Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 
 За всички, които мразят безсмислените ограничения по пътищата - да се обединим!
Автор: CTEHATA   
Дата:   04-05-11 14:04

... и да помислим!
Направих си труда да направя малко сметки в google docs, поради темата на друг съфорумник.
Ще си позволя да се повторя, защото оригиналната тема мина 100-те поста.
https://photo-forum.net/static/forum/2011-05/ihvr7078.JPG

Един съфорумник каза:
>Абе вие като кажете "50", имате ли предства, че колата е почти спряла?


До преди няколко години и аз бях доста убеден в това.
После попаднах на хубава, права отсечка, където бяха правили някакво велосипедно състезание. Там имаше права линия през целия път и после разграфяване през 50 сантиметра на ръба на асфалта, до банкета.
Почти на шега реших да си измеря спирачния път при 80 км/час. Не повярвах и пробвах още няколко пъти.

Всеки може да си направи подобен експеримент, като не трябва да забравя, че при неочаквано препятствие има минимум времена - около 600-700 ms до осъзната реакция и още 400-600 до привеждане на крака върху спирачката в движение. Тези времена са минимални - за много опитен шофьор, при положение че нищо не го разсейва. Обикновено производителите приемат малко по-високата стойност 1500 ms. Когато човек е решил кога ще натисне спирачката, отчита чистия спирачен път. В аварийна ситуация следва да се отчете и пътят, който изминава колата преди да натиснем спирачката.

Отделно от времето за реакция, самият спирачен път зависи правопропорционално от квадрата на разстоянието. Производителите дават спирачен път от порядъка на 45 метра при скорост 100 км.ч. За чисто нова кола, среден клас, с чисто нови спирачни дискове, накладки и препоръчаните гуми.



Който иска, може да си свали изчисленията в google docs като .xls или .ods и да си поиграе малко с клетките за спирачен път при 100 и за време на реакция.
В примера, в който съм дал съм сложил доста идеализирани параметри. Реалните, за повечето коли и шофьори са по-високи.
напишете тук URL на снимката


Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които мразят безсмислените ограничения по пътищата - да се обединим!
Автор: CanoniO   
Дата:   04-05-11 14:10

Няма смисъл от такива изследвания, друже. Белята винаги може да стане.
На необезопасената ни магистрала, дето всички, включително и пенсиите карат с над 100, може да изскочи животно по всяко време и да създаде голяма бъркотия. Но не може да се кара по магистралата с 40, само и само да си подсигурим къс спирачен път. Изскача кучето пред пенсионера с изпотените очила, той рязко завива, качва се върху теб, и двамата сте в небитието... Това е съдба, не неуважение на закона...

Където не става, ще се кара с 8 ако трябва, където става обаче - 50 си е малко.
Няма да я тровя и тази тема де[smilie18]



Публикацията е редактирана (04-05-11 14:11)

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които мразят безсмислените ограничения по пътищата - да се обединим!
Автор: tofo   
Дата:   04-05-11 14:14

Аз съм ПРОТИВ безсмислените ограничения и ЗА налагане на в пъти по-строги санкции за тия, дето нарушават смислените.[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които мразят безсмислените ограничения по пътищата - да се обединим!
Автор: slivenski   
Дата:   04-05-11 14:16

мани... преди 2 седмици някъде карам по Тракия със 130-140... и виждам някакъв пушек от горящи стърнища пред мен. викам си "а, то ше се вижда"... и като навлязох - не мога да ви опиша как ми се стричи дъвката. все едно влязох в памук. ако тогава имаше някой пред мен, сигурно щях да го нацепя... не мога да ви обяснявам как се спира от 130 до 30, като в същото време се пускат аварийни и се оглеждаш хем напред, да не удариш някой спрял, хем назад, да не те удари някой теб... абе... доста се уплаших всъщност. а можеше просто да намаля още преди пушека и да пусна аварийните... ама, акъл море, глава шамандура. [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които мразят безсмислените ограничения по пътищата - да се обединим!
Автор: Todd   
Дата:   04-05-11 14:18

Моето мнение че не е работа на шофьора да мисли дали са безмислени или смислени ограниченията по пътищата !!!!

От него се иска да ги спазва !!!

И ако не ги спазва да си плаща .

Същите тия умните в чужбина карат като мравки - оти не мрънкат бе ????

Оти немат шанс [cool] [cool] [cool] [cool] [cool]

Аз такива правила обичам - да немаш шанс .

Ама тук всичко е измикяр - за 5 кинта и е твой .Правилата немат шанс .

