Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Априлска епопея ...
Автор: terminator   
Дата:   01-05-11 20:41

Явно днес ми е ден да гледам телевизия. Сега по БеНеТе върви честване на 135 години от Априлската епопея. Всичко добре, президент, народни депутати, кметове, военни, отговорни другари много и гражданя тук-там - дотук добре.
Защо последните години тази годишнина се празнува официално през МАЙ, а не през АПРИЛ когато си е било събитието [smilie11]
Преди 20-тина години си се отбелязваще на 20 април, напоследък нещо не мога да разбера какво е това изместване на датите.
Ще кажете: от календара е, стар стил, нов стил ... я накой да обясни разбираемо, че аз не мога.

Отговори на това съобщение
 Re: Априлска епопея ...
Автор: nsirakov   
Дата:   01-05-11 20:55

днес на копривщица поне беше впечатляващо... снимков материал след малко

Отговори на това съобщение
 Re: Априлска епопея ...
Автор: atrifonov   
Дата:   01-05-11 21:23

ДА в Копривщица беше супер, но мойте снимки утре, че сега ме мързи[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Априлска епопея ...
Автор: Императорът.   
Дата:   01-05-11 21:29

Щото въстанието е било предвидено за 1 май, но избухнало предварително - на 20 април.

Отговори на това съобщение
 Re: Априлска епопея ...
Автор: slyn4ogled   
Дата:   01-05-11 21:31

Не е точно заради Май...
На 20-ти Април имаше тържествено отбелязване на годишнината (разбирайте заря) в Стрелча и Панагюрище, след това съобразно развитието на въстанието имаше и по другите места.
Просто медиите отразяват събитията избирателно - според присъствалите гости. В Стрелча присъстваше единствено Г. Пирински, и нямаше нито една ТВ ...

Отговори на това съобщение
 Re: Априлска епопея ...
Автор: nsirakov   
Дата:   02-05-11 01:33

Ето малка фотогалерийка с кадри от възстановката


яко беше ;)
Априлско

Отговори на това съобщение
 Re: Априлска епопея ...
Автор: jrr   
Дата:   02-05-11 01:39

[smilie24] това с 50D-то, нали?

Отговори на това съобщение
 Re: Априлска епопея ...
Автор: kaiser.soze   
Дата:   02-05-11 01:44

готини снимки

https://photo-forum.net/static/forum/2011-05/mgzq4635.JPG
https://photos-1.dropbox.com/i/xl/WxuBjADGgDi29DbWj5v9ig_stBDulw26dDd0IfoxhBo/5831979/1304377200/f47


тЕя събраха ли си боклука ? [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Априлска епопея ...
Автор: kkkolelo   
Дата:   02-05-11 04:15

Ха, същото се наточих да напиша ...

и мноо лошо отрязано лицето на момичето ...

Родът ми е от Оборище, Панагюрско, срамота, не съм бил на нито една възстановка досега.

Иначе почуствах атмосферата и че за днешните копривщенци това е свещенодействие [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Априлска епопея ...
Автор: diandimov   
Дата:   02-05-11 05:00

Като гледам възстановката, всичко открай време се свежда до противопоставянето между сини и червени...

[smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Априлска епопея ...
Автор: nsirakov   
Дата:   02-05-11 08:17

още от гражданската война май :)

иначе лично на мен ми хареса, играха сърцато хората, гръмнатия аскер остана на моста легнал без да мърда поне 10 инути и не трепна дори когато копитата на един от конете минаха на не повече от метър от главата му... доста моменти не успяха да се хванат било от натрупване на фотографи :) било от местоположението (сценката се играе на няколко пресечки в центъра на копривщица...

с две думи - доволен съм :)

Отговори на това съобщение
 Re: Априлска епопея ...
Автор: Anete   
Дата:   02-05-11 08:54

Разликата в датите идва заради въвеждането на Григорианския календар.

цък

Обаче според сайта, който съпоставя Юлианския календар / стар стил / с Григорианския календар /нов стил / излиза, че на 20 април 1876 година съответства 2 май по нов стил. Защо честванията са на 1 май , нямам идея никаква.


Отговори на това съобщение
 Re: Априлска епопея ...
Автор: Anete   
Дата:   02-05-11 09:01

Ники, снимките ти са чудесни. Мисля, че познавам родата на убитото заптие. Ако е същия човек, за който се сещам, то той играе тая роля от над 10 години подред. Ще им се обадя и ще им дам линк да си видят човека. [shtrak] [smile] [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Априлска епопея ...
Автор: MOPT   
Дата:   02-05-11 09:12

Аз за втори път гледах възстановката в Панагюрище и пак беше добре. Този път валя съвсееем малко :). Имаше обаче едно нещо, което подразни повечето хора около мен.
Представете си площад, леко ръми, строени са няколко класа с деца готови за поднасяне на цвета. На 10 деца има 1 чадър, а и те са в строй та не могат да се скрият. До тях стоят мастити попове и костюмари (представители на партии - БСПта, Атаки, ГЕРБове, СДСа, всички), почти до всеки стои човек с чадър.
Кой мислите първи поднесе цветятя и кой стоя на дъжда ? [smilie23]
Снимки ако се сетя може да сложа довечера. Тя почти само жената снима, аз разнасях бебока.

Отговори на това съобщение
 Re: Априлска епопея ...
Автор: MOPT   
Дата:   02-05-11 09:16

За чудещите се защо на 1ви Май. На 1ви вечерта е зарята, на 2ри винаги има някакво събитие в местността Оборище. Предполагам, че тази година са решили да направят "шоуто" на 1ви заедно със зарята заради деня - Неделя.



Публикацията е редактирана (02-05-11 13:37)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.