Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 
 БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: ecobo   
Дата:   08-05-11 19:53

Моят опит обаче показва друго!

Нека споделянето на опит в тая посока да започне СЕГА!

Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: dessisslawa   
Дата:   08-05-11 19:55

Това изобщо не е вярно.

Аз имам печален опит с шампоан Нивеа, купен от магазин Била в България.


Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: chill   
Дата:   08-05-11 19:57

От какво точно ще се оплакваме в тази тема? [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: mildol   
Дата:   08-05-11 19:57

"Надай се к**е на пияни жЕни"[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: _alice_   
Дата:   08-05-11 19:57

Май няма много-много какво да се коментира, на платен репортаж/изследване ми прилича ...[smilie8] [smilie8] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: boni   
Дата:   08-05-11 20:01

Има два варианта:

1. Менте произведено в цех в Долно Нанагорнище и опаковано като оригинала, след което пробутано в магазинната мрежа. Тогава разлика има.
2. Продукт произведен от официалния производител. Ако производителят е сериозна фирма, разлика няма. Обикновено тировете чакат да товарят от един склад примерно в Холандия и стоката е една и съща, виждал съм многократно как става. На който му дойде реда си товари от едно и също място.

Обикновено проблемите са свързани с вариант 1.

Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: vikitovikito   
Дата:   08-05-11 20:01

[smilie18] Разлика може и да нама но ми стига че нашенци доставят стоките !!!


Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: staskl   
Дата:   08-05-11 20:03

поръчкова телевизия

Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: boni   
Дата:   08-05-11 20:05

Начините за подмяна на стоката с менте са много, стават на територията на родината и са все дело на местни специалисти. В това самите фирми производителки нямат никакъв пръст и въобще не биха си направили труда да си рискуват реномето заради смешния ни пазар.
Цехове за менте цигари, алкохол, битова химия и т.н. колкото искате. Перфектната имитация на опаковките е фасулска работа.

Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: kaiser.soze   
Дата:   08-05-11 20:06

Бони, има и вариант 3..

пример: кисело мляко произведено в Гърция, Англия и др, и такова произведено в България

к'во казваш за това...


Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: vladihg   
Дата:   08-05-11 20:06

Както е казал Вуте "Е те такова животно нема"... въпреки че всъщност го има...[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: boni   
Дата:   08-05-11 20:07

Какво да казвам, ял съм хубаво кисело мляко и извън БГ

Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: kaiser.soze   
Дата:   08-05-11 20:09

ами всъщност не сравняват ли това? ( не съм гледал предаването, просто гадая)

А стоките на големите компании са еднакви навсякъде, за какво да ги сравняват

Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: kaiser.soze   
Дата:   08-05-11 20:10

а в англия киселото мляко е по хубаво. тъжно е да го чуете, но е факт.

за прясното да не говоря...[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: asahi   
Дата:   08-05-11 20:12

В Англия киселото мляко не е по-вкусно от това на майка ми.

Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: boni   
Дата:   08-05-11 20:13

Предаването сравнява еднакви стоки на голям световен производител, купени от БГ магазин и купени от Германия примерно. Резултата от лабораторния анализ е еднакъв. Това ни най-малко не ме учудва.
Фрапиращите разлики идват от ментетата, които се правят в нелегални цехове.

Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: chill   
Дата:   08-05-11 20:15

Автор: kaiser.soze
Дата: 08-05-11 20:06

пример: кисело мляко произведено в Гърция, Англия и др, и такова произведено в България
---

Danon е един и същ шит и в България и в Турция и в Гърция.

Наблюдения над друга марка, която да се произвежда и продава на повече от един пазар нямам.

Но в Турция киселото мляко е обикновено доста добро, препоръчвам марката Tikvesli и едно, което се произвежда на Гьокчеада.

В Гърция съм опитал доста видове, не ми харесват, като някакви шибани безвкусни кремчета са, българското и турското кисело мляко са по-хубави.

Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: serjy   
Дата:   08-05-11 20:15

имам дългосрочни наблюдения върху шоколад милка, кафе сагафредо и прах за пране ариел(за ариела жената е категорична). и от трите, ако попадна на пакетирано в България, не го купувам, повече проби и ескперименти не са ми нужни.

Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: kaiser.soze   
Дата:   08-05-11 20:19

boni написа:

> Предаването сравнява еднакви стоки на голям световен
> производител, купени от БГ магазин и купени от Германия
> примерно. Резултата от лабораторния анализ е еднакъв. Това ни
> най-малко не ме учудва.
> Фрапиращите разлики идват от ментетата, които се правят в
> нелегални цехове.


мерси, разбрах ккво сравняват. не мисля, че има разлика. Един лаптоп Тошиба, произведен в Китай е същият навсякъде.

Асахи, на майка ти млякото коя марка е?

Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: netLady   
Дата:   08-05-11 20:20

Абе, еднакви, ама не съвсем. Когато имам възможност си купувам прах за пране от Испания, Италия или ходя до Сърбия. Това що е пакетирано в Румъния и се продава тук ич не ме устройва.

Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: Diandimov   
Дата:   08-05-11 20:21

Данон и щатите са пълен шит.

Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: asahi   
Дата:   08-05-11 20:22

"На мама млакото" [smilie5]
Кравата е от с.Крън.

Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: boyanb   
Дата:   08-05-11 20:23

некои гледат бтв,
други четат днес.бг,
ама истината едва ли е там [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: pif   
Дата:   08-05-11 20:25

Милка имаха разлика ама напоследък са се освестили. Иначе и тука бяха почнали да заменят захарта с фруктозен сироп. Киндер шоколадите нямат нищо общо. Кока колата също тука е с фруктозен сироп а на запад със захар. Даже някаква евро комисия искаше да налага санкция на компанията зарди различното качество на продукта който продават у нас. Оправдаха се, че у нас било като в америка ама онея не се съгласиха с оправданието щото америка не била в европейския съюз. Друго над което имам пряко впечатление - малките кашкавалчета бейби белс. В Дъ Ю Кей са перфектни. Тука не усещаш какво ядеш и винаги те хвща диария.

Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: tonitka   
Дата:   08-05-11 20:25

Преди два дни като казаха че ще правят лабораторни изследвания и знаех какво ще кажат - че разлика няма! Да, ама не! Ще имат много поздрави! Майка ми изпраща от Италия любимото Рио Маре. Купувам си уж същото и от тук! Еми....разликата е....просто няма прилика! Лавацата - същата работа! Както и шампоаните и праховете за пране![smilie22]

Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: kaiser.soze   
Дата:   08-05-11 20:27

Асахи,другия път като отидеш в Англия, пробвай грийк стайл лайв йогърт от теско (примерно)

иначе съм съгласен, че е пълно с шитави подсладени кисели млека и нишестяни данони, но хубавото е по-хубаво то българското [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: Diandimov   
Дата:   08-05-11 20:28

Помня, че тревата българско производство беше добра...


Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: serjy   
Дата:   08-05-11 20:29

отделно, че имам някакво подозрение, че западните вериги магазини ни ползват за пласиране на продукти с изтичащ срок на годност - което вече не става, препакетираме и право в бг на маймуняците.

Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: boni   
Дата:   08-05-11 20:33

Има препакетиране и има стоки менте, но тези стоки са си заслуга на чисто наши тарикати, а не на фирмите производители.
Също така не ставаше въпрос за филиали и местни производства на марки.
Ако една стока обаче е произведена в Германия - няма разлика, независимо от кой магазин в Европа ще я купиш.


Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: jivkojj   
Дата:   08-05-11 20:42

Не съм сравнявал стоки от еднакви призводители, само ми е правило впечатление че Кока-кола-та в България и Германия са много различни. Немската е толкова сладка, че аз на практика не мога да я пия. в България бях голям фен на колата и пиех големи количества, но сега се наложи да я спра [smile] - не мога да я пия. Върна ли се обаче - здраво наваксам [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: asahi   
Дата:   08-05-11 20:46

За Кока-кола е правило да съобразяват рецептата с местния вкус. Същото е с продуктите на Нестле.

Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: chill   
Дата:   08-05-11 20:51

Така и така стана дума ...


Абе, фотоапаратите, продавани в България по-скапани ли са? По-малко шИдьоври ли правят?

Чудя се дали да не си купя апарат от UK, например, че нещо не ми върви фотографията? [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: ecobo   
Дата:   08-05-11 20:56

Дезодорант Адидас, купен от Франция и абсолютно същия на външен вид от Метро - нищо общо между тях.
Значи, ако теорията на Бони е вярна, Метро работи с фалшификатори.

Имам подобен опит с прах за пране, парфюми, ароматизатори и други...

Предаването на БТВ си беше платено, абсолютно съм убеден.

Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: Todd   
Дата:   08-05-11 21:08

И с уискито е така ...

С битовата техника също .

А телевизията ... хе хе телевизия.

И то най-измикярската - за колко пари са направили това предаване ???
За по един пакет истински прах на човек от екипа ????

Смешковци .

[smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: serjy   
Дата:   08-05-11 21:12

добре де, при фототехниката дали ни пробутват по-скапани бройки?

Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: vikitovikito   
Дата:   08-05-11 21:15

[smilie2] По добре да не вадим изводи по отношение БГ търговци че ще стане страшно ??? !


Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: asahi   
Дата:   08-05-11 21:19

Ако някой може да предложи добра методика за сравнение ще го излушам с интерес.

Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: dimi2007   
Дата:   08-05-11 21:20

Ората си имат и класации за качество в различните страни.



Spain leads the world rankings for quality of Coca-Cola

The index of product quality, prepared by independent consultants, measures the most important aspects for consumers of soft drinks produced by Coca-Cola. In addition to the organoleptic characteristics of the beverage, such as flavour, sweetness and carbonation, the index takes into account aspects such as quality at the point of sale, storage conditions, turnover in establishments handling and transport. The company developed this index in order to standardize the measurements at the global level taking into account additional factors to the simple manufacturing of the company's products.







Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: dimi2007   
Дата:   08-05-11 21:26

Автор: Todd
Дата: 08-05-11 21:08

И с уискито е така ...

С битовата техника също .
-------------



Ако едно време Марлборо, Ротманс, Дунхил и т.н. беха същите като днес, немаше да пропушим. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   08-05-11 21:29

serjy

Май съм го споменавал, но преди имаше една градска легенда, че ОТК-то разделя продуктите, конкретно РС компоненти и монитори на няколко категории. 1-ва за САЩ и Япония, 2-ра и 3-та някаква част от Европа, 4-та за индианци като нас, 5-та за третия свят. Слухът тогава се понесе, с някаква дефектна партида монитори в Европа. Юзъри от САЩ и Япония нямаха никакви оплаквания, докато всичко останало пропищя. Не гарантирам, че е истина това, а и вече не помня конкретния случай.

Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: carl_cox   
Дата:   08-05-11 21:31

аз нямам кой знае каква база за сравнение, но мнението ми е близо до това на Boni.

не мога да си представя какъв ще е интереса на производителите да поддържат различни поточни линии за производство на едни и същи стоки!?[smilie11]

чувал съм легендите за "германския" ариел и родният "боклук" със същото име и други такива, като например за моторните масла Кастрол и тн, но честно казано, по-скоро вяравм, че става въпрос за някакви ментета...

в България, цените на продуктите продавани едновременно в Европа и света не са много по-ниски, да не кажа, че са и по-високи понякога, за да се обоснове някакво зададено по-ниско качество от официалните производители.


Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: djogata   
Дата:   08-05-11 21:55

Пичове, като мислите, че предаването е платено, защо не проведете собствено разследване? Все ще се намери някоя телевизия да ви публикува резултатите [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: ecobo   
Дата:   08-05-11 21:59

Разследване на една чешка потребителска НПО скоро доказа, че в продуктите за различни пазари ИМА разлика. Само че чехите пратиха пробите в 3 независими лаборатории, а не при кварталния лаборант, както БТВ [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: carl_cox   
Дата:   08-05-11 22:03

сега се сетих, как една приятелка поръчваше на друга приятелка да й купи шампоан Палмолив от Германия, че немският бил супер, а "нашият" не струвал [smilie5]

ако приемем, че е е така и наистина големите фирми имат фабрики предназначени за производство на стоки, които да реализират в бедни икономики, то какво би могло да е спасението за обикновения потребител?

може би да избягва всякакви такива като Нивеа, Палмолив, Ариел и тн, а да се насочи към доказани родни производители...[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: Todd   
Дата:   08-05-11 22:05

Много лесно се обяснява как един и същ производител произвежда различно качество !!!

Един и същ продукт но произведеният в Румъния не се продава в Германия - а само в България и Албания .

Една и съща пералня бош - от техно маркет и от Германия - ако не ти кажат никога няма да разбереш външно коя от къде е .

Но германската е германска а тукашната словенска .Като им свалиш капаците ти се завива свят - словенската е като правена по трудово.

Опаковките са еднакви но нещата се произвеждат в различни държави за единият и за другият пазар .

Така ония в европа не разбират каква е измамата .

Все едно сте малки деца та трябва да ви учат .

[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: boni   
Дата:   08-05-11 22:06

Автор: ecobo
Дата: 08-05-11 20:56

Дезодорант Адидас, купен от Франция и абсолютно същия на външен вид от Метро - нищо общо между тях.
Значи, ако теорията на Бони е вярна, Метро работи с фалшификатори.


Метро не работи с фалшификатори, но фалшификаторите работят с Метро.
Да не мислиш, че е трудно по пътя доставчика да смени 2-3 палета от общо 10?
Не е трудно, а е и сравнително евтино.

Колкото до техниката - няма разлика.
Всяка голяма марка има централна складова база в Европа и всички товарят от там. Да не говорим, че може би не знаете, но големите вносители за различните страни си правят бартери и реекспорти един за друг. Оборотът на един голям вносител за БГ често е много повече от реекспорт за други страни, отколкото за вътрешния пазар.
Често за да се постигне добра цена за даден модел се купуват огромни количества и после се реекспортират и се бартеросват кръстосано между различните търговци в Европа.
Лично съм бил свидетел как в БГ влизат 100 000 бройки от даден продукт при местен пазар 10 000 бройки, остатъкът заминава за други страни по Европа, а от там тука идват други модели и така.

Това разбира се тотално обърква маркетинг стратегиите на производителя и го побърква на тема в коя страна какво се харчи. Понякога записват серийните номера на партидите, за да се разправят с вносителите, защото нямат друг начин да хванат коя стока къде е отишла.

Разлика няма.

Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: boni   
Дата:   08-05-11 22:09

Тод, има различни фабрики, това е така, в случая говорим за производство в една и съща фабрика.
Всъщност словенските фабрики също произвеждат за Германия, както и българската фабрика на Либхер изнася 80% от продукцията си.
Да не говорим пък турците какво производство имат.

Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: ecobo   
Дата:   08-05-11 22:15

Не че го правят нарочно, в смисъл, целта на живота им не е да правят кофти продукти за България специално. Както каза Тод, един и същ продукт се произвежда в различни фабрики, от различни суровини, при може би различен качествен контрол...
При конкретното изследване на БТВ, напълно възможно е случайно да са попаднали на абсолютно идентични продукти. Но на мене това предаване ми се струва като да е отговор на новината от чешката НПО, която накара доста от големите компании да подскочат.
За мен факта с Адидас си е факт. като отида лятото във Франция, ще взема няколко от същите дезодоранти, после ще купя пак "същите" от Метро и ще събера народ да коментира. И да не ми се извиняват с фалшификатори. Специално в големите вериги биха могли сравнително лесно да се контролират нещата.

Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: Todd   
Дата:   08-05-11 22:18

Българските Либхер пък са такъв ташак .... [smilie5] [smilie5] [smilie5]

Нема да си помисля даже ако ми потрябва хладилник .

[cool]




Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: boni   
Дата:   08-05-11 22:21

Получаваш толкова, за колкото плащаш. Българският Либхер никак не е лош за цената си.

Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: djogata   
Дата:   08-05-11 22:23

Кажете какво искате и дайте адрес, направо ви го пращам оттука в БГ, вие купувате същото от Метро или Била, и пращате на лаборатория. Така можем да се убедим "собственоръчно" [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: carl_cox   
Дата:   08-05-11 22:23

ами аз си купих БГ Либхер и съм много доволен - никакви грижи, вече повече от година [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: boni   
Дата:   08-05-11 22:24

Имам 11 годишна пералня със сушилня на американската марка Уърлпул, която е произведена в заводите на Силтал в Италия, но моторът е румънски. Не е мръднала за тея 11 години, а е подложена на зверско натоварване.

Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: Todd   
Дата:   08-05-11 22:26

Ако ти кажа кво викат германците за 11 годишни уреди [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]




Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: pif   
Дата:   08-05-11 22:29

Асахи,
това оправдание с местните вкусове е най безмисеното и изъркано. Значи ние тука обичаме храната да се подслажда с евтиния фруктозен сироп от генно модифицирана царевица докато германеца обича скъпата захар произведена от захаро цвекло или тръстика. Нещо май не се вързва. Кой казва какви са местните вкусове? На каква база е направено изследването? Кой е платил за това изследване. Защо когато киндер шоколада беше от захар се продаваше много повече отколкото сега когато е с фруктозо-глюкозен сироп. Но по важното е печалбата. Колкото и да учиш народа да яде лайна - пак няма да започне да ги харесва. Аз редовно купувам кока кола в кутийки произведена в гърция защото нашата е гадна. Опитай да изпиеш една кола направена в БГ и да изядеш 1 шоколад милка и след това направи същото ама произведени в сърбия примерно. В сърбия пият много по добра кола от нас. Така, че местните вкусове никога не са били в полза на фруктозния сироп вместо захар.

Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: vikitovikito   
Дата:   08-05-11 22:29

[smilie18] Руските 22 не ги броят (Хладилници)


Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: garry   
Дата:   08-05-11 22:39

пример - в Чехия и в Германия се продава Персил- Гел в много подобна опаковка и почти идентичен етикет - Няма нищо общо в ароматите.
Немския е по-различен и за мене е по добър. Иначе резултата е еднакъв, ааа и в Германия е по-евтин.


Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: planed   
Дата:   08-05-11 22:45

Аз за крушките за автомобили имам наблюдения. След 4 години/200 000 км юнащко каране и то постоянно на включени светлини почнах да се чудя как и защо още не са изгорели. За всеки случай закупих комплект OSRAM H4 Silverblue от магазин на Аутоплюс, точно същия модел като оригиналните ми. Понеже знам колко държат тукашните Osram-ки реших да ги сравня на външен вид. Значи между тези на колата и тези които купих освен формата няма нищо друго общо. Тукашните са с конзолка от различен метал и печатът с фирмата и номера са бледи и замазани. Огромна разлика просто и никой не може да ме накара да вярвам, че са еднакви!

Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: Todd   
Дата:   08-05-11 22:49

Да ама БТВ не ви вярват ....

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Прясното мляко в картонени кутии в гърция има трайност 4 дена при 15 градуса [smilie5]

И мляко не могат да си направят ....

[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: danvan16   
Дата:   08-05-11 22:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   08-05-11 22:54

Не знам какво и как се внася, но съм забелязвал разлики между продукти от Франция и аналози в България. Самото предаване не съм го видял, но определено крайния резултат е съмнителен. Гел за бръснене Gillette и шампоан Head&Showders, наистина се различават в двете страни.

Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: Ondine1   
Дата:   08-05-11 22:59

С моя скромен опит всички модели шампоани/балсами/ за коса от Италия,които ползвах+ перилни препарати нямаха нищо общо с аналога им купени от БГ.
Също така козметика купувана от Холандия,Гърция,Израел,Щатите....все имаше някаква разлика с аналога си тук [smilie8] [smilie8]
Истината е някъде там...[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: Lalinda   
Дата:   08-05-11 23:22

Темата, както и останалите в клуба, разсмива.

Разбира се, човек, пък бил той и жена, не купува просто някакъв си продукт, а мечтата си, била тя в кутия или затворена във флакон или шише...

За един гръцкото е най-хубаво, за друг - италианското или испанското (според това къде е майка му, доколкото схващам), за трети - тукашното, пак защото е от майка му...

Има и по-зле - българи, които ходят до Истанбул, а на връщане спират някъде по пътя и купуват прах за пране и дори омекотители, щото турските били по-харни от нашенските... Купуват дори мая за хляб, пък после реват срещу турските пекарни...

Струва ми се, че разликата е в главите ви...

Навсякъде всичко е едно и също, както е казал един наш философ, установил се в САЩ, само РАЗЛИКИТЕ СА РАЗЛИЧНИ...

Освен това, човек дори няма памет за вкус...
[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Продажбите на Кока Кола се дължат именно на това.

Предполагам, че и вината на бащите ви ви се струват най-хубавите, нали, ама я питайте нейвия?
[smilie21] [smilie21] [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: Lalinda   
Дата:   08-05-11 23:25

P.-S.:
Да ви светна само и за факта, че и най-хубавият, и най-лошият крем (за лице, примерно) имат един и същи ефект...
Пък нищо не пречи да си купувате мечти от най-скъпите, разбира се...

Същото важи и за шампоаните. Просто разгледайте какво пише на етикетите върху опаковките им...

