал всеки ден с куфарите ги носеше в сините каси

Не минаха и 10 години и вече го зовем да се върне - него, разумния мъдрия политик

Повръща ми се
Винаги сме били късопаметни

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: riddick   
Дата:   18-07-11 13:30

Писнало ми е от комунисти, обаче къде са демократите[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: Gruyu   
Дата:   18-07-11 13:35

Емил Кошлуков какъв троен аксел направи самооо!!!....отначало ни караше да подскачаме с вощениците... и накрая евродепутатин на Ристу Ковачки!!!



Публикацията е редактирана (18-07-11 13:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: Vinsent   
Дата:   18-07-11 13:38

Баси, защо някои имена ме е гнус да ги произнасям? [smilie9]


Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: headcharge   
Дата:   18-07-11 13:40

chukov След Костов минаха Царя+Доган+Станишев и сега приятелят на Златев - ген. Борисов. И всичкото това под влажния поглед на агент Гоце. Защо дългата ти памет помни само Костов, а преди и след него всичко е било ок очевидно?

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: saxon   
Дата:   18-07-11 13:41

Айде пак спасихте Императора от калчищата, в които се оплете.
Така и не отговори на Масовата приватизация на Виденов ли е фен или на Касовата на Костов[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: Vinsent   
Дата:   18-07-11 13:41

[smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: Императорът.   
Дата:   18-07-11 13:47

Саксънов - мисля, че ти отговорих, ама ти не четеш.

Чуков - да, Българите имаме къса и плитка памет. Забравяме как в началото на властта на Костов се страхувахме от глад и от студ, а в краят на живеехме в държавата с най-бързо растящ БВП, със стабилни доходи и стабилна национална валута.

Или дай да помним само лошото, а хубавото да го игнорираме за Костов, а за Б.Б. обратното - да игнорираме цялата му некадърност, за да възхваляваме едни полупостроени магистрали?

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: chukov   
Дата:   18-07-11 13:49

headcharge написа:

> chukov След Костов минаха Царя+Доган+Станишев и сега приятелят
> на Златев - ген. Борисов. И всичкото това под влажния поглед на
> агент Гоце. Защо дългата ти памет помни само Костов, а преди и
> след него всичко е било ок очевидно?

Защото настоящата тема е за Костов, май френд.

Ние имаме много странно мислене. Аз казвам, че Костов е арогатно копеле, ти ми казваш "Ами Бойко не е ли?"

Това с какво променя облика на Костов?

Или искаш да кажеш, че ако човек е нагъл крадец, но има и други нагли крадци, то той не е толкова лош, щото и другите крадят?

Що за логика

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: Vinsent   
Дата:   18-07-11 13:50

explorer написа:

>
> ...Костов като беше толкова анти-Русия защо им даде Нефтохима? А
> това за губещите предприятия - те може и да бяха губещи, ама
> изстискаха по някое друго милионче от тях за лична изгода,
> нали?
>

Там е пример за фрапиращо унищожение. Всички съпътстващи производства бяха спряни и уникални съдове от неръждавейка продадени скраб. От десетина хиляди служители и работници сега са само 2500 ! [smilie23] [smilie23] [smilie23]

И, защо ДСБ ползва някакви преференции та зарежда без пари гориво от Лукойл? [smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: ivodam   
Дата:   18-07-11 13:51

explorer: Това за Тодор Живков, че е говорил с Щраус съвсем сериозно на четири очи за излизане от Варшщавския договор и влизане в ЕО тогава, е абсолютно вярно - имам мемоарите на Щраус (на знам дали са излизали на български) и Щраус го пише едно към едно там.

Франц-Йозеф

https://photo-forum.net/static/forum/2011-07/twwm3771.JPG
http://img.fotocommunity.com/photos/13023301.jpg


(авторска снимка, никой да не ми я бара [cool])

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: chukov   
Дата:   18-07-11 13:52

Импе, ти ли точно не разбра колко инсценирано беше всичко?
Ти ли?

Аз помня долара на 3500 лева. Бях в казармата след МЕИ-то. И как джанъм за една седмица курсът падна на половина?
Как ей тъй дойде Костов на бял кон и веднага се стабилизира държавата? Просто тези, които беше планирано да разграбят и спечелят от ситуацията го направиха и дойде ред да влезе спасителя. И ние вкупом повярвахме.

Ние не му се сърдим за изброените (по-конкретно и детайлно в по-горен постинг) безчинства, щото нали е спасител - простено му е.

Айде стига бе. Като сме от село да не ядем доматите с коловете [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: ники1   
Дата:   18-07-11 13:53

Както казваше един позабравенн и цензуриран наш поет "Българинът още не се е наробувал".......

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: chukov   
Дата:   18-07-11 13:53

Тук умишлено нищо не казвам за служебното правителство след ВИденов. И то част от голямата игра

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: Vinsent   
Дата:   18-07-11 13:54

ivodam написа:

> explorer: Това за Тодор Живков, че е говорил с Щраус съвсем
> сериозно на четири очи за излизане от Варшщавския договор и
> влизане в ЕО тогава, е абсолютно вярно - имам мемоарите на
> Щраус
> https://photo-forum.net/static/forum/2011-07/twwm3771.JPG
> http://img.fotocommunity.com/photos/13023301.jpg
>
>
> (авторска снимка, никой да не ми я бара [cool])
>
> [smilie7]

[smilie24] [smilie24] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: Императорът.   
Дата:   18-07-11 13:55

О, да - Костов накара външните кредитори да подгонят България, костов срина кредитният рейтинг на държавата до нулата и т.н.


Ти да не си оня в Днес.бг, дето под всяка статия, за каквото и да става дума в нея, пишат "Костов е виновен" ????

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: saxon   
Дата:   18-07-11 13:56

Ааа, не импе, не си ми отговорил. Никъде не уточни дали все пак си фен на масовата приватизация на Виденов или на касовата на Костов.
Сам падна в капана на тоталното си невежество.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: headcharge   
Дата:   18-07-11 13:58

chukov написа:


> Ние имаме много странно мислене. Аз казвам, че Костов е
> арогатно копеле, ти ми казваш "Ами Бойко не е ли?"
>
> Това с какво променя облика на Костов?
>
> Или искаш да кажеш, че ако човек е нагъл крадец, но има и други
> нагли крадци, то той не е толкова лош, щото и другите крадят?
>
> Що за логика


Не човек, казвам че Костов с неговите мизерии беше в пъти по-чист от тиняците след него.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: chukov   
Дата:   18-07-11 13:59

Императоре,


Ти си достатъчно индоктриниран
Освен това си от ония хора, дето не стига, че всичко знаят ами са и на 100 процента уверени, че са вечно прави.

Абсолютно е безсмислено да споря с теб


Като си толкова отворен що не разчоплиш визираните по-горе сделки и да обясниш вярно ли е това и ако не е вярно как е станало на практика?