[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които мразят безсмислените ограничения по пътищата - да се обединим!
Автор: hery   
Дата:   04-05-11 14:19


>Абе вие като кажете "50", имате ли предства, че колата е почти спряла?

А при 150, се е смляла.

Тодд, [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които мразят безсмислените ограничения по пътищата - да се обединим!
Автор: itilien   
Дата:   04-05-11 14:20

Спирачния път зависи от много параметри, които няма как да отчетеш с тая графика. Примерно вид и състояние на настилката, влажност, материал и шарка на гумите, тежест на автомобила, конструктивни особености на спирачната система.
Така че резултатите от подобен експеримент са доста индивидуални.

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които мразят безсмислените ограничения по пътищата - да се обединим!
Автор: asahi   
Дата:   04-05-11 14:22

Като говорим за безсмислени се налага да сравняваме собственото си мнение за смисъла от нещо с мнението на този, наложил ограничението. След като го направим е задължително да си сравним задълженията и отговорностите. Ако аз нося или ми е вменена отговорността за организацията на движението и безопасността на даден пътен участък ще разсъждавам с мерките и критериите на обществения интерес, науката и съвестта си. Науката се базира и на статистика, а тя е неумолима - ограничаването на скоростта намалява риска от ПТП.

На водачът не му е вменено да мисли за смисъла на ограниченията и в никакъв случай поведсението му на пътя не трябва да е във функция на тези му мисли.

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които мразят безсмислените ограничения по пътищата - да се обединим!
Автор: Todd   
Дата:   04-05-11 14:25

При 90км в час мреш за 0,7 секунди !!!

Над 120 аирбаците са само аксесоар !!!

Те и под 120 не са кой знае кво - 30% ефективност .

[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които мразят безсмислените ограничения по пътищата - да се обединим!
Автор: tofo   
Дата:   04-05-11 14:27

Асахи, тогава ти що караш с +10 бре? Щото виждаш, че е разумна скорост съобразно дадените условия. Ако е заледено ще караш и с 10, въпреки, че е разрешено 50 на градско. Нъл тъй?[smilie7]



Публикацията е редактирана (04-05-11 14:28)

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които мразят безсмислените ограничения по пътищата - да се обединим!
Автор: asahi   
Дата:   04-05-11 14:36

Защото толкова мога да си позволя.

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които мразят безсмислените ограничения по пътищата - да се обединим!
Автор: dobriman   
Дата:   04-05-11 14:40

Въпроса е, кои са "безсмислени" и кой носи отговорността да ги дели на "смислени" и "безсмислени".


Щото например карам си аз по хубав прав път и изведнъж виждам ограничение.... и си казвам: да бе, поредният безмислен знак.... и хоп! след 5 секунда я кофти път, я опасен завой, я кофти вираж....

Пък ако има ненужни знаци някъде или пък забравени... предполагам, че има някъде телефон за сигнали и служби, които да ги отсраняват.

Аз съм много повече да се настоява за "синхронизация" на сфетофарите и зелени вълни...
Както и да се действа посока - облекчаване на трафика. В и Извън града (всички знаем какво ще стане между Петолъчката и Карнобат след 1 месец и как ще скочи статистиката).

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които мразят безсмислените ограничения по пътищата - да се обединим!
Автор: asahi   
Дата:   04-05-11 14:56

НАРЕДБА № 1 ОТ 17 ЯНУАРИ 2001 Г. ЗА ОРГАНИЗИРАНЕ НА ДВИЖЕНИЕТО ПО ПЪТИЩАТА
НАРЕДБА № 17 от 23.07.2001 г. за регулиране на движението по пътищата със светлинни.
НАРЕДБА № 18 oт 23.07.2001 г. за сигнализация на пътищата с пътни знаци

Това са документите, регламентиращи въпросите, които ви вълнуват.

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които мразят безсмислените ограничения по пътищата - да се обединим!
Автор: CTEHATA   
Дата:   04-05-11 14:58

>Спирачния път зависи от много параметри, които няма как да отчетеш с тая графика.

Да, много параметри могат да увеличат спирачния път.

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които мразят безсмислените ограничения по пътищата - да се обединим!
Автор: serjy   
Дата:   04-05-11 14:59

то щото тук, кой хванеш все голям мислител, той знае кое е смислено и кое не, а всичко друго, което не може да му влезе в тъпата глава, следователно не е мислимо за него, е безсмислено и трябва да не се спазва, и не само, а трябва да се работи с всички сили срещу него- бг реализъм е това!