Или пък за душ-геловете...
[smilie3]

Рекламата на Дав за жените, дето седем дни ги оставили без огледало, умилява, нали?
[smitten] [smitten] [smitten]



Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: canonio   
Дата:   08-05-11 23:28

Лалинда е права....
Най гнусното нещо, което съм виждал, е мъж да хвали гозбите на майка си, пред жена си...

Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: kaiser.soze   
Дата:   08-05-11 23:36

особено ако е негър..

Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: canonio   
Дата:   08-05-11 23:38

и е дебел...[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: pif   
Дата:   08-05-11 23:47

лалинда: явно не ти пука какво ядеш. И това, че човек няма памет за вкус не е вярно. Аз съм изолиран случай защото нямам обоняние и за сметка на това вкусовите ми рецептори са много по развити ибезпогрешно мога да определя кога ям продукт със захар и кога ям такъв с фруктозен сироп. Също така със затворени очи мога да определя кога ям месо от месо и кога от разни други смески.
Навремето и тука шоколада го правеха от захар. И хубавите ми споени са точно от това хубаво време. И като отида в чужбина се връщам поне с 10 килограма шоколад за да има за известно време. Там ми липсва нашето кисело мляко но това е друга тема. Има разлика в качеството на един и същи продукти.

Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: garry   
Дата:   08-05-11 23:48

Излишно е да обяснявам че наливния Старопрамен тука няма нищо с българския, нали...


Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: djogata   
Дата:   08-05-11 23:49

Аре, да внеса малко позитивност в темата:

Туборга в България е много по-добър от оригиналният датски [smilie18] [smilie18]



[beer] [beer] [beer] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: asahi   
Дата:   08-05-11 23:59

Пифе, не знам защо го приемаш за оправдание. Участвал съм в 2 проучвания на Кока-кола за България - за Кока кола Лайт и някакъв натурален сок. Проучваше се от вкуса до вида на опаковката (за сокчето). Лично шефът им А.Г. ми е обяснявал за разликите във вкуса.

Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: pif   
Дата:   09-05-11 00:02

асахи, я разкажи тогава как го правихте тва проучване ?
и какви бяха вариянтите ?
дай подробности.

Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: asahi   
Дата:   09-05-11 00:06

За лайта имаше 4 приготвени напитки, които се даваха на случайни хора и ги питаха кое предпочитат. Резултатите се записваха и обработваха. Правено е в няколко града. Там съм участвал като случаен минувач. Нашият лайт е по-сладък и по-силен от унгарския, например.
За сокчетата бяха 4 вида опаковки - харесваха ги на външен вид. Там пък изработвах опаковките.

Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: docenta   
Дата:   09-05-11 00:46

Само аз ли забелязвам, какво са изпитвали?

https://photo-forum.net/static/forum/2011-05/ygtr9212.JPG
http://www.picvalley.net/u/1736/2023937649213502411613048907376iBt1wrmRtm8awDvoU0G.JPG


БДС 3741:1980 - Козметични кремове и тоалетни млека. Методи за изпитване

БДС ISO 4316:1994 - Повърхностноактивни вещества. Определяне на pH на водни разтвори. Потенциометричен метод

Аз видях, че са определили визуално цвета на шампоана, мириса и единствената цифра, която показаха е pH.

Нямам идея, къде е по-доба стоката, но това изследване на мен ми изглежда смешно.

Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: Onakava   
Дата:   09-05-11 00:47

За хранителни стоки и козметика нямам представа, но там е малко по–различно, защото са с местни производства.
Работя в сферата на текстила и мога да потвърдя, че това, което се продава в западна Европа, се продава и в България. Ако се срещне някой модел, който да не отговаря на европейския норматив по една или друга причина, моментално се вади от продажба от всички европейски магазини и се препраща в най–близката неевропейска държава, където моделът върви добре, ако може.
Директната логистика на една голяма фирма (освен марката) не позволява да се отделя едното за едните, другото за другото за другите (като качество говоря, не като колекции – за северните страни има една колекция, за арабските държави друга) всичко излиза от един склад – нашият за сгънати дрехи е най-модерният в Европа, представлява едни огромни тесни коридори, високи десетина метра, в които влиза един робот и тегли това, което му е маркирала системата. Различните модели се слагат разбъркано в отделните коридори, ако случайно един коридор се блокира, да може дадената стока да се изтегли от друг коридор. Кашоните се пързалят чак до камиона. Вътре хора стока практически не пипат.
Колкото е по–голяма една фирма, толкова по-голям контрол упражнява. Мит е, че нашите оторизирани търговци вдигат цените – цените се определят от централата. Мит е също така, че онлайн стоката е с по–лошо качество (абсолютно една и съща е), мит е и че в аутлетите се продава залежала от няколко години стока - в момента, в който един сезон се върне и се чекира, се препраща към аутлетите. “Залежаването“, както и унищожаването, струват страшно много пари. Като не се продаде и там, се разпродава на работниците на ниски цени - останалото – за благотворителни организации.
Щом това важи за нас, значи важи в общи линии и за останалите фирми от същата категория, по простата причина, че се копираме едни други постоянно – ако някой измисли нещо яко, след има няма една година са го изкопирали останалите, че и са наели същия изпълнител.
Това е общата схема, после всяка фирма си има ноу-хау, стратегии, планове за експанзия и т.н, та нещата варират значително. За крайния консуматор обаче това не е от особено значение.


Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: canonio   
Дата:   09-05-11 00:48

Аз пък натиснах "плей" [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: asahi   
Дата:   09-05-11 00:59

Да не тръгна? [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: Ondine1   
Дата:   09-05-11 01:14

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: 2nYo   
Дата:   09-05-11 11:33

Аре стига бе ! Не вервам, щот' виждам !

Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: ivanov.10   
Дата:   09-05-11 11:37

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: sunnyshot   
Дата:   09-05-11 12:37

Не съм гледала предаването. Въпросът в случая е как една стока, която струва на германския производител 10Е и се продава на германския пазар за 12Е (примерно), ще се продава в България за 12 лева(6 Евро)? т.е. на цена по-ниска от производствените разходи?

В този ред на мисли, не е трудно да се обяснят разликите и приликите.

Обикновено един и същ производител има различни линии продукти,с различна себестойност, за различните ценови категории на пазара, нищо че Брандът е един и същ. Забелязала съм го дори при селския производител на праскови, Lane packing: всичките праскови са Lane, но едните са по-хубави и съответно по-скъпи от другите.





Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: explorer   
Дата:   09-05-11 12:44

sunnyshot аз не съм много сигурен, че едни и същи стоки са по-скъпи в Германия, отколкото в България. Даже имам наблюдения за обратното.

Но по принцип не би било трудно да се обясни. Една стока се продава за максималната цена, на която биха я купили. Цените не се регулират от утопичната теория за пазара на Адам Смит, а от жестоката математическа реалност на игрите с ненулева сума.


Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: sunnyshot   
Дата:   09-05-11 12:44

При дрехите, само малка част от стоката в аутлетите при нас е край-на-сезона от редовните магазини. За аутлетите се шият отделни линии със себестойност, съответстваща на продажната цена.

А иначе, в Ниймън Маркъс, преди няколко дни гледах едно яке Prada, ушито/направено в България [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: ivanov.10   
Дата:   09-05-11 12:47

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: dimi2007   
Дата:   09-05-11 12:47

Обикновено един и същ производител има различни линии продукти,с различна себестойност, за различните ценови категории на пазара, нищо че Брандът е един и същ. Забелязала съм го дори при селския производител на праскови, Lane packing: всичките праскови са Lane, но едните са по-хубави и съответно по-скъпи от другите.
-------------


Праскови с различна себестойност....[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Понеже едните са брани в гората, а другите в бахчата.....[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: sunnyshot   
Дата:   09-05-11 12:54

Да, гледани са, обработвани са и са пакетирани по различен начин.

Идеята ти, че ще отидеш да обереш селското дърво и готово ....е меко казано палеозойска в сравнение със сегашните начини на производство [smilie5]





Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: dimi2007   
Дата:   09-05-11 13:00

Идеята ти, че ще отидеш да обереш селското дърво и готово ....е меко казано палеозойска в сравнение със сегашните начини на производство

-------------

Остава да посочиш, кои агро-технически мероприятия са спестени при ефтините. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: jivkojj   
Дата:   09-05-11 13:01

Каквото и да е, въпроса е, не къде са по-хубави продуктите, ами къде са по-малко гадни.

От както Монсанто и сие просперират, всички ядем подобни л@йн@ в различна опаковка. Разликата е основно в овкусителите [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: Onakava   
Дата:   09-05-11 13:06

Съни, европейски норматив забранява продажбата на сезонна стока в аутлета, за Америка не знам как е.

Това за различните линии е съвсем друго нещо. Да вземем лабораториите Лореал:

Широка консумация:
Гарние, Лореал, Мебелин НЙ..Професионални линии – Лореал ПРО, Керастас, Редткен, т.н. Луксозни линии – Армани, Р. Лорен, Ив С. Лоран, Кашарел, Дизел, Ланком...съвсем за друго нещо става въпрос.

П.Д - Производствена цена с надценка 20% е невъзможна.


Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: sunnyshot   
Дата:   09-05-11 13:08

при еФтините или при евтините? [smilie18]

оставям отговора на специалист като тебе [cool]




Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: dimi2007   
Дата:   09-05-11 13:14

Разбира се, целевата употребата на "ефтин" си е комплимент към "себестойността на прасковите......[smilie18] [smilie18] [smilie18]


Старая се винаги да ползвам ефтин, милярд, мильон и т.н. [cool]



Публикацията е редактирана (09-05-11 13:15)

Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: sunnyshot   
Дата:   09-05-11 13:23

а, това с "Дебестойност" добре изглеждаше, нямаше нужда да го редактираш [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: sunnyshot   
Дата:   09-05-11 13:28

explorer, ако някой добър вид кисело мляко струва 4.50Е в Германия, може ли да се продаде за 9 лева в България?

/а ако храни се транспортират от Германия, тогава ще има в добавка и транспортни разходи, складове, хладилници и т.н./



Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: dimi2007   
Дата:   09-05-11 13:32

Автор: sunnyshot
Дата: 09-05-11 13:23

а, това с "Дебестойност" добре изглеждаше, нямаше нужда да го редактираш
------------


Направо бледнее пред различните "технологии" за различно качество праскови......[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: sunnyshot   
Дата:   09-05-11 13:50

"технологии"?

Тази високо-научна социалистическа терминология я оставям на специалист като тебе [smilie3]

Не се занимавам с ферми и производство, но дори и обикновения човек може да включи, че различните сортове дървета са купени от фермера на различни цени, разликите в количествата и вида на препарати и торове са разлики и в цената, допълнителеният труд за почистване, индивидуално опаковане, и т.н.


Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: Lalinda   
Дата:   09-05-11 13:57

Разбира се, безсмислено е да разчитате на пласебо ефект, ако купувате прах за пране, шампоан и омекотител.

Виж, при козметичните продукти помага.
Аз лично купувам само от най-скъпите марки.
Ефектът, казват, е видим.
[thankyou] [thankyou] [thankyou]

Един съвет от мен - никога не купувайте паста, която претендира, че избелва зъбите.
Просто преразгледайте хранителните си навици.[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: dimi2007   
Дата:   09-05-11 13:59

Автор: sunnyshot
Дата: 09-05-11 13:50

"технологии"?

Тази високо-научна социалистическа терминология я оставям на специалист като тебе

------------

Верно...забравих, че си "рожба" на капиталистическата терминология....[smile]

Това, че доматите от задния двор, са по-ефтини щот са 3то качество, си е много яко........[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: rusinov   
Дата:   09-05-11 14:03

Веднага ти давам супер конкретен пример - отиди и купи от най-близкия магазин за авточасти една туба масло Castrol, а аз ще ти докарам същото от Германия. Шансът да улучиш турски вариянт на маслото, който става на вода е 97% [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: sunnyshot   
Дата:   09-05-11 14:05

Не, напротив, доматите от задния двор се продават 3 пъти по-скъпо. Пак не разбра [smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: dimi2007   
Дата:   09-05-11 14:05

Впрочем,с изненада научавам, че Кока-кола Хеленик, примерно, би имала две поточни линии и две техтологии за диет кола - за 1во и 2ро качество....или пък Над и Шоулдарс ментол да речем.......[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: netLady   
Дата:   09-05-11 14:10

По отношение на цените - всяка голяма фирма има различна ценова политика за различни региони. Зависи дали региона е стар или нов пазар и от много други фактори.

Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: dimi2007   
Дата:   09-05-11 14:13

Автор: sunnyshot
Дата: 09-05-11 14:05

Не, напротив, доматите от задния двор се продават 3 пъти по-скъпо. Пак не разбра
-------------

Така е, щот вървят в комплект с ренде за салата, иначе нема как да са с различна "себестойност". [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: ivodam   
Дата:   09-05-11 14:13

dimi2007: Дими, Кока-Кола сами казаха, че за България слагали не захар, а подсладител. На коя поточна линия и как, не знам подробности.

Нормално е за различни пазари с различна ппокупателна способност, различни вкусове, нрави и традиции, да се работи по различни рецептури, това какво толкова те учудва?

Навремето си спомням, че представител на Велла ми беше казал, че имат над 3000 рецепти за боя за коса, за цял свят.


[smilie7]



Публикацията е редактирана (09-05-11 14:16)

Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: sunnyshot   
Дата:   09-05-11 14:14

Имаш свободата да се изненадаш пак - не вървят в комплект [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: sunnyshot   
Дата:   09-05-11 14:16

п.п. и внимавай с подсладителя аспартам [smilie5]



Публикацията е редактирана (09-05-11 14:17)

Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: ivodam   
Дата:   09-05-11 14:18

sunnyshot: Как по-точно да внимаваме? Като в оня виц, дето мацката помолила пича да я пази, и той като усетил, че наближава сюблимния момент, се разкрещял "Пази сеееее!!!"


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: dimi2007   
Дата:   09-05-11 14:22

Що бе Иводам, ще пишем на Обама....да ни пази. [smilie6]

Впрочем, щом са го обявили, сигурно го пише на етикета - къв е проблема !?!?

Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Герма
Автор: nomadsl   
Дата:   09-05-11 14:22

За разликата в качеството - просто покарайте автомобил с бензин или дизел от БГ бензиностанция и същия автомобил, зареден в Германия, Италия, Хърватска или Австрия. Все едно сте му монтирали още две бутала в двигателя.

За текстилите - мисля, че българските вносители обират лаврите за по-високите цени тук. Малкият пазар не е обясненине за по-скъпите стоки в България. Купувал съм си /по-евтино/ козметика и лекарства в по-малки икономики, като Хърватска и Словения. Мисля, че е до манталитет.

Спомням си фланелки от най-нисък клас, като Спрингфийлд, които в Испания /Барселона/ са по 7 евра, тук две години по-късно се предлагаха в мола до хотел Хемус по 49 лв. Вероятно бяха същите.


Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: ivodam   
Дата:   09-05-11 14:24

dimi2007: Със сигурност го пише, обаче въпросът е що за нас друг етикет, като сме и ние баш европейци, сещаш ли се?


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: dimi2007   
Дата:   09-05-11 14:35

Иводам, може да сме европейци, но вместо Пощенска банка, имаме ЕфДжейКей /кво беше там/, а като цъкнеш на ръководство в сайта на кола - бг, и излизат небългарски имена.....[smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: sunnyshot   
Дата:   09-05-11 14:37

dimi2007, не забатачвай темата повече.

Ако на германският производител киселото мляко му струва 4.50Е, защото толкова му струва отглеждането на кравите, енергията, гюмовете, работниците и каквото се сетиш още, а на тебе ти го продават за 2 лева, тогава... можеш да се замислиш дали е същото мляко. До сега съм виждала само големи корпорации да продават (временно) под производствената си цена и да успеят да просъществуват.

Това исках да ти кажа за приликите и разликите в първия си пост.

За останалото, имаш свободата да пишеш на Обама [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: ivodam   
Дата:   09-05-11 14:40

Не съм ял досега кисело мляко от германски производител...