Ако пък е вярно какъв е Костов

Или удобно подминаваш фактологията
Много е удобно да се спори без фактология
Майстори сме да говорим много и да не казваме нищо съществено

Айде коментирай сделките да те видя
Айде де



Публикацията е редактирана (18-07-11 13:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: Vinsent   
Дата:   18-07-11 14:01

Абе, тези, Лостовите клакьори, понеже не са се занимавали надълбоко със социология не знаят, че през 30-те години, хитлеровия социологически институт, начело със супер специалист - Елизабет Ноел Нойман изследват две подред американски президентски къмпании и установяват, че: влиянието на средствата за масова комуникация, какъвто е сега Интернет например, влияят не повече от 10 % от резултатите. Всичко се решава в най-близкия приятелски, семеен, служебен кръг! [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: mr_kras   
Дата:   18-07-11 14:04

Отговорът на въпроса кому беше изгодно качването на долара, ще даде отговор и на въпроса кой стоеше зад него. върти ми се из ума нещо за някакви големи кредити... Някой помни ли ?

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: headcharge   
Дата:   18-07-11 14:04

@chukov Чакай сега, много бързо ми направи анализ на личността [smile] И второ, ти какво съществено каза до момента? Нито ти, нито аз сме били там да им светим за да мога да "коментирам сделките". Коментирай ти "сделките" на Бойко, коментирай какво прави през седмица в Правец? Коментирай какво прави Златев по правителствени срещи в Русия, в качеството си на какъв? Или да ме покани Бойко другия път като ходи на хотел в Обзор, да ти кажа тогава за сделките...

Не съм отворен и не знам с какво те провокирам точно, единствено реагирах на термина къса памет, защото има разлика между къса и избирателна памет. Помисли си след като толкова нищо не знам защо ми скачаш така директно? Аз също мога веднага да те зачеркна като "мразещ Костов" и точка. Има такава групичка хора, на които Костов сякаш лично им е разказал играта и въпреки Доган, Томов, Царя, мултаците, енергийните босове и Лукойл, те си знаят че КОСТОВ разруши България... Така ли е?



Публикацията е редактирана (18-07-11 14:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: chukov   
Дата:   18-07-11 14:13

Пак повтарям
Темата е за Костов
Никой не коментира Бойко
Естествено, че и той е в кюпа

Въпросът е, че когато коментираме един човек, ощетил до безобразие тая държава, не можем да стоим на логиката ама другите и те крадоха

Освен това голяма част от хората таят симпатии защото разликата от хавата по времето на Виденов и тази на Костов след него е много голяма. И оттам автоматично - Костов голям политик.
Това с нищо не измива мръсотията, която е изсипал върху тая държава. Още не сме отворили дума и за Косьо Самоковеца,

А помн ите ли как изхвърлиха Виза Недялкова и Антоанета Ненкова, защото си позволиха в радиото да дадат гластност за далаверите в Свиленградската митница, директно подотчетна на МУравей и Костов и как Бисеров за 3 месеца измъква над 1,8 милиона долара в зелено само от там. Уж нарушили правилата на радиото

Къса памет и остра липса на фактологически познания

Айде да не продължаваме

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: chukov   
Дата:   18-07-11 14:15

headcharge

Аз не съм Костовомразец
За мен той е поредната брънка от дебелата верига, която завлича тая държава на дъното.

Ако отворим тема за Доган и там така остро ще пиша

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: headcharge   
Дата:   18-07-11 14:19

chukov написа:


> Въпросът е, че когато коментираме един човек, ощетил до
> безобразие тая държава, не можем да стоим на логиката ама
> другите и те крадоха


Не стоим на тази логика, логиката е по-малкото зло, вече го писах това, ама виждам че не искаш да ме чуеш. И ако Костов е ощетил до безобразие тази държава, как би дефинирал Виденов, Беров, Цар+Доган, Станишев. Знам че темата е а Костов, ама с тия крайни епитети наистина не знам другите тогава как би ги нарекъл тогава. Ей това само ако може да ми кажеш като за последно?

Аз пък не съм Костовист [smilie25] Не ми е идол. Просто ми е най-малко противен от всички други. И Филип Димитров ме кефеше, ама го разкараха набързо... И те така, мир да има [beer]



Публикацията е редактирана (18-07-11 14:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: chukov   
Дата:   18-07-11 14:20

Добре, ще го кажа друго яче
За мен Костов не е по-малко зло

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: ffwd   
Дата:   18-07-11 14:21

Поздрави от Варна!

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: chukov   
Дата:   18-07-11 14:23

Въпросът е какво дефакто хората знаят, разбират и осъзнават преди да дадат оценката си за който и било политик.

Ако основните източници на информация са медиите, значи да спрем да спорим дотук.

Няма смисъл

Та ние нямаме дори едно публицистично предаване, в което да има анализ на информацията. Имаме едни жълти клюкарници и това е.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: Vinsent   
Дата:   18-07-11 14:24

За мъртвите (Косьо Самоковеца) или добро или нищо. [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Само дето беше човек на Лостов! [smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: chukov   
Дата:   18-07-11 14:25

ffwd
Фаст Форуърд

ти си един от най-заблудените на тая тема пич

Днес, докато се прибирах от Варна слушах Костов по Дарик Варна

Е няма такъв демагог, честно.
Велик майстор на словесната еквилибристика. Нямаше по-загрижен за демокрацията във Варна от него. [smilie5] [smilie5] [smilie5]



Публикацията е редактирана (18-07-11 14:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: headcharge   
Дата:   18-07-11 14:26

chukov написа:

> Въпросът е какво дефакто хората знаят, разбират и осъзнават
> преди да дадат оценката си за който и било политик.
>
> Ако основните източници на информация са медиите, значи да
> спрем да спорим дотук.
>
> Няма смисъл
>
> Та ние нямаме дори едно публицистично предаване, в което да има
> анализ на информацията. Имаме едни жълти клюкарници и това е.


chukov така е.

А Самоковеца държеше апартамент на Патриарха и лично съм виждал Бойко да влиза в същия вход [smilie23] Не за да го арестува [beer]



Публикацията е редактирана (18-07-11 14:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: Vinsent   
Дата:   18-07-11 14:29

Аз пък видях Бойко на хиподрума в Банкя, не да го арестува! [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: danvan16   
Дата:   18-07-11 14:30

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: ffwd   
Дата:   18-07-11 14:36

Това как го разбра?

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: ivodam   
Дата:   18-07-11 14:39

Вижте бе хора, евала му правя на Никсъна, че с един замах и леко игриво ви показва колко са смешни и жалки тия приказки за липсата на алтернатива. Ама не се впрягайте сега сериозно отново да предъвкваме неща, които сме дъвкали 100 пъти. С тия хора НЕМА да станат нещата, и вие го знаете. Да заминават на бунището на историята. Пряко управление от Брюксел, и това е.