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които мразят безсмислените ограничения по пътищата - да се обединим!
Автор: pif   
Дата:   04-05-11 15:03

Абе никой не му дреме, че за тапите по кръстовищата са виновни идиоти опитващи се да предредят опашката непозволено или други такива дето навлизат в кръстовище при положение, че не могат да минат и така запушват и другата колона. Изобщо не са малък проблем и маршрутките дето спират насред кръстовището и пречат на поне 10-15 коли да преминат през тази лента на зеления севтофар.

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които мразят безсмислените ограничения по пътищата - да се обединим!
Автор: J0R0   
Дата:   04-05-11 15:11

50 ги вдигам с велосипеда по нанадолнището в Южния парк, от Правителствена болница.
Да му мислят кучкарите и да смятат колко ми е спирачния път.
(спирачките са челюстни и двете)
[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които мразят безсмислените ограничения по пътищата - да се обединим!
Автор: serjy   
Дата:   04-05-11 15:13

гледай да не паднеш от 50 с колело само.

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които мразят безсмислените ограничения по пътищата - да се обединим!
Автор: asahi   
Дата:   04-05-11 15:17

Ааа, Монцата!

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които мразят безсмислените ограничения по пътищата - да се обединим!
Автор: tofo   
Дата:   04-05-11 15:28

Фатката е да ги вдигнеш по нанагорнището. Тогава и спирачният път ще е по-къс...[smilie8] Инак там са 60 без проблем, бря? Да не е нещо колелото повредено...


Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които мразят безсмислените ограничения по пътищата - да се обединим!
Автор: ivodam   
Дата:   04-05-11 15:30

Има много безсмислени огранчения, напълно съм съгласен, като човек който доста пътува и поради рода на занятията ми съм минавал поне по един път по почти всички основни и не толкоз основни пътища в страната. Има адски много ненужни ограничения от сорта на 40, лепнати на някое място, защото там е станал някакъв инцидент някога. И защото на местните органи така им е по-лесно, вместо да дадат пари за оправяне на настилката, или по-добра видимост, и т.н. Изчислено е, че ако се пътува от София до Варна и се спазят всички ограничения, пътуването ще трае от порядъка на 15-16 часа!
Аз съм за това, да има драконовски наказания за неспазване на ограниченията, но и ограниченията да бъдат сведени до минимум. Излишните ограничения изнервят водачите, намаляват много средната скорост и така пак стават причина за произшествия. Когато пътувате навън, дори не по Европа, ами и в една Гърция, веднага прави впечатление, как дори карайки със 110 примерно, но без да се налага през 10 минути за отнемате крака, и се поддържа наистина стабилна висока средна скорост, и километрите се отмятат бързо, човек не се уморява толкова, и т.н. И просто не му се налага да прави глупости.

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които мразят безсмислените ограничения по пътищата - да се обединим!
Автор: danvan16   
Дата:   04-05-11 15:33

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които мразят безсмислените ограничения по пътищата - да се обединим!
Автор: georgi969   
Дата:   04-05-11 16:19

Бе те и циганите смятат че ограничението да не се карат каруци из София е тъпо и безмислено и не го спазват.[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които мразят безсмислените ограничения по пътищата - да се обединим!
Автор: kirilius   
Дата:   04-05-11 18:08

Дефиниция: "тъпо и безсмислено" се нарича ограничение, което не ми изнася на МЕН. [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които мразят безсмислените ограничения по пътищата - да се обединим!
Автор: tofo   
Дата:   04-05-11 18:16

Ограничение, което никой не спазва.

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които мразят безсмислените ограничения по пътищата - да се обединим!
Автор: promis   
Дата:   04-05-11 18:19

Изчислено е, че ако се пътува от София до Варна и се спазят всички ограничения, пътуването ще трае от порядъка на 15-16 часа!

Бе ше се ядосам някой път и ще го пробвам това, да видя колко реално ще излезе. Сигурно 8-9 часа.

Ред: Освен ако под "всички ограничения" не се разбират и знаците за кръчми покрай пътя и да се спира за кебапчета и бира [smilie18]



Публикацията е редактирана (04-05-11 18:28)

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които мразят безсмислените ограничения по пътищата - да се обединим!
Автор: Славов   
Дата:   04-05-11 18:24

Наистина има малоумни ограничения, както и комбинации от знаци...
Не ги виждат само тези дето ги мързи да мислят ...

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които мразят безсмислените ограничения по пътищата - да се обединим!
Автор: georgi969   
Дата:   04-05-11 18:25

Разстоянието софия -Варна според гугъл мапс е 443км.Ако скоростта по целият път е ограничена до 50км в час, времето е под 10 часа.[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които мразят безсмислените ограничения по пътищата - да се обединим!
Автор: asahi   
Дата:   04-05-11 18:25

Сетих се що карам в София с +10. И по-бързо да карам пак ще чакам на светофара същото време.