[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: sunnyshot   
Дата:   09-05-11 14:47

е може би трябваше примера да е с кремвирш [smilie5] германски кремвирш [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: dimi2007   
Дата:   09-05-11 14:50

Автор: sunnyshot
Дата: 09-05-11 14:37

dimi2007, не забатачвай темата повече.

Ако на германският производител киселото мляко му струва 4.50Е, защото толкова му струва отглеждането на кравите, енергията, гюмовете, работниците и каквото се сетиш още, а на тебе ти го продават за 2 лева, тогава... можеш да се замислиш дали е същото мляко
-------------


Не се замислям, въобще, понеже знам с точност колко е производствената цена, изкупната цена, субсидията, вкл. експортната субсидия както за ЕС, така и за другите региони.
Това, че имало по-ефтини и по-скъпи неща, е очевадно.
Но иначе е забавно, как ги обесняваш тия работи.....[smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: darksorrow   
Дата:   09-05-11 14:51

кремвирш

това някакво по-fancy (като за дамите в САЩ) кремче ли е или?

Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: dimi2007   
Дата:   09-05-11 14:54

Автор: ivodam
Дата: 09-05-11 14:40

Не съм ял досега кисело мляко от германски производител...

----------

В Ню Йорк, 6то авеню има колкото искаш.

[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: Onakava   
Дата:   09-05-11 14:57

Номаде, Спрингфийлд има в Румъния, има и в Сърбия – официален представител в BG все още няма. Достатъчно е да цъкнете на сайта на която и верига, всички имат списъци с официалните си магазини по света ;)

Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: dimi2007   
Дата:   09-05-11 14:59

Автор: darksorrow
Дата: 09-05-11 14:51

кремвирш

това някакво по-fancy (като за дамите в САЩ) кремче ли е или?
----------


КреМвиршът е органик вариант.


[smilie18] [smilie18] [smilie18]







Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: sunnyshot   
Дата:   09-05-11 15:03

ivodam, Как по-точно да внимаваме?

Обикновено има няколко начина за реакция. Най-лесният е: не пиеш diet, classic и т.н. Виждам много хора, които го правят.

[smilie5]



Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: ivodam   
Дата:   09-05-11 15:06

Е то най-лесно и безвредно е да спреме да живееме изобщо.


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: sunnyshot   
Дата:   09-05-11 15:16

darksorrow, цъ, това е етикет на МЕКОМ Силистра [cool]

написа:

> кремвирш
>
> това някакво по-fancy (като за дамите в САЩ) кремче ли е или?



Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: explorer   
Дата:   09-05-11 15:20

sunnyshot написа:
До сега съм виждала само големи корпорации да продават (временно) под производствената си цена

Виждала си, ама друг път. [smilie5]
Това се нарича дъмпинг и е забранено от закона.


Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: Todd   
Дата:   09-05-11 15:23

Всичко е менте ....

И жените са менте вече .... много трудно го вдигат !!!

А едно време какви жени бяха ....

[cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: sunnyshot   
Дата:   09-05-11 15:29

explorer, в един случай е дъмпинг, но в друг не е [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: Lalinda   
Дата:   09-05-11 17:13

Всъщност, какъв е патосът на тази тема?

Просто ви се ИСКА непременно да има разлика ли?

Да бъдете различни, тоест унижени, принизени от тази разлика ли, или какво?

Та това е пожелателно мислене, което дори не е позитивно...
[smitten] [smitten] [smitten]

Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: Todd   
Дата:   09-05-11 17:37

Не драга Лали - въпросът е защо има разлика !!!

Пак не си разбрала значиии ...

[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: ivodam   
Дата:   09-05-11 17:40

Тодд: Кака ти Лала е права - наистина има разлики, не само в продуктите, в самото ни третиране, но при някои хора в търсенето и изтъкването на тия разлики като че ли има някакъв мазохизъм.


[smilie18] [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: Todd   
Дата:   09-05-11 17:45

Аз знам защо има разлики ... защото нещата се движат от българи .

А българина е световен шампион в играта "Прееби другарче" !!!

[cool] [cool] [cool] [cool] [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: sunnyshot   
Дата:   09-05-11 17:47

Lalinda, в интерес на истината, част от вторично преработените храни (нали това беше термина) са голям химически боклук. И в България, и в Германия.

Въпросът, според мен, би трябвало да бъде: "Има ли в магазините и от другите, с по-добро качество и с по-малък срок на годност?"

Същият въпрос, само че с текст "качество и по-дълъг срок на употреба", се отнася и за стоките от рода на перални и миксери [smilie7]



Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: pmartinov   
Дата:   09-05-11 17:58

Шоколад Milka Noisette от Виена е с много характерен добре изразен вкус.

Същият тук произведен в Полша е далече от оригинала.

Ползват се заместители и различни от оригиналните продукти.


Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: ken   
Дата:   09-05-11 20:05

баси смотания тест, още малко сапуна на баба ще се окаже по-качествен от ариела.
някой в тази лаборатория да е сравнил ароматизатори, ензими и др. специфични съставки влияещи на цената ....

Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: 2nYo   
Дата:   09-05-11 21:50

Prqsno sravnenie : Mitsubishi Outlander-novozakupeno ot Bulgaria, (na Shefa mi) I identichen ( model godina nivo na obzavezdane ) na edin negov priqtel - rusnak, ziveesht v Myunhen - e poznaite v kolko neshta sa Razlikite ?
Da vidim purvo dali shte poznaete broikata ...

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.