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: ffwd   
Дата:   18-07-11 14:39

Държавите на германци, италианци, японци, че отскоро май и французи - как всички те за няма и половин година се обърнаха срещу "държавните си интереси".. [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: ценослав   
Дата:   18-07-11 14:41

Без политически пристрастия.
На тоталитарния строй хубавото беше, че имаше конкретен "Виновник" и "Виновна партия" - "режеме им главите", и готово. На "Демокрацията" лошото е, че не можеш се ориентира кой е виновен и коя партия е виновна та пак да им "отрежеш главата". Сега далаверите дали са по-малко от преди?

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: headcharge   
Дата:   18-07-11 14:42

Ivodam, а ти знаеш че това с прякото управление от Брюксел няма да стане и то [smile]

Между другото Брюксел не е зле да си измислят правителство за тях си, преди да ни назначат на нас [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: chukov   
Дата:   18-07-11 14:43

Ами как го разбрах ФФВД
и друг път сме спорили на тая тема и помня какво си писал

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: danvan16   
Дата:   18-07-11 15:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: jekopj   
Дата:   18-07-11 15:25

Не подценявайте избирателите.Наивни сме,пристрастни сме и понякога крайни,но все пак помним.Та,казвате Костов бил голяма работа...

Костов нямаше да влезе дори в парламента,ако не се беше присламчил към СДС.Убеден съм,че той нямаше никога да направи същия жест към СДС,при условие,че имаше възможност да събере нужния процент.Не го събра,защото натрупа много негативи в личен план.Корупция,шуробаджанаштина,безпардонност,тарикатлък и типигьозлък,това е Костов.

Партии като ДСБ,Герб и др.,които съществуват благодарение на един човек и този човек е несменяем лидер са опасни за България.БСП пък е пагубна,както и ДПС.

Това ми е мнението по този въпрос.[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: danvan16   
Дата:   18-07-11 15:32

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: georgi969   
Дата:   18-07-11 15:40

Желю Желев за Костов


Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: ivodam   
Дата:   18-07-11 15:46

Ми айде да не правиме избори повече, викам аз, като нема алтернативи, що само да Арчиме пАри?


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: chukov   
Дата:   18-07-11 15:51

Ха ха чудесна статийка

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: stzz   
Дата:   18-07-11 15:56

Уаааууу, отново темичката рекордьор!!!
Аз го карам по системата на елиминирането - има няколко отпаднали вече, но Костов не е сред тях!
[cool] [smilie7] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: mun4o   
Дата:   18-07-11 16:14

Ех, спомени, спомени...

През 90-те години на миналия век "Винпром Русе" бе едно стабилно, добре развиващо се и печелившо държавно предприятие. Току-що бе пусната в експлоатация модерна линия за бели вина + австралийска технология за ускорено отлежаване на вината в дъбови бъчви. Това бижу на тогавашната ни индустрия бе приватизирано от правителството на Командира - забележете - чрез способа "увеличаване на капитала". Нито 1 лев не влезе в държавния бюджет от гениалната костова (божкова - Бог да го прости) приватизация. След 5 години американския мажоритарен собственик, без никаква допълнителна инвестиция, просто съкрати 30% от персонала и го продаде с добра печалба на сегашния руски собственик-

Едно друго русенско предприятие - завод "Найден Киров" - бе продадено за 150 000$(два по-засукани мезонета в широк център) на компания от Израел. За сведение - "Н. Киров" нямаше никакви задължения. Точно обратното, имаше огромни, макар и трудно събираеми вземания от бившия Съветски съюз, върху които кой ли не се упражняваше да ги прибере срещу огромна комисионна, но съм запомнил най-вече др.Александър Томов - Лупи. Имаше и неголям, но сносен пазар за ел.контакти и подобни в Близкия изток.Огромен съвременен сграден фонд и 75 декара земя в сърцето на Русе. За едни пикливи 150 000 долара.
Така че, като чуя за говорещия с теменужки крадливец, получавам желание за ползване на гранатомет с много боеприпаси.
https://photo-forum.net/joro/emoticons/simp0029.gif


Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: danvan16   
Дата:   18-07-11 16:22

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: danvan16   
Дата:   18-07-11 16:23

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: fove   
Дата:   18-07-11 16:42

danvan16 сигурен ли си?Аз нямам твоят оптимизъм.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: danvan16   
Дата:   18-07-11 16:47

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: atin   
Дата:   18-07-11 17:04

Споделих една мазохистична идея с Бойко: да им остави на old school bandit`s за следващата една година кокъла. Да се омажат в лайна до перчемите и като ги понабие зимата народа да си ходят по чужбина кой където му е стиф краденото. Обеща да мисли до петък...

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: mun4o   
Дата:   18-07-11 17:05

Я па тоа, ем иска костича, ем да се свършат червените прашки !?

https://photo-forum.net/joro/emoticons/003.gif

https://photo-forum.net/joro/emoticons/003.gif


Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: kaiser.soze   
Дата:   18-07-11 17:34

по времето на костов семейството ми беше на ръба на фалита. не казвам, че той е винивен. не казвам и че не е. просто беше така. взех си шапката и заминах.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: jekopj   
Дата:   18-07-11 17:36

Бандюгите сега кротуват,защото имат негласно споразумение с Бойко да не вършат глупости,защото ще се наложи да ги подгони.Докато те са мирни ще има да чакаме осъдителни присъди,ама друг път.Прах в очите е /уж/ разделението на властите.Разделението се измерва във взаимни компромиси,интереси и пари.

Скритият замисъл е при друг мин.председател /и от друга партия/ да се развихри престъпността и хората да искат завръщането на Бойко,като спасител.Това и без замисъл ще се случи обаче.

Кой ли не се пробва да управлява България и българите?Все на мекерета случихме.Кресльовци,които обещават,но не изпълняват.Парламентаристи,които правят закони за собствените си фирми и доят ли доят народа,който ги е избрал.Боклуци са до един,ако питате мен.Още чакам някой да ми посочи читав народен избраник за да си взема думите назад и с извинение към него.


Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: n1x0n   
Дата:   18-07-11 17:38

Бандюгите сега кротуват,защото имат негласно споразумение с Бойко да не вършат глупости,защото ще се наложи да ги подгони.

Затова ли през тази година са извършени 6000 криминални престъпления в повече от предходната?

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: mun4o   
Дата:   18-07-11 17:55

Най-добре е, Костов да дойде ... на крилете на селскостопански АН-12. Зер, след Кременчугското летателно учибище за гражданска авиация той май става за счетоводител на селско летище. Макар че, леле-мале, какви кражби се сътвориха при ремонта на "Ръководство въздушно движение" с братя Джанкови - бегай, та не питай. Който е зАбравил, да натисне у гугало.[smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: jekopj   
Дата:   18-07-11 17:56

никсън,говоря за показните убийства за които ни следят от структурите в ЕС.До ерата ББ са повече от 200.
Не ги бъркай с чисто криминалните случаи на пияни,наркомани,цигани и т.н.,които за напред ще стават все повече поради раждаемостта на последните,а те /циганите/ са като горещ картоф,който се прехвърля от кабинет на кабинет и все остава не решен техния въпрос с интегрирането,защото няма решение.За сметка на това ние им плащаме и детските, и помощите,и пенсиите,а за благодарност те ни крадат,но пък са добри гласоподаватели и всяко правителство си ги къта като такива,а народа - вълци го яли.


Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: gorbi   
Дата:   18-07-11 18:00

.... лично според мен - господина ви Костов е доста умен мошенник, който много успя да открадне.... Не мога да не призная обаче, че макар мен лично да ми е неприятен като неморален и непоследователен човек, той - пак според мен - израстна от обикновен мошенник в професионален политик, който освен това разбира от икономика и лавирайки оцелява много дълго на политическата сцена....... Определено ще е колосална грешка да бъде избиран някъде лично във властта, но като един Ришельо може да е много полезен на едно модерно СДС..... [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: n1x0n   
Дата:   18-07-11 18:08

Определено ще е колосална грешка да бъде избиран някъде лично във властта, но като един Ришельо може да е много полезен на едно модерно СДС

Той е малко, как да кажа... не може да е втори, този прякор "Командира" не му излезе случайно. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: Todd   
Дата:   18-07-11 18:18

Бая пъти на привържениците на Ванката съм задавал един и същ въпрос ама все никой не ще да отговори:

- На кой град му казват Костовград ?????

И защо ? [smilie5]

Градът е ДПС-арски !!!


[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: Императорът.   
Дата:   18-07-11 18:55

Никсънов - да не забравяме, че това са само регистрираните престъпления. За по-дребните - или хората не се оплакват, защото знаят, че няма смисъл, или дори да пишат показания, ушевите ги хвърлят в коша, завежда се фиктивно дело срещу неизвестен извършител, по което въобще не се работи, докато давността му изтече.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: Славов   
Дата:   18-07-11 19:00

Брейййй, темата доста дръпнала.......за разлика от темата за Левски .... [smilie2]

Абе то вече ясно за симпатиите и антипатиите ни, ...... за да поизменим малко хода на темата, я си кажете кого предпочитате за бъдещ премиер.....

Аз съм ясен, да чуем и противниците на Костов за кого са.... отговори от типа на: който и да дойдеее.... не се приемат.... [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: Императорът.   
Дата:   18-07-11 19:01

За мен Командирът е най-малкото зло.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: saxon   
Дата:   18-07-11 19:09

Да, щото си фен на масовата приватизация[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: Славов   
Дата:   18-07-11 19:09

Това ясно, и аз съм за него.... но сега се сещам, че в старата тема за оценките на досегашните правителства пак сме мнозинство.... [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: Ivodam   
Дата:   18-07-11 19:10

Todd: Доспат, чадо, Доспат е Костовград, питай ме мен да ти кажа :). А сините другарчета ги питай как по времето на Костов лидерът на СДС във въпросния град направи хотел - така нареченият хотел "Панорама"...

Кой не скача е червен, кой не скача е червен...


Изглед към язовир Доспат от хотел "Панорама":


https://photo-forum.net/static/forum/2011-07/mmdu3544.JPG
http://db.tt/CZ0ssjX


(авторска снимка)

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: Ivodam   
Дата:   18-07-11 19:15

Впрочем, какво знаем за търговско дружество "СДС"? [smilie8]


КОСТОВ, НАДЕЖДА, ПЕТЪР СТОЯНОВ, БИСЕРОВ И ПОКОЙНИЯТ САШО БОЖКОВ С ОБЩО ТАЙНО СДРУЖЕНИЕ


Кой не скача е червен, кой не скача е червен...


[smilie7]



Публикацията е редактирана (18-07-11 19:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: Славов   
Дата:   18-07-11 19:16

Хубва снимка, хубав цвят ... [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: munich   
Дата:   18-07-11 19:19

Гледайте сега - бъдете критични, но бъдете към всички.

Много минаха, и поне според мен, въпреки че всички могат да бъдат критикувани, то след Костов остана нещо. И истината е, че при Костов бяха направени най-много реформи, което с години после рефлектираше върху нашия имидж пред света. Всичко друго са празни приказки и бих се радвал, ако някои ги обори.

Истината е, че колкото над превителството на Костов, толкова и над всички други тегнат съмнения, но при него имаше много качествени хора, които и до днес управляват дружествата. Ми вземете Левон, ако мви кажете че е мошеник - ОК, ама ако ми кажете ,че италианзците го държат, щото Костов им бил казал - ххахахах, моля ви се - това са корпорации. Че ако не вършеше той работа шяха 100 пъти да са го сменили. И факт е, че докато тези на Костов знаем какво става, Ники Василев управлява фонд заедно с АТАНАС ТИЛЕВ, който ни украде парите от Банката за земеделски кредит. Факт е, че след реформата на Костов на банковата и финансовата система, тя и до днес е една от най-стабилните в Европа, т.е. останало е нещо добро.

Но иначе сте прави, макар според мен да е от водещите държавници в България след 1989, то трябва да усети, че трябва да се дръпне назад, просто за дясното ще е по-добре. Но наистина не с цената такива като Стефчо Усмивката да изплуват пак и да слеят всичко с Доганези, ами с нови лица, например като Прошков, които според мен си е технократ и изглежда интелигентен човек. За да могат тези хора да стоят сами с лицето си, а не да са водени като хората на Командира ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: danvan16   
Дата:   18-07-11 19:23

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: munich   
Дата:   18-07-11 19:32

Вервай си. Резултатите на банката си идват сами, нали...[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: danvan16   
Дата:   18-07-11 19:33

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: Славов   
Дата:   18-07-11 19:36

Хайде де предлагайте премиери..... или само си знаете да лаете, то верно лесно да се лае, ама требе и понякога да вземе някво решение човек... изборите наближават .... [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: munich   
Дата:   18-07-11 19:37

Е че аз см работил и в нея, и в тея, които я проверяват. Ама ти сигурно от чужбина знаеш по-добре. [beer]

Пенкилери много...

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: danvan16   
Дата:   18-07-11 19:37

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: asahi   
Дата:   18-07-11 19:38

Наближават избори за президент, от когото нищо не зависи, и за кметове, които не винаги са партийно подвластни. Какво да предлагаме, казваш?

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: georgi969   
Дата:   18-07-11 19:40

Нека някой да обясни,щом като Костов е толкова хубав, толкова кадърен и при него сме живеели много добре, що е в 99 глуха?С някакви си 6% процента в коалиция със разбитото от него СДС?
Народа е прост и не му хареса прекрасния живот по костово време ли?Народа не иска да живее добре ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: asahi   
Дата:   18-07-11 19:41

Костов е бил добър за 1997-ма. Само толкова.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: georgi969   
Дата:   18-07-11 19:42

по отношение на партийните финанси кметовете са хиляди пъти, да не кажа милион пъти по-важни от президента.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: Славов   
Дата:   18-07-11 19:57

georgi969 , по същата причина дето чалгаджийските концерти събират повече хора от симфоничните ... [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: exo99   
Дата:   18-07-11 20:00

Споко, Костов се завръща на бял кон!
В коалиция с Доган и Станишко.