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които мразят безсмислените ограничения по пътищата - да се обединим!
Автор: slivenski   
Дата:   04-05-11 18:27

и като сложиш и 2 спирания за по 2 часа дрямка, 4 пиканета, 4 кафета и 8 цигари, мое и да ги докараш до 16 часа...

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които мразят безсмислените ограничения по пътищата - да се обединим!
Автор: georgi969   
Дата:   04-05-11 18:31

да ама тов няма нищо общо с ограниченията.И със 200 да караш пак може да обядваш някъде 3 часа.

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които мразят безсмислените ограничения по пътищата - да се обединим!
Автор: asahi   
Дата:   04-05-11 18:36

6 часа е разстоянието София - Варна със спазване на ограниченията и къси спирания.

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които мразят безсмислените ограничения по пътищата - да се обединим!
Автор: alsash   
Дата:   04-05-11 18:51

...а можеше да е 4 [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които мразят безсмислените ограничения по пътищата - да се обединим!
Автор: asahi   
Дата:   04-05-11 18:53

При магистрала открай-докрай може. Ама като се заредят едни Български извор, Търново, Търговище, Шумен - все с по 60 (50) за дълго време - как да стане?

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които мразят безсмислените ограничения по пътищата - да се обединим!
Автор: Prakticar   
Дата:   04-05-11 18:55

Жоро, ако с 50км/ч нацелиш куче с колелото...
Майната му на кучето, ама за теб наистина ще ми е жал.

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които мразят безсмислените ограничения по пътищата - да се обединим!
Автор: alsash   
Дата:   04-05-11 19:00

....дето се вика...дано да сме живи...да доживеем!

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които мразят безсмислените ограничения по пътищата - да се обединим!
Автор: netLady   
Дата:   04-05-11 19:01

Aбе, на има-няма на 6км. път по т.н ул. Царица Йоана/Т.Александров съм броила над 20 светофара. Не е нормална тая работа. Средно на 300м. - светофар. Никакъв синхрон. Как да няма задръствания?![smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които мразят безсмислените ограничения по пътищата - да се обединим!
Автор: alsash   
Дата:   04-05-11 19:20

имаше някога едно смислено решение за ЗЕЛЕНА ВЪЛНА

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които мразят безсмислените ограничения по пътищата - да се обединим!
Автор: alsash   
Дата:   04-05-11 19:24

https://photo-forum.net/static/forum/2011-05/grzo0749.JPG
http://www1.skoftenmedia.com/images/gifdump/65/11.gif

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които мразят безсмислените ограничения по пътищата - да се обединим!
Автор: asahi   
Дата:   04-05-11 19:24

Зелена вълна има, ама дали е в твоята посока?

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които мразят безсмислените ограничения по пътищата - да се обединим!
Автор: мара   
Дата:   04-05-11 19:36

абе не четох всичко. ама кат знам колко табели с ограничения има заегани по трасетата на отдавна минали ремонти...
на пътя София-Самоков през Ярема има яко табели за ремонти с прилежащите ограничения. аз лично съм се обаждала 3-4 пъти. вкл. и да проверявам какво е свършено. е, нищо не е свършено. вече 2-3 години си седяяяят и няма кой да ги мръдне. има и на мноооого други места из милата ни родина. обаждала съм се и в пътна сигнализация, и на 112.
та тва са СЪВСЕМ безсмислени ограничения.

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които мразят безсмислените ограничения по пътищата - да се обединим!
Автор: asahi   
Дата:   04-05-11 19:40

ИАП, Маро.

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които мразят безсмислените ограничения по пътищата - да се обединим!
Автор: Ivodam   
Дата:   04-05-11 21:51

Да не говорим и че има на места и противоречащи си знаци и/или маркировки.


[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които мразят безсмислените ограничения по пътищата - да се обединим!
Автор: asahi   
Дата:   04-05-11 21:57

Ти що си траеш? Заснеми ги, дай да ги обсъдим и да действаме като гражданско общество, а не като клюкарки.

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които мразят безсмислените ограничения по пътищата - да се обединим!
Автор: мара   
Дата:   04-05-11 21:58

е, за тва има правилник. а, и все пак хубаво е, че на тоя места аз не съм попадала на ку. капан от страна на ченгетата.

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които мразят безсмислените ограничения по пътищата - да се обединим!
Автор: tofo   
Дата:   04-05-11 23:47

Е, чак пък толкоз! На знак за отдавна минал ремонт...и те са хора...[smilie8]


Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.