Лъсна му червеното д--енце.

За съжаление.
И с това си поведение пак ни натиска в ръцете на пожарникаря.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: georgi969   
Дата:   18-07-11 20:00

Елементарно оправдание.
Не можеш да сравняваш желанието на хората да живеят добре с чалга концерт.
Точно поради тази причина СДС загуби подкрепата на хората.Включително и моята.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: Славов   
Дата:   18-07-11 20:02

И сега кой подкрепяш георги, все пак ако не си доволен от един доктор, требе да избереш друг, неможе да оставиш човека да ....

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: Славов   
Дата:   18-07-11 20:06

А и георги, задаваш въпрос и аз отговарям, не се оправдавам пред никой, не ми ходи на годините ....

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: georgi969   
Дата:   18-07-11 20:07

Дали трябва да ти отговоря на въпроса?
Чувал съм че на запад този въпрос заедно с въпроса за заплатата не се задава.



Борисов ще подкрепя, въпреки изцепките му за картофи, кучета и така нататък.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: munich   
Дата:   18-07-11 20:08

Костов е в 9-та глуха заради:

- грешките си,
- заради това, че с още няколкото лидери на тогавашната десница тръгнаха да си мерят и така развалиха един доста силен екип
- защото медиите, които доказано са купени, с една умела пропаганда насъскаха народа срещу него, въпреки, че нямаше за какво по теми като "Министър 10%", "БГА Балкан", която трябваше да я остави да фалира та да видим, "Кремиковци", което ако бяха затворили 1997 за всички Софиянци щеше да е по-добре, ама какво щяха тогава да казват хора като Лупи и много други

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: georgi969   
Дата:   18-07-11 20:11

"защото медиите, които доказано са купени"-от кой са купени?От доволните и процъфтяваши по костово време бизнесмени ли?Или от "доброволно" даряващите за фондациите-неговите и на жена му.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: Славов   
Дата:   18-07-11 20:11

Благодаря за отговора, уважавам го, провокиран съм за такъв въпрос, щото има едни хора дето не харесват нищо, както един литературен герой, споменат в друга тема ....

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: munich   
Дата:   18-07-11 20:20

Георги,

да, именно от вестник Труд /Тошо Тошев нали знаш в кой отбор е играл/, който пусна мълва, която после беше отречена. Междудругото, дарението от Чорни, който според теб изглежда процъфтява, а беше изгонен, беше отдавна отречено. Но в твоята глава си живее. Е затова и Костов е на 6%.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: georgi969   
Дата:   18-07-11 20:24

ако хората бяха добре, ни Тошев , ни Чорни нито някой друг може да им промие мозъците.
И как ще е отречено дарението от Чорни.Първоначяално Костовица отрече , че е получавала такова дарение, после излезе по телевизията и каза ,че няма значение откъде са парите, важното е да се употребят за добро дело.Което напълно подкрепям.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: stzz   
Дата:   18-07-11 20:37

"Нека някой да обясни,щом като Костов е толкова хубав, толкова кадърен и при него сме живеели много добре, що е в 99 глуха?"




Костов печелеше изборите 2001!
Хората обаче(същите, които вярват на всеки новопоявил се мисия и са гласували за кой ли не[smilie23])повярваха в приказката за 801 нощи
!

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: Императорът.   
Дата:   18-07-11 20:37

Георги - дарението от Чорни и заграбеното от Костов по време на цялото му 4-годишно управление е нищо, прид това, което открадна гаджето на Тимберицата само за 4 месеца в началото на властта му.


Гласувай за картофоидът... като разпродаде и лекарите (както обеща), ще се лекуваш при баячки.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: fonnayden   
Дата:   18-07-11 20:41

Повечето хора са прости в страната а Костов правеше реформи и нямаше как да печели плюсове от това. Разбира се че беше оплют от ДС съграждани като Тошо, Кеворкян и редица други(атаката беше от няколко места). Похватите бяха такива каквито е правил и Гьобелс. Самият Илия Павлов оценяваше правителството на царя с 10 а на Костов с 0. Показателно.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: asahi   
Дата:   18-07-11 20:43

Гаджето от кого е откраднала, не стана ясно?

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: Славов   
Дата:   18-07-11 20:50

fonnayden [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24]

ахаааа колко си прав ... простака като види как хирурга реже ръка, за да спаси живот... представяш ли си кво виждаааа.... [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: Императорът.   
Дата:   18-07-11 20:53

Фоннайденов - [smilie24]


Асахи - ами от когото и другите - от нас.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: georgi969   
Дата:   18-07-11 20:56

И как си го мислите вие това ?
Народът си живял много добре при Костов.Изведнъж се появяват лошите Тошев,Кеворкян и всякаква друга ДС измет, казва на народа колко лошо всъщност живее, и народа изведнъж и завинаги гони лошия Костов, слушайки какво му говорят, а не какво е всъщност.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: Todd   
Дата:   18-07-11 20:58

200

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: canonio   
Дата:   18-07-11 21:01

При Костов много мощно изохка рекета и контрабандата. Може да се каже, че той е първият, който даде зелена светлина на големия бизнес.
Повечето от пишещите тук определено не помнят годините на изнудвването, а още по-малко са имали малък бизнес и са били изнудвани от мафията.
Нещата бяха такива, че и гаражно барче да имаш, пак идваха да ти искат пари и ти го начупваха цялото, ако не плащаш.
Просто си спомнете годините 90-96...

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: georgi969   
Дата:   18-07-11 21:04

Да, и мутрите се смениха с партийните рекетьори.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: agop4o   
Дата:   18-07-11 21:04

Просто си спомнете годините 90-96... немогат немогат.а вярват на червените медии и в това им е проблема


Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: Императорът.   
Дата:   18-07-11 21:05

Мани Канониов - няма смисъл.

Те ако помнеха, нямаше да турят за премиер мутра (бивша) чието тъмно криминално минало не е тайна за никого извън тая държава.

Може ли да туриш бандит начело на държавата и да чакаш той да въдвори ред и законност? Индже и Робин Худ са само приказни герои, разберете го !!!

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: headcharge   
Дата:   18-07-11 21:40

Най-добре танковете да дойдат [smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: orlindraganov   
Дата:   18-07-11 21:41

По-добре AC/DC пак да дойдат.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: Славов   
Дата:   18-07-11 21:43

Радвам се на разнообразието в предпочитанията, не ми харесва разочарованието и лошия живот на повечето хора .... [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: Императорът.   
Дата:   18-07-11 22:04

А мене, честно казано, ми доскуча от Зоната. Половината тук пишат не защото имат какво смислено да кажат, а само за да кажат нещо.



И друго - да твърдиш нещо и да имаш конкретни доводи, е поведение достойно за зрели и разумни хора.

Да твърдиш нещо, без да имаш сериозни доводи, е малко глупаво, но всички понякога го правим, дори и аз допускам в някои случаи този грях, макар че се старая да не го правя.

Но да твърдиш нещо с само и само вечно да опонираш на някой конкретен, който твърди обратното (без значение какво точно твърди той в даден момент) е поведение на крачка от видиотиняването.




Желая хубава вечер на всинца ви. [beer] [beer] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: Славов   
Дата:   18-07-11 22:06

И на тебе добра вечер импе ... [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: orlindraganov   
Дата:   18-07-11 22:13

И на мене ми доскуча, че вместо да се хилим на глупости, се дърляте за глупости.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: Славов   
Дата:   18-07-11 22:16

и за тебе орлине ... [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: asahi   
Дата:   18-07-11 22:19

Най-добре е Господ да ни върне Дио и да си вземе Пайнера.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: jrr   
Дата:   18-07-11 22:22

И Гери Мур да ни върне.



Публикацията е редактирана (18-07-11 22:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: snoopoff   
Дата:   18-07-11 22:22

Тия комунисти много издържливи излязоха, от колко време ги чакаме... [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: headcharge   
Дата:   18-07-11 22:26

Проблемът не е в комунистите а в това че нямаше един БГ Балцерович да изрине цялата тиня за 2-3г. и да забравим че е било... Ама никой от политиците ни до момента не извади такива топки. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: serjy   
Дата:   18-07-11 22:29

тук и след 1000 години съм сигурен, че комунистите ще продължават да влачат държавата към дъното и още ще се търси човека с "яките топки" дето да ги изрине [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: snoopoff   
Дата:   18-07-11 22:29

Аз за тва бях писал някъде - на площада с по един в тила, всичките до момента и шсе опраят нещата. Дейба и крадливите копелета [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: orlindraganov   
Дата:   18-07-11 22:30

Не в тила бе... По-надолу

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: serjy   
Дата:   18-07-11 22:33

кой в тила бре, че тук има ли некой да не крадне [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: georgi969   
Дата:   18-07-11 22:40

Всеки който не харесва Костов ли е комунист?
Или само комунистите ли, не харесват Костов?

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: georgi969   
Дата:   18-07-11 22:57

Кой от съвременните политици спазва тези неща:

- Колкото и за умен да се мислиш, не избягвай беседите с хора, по-умни от теб.
- Управлявай, уповавайки се не на тиранство, а на благосклонността на поданиците си - това е по-здрава опора на властта, отколкото страхът.
- Прави разлика между обич и страх: които обичат, не се боят; а които се страхуват - не обичат.
- Служи си със жива реч, тя често притъпява острието на копието.
- Обкръжавай се с хора добри, а не развратни, за да не мислят, че ти си такъв.
- Не бъди бърз в свързването с приятели и подбирай такива, които казват нещата истински, а не само приятни и ласкателни.
- Хвалил приятелите си в тяхно отсъствие, за да не изпаднеш в ласкателство.
- Назначавай за началници хора справедливи и богати с добродетели, но само след като узнаеш дали са такива в частния си живот - и чак тогава ги прави съучастници във властта.
- Пази се от прибързани и обидни думи, а също от подигравки - те нанасят сърдечна рана на осмените и ги излагат на презрение.
- Помни добрините, които си получил; забравяй добрините, които си сторил.
- Награждавай бързо достойните за награда и се радвай, а наказвай виновните бавно и скърбейки.
- Бъди неумолим към ония, които пакостят на другите и на обществото, а снизходителен към ония, които грешат спрямо теб лично.
- Не наказвай в гнева си, той е сляп и не прави разлика между добро и зло.
- Своите злополуки понасяй доблестно, чуждите - със скръб.
- Не злоупотребявай с властта, като простираш ръка към чуждото.
- Не се предавай на пиянство и разкош, защото те са гибел за държавата.
- Избягвай завистта като тежка за всяка душа болест.
- Не си служи с измама, тя е самопризнание за слабост.
- Отбягвай да се вглеждаш във всяка жена - като от остра и смъртоносна за душата стрела.
- Пази се от предателство, това е най-голямото злодеяние.
- Пази се от прекалени обещания, те не вдъхват доверие.
- Не бъди надменен, но и не говори низко в угода на множеството.
- Не върши нищо незаконно в угода дори на приятелите си.
- Не очаквай отплата за направените добрини, но не отлагай благодеяния, наполовина сторени.
- Не натяквай за сторени от тебе благодеяния или за сторени на теб злочестини.
- Не се възгордявай в дни на благополучие, но и не унивай в дни на злополука - и двете неща са срамотни.
- Ако паднеш - нека падането ти послужи за урок да не падаш.





Съвети за политици: Патриарх Фотий до княз Борис I

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: Императорът.   
Дата:   19-07-11 01:36

Георги - намери начин да пратиш това на нашият влюбен в себе си и в своят глас премиер.
[smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: n1x0n   
Дата:   19-07-11 01:39

Всеки който не харесва Костов ли е комунист?
Или само комунистите ли, не харесват Костов?


Жена му питаш ли я, кво й е на горката... с тоя партиен билет в джоба?! [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: Kanonir   
Дата:   19-07-11 02:23

Автор: canonio
Дата: 18-07-11 21:01

При Костов много мощно изохка рекета и контрабандата. Може да се каже, че той е първият, който даде зелена светлина на големия бизнес.
Повечето от пишещите тук определено не помнят годините на изнудвването, а още по-малко са имали малък бизнес и са били изнудвани от мафията.
Нещата бяха такива, че и гаражно барче да имаш, пак идваха да ти искат пари и ти го начупваха цялото, ако не плащаш.
Просто си спомнете годините 90-96...



Помним, доста помним, само де вика Чуков на някой им липсва фактология от първа ръка.... Коя контрабанда изохка и що трябваше да изохка, дали не щото заобикаляше касичката на Христо Бисеров и Командира му. От къде е родом въпросния Бисеров? А на него кой му беше дясната ръка в оня край от където е? Питай Бони, кой е Теньо Свинаря и той е от същия край, няма начин да не го знае. С какво се е занимавало свинарчето преди 10-и? Кой е помагал на ДС за контрабандните канали в района на Свиленград... Кой ги гепи тия канали, кога дойде Бисеров/Костов. Рекета по митниците и той много "изохка" в това време, ма страшно изохка.... Вярно спряха да се занимават с най-най-дребния бизнес, щото явно не си е правило, но по-големите продължаваха да правят "дарения" на "фондацията" за да получат споменатата зелена светлина...


П.П. В по-нови времена, ББ като шеф на полицията, кого обсаждаше с барети и гранатомети в имението му?


П.П.П. Канонио, не случайно споменах че си започнах емиграционната процедура по времето на Костов... Причината е че достатъчно много съм обикалял България преди и по негово командирско време... В един момент просто си дадох сметка, че човека, който дотогава (а се оказа и до сега) дойде с възможно най-голяма подкрепа, като гласове и най-големи възможности, като народна воля за промени, (колкото и жестоки да са, само и само да се промени тая държава), та тоя същия човек я кара абсолютно като предишните, само че прикрит зад демократични, а не комунистически лозунги. Ми майната им, щом тия с най голямата подкрепа се усраха като всички останали преди (а се оказа и последващи), че в някои случаи и повече, ми не няма да я бъде тая държава, така че стига - ей тия работи си мислех, като си пусках документите....


Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: danvan16   
Дата:   19-07-11 04:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: kaiser.soze   
Дата:   19-07-11 04:59

aaaaaaa жена му не закачайте!!! тя е светица. знаете ли колко помага с фондасиите си!![smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: Kanonir   
Дата:   19-07-11 05:01

кой бре Данване, щото аз треперещи туканка не видях? Е тук таме някои от умиление, ама Командир, потребно им е, разбираемо е ....[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: danvan16   
Дата:   19-07-11 05:12

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: kaiser.soze   
Дата:   19-07-11 05:15

култ към личноста се казва [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: danvan16   
Дата:   19-07-11 05:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: Kanonir   
Дата:   19-07-11 05:16

прочетох, опитах и пак питам, кои тия?

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: danvan16   
Дата:   19-07-11 05:18

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: Kanonir   
Дата:   19-07-11 05:20

на кое не помага чукчата?

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: fove   
Дата:   19-07-11 09:09

На въпроса зададен от Славов ще си позволя да изредя цяло правителство:
Иван Костов-Мин.предс.
Мартин Димитров-вице и мин на икономиката
Димитър Бъчваров- мин. на финансите
Иван Иванов-мин. на енергетиката
Иван Бакалов-мин.на вътр.работи
Прошко Прошков-мин.регионално развитие,вицепремиер
Стефан/Теди/Москов-мин. на културата
Веселин Методиев-мин. на образованието
Радан Кънев-мин. на правосъдието
Аню Ангелов-мин.на отбраната
д-р Петър Москов-мин. на здравеопазването
Вили Лилков-мин. на околната среда
Доц.Христо Даскалов-мин. на земеделието
Константин Димитров-мин. на външните работи

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: ivodam   
Дата:   19-07-11 09:11

Ей, хора, фнимафайте какво пишете в тоя форум бре, взехте да реанимирате мумията на Мургавия и взеха, че му гръмнаха централата.

[smilie8]


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: asahi   
Дата:   19-07-11 09:29

Той не е мургав. Той е печен.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: Славов   
Дата:   19-07-11 09:40

Голяма ралта е бат Иван.... колко години вече на сцената, /едни го харесват, други не/ политическо дълголетие му викат на това .... а колко еднодневки си заминаха ...
А политическо дълголетие трудно се постига ...

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: ivodam   
Дата:   19-07-11 09:54

Абе заминали са, едни и същи мутри до втръсване гледаме 20 години...


[smilie2] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: jekopj   
Дата:   19-07-11 09:54

Голям лисугер е бат Иван.[smilie5]

Речник: лисугер = мъжка лисица[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: n1x0n   
Дата:   19-07-11 10:13

колко години вече на сцената
Той е една много внимателно изградена политическа креатура, това струва много пари и отнема време. Не се изхвърля току-така.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: Todd   
Дата:   19-07-11 10:21

Баси колко писане за командирчето дето открадна рекетите на рекетьорите .


Ако знае колко писане за него се изписа до сега да е дошъл !!!!

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: mun4o   
Дата:   19-07-11 13:23

Коментар от днешния блог на Иво Инджев. Явно мургавия тен на Костича е от плажа на "Златните":

"Преди години се изпокарах с приятели,колеги,роднини,за да им доказвам,че И.Костов няма нищо общо с приписваните му грехове,имоти и т.н.,че всичко е омаскаряване по тертипа на добре познатата ни руско-болшевишка пропаганда.,,Блаженни са верующите!“Случи се така,че започнах работа на,,Златни пясъци“.Няма да ви кажа какъв шок изживях,когато,не щеш ли,в самите имоти на Славчо Христов(,,Иглика“,,,Сирена“),се сблъсках не с кого да е,а със самия И.Костов и семейството му!Ще кажете,какво пък-случайност,или,че човека толкова много направи за България, няма ли право на почивка, на собствност?Сигурно има!Но случайно ли е,че на същото място, съквартиранти да са още Й.Соколов,А.Агов…?И това са само хората които публично разпознавам.Както и да е! Кулминацията настъпи обаче,когато, покрай един разкошен,,Мерцедес“ се запознах с неговият собственик-Марти Димитров-също съквартирант(Иглика).Не,не е лидера на СДС,а братът на Константин Димитров- по известен като Самоковеца.И това ако е случайност-здраве му кажи!"

https://photo-forum.net/joro/emoticons/money09.gif


Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: Kanonir   
Дата:   19-07-11 13:37

аааах, още един вярващ, прогледнал.... какво ли е лекарството/повода за туй неочаквано озарение да се случи баш сега....

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: danvan16   
Дата:   19-07-11 13:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: Императорът.   
Дата:   19-07-11 14:24

Че може ли като Соломон Паси да бъдат всичките - с трабантченца? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: fove   
Дата:   19-07-11 14:52

mun4o много ме заинтригува с цитата от коментара на Иво Инджев.Много те моля, да пуснеш линка към него за да мога да го прочета целият.Благодаря ти!

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: Kanonir   
Дата:   19-07-11 14:54

аз доколкото разбрах коментара не е на Иво Инджев, а е просто нечий коментар от блога му

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: fove   
Дата:   19-07-11 14:55

А, ЕЖК.Пардон.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: ffwd   
Дата:   19-07-11 15:10

fove, следващата стъпка ще е да се "сетят", че Станишев живее на 50 метра от Костов в Драгалевци и да произведат и от това конспирация. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: mun4o   
Дата:   19-07-11 15:15

статията на Иво Инджев

Вторият коментар.


Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: fove   
Дата:   19-07-11 15:21

Да,де ЕЖК.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: Славов   
Дата:   19-07-11 15:49

Много достоверна информация, ти да знаещ бай Колю кво видял преди няколко дни... ама е тайна още, само за хората от беседката пред блока ...

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: ivodam   
Дата:   19-07-11 15:56

Абе друго си е да си безалтернативен...


https://photo-forum.net/static/forum/2011-07/zzyy1607.JPG
http://db.tt/anQvhM9



[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: kaiser.soze   
Дата:   19-07-11 15:58

абе по добре да не идва, викам, нали един път дойде [smilie11] за кво пак да му се дава шанс, това не мога да разбера

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: kaiser.soze   
Дата:   19-07-11 16:01

така де, то ако е някой дето не е идвал, да го поканим да дойде, но той е идвал вече, не помня канен или неканен, но е идвал [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: fonnayden   
Дата:   19-07-11 16:09

Иван Костов-Мин.предс.
Мартин Димитров-вице и мин на икономиката
Димитър Бъчваров- мин. на финансите
Иван Иванов-мин. на енергетиката
Иван Бакалов-мин.на вътр.работи
Прошко Прошков-мин.регионално развитие,вицепремиер
Стефан/Теди/Москов-мин. на културата
Веселин Методиев-мин. на образованието
Радан Кънев-мин. на правосъдието
Аню Ангелов-мин.на отбраната
д-р Петър Москов-мин. на здравеопазването
Вили Лилков-мин. на околната среда
Доц.Христо Даскалов-мин. на земеделието
Константин Димитров-мин. на външните работи
В този вид съм съгласен напълно. Все пак вече реформите почти са завършени а кризата е минала. Дори два мандата са нужни. Ще е много добре за страната, но как да стане това...

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: danvan16   
Дата:   19-07-11 16:19

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: ffwd   
Дата:   19-07-11 16:23

Много, много трудно, близко до невъзможно в този формат, за жалост. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: mun4o   
Дата:   19-07-11 16:24

Една жена пред блока ми кАза, че Бай Иван е феноменален вълшебник. От средна ръка кебапчия нАправи пръв банкер и едър собственик в туризма.Само за 3 години.И точно Славчо Христов си продаде дяловете в СИБанк на кака Цветелинка, подставеното лице на Тиквокартофа.
Костовица пък въртяла преди 1997 г. общ петролен бизнес със Зоран Ристич - "Булс" ООД.Нищо особено,малко югоембарго, за поддържане на формата. Ристич и големия бандит Сретен Йосич са си стари другарчета от време оно. Слухове всякакви.


Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: danvan16   
Дата:   19-07-11 16:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: fove   
Дата:   19-07-11 16:26

Нали хиляди пъти в този форум питаха за алтернатива на Боко.Ето един вариант,смятам много силен.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: danvan16   
Дата:   19-07-11 16:27

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: danvan16   
Дата:   19-07-11 16:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: fove   
Дата:   19-07-11 16:31

Предлатаният кабинет не е на ДСБ.Има дори министър на Боко.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: kaiser.soze   
Дата:   19-07-11 16:40

пак да питам [smilie5] нали Ванката вече идва [smile]

за какво ни е пак да идва.

[smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: ivodam   
Дата:   19-07-11 16:59

Между другото, г-н Костов днес беше бесен както от взрива, така и от поредните простотии на премиера. Аз в това виждам шанс за г-н Костов да изиграе една благородна и родолюбива роля, с която да го запомнят все пак достойно, след което още по-достойно може да се оттегли - а именно да спомогне с каквото може да се катурнат хунтарите, и това е.


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: dePhil   
Дата:   19-07-11 17:37

Костов дойде, направи каквото можа,
не направи каквото не можа и си отиде.
Отиде си тъкмо там, където му е мястото - в Историята. Нека тя да го съди. Нека човекът си гледа внучетата и да си се радва заможните и честити старини!

Оттам нататък - новите времена и новите предизвикателства искат нови идеи и нови хора.

Костов нито има нови идеи, нито има поне нови хора около него, които да ги генерират, камо ли пък да ги разберат и реализират.

Признавам - загуба на местен политически суверенитет, Брюксел е добра политическа алтернатива на предлаганите физиономии в текущата тема.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: danvan16   
Дата:   19-07-11 21:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: georgi969   
Дата:   24-07-11 20:42

поискахме , а те..,.


Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: Mitaka   
Дата:   24-07-11 21:58

Дир бг са абсолютни манипулатори!

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: kaiser.soze   
Дата:   24-07-11 22:10

от къв зор пък ше му дава министерства. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: Vinsent   
Дата:   24-07-11 22:11

Помислих си, че най-накрая са го повикали да дойде в панделата. [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: asahi   
Дата:   24-07-11 22:18

Не намирам дир.бг за манипулатори. Предадени са думите на Костов. Цялото предаване


Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: netLady   
Дата:   24-07-11 22:19

Министерството на здравеопазването си е направо обида [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: Mitaka   
Дата:   24-07-11 22:38

Ами да, след като изгледаш ЦЯЛОТО предаване можеш да разбереш логиката на думите му!
А дира са щипнали дума оттам, дума отсам както им е удобно![smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: saxon   
Дата:   24-07-11 22:51

Дааа, здравеопазването е трудно, каза Костов.
Начи трудното не го щем.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: georgi969   
Дата:   24-07-11 22:53

Според мене е постъпил неразумно.Можеха с Костовица да основът една фондация "Бъдеще за здравеопазването"[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: fonnayden   
Дата:   24-07-11 23:09

Не е постъпил неразумно. Той много добре го каза. Здравеопазването е приоритетен отрасъл във всяка една страна и не може отговорността да пада на малка партия в коалиция. МЗ трябва да се управлява от всяка една спечелила на избори партия.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: saxon   
Дата:   24-07-11 23:17

Костов с това мрънкане по Цветанов за лекарите в Горна направо не го разбирам. Пълни глупости са това и онея си бяха поставени на мястото.
Всъщност разбирам го - оня лекар е бил от ДСБ.
Огорчено било лекарското съсловие, айде моля!
Преди седмица говорих с приятел от Дания, който работи през половината от годината тук.
Каза ми, че това от което най-много е огорчен в БГ е от корупцията и арогантността на лекарското съсловие.
След операция от апандисит във военна болница, получава някаква инфекция, лежи с температура 40градуса, а лекаря му обяснява как трябвало да даде 400евро в плик за консумативи. Той повикал юрист от фирмата си, защото си плаща всякакви там осигуровки и са им спретнали хубав скандал, но не е там въпроса. Каза, че отношението било супер арогантно.



Публикацията е редактирана (24-07-11 23:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: Ivodam   
Дата:   24-07-11 23:59

Саксон, твоят приятел от Дания да не ми лицемерничи, защото лекарите у нас бяха най-напред и основно корумпирани от западните фирми за лекарства и медицинска техника. Бил съм в бранша, мога да ти опиша точно схемите, по които става корумпирането, и мога да ти разкажа доста работи точно за една датска фармацевтична фирма...

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: n1x0n   
Дата:   25-07-11 00:05

Здравеопазването е приоритетен отрасъл във всяка една страна и не може отговорността да пада на малка партия в коалиция.

Да бе, да... [smilie18]

Няма как да се правят спецефекти там, затова не го искат. Виж дай им министерство, където да се правят неща с пари назаем, да се режат лентички по телевизията - да видиш как ще им се види по мярка - било то приоритетно или не.

Ми аз лично, хора с такива великански претенции баш на сложно място искам да ги видя как ще се справят, не на лесното.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: asahi   
Дата:   25-07-11 00:07

В тройния лешник ДПС-то що си избра министерствата с европари? Шот се лапа, а не се работи. Земеделие и Бедствия - чиста работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: мара   
Дата:   25-07-11 00:13

от време навреме требе се пуска мая в кенефа, че да шупнат ла.ната.
ся горнооряховските дофтури били виновни...аз да съм - медал ще им дам. не! 2-3 медала!

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: danvan16   
Дата:   25-07-11 21:21

